Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Поредната “мъдра” бомба със закъснител нови  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано15.03.24 10:10



То беше щастие, то беше подскачане и биене в гърдите колко са новатори, пиленцата, и колко мъдри закони творят!

Всеки ден вече има репортажи от дворове и “паркинги”, задръстени от автомобили, отнети от водачите им поради употреба на алкохол и наркотици. Един върху друг вече ги “съхраняват” автомобилите.

И какво да правят, горките от КАТ? Процедурите били тромави, дела се водели, минавали месеци и години, преди да се разбере дали наистина автомобилът Х е окончателно отнет и после - пак месеци за търгове за продажба, на които никой не се явявал (щото вероятно цените са “адекватни” за ситуацията), и пак, и пак…

Какво да коментирам? Нещастници. Бездарници. Измамници.

Даже няма да си направя труда да потърся информация откак въведоха това безумие - дали броят на нарушителите с такива провинения е намалял

Вие как мислите?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 15.03.24 11:27.



Тема И още една мъдра ЕС глупостнови [re: UnicaDonna]  
Автор batkobatkov-32172 (Какин)
Публикувано15.03.24 10:41



... за щастие още само в Германия и то все още незадължително.



Това е седмичната дажба за германец. Може би в Освиенцим разкладката е била по-висока. При това, както се разбира по-долу, основната причина е, че животновъдството освобождава парникови емисии, а не грижа за здравето.

За съжаление, тези титани на ЕС мисълта не казват дали ще се усети озобщо някакъв ефект за глобалното затопляне, особено ако САЩ, Китай, Индия и т.н. увеличат с 2-3% консумацията на яйца и месо. Не знам колко пъти германеца трябва да се простреля в крака, за да разбере, че го вземат за мезе.



Тема Re: И още една мъдра ЕС глупостнови [re: batkobatkov-32172]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано15.03.24 11:30



Някой ми спомена мимоходом от ония дни, че на “запад” магазините били “празни”, ама аз не вярвам.

А по твоя материал… човек не знае да се смее ли, да плаче ли…

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано15.03.24 12:37



Бавното правораздаване е колосален бич, и не само в този случай.
Не знам защо обаче прескачаш вицовете за милиционерите, те съвсем не са вицове, самият аз попадах два пъти във вицова ситуация на времето... Вторият път вече бяха полицаи, но диктувайки номера на автомобила ми, който завършваше на МТ, го казах еМТе, и полицая ми вика - няма такъв номер. Защо да няма бре? Ми бил съм казал 4 букви Е, М, Т и Е. И аз агубих говори и картина. След 10-20 сек мълчане по телефона онзи ме пита - "Да не е МъТъ?" - и аз се съгласих...



Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.03.24 12:44



Пак правосъдието се оказа криво.
Става дума очевидно за наказателни дела от общ характер. Колко точно са продължили? Не може от днес за утре да приключат.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: NAVYBG]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано15.03.24 13:01



Полицаите нямат нищо общо с проблема. Нито правосъдието. А ЗАКОНОТВОРЦИТЕ.

Когато някой пише закон - той е ДЛЪЖЕН да го обмисли ОТВСЯКЪДЕ. С всичките му последствия.

А не да създава път към ада, постлан с добри намерения.

Коли ще отнемат те, дришльовците…щото колите можеш да ги прибираш в папки и да ги складираш в шкафа.

Тъпако, преди да забраняваш улици за паркиране - ПОСТРОЙ ПАРКИНГИ! Преди да отнемаш автомобили - осигури места за съхранението им!

Умнокрасиви алчни продажни тъпанари…Всичката им работа - такава.

СъсипАха я тая държава…

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 15.03.24 13:00.



Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано15.03.24 13:07



Паркинги има на корем, ако не знаеш. И КАТ-ове също.



Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 13:07



Змията попитала кучето:
- Е? Защо топките ти са отзад?
- Че кое ми е наред та и топките ми да са отпред?



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: NAVYBG]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 13:09



И Закони има на корем!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: samson]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано15.03.24 13:24



Да, и тук има доста заровени кучета! Не оспорвам. Ако се замислиш колко години туткат "бонус-малус"... Също може да вкарат задължителни авторегистратори, застрахователите имат пари, за да платят поне половината от масрафа... така няма да има грам-спорове по вината при ПТП! Същите могат да се използват и при сигнали за нагли шофьори, например... Всеки ден ги гледам навсякъде джигити и подобни!
Ако паркинга на КАТ София е препълнен, то надали този във Враца е! И колко е да се наеме друг паркинг?
И за това лии трябва изричен текст в закона? Надали.

Редактирано от NAVYBG на 15.03.24 13:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.