Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: e ta]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.24 18:56



Загледах го мункът, но ми се стори люспест.
Абе, на онова засега и зеленият грах му е забранен, а на любимия ми крехък зелен боб се мръщи, все едно рогати дяволи вижда. Вече му минаха оплакванията, но той стриктен, диетува си там. И аз му уйдисвам на акъла, де ще ходя.





Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.24 19:01



Необходими продукти:
2-4 с.л. гхии

Приготвяне:
В тенджера с дебело дъно се слага гхии да се разтопи на средно силен огън.


То, добре. Ама ако някой ми каже, че винаги има под ръка приготвено масло гхи, ще се гръмна.





Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: tartarianeyes]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано19.03.24 19:02



А, мерси, това ще го пробвам


Без кориандъра, нещо не се разбираме с него.



Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: osvoboden pich]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано19.03.24 19:07



Случва се да хапвам качествен черен хайвер (че и там имало класове на качество), донесен от приятели руснаци. Харесвам го, даже много, но в уравнението “количество-качество-цена”, мен лично ме губи. За сметка на това си взимам червен от берьозката понякога и си го хапвам табиетски, но аз традиционно съм заклет почитател на всякаква морска храна. И да, добре направената руска салата е много високо в списъка на гастрономичните ми симпатии. Всъщност, като се замисля, аз съм заклет почитател на храната и май съм я превърнал в хоби :)



Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано19.03.24 19:08



Някои, дето готвят редовно индийско, си го правят, или го купуват
Било много полезно, как няма да е - топено масълце.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: alisalisa]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано19.03.24 19:09



Абе, разбирам те. В последната година и нещо, заради появили се лактозни и глутенови непоносимости по момичетата, коренно си промених маниера на готвене.
Трудно, но не е невъзможно. Хем и аз се научих да не нагъвам мек бял ляб на корем.

По темата щях да ти напиша, че аз от доста време боб не варя, купувам готов в консерва или буркан, бял, черен, едър, дребен и готвя или овкусявам, ама ти искаш без люспа, така че не става.



Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.24 19:12



Аз съм си правила, найш каква махнаджийска работа е!
То, за да си заслужи хамалуването, топиш поне 4-500 грама, после друга беля - требе да го употребиш бързичко, че се разваля.



Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: alisalisa]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано19.03.24 19:18



Ми вземи си хубаво, прясно масло от някой, който гледа кравички и си препържи. В бурканче в хладилника е практически неразваляемо.
На един колега баща му гледа овце и крави в Старосел и си взимам едни салами по кило. Изварявам на слаб котлон, да му изври суроватката и даже лактозно непоносимите го ядат. Само трябва да внимаваш да не го прегориш.



Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: Metropolis]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано19.03.24 19:23



Ако искаш, напиши рецета зя твоя манджичка с нахут.
А от оня, сварения в буркан, опитвал ли си?



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Айде пак пазаруване и готвене!нови [re: e ta]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.24 19:26



Гхи в никакъв случай не се препържва!!!

Препърженото масло е съвсем друга бира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.