Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 21.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: samson]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано15.03.24 21:54



С това става да успокоим Уникалната ни приятелка.


Ти що не коментираш за Ленчето, а си се загрижил да ме успокояваш? Ами ако не искам да бъда успокоявана?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 21:56



"Чунким пък само при ротация. Калинките ни напъплиха доста отдавна, некадърници има във всяка сфера, във всяка служба, на всяко бюро. Какви екземпляри срещам из службите, до които имам допир..."

А защо не се радваш, че с твои усилия и участие това е МАЛКОТО ЗЛО, нали ти го избра...победила си, радвай се на победата си.


Божейййй, а я си представи че ти не беше ги избрала и сега тук да е ГОЛЯМОТО ЗЛО?

Ти изпълни своят граждански дълг.
Искам да му се радваш и да си щастлива с изборът си.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: samson]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано15.03.24 22:31



Божейййй, а я си представи че ти не беше ги избрала и сега тук да е ГОЛЯМОТО ЗЛО?

Само ако знаеш колко си прав…и иронията ти е напълно излишна.

Злото си е зло. Със твойте си проявления.

Белята е в ония, които фанатично НЕ виждат зло в техните избраници.

За жалост в момента въпросните избраници са основна част от управлението. И преди бяха няколко пъти, но за щастие нищо не зависеше от тях.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Празни - не. Обаче...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано16.03.24 01:57



По време на ковид истерията в нашите ширини (Хоустон - Галвестон) зейнаха празни рафтове и хладилници. Каквито обичайно виждаме преди настъпващ ураган - но тези празни рафтове и хладилници зееха в прекрасно нормално време. Което беше необичайно. Аз бях толкова впечатлен, че дори направих снимки в нашия близък храна магазин. Това беше, значи.

Положението уж бавно се занормализира, но... Дадени храни още са кът. Примерно киселото мляко, обикновено, с нормална масленост (тук "нормална" значи 3%): все в недостиг! Пазарна икономика, дрън-дрън! Магазин домакинът вижда че това мляко бива изкупено практически за час-два след доставка - и по някаква "свободно-пазаристка" причина (вероятно) все не поръчва увеличена доставка... Защото производството куца. Защото същият недостиг, на обикновено нормална масленост кисело мляко, го виждаме и в другите магазини. И - по ялтенско-български - щом някога някъде мернем такова мляко - мигновено изкупуваме всичкото налично (рядко виждаме вкупом повече от 6 - 9 кофички). Ти да видиш, и тексасци, и англо-тексасците как прихващат такива ялтенски навици, все едно са им, такова, родни... Подобни чудеса в Тексас и съседни САЩ до преди няколко години бяха изобщо отвъд фантазията.

Тези дни дъскирам повечето от пода на горния етаж. Материали, които през 2020 бяха налични в дом магазините, и беше въпрос да отидеш и да ги купиш, вече ги няма по щандовете. Има ги, уж, само чрез специална поръчка. Която правиш, плащаш - и чакаш 2 седмици за доставка. Ако, АКО, доставка се получи! Защото няколко материала, преди 4 години обилно налични в който дом магазин свариш, вече уж са налични чрез специална поръчка - която - седмица след като направиш - се оказва невалидна, и унищожена от магазина, заради липса на поръчаното. (Но за показ виси като налично за поръчване... Помниш ли ялтенското острогъзие по ресторантите в България: "Какво нямате?" - че да получиш силно-положителен правилен отговор "Всичко!") Липса не само като липса от складове, но и липса от производство. Ей примерно специфичен дървен материал, който бива(ше) избичван в Георгия или Алабама, че и в Тексас - липсва. Мога да купя заместители - които са хем с намалени размери, хем с понижено качество, хем със стръмно покачени цени.

Едно време поне имаше опити за завоалиране на липсата на производство в Тексас или съседни САЩ: производството в Китай или Виетнам или другаде, но фирмата от която поръчваш е уж тукашна, и получаваш поръчката от място с тукашен адрес: сиреч Тексас или съседни САЩ са вътре в икономическата въртележка. Вече и завоалирането заизчезва: тукашните посредници изместени от хора на производителите. (Изненада? Защо производител да търпи паразитиращи "услугари", ако може да ги отреже?) Ей днес инсталирах топлинна бариера щори, поръчани чрез Амазонка, но... дойдоха право от Китай, специфично от Шенжен (летище код SZX).

Не сме изпаднали до нивото на държава похлупена от насилен ялтенски режим, но уверено крачим на там. Както казвах на мои хора, едно време, когато започна идиотското залитане по услугарската икономика, взаимно ще си лъскаме обувките и перем бельото, с ултиматната услуга мержделееща се на хоризонта, проституцията...

Помня едно време, мои възрастни колеги, ветерани от Втората и Корейската и Виетнамската, току се отпуснат и отцепят че "единственият начин една държава да бъде пришпорена към пре-разглеждане на устоите си и от там към качествено подобрение е загубата на война", и даваха като пример Германия и Япония и Италия - и победителките Франция, Англия, и Английска Колония №1. Току загубата на войната в Украйна пришпори Колония №1 да си обърне внимание към собствената държава и да си я оправи! Или поне да се опита да си я оправи! Или на управляващите да им мине на ум идеята че може би някога да бъде проучено възможно подобрение...



Тема Re: Празни - не. Обаче...нови [re: Santo Modesto]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.03.24 09:37



Липса не само като липса от складове, но и липса от производство.
А на купонна система няма ли да минете?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано16.03.24 13:20



"Белята е в ония, които фанатично НЕ виждат зло в техните избраници."
Виждат виждат, те са гласували за себе си, а на за по малкото зло за всички. Тях ги оправдавам за гласуването.

"Белята" не е нито от тия, нито от ония, за който и да гласуваш БЕЛЯТА си остава.
БЕЛЯТА е само условие на ЗАДАЧА-такъв е света.

За сега гласуващите още не са намерили решението на задачата и това е единствената причина ЗАДАЧАТА да продължи да съществува.

Трябва ли да ти благодарим, че това малко зло избрано от теб, което ти неспирно критикуваш, трябва ли да сме ти благодарни, че не сме в Голямото зло?

А като ходиш да гласуваш с ясновидец ли се консултираш за че имало едно време ГОЛЯМО ЗЛО?

А ти сляпа ли си, вече толкова много години, че и да гласуваш и да не гласуваш е все тая, и за теб и за мен и другите?

Темата се превърна в "Аз ги избрах ама те не стават!"

Не си сама-мнозинство сте, какво не е наред?
Избрахте ги си, не може да им се оплачете, щото не ви ебават за нищо, и сте решили тук да се жалвате от това което сте избрали.....ебаси...решението на задачата...

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: samson]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано16.03.24 14:51



Трябва ли да ти благодарим, че това малко зло избрано от теб, което ти неспирно критикуваш, трябва ли да сме ти благодарни, че не сме в Голямото зло?

Естествено! Иначе щяхте съвсем да я закъсате.

Ако не бях аз, да ви спасявам от най-голямото зло.

Ся в момента си търся ново най-малко зло за другите избори.

А на евроизборите ще пусна за Възраждане, нищо че съвсем са ми опротивели с тяхната гаменщина. Навядам се партии като тяхната да успеят малко да озаптят в Европейския парламент умнокрасивите безумци, които ме принудиха да си намразя и посоката, и всичко друго, за което търчах 89 година по площадите.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.03.24 14:59



Почивният ден е почивен! Най-накрая трябваше да обяснят на малоумните. Наистина се злоупотребява с това. Прякото послание е "спазвайте работното време", а не правото да не ти вдигнат, но явно е необходимо да се напише, че да се сети някой, че плаща за работно време, не си е купил роби.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано16.03.24 18:10



Супер си, само така, Демокрацията се нуждае от демократи.

Ще те помоля, виж там кои плащат повече, да се включа и аз, виждаш, че ме бива в лъжите и интригите!

А онези с достойното, и честта да се оправят сами, няма все да ги мисля и тях?

"...безумци, които ме принудиха да си намразя и посоката, и всичко друго, за което търчах 89 година по площадите."

Така е! Лъжат че Демокрацията е Свобода и Правда.
Някои и на 100г. няма да го разбират!

Аз пък се нервя, че до сега не могат да ме излъжат, та и аз да си повярвам и да ми олекне!

Мъката ми е много по-голяма от твоята.

Възрожденците ще плащат ли добре, каква е информацията ти за информационните ни далавери?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Поредната “мъдра” бомба със закъснителнови [re: tia9]  
Автор samson (Оня)
Публикувано16.03.24 18:25



Като не могат да го вдигнат, ние не сме им роби да им го вдигаме!
Ограбват ни труда.
Искаме индексации на пенсиите на всеки три месеца, защото сме го вдигали, за да ги отгледаме-простаци.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.