Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 14.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Сглобяваме гардероба. Трима сменови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 11:55



Извадка от темата на Грийна.
Да се чуди човек, услугите на какви цени отидоха

Допреди 2-3 години през ум нямаше да ми мине сами да правим всичко. Има си мебелисти, плащаме прилична сума, идват и сглобяват. Не, не че не можем ние, ама през това време ще изкараме нашите си пари. Пък и те ще го направят по-Бързо. Друга тема е, ако липсва някоя част, а сами го правим как ще си искаме липсващото.

Кухните, и двете, Карамфилов си ги сглобява, то беше редене на пъзел, ама нещата се получиха. За спалнята нямаше време, платихме 300 кинта, но пък всичко беше готово за 3 часа.

До тук добре. Сега, за друга услуга. Шиене на пердета. Лятото ших тънките пердета, ама не съм и питала колко струва. Мама искаше нещо да прави, седяща работа, та се занимаваше.

Миналия месец купих дебелите завеси. 19 метра плат, за 10 пердета. И щото имам достатъчно друга работа реших да искам с ушиване. Преди 5, пък и преди 10, че и преди 30 години си плащах да ми ушият. Не че не мога, ама така, да върви икономиката, пък и моята работа да си върви. Колко смятате, че е нормална цена за тези 10 пердета? Ще ви кажа : в магазина, откъдето купих плата-612 лева (плата ми струва 480 лева). В друга шивалня-800 лева, изчисляват на линеен метър шев.

И, досвидяха ми се тези пари, някак обидно ми става, защото знам колко време ще ми отнеме. Ноо, знам и друго, вече няма шивачи.

Така, взех си плата, купих си перделък. И започнах дза си шия пердетата. Икономична жена, спестих на семейния бюджет 600-800 лева.

Смятам да пусна обява в селския ФБ-"Дребни шивашки услуги". Освен това, накупувах си всичко необходимо за маникюр-лампи, електрически пили, лакове, бази...., няма в селото маникюрист. В близкия град маникюр-45 лева. По 30 да ги правя, все е нещо, по-добре от програмиране

Думата ми не е за мене, ама така да илюстрирам. Услугите, занаятите отиват в небесата. Не съм ползвала скоро услуги на ТВ, ВИК, обущари, чантари.... Как вървят цените в различните градове на разните занаятчийски услуги?
Вече май няма и такива техникуми, знам ли ?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.03.24 13:10



Накратко за шивашките услуги, че нямам време.
Отиваме оня ден да си избирам чаршафи, щото искам определени цветове, па за възглавници други и искам да ги видя как си пасват, в магазина топове с платове, квото ти дойде на акъла. Избирам, избирам и накрая се сещам, че то ако ги оставя да ги шият, трябва да ходя да ги вземам, ох до другия край на града - мъка.
Жената рече, че имали ушити, шили там някакви, и точно моите цветове и размери готови направени.
2,50 БГН за ушиването. Паднах


2,50 за целия чаршаф!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано12.03.24 13:17



Що гледаш Грийна, той работи срещу заплащане, и не прави услуги на който и да е!

Кофтият от Канада е по услугите.
И ако го попиташ, той ще ти каже, че никога не приема услуги от клиенти които му демонстрират, че много знаят и могат и сами могат да си го направят!
Не не, не е глупак, че да ги гони, само им вдига цената четворно и те сами се гонят.

А ако и подробно го разпиташ, той ще ти отговори, че не вдига четворно цената за да изгони много знаещият и много можещият клиент, ами просто си слага допълнителна услуга да се обяснява надълго и на широко, и за психически тормоз да се прави на майстор търпелив идиот.


Така правим ние Майсторите, не коментирам личният ти случай, принципно съм по темата.
"Думата ми не е за мене, ама така да илюстрирам."

И аз така.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 13:21



е, ЗА чаршафи не знам, винаги взимам готови.
не те разбрах, 2.50 за ушиване, 2.50 за целия чаршаф?
т.е. един чмаршаф, 2.50, ушиване, същото.
но чаршафите имат размери-единични, персон и половина, спалня, пък има и спалня кинг сайз?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 13:23



Хубаво пишеш, мога и да отговоря, но много сложен ставаш, пък аз съм по простите неща, вече. С мерака да си оригинален, ставаш досаден, ама това е мое мнение.

Кофтият е пич. Предполагам, че е специализиран, вече. Едно време всеки си правеше колата сам или с помощ от съседа. Сега, с електрониката... мам си джас


Ама ти ми пиши.

“Лош бил...пиян бил! Аз тъй го искам! Да пие. Да лудува. Аз тъй го искам! И нека ме бие, нека ме тъпче с краката си. О, ПЪТНИКО, ПЪТНИКО...!
Дано това не го прочете Карамфилов



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.03.24 13:53



ами не е като да си бараш макарите в офиса и да бичиш митинги, времето на "учи мама дан работиш" отминава




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано12.03.24 14:16



"Хубаво пишеш, мога и да отговоря, но много сложен ставаш, пък аз съм по простите неща, вече. С мерака да си оригинален, ставаш досаден, ама това е мое мнение."

Оригиналният ти и изящен стил на начин на живот и диалог в клуба, не ти носи никаква полза, а напротив държи те в ограниченията ти.

Да коментираш мен вместо да видиш думите би, е абсолютно безполезно и за теб и за всичко.
Ти си това-и наистина ти е сложно.

И щом си го избираш ще е така както ти си го избираш-много пари и високи цени...и около теб все "сложно умно" и много трудно.
"Сега, с електрониката... мам си джас"
Не бе, сега е услуги, услужвачи, пердета и цени ...и наистина ти е мам си джас.

"Дано това не го прочете Карамфилов"


Карамфилов не е катализатор, а преизтощен неутрализатор, не му го казвай, а си помисли по това, ако искаш дълго да се радвате на това което творите в момента!

За мен забрави и не ме чети-всичко ми е сложно и много просто!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.03.24 14:46



За 2.50 няма да вдена иглата.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.03.24 14:57



Ти питай Кофтия една година като закъса в Девин за алтернатор / зареждане. Далеч от Канада, далеч от Пловдив, чуждо

гражданин и с чужда кола. А бре, де бре, у бре …… насочиха ме към един млад мъж, бачкал частно в къщи. Закарах я, търкулна се той от долу, установи какво е. Но няма частта. Поръча я от Пловдив, доставиха му я по шофьора на първия автобус. Смени я той на другия ден и готово.
- Колко, бе момче ?
- Частта толкова и труд толкова, дай 30 лв.
- Момче, вземи 80 лв и се благодаряй, че не давам повече. И другия път като дойда, да те видя с по свестни инструменти.


Беше със сиромашки инструментариум. Нито разбра, че не живея в България, нито че съм професионален механик .

Щ



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.03.24 14:56



За пердетата - или са искали да те разкарат, или нещо не си разбрала. На метър плат цената е между 2.50 и 12, а в твоя случай излиза 30. Може би са имали предвид ушиване с техен плат, което вече се връзва - към 500 за плат плюс сто и нещо за шев.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.