Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Сглобяваме гардероба. Трима сме  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 11:55



Извадка от темата на Грийна.
Да се чуди човек, услугите на какви цени отидоха

Допреди 2-3 години през ум нямаше да ми мине сами да правим всичко. Има си мебелисти, плащаме прилична сума, идват и сглобяват. Не, не че не можем ние, ама през това време ще изкараме нашите си пари. Пък и те ще го направят по-Бързо. Друга тема е, ако липсва някоя част, а сами го правим как ще си искаме липсващото.

Кухните, и двете, Карамфилов си ги сглобява, то беше редене на пъзел, ама нещата се получиха. За спалнята нямаше време, платихме 300 кинта, но пък всичко беше готово за 3 часа.

До тук добре. Сега, за друга услуга. Шиене на пердета. Лятото ших тънките пердета, ама не съм и питала колко струва. Мама искаше нещо да прави, седяща работа, та се занимаваше.

Миналия месец купих дебелите завеси. 19 метра плат, за 10 пердета. И щото имам достатъчно друга работа реших да искам с ушиване. Преди 5, пък и преди 10, че и преди 30 години си плащах да ми ушият. Не че не мога, ама така, да върви икономиката, пък и моята работа да си върви. Колко смятате, че е нормална цена за тези 10 пердета? Ще ви кажа : в магазина, откъдето купих плата-612 лева (плата ми струва 480 лева). В друга шивалня-800 лева, изчисляват на линеен метър шев.

И, досвидяха ми се тези пари, някак обидно ми става, защото знам колко време ще ми отнеме. Ноо, знам и друго, вече няма шивачи.

Така, взех си плата, купих си перделък. И започнах дза си шия пердетата. Икономична жена, спестих на семейния бюджет 600-800 лева.

Смятам да пусна обява в селския ФБ-"Дребни шивашки услуги". Освен това, накупувах си всичко необходимо за маникюр-лампи, електрически пили, лакове, бази...., няма в селото маникюрист. В близкия град маникюр-45 лева. По 30 да ги правя, все е нещо, по-добре от програмиране

Думата ми не е за мене, ама така да илюстрирам. Услугите, занаятите отиват в небесата. Не съм ползвала скоро услуги на ТВ, ВИК, обущари, чантари.... Как вървят цените в различните градове на разните занаятчийски услуги?
Вече май няма и такива техникуми, знам ли ?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.03.24 13:10



Накратко за шивашките услуги, че нямам време.
Отиваме оня ден да си избирам чаршафи, щото искам определени цветове, па за възглавници други и искам да ги видя как си пасват, в магазина топове с платове, квото ти дойде на акъла. Избирам, избирам и накрая се сещам, че то ако ги оставя да ги шият, трябва да ходя да ги вземам, ох до другия край на града - мъка.
Жената рече, че имали ушити, шили там някакви, и точно моите цветове и размери готови направени.
2,50 БГН за ушиването. Паднах


2,50 за целия чаршаф!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано12.03.24 13:17



Що гледаш Грийна, той работи срещу заплащане, и не прави услуги на който и да е!

Кофтият от Канада е по услугите.
И ако го попиташ, той ще ти каже, че никога не приема услуги от клиенти които му демонстрират, че много знаят и могат и сами могат да си го направят!
Не не, не е глупак, че да ги гони, само им вдига цената четворно и те сами се гонят.

А ако и подробно го разпиташ, той ще ти отговори, че не вдига четворно цената за да изгони много знаещият и много можещият клиент, ами просто си слага допълнителна услуга да се обяснява надълго и на широко, и за психически тормоз да се прави на майстор търпелив идиот.


Така правим ние Майсторите, не коментирам личният ти случай, принципно съм по темата.
"Думата ми не е за мене, ама така да илюстрирам."

И аз така.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 13:21



е, ЗА чаршафи не знам, винаги взимам готови.
не те разбрах, 2.50 за ушиване, 2.50 за целия чаршаф?
т.е. един чмаршаф, 2.50, ушиване, същото.
но чаршафите имат размери-единични, персон и половина, спалня, пък има и спалня кинг сайз?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 13:23



Хубаво пишеш, мога и да отговоря, но много сложен ставаш, пък аз съм по простите неща, вече. С мерака да си оригинален, ставаш досаден, ама това е мое мнение.

Кофтият е пич. Предполагам, че е специализиран, вече. Едно време всеки си правеше колата сам или с помощ от съседа. Сега, с електрониката... мам си джас


Ама ти ми пиши.

“Лош бил...пиян бил! Аз тъй го искам! Да пие. Да лудува. Аз тъй го искам! И нека ме бие, нека ме тъпче с краката си. О, ПЪТНИКО, ПЪТНИКО...!
Дано това не го прочете Карамфилов



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.03.24 13:53



ами не е като да си бараш макарите в офиса и да бичиш митинги, времето на "учи мама дан работиш" отминава




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано12.03.24 14:16



"Хубаво пишеш, мога и да отговоря, но много сложен ставаш, пък аз съм по простите неща, вече. С мерака да си оригинален, ставаш досаден, ама това е мое мнение."

Оригиналният ти и изящен стил на начин на живот и диалог в клуба, не ти носи никаква полза, а напротив държи те в ограниченията ти.

Да коментираш мен вместо да видиш думите би, е абсолютно безполезно и за теб и за всичко.
Ти си това-и наистина ти е сложно.

И щом си го избираш ще е така както ти си го избираш-много пари и високи цени...и около теб все "сложно умно" и много трудно.
"Сега, с електрониката... мам си джас"
Не бе, сега е услуги, услужвачи, пердета и цени ...и наистина ти е мам си джас.

"Дано това не го прочете Карамфилов"


Карамфилов не е катализатор, а преизтощен неутрализатор, не му го казвай, а си помисли по това, ако искаш дълго да се радвате на това което творите в момента!

За мен забрави и не ме чети-всичко ми е сложно и много просто!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.03.24 14:46



За 2.50 няма да вдена иглата.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.03.24 14:57



Ти питай Кофтия една година като закъса в Девин за алтернатор / зареждане. Далеч от Канада, далеч от Пловдив, чуждо

гражданин и с чужда кола. А бре, де бре, у бре …… насочиха ме към един млад мъж, бачкал частно в къщи. Закарах я, търкулна се той от долу, установи какво е. Но няма частта. Поръча я от Пловдив, доставиха му я по шофьора на първия автобус. Смени я той на другия ден и готово.
- Колко, бе момче ?
- Частта толкова и труд толкова, дай 30 лв.
- Момче, вземи 80 лв и се благодаряй, че не давам повече. И другия път като дойда, да те видя с по свестни инструменти.


Беше със сиромашки инструментариум. Нито разбра, че не живея в България, нито че съм професионален механик .

Щ



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.03.24 14:56



За пердетата - или са искали да те разкарат, или нещо не си разбрала. На метър плат цената е между 2.50 и 12, а в твоя случай излиза 30. Може би са имали предвид ушиване с техен плат, което вече се връзва - към 500 за плат плюс сто и нещо за шев.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.03.24 15:24



Приличам ли ти на човек, който спи на единично легло или персон и половина или си купува цял чаршаф за 2,50????????
Ама аман от глупости вече


Не ми стигат на работа, че и тук



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light ()
Публикувано12.03.24 15:30



Това е и моето впечатление.
Мебелите сглобяваме сами. Свързването към водопровода - също. Ще спестя електриките, че съм си електротехник, но се съмнявам, че може да се намери кой да закачи полилей да речем или един ключ да смени.
Первази - сами. По-изчанчени бои на малки площи- сами(същата работа с дребни малки шапкловки или залепване на плочка две) Разни стенни украси - меки пана певеце стена, дето писах.
Дърводелски дреболии. Обезвъздушаване на радиатори (вкл цялата система на входа)
Има и още - поправки на щори, комарници, панти на врати, тв-стойки...
Няма майстори за такива неща. Никой не си вади хляба с това, а ако се навие да го направи иска пари като за спешна поръчка в два през нощта за двореца Хонбрун. И така и пристига, и така и върши работата - аристократично.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: zaphod]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 15:44



нееее, душкоооо, аз не си барам макарите. НАПРОТИВ, плащам/Х си на хора, които това могат. Аз мога много неща, вкл. да шия и го правя. но ти си зобиш нещо и си го пишеш. БЛАГОДАРЯ!



пък на митинги никога не съм ходила. още едно доказателство, пишеш да не заспиш



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 15:54



Знаеш, че те обичам!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.24 15:58



КАКАДУ: ПЛАТ 480 ЛЕВА, УШИВАНЕ НА ПЕРДЕТА-2.70Х1.00. - 10 пердета.
612 ЛЕВА, БАРАБАР С ПЕРДЕЛЪКА.
Три пъти питах.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Liya ()
Публикувано12.03.24 16:42



Нещо не си разбрала, повтарям предположението на Безсънна. Аз преди една година поръчах там, до Лъвов мост, едно перде с плат за към 250 лева и с ушиването стана 300 и малко - не беше повече от една трета от цената му самото ушиване.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.03.24 16:57



ТИ ВИКАШ ЛИ МИ НЕЩО?!!



Казвам ти, че излишно се фукаш, че с труд, знания и умения си спестила 600-800 лева, защото НЕ СИ спестила толкова, не можеш да смяташ или пишеш колкото да не заспиш. Иначе правиш забележки на хората. Издразни ме първо, че не щя да пишеш в домакинската тема на Грийна, ами трябва темата да е лично за теб и твоя, пък за капак и не смяташ добре, докато уж всичко можеш и всичко си знаеш. Гледах да съм нежна, за да си провериш и да не бъркаш нещата друг път, а ти пак на твоето, та и с големите букви, все едно си права, пък някой друг не може да чете, не се гледаш какво си написала.

Икономична жена, спестих на семейния бюджет 600-800 лева.

Все едно плата си го измъкнала отнякъде без пари.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано12.03.24 17:03



КАКАДУ: ПЛАТ 480 ЛЕВА, УШИВАНЕ НА ПЕРДЕТА-2.70Х1.00. - 10 пердета.
612 ЛЕВА, БАРАБАР С ПЕРДЕЛЪКА.
Три пъти питах.


Защо си се разкрещяла така(ва)!?



Вече си имаме една "луда", дето почти (или съвсем?) във всеки неин постинг крещи, хайде не започвай и ти..
Чете се идеално и ясно без да крещиш - няма нужда да го правиш.




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Liya]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.03.24 17:10



Да добавя само за другите, които смятат да си шият пердета - по принцип цената за ушиване се определя на метър ПЛАТ, а не на метър шев. Дължината на плата е всъщност ширината на пердето, равна на дължината на корниза по едно и половина в общия случай. Понякога, на някои места, цената е за брой перде, но рядко.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.03.24 19:48



Да добавя само за другите, които смятат да си шият пердета - по принцип цената за ушиване се определя на метър ПЛАТ, а не на метър шев.
Добре, че си ти да ни светнеш





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.03.24 20:25



Горепишещата е капацитет, безпокоя се за русенските доверчиви мандами.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.03.24 20:33



За техникума по облекло ли говориш или за петте висши математики?

Редактирано от Albena l на 12.03.24 20:31.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.03.24 20:35



Намери си някой друг да дъвчеш, явно си гладничка.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.03.24 20:38



А ти бегай да командориш у вас, и без това не ти харесва темата





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано12.03.24 21:43



СЪВСЕМ.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Koftia]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано12.03.24 22:15



Тва е няква много странна част от българския манталитет, пестене от инструментариум. Дори монтьорите с много пари често пъти работят с евтини и/или неправилни инструменти, мъчат се, псуват, ама не ебават да си оборудват сервиза както трябва. Не знам що за мислене е това.

Z


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано12.03.24 22:49



срам ме е да те чета!
баси бедната пенсърка!!!


която се подиграваше че 5К на месец - са нищожни пари!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано12.03.24 23:26



"Ти питай Кофтия... "
Тъй се случи, че го питах....даже и му отговорих...но стана дълго и се изтрих, само заради дългото.
Виж краткото: В дългият си живот бях във всички бизнеси...като всякакъв-Съдба.
Имам син, абсолютно копие на теб, и като бизнес е като съдба.
Краткото е, и каквото и да ти напиша е все едно, че го пиша на моят син.
Съжалявам, много ми се искаше да го прочетеш, но осъзнах, че не е за този форум.
И още други неща които също не са за тук....нека си ги замълчим...
Но ти се кефя, не си се предал, и не си завършил това което си!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор samson (Оня)
Публикувано12.03.24 23:42



"Тва е няква много странна част от българския манталитет, пестене от инструментариум. Дори монтьорите с много пари често пъти работят с евтини и/или неправилни инструменти, мъчат се, псуват, ама не ебават да си оборудват сервиза както трябва. Не знам що за мислене е това."


Да де ,прав си, само че монтьорите, не са тези с многото пари.
Странната част на българският манталитет е точно тази, че не правят тази очевадна разлика.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано13.03.24 00:26




и не си завършил това което си!

Тука малко не разбрах. Не съм завършил това, което съм започнал или не съм завършил образование за това, което съм ?




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Koftia]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.24 00:44



или не съм завършил образование за това, което съм ?

Маса народ сме така. Един завършил пет математики па преводач накрая. Друг завършил шеф и кройка па дига сгради дето никой вишис не може си купи апартамент в тях. Аз пък, никое от моите завършвания няма и 10% общо с това което правя.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 06:02



Аз пък, никое от моите завършвания няма и 10% общо с това което правя.

Ти па да не видиш нещо!

.

Разликата е, че мисирките не се клатучкат след теб и не ти каканижат в захлас по тая причина.

А колко имаше по английски в гимназията? Щото аз имам един съученик с четворка, близо 35 години вече живее в Щатите. Как ли се мъчи, горкият! .

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 07:58



А колко имаше по английски в гимназията? Щото аз имам един съученик с четворка, близо 35 години вече живее в Щатите. Как ли се мъчи, горкият!

А па аз имам един съученик, който дори не е учил английски в гимназията, а близо 30 години живее в англоезична Канада.



Туй какво доказва по кокошата логика?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 08:20



А па аз имам един съученик, който дори не е учил английски в гимназията, а близо 30 години живее в англоезична Канада.

Туй какво доказва по кокошата логика?

Доказва, че оценката в гимназията нищо не означава, особено по езиците. АКО езикът (или друг материал) не се практикува - той СЕ ЗАБРАВЯ и обратното. Знам много повече френски, а не съм взела нито един урок по него в целия си живот.

Доказва, че е откровено тъп който подмята нещо за оценката ми по английски отпреди 100 години, на фона на днешните ми незнания на този език.

Друго да ти обясня ли, отличничке на бавноразвиващото се училище? Дето имало двама специалисти по математика?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 08:27



Един завършил пет математики па преводач накрая.

Това за мен ли беше или се объркА нещо?
Пиле шарено



Чакай поне да си изпият кафето хората, че много смешно



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 08:27



Един завършил пет математики па преводач накрая.

Някой "се позна" в случайните ти примери и закаканиза сабаале рано!



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 08:49



а 10 пердета?
Питах отделно за скрояване само. Това е врътката, щото много плат.
150 лева само да нарежат.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 08:55



Чувстовото ти за хумор се е запиляло някъде.
И къде видя, че ти викам?

Наистина в този клуб вече трудно човек може да напише нещо прозаично и с чувство за хумор.
Щом насериозно си взела това за икономичната жена



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 08:57



На метър плат цената е между 2.50 и 12, а в твоя случай излиза 30.

Май нещо сте объркали математиката. Ружата пише:

19 метра плат, за 10 пердета.

19 метра плат двойна ширина от по 2,40-2,70м като се разкрои на 10 правоъгълника, образува бая линейни метри за поръбване. Веднъж 19х2=38м, а според ширината на плата, която дава дължината на всяко отделно перде - още 48/54м.
Цената на перделъка и пришиването му с фестони или без, допълнително.
Туй ще рече, минимум 86/92м само за поръбване.

Искат й 612-800лв за това. Туй прави 6,65-7,20лв на линеен метър за труд + цена на перделък и конци.
Напълно се вписва в твоя ценоразпис.
Разкрояването на плата отнема 1-2 часа с повечко туткане.

Другата сметка е: колко време отнема на човек, който е пипал електрическа шевна машина, да изтъкърка 1 метър подгъв, та да си сложи 6-7лв цена на труда?

Опитна шивачка го прави за броени минути. На аджамия като мен, дето се е учила на ръчната шевна машина на майка си, би отнело повече време, но с всичкото туткане, приглаждане, тропосване, пришиване, бих се справила за 2-3 часа с едно перде. 65-70 лв на перде е нереална цена за няма и 2 часа труд. Особено, ако човек си има ел. шевна машина вкъщи и си я ползва редовно, демек има някаква сръчност. Та, ако съм на мястото на Ружата - два дни да се боря с тези пердета, туй ми е 300лв надница на ден.
Е, кой взема 300лв надница за едни прости прави шевове с машина на 10 правоъгълника и малко гладене?

Права си е жената да ги спести от джоба си, щом може и сама да си свърши тази работа.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 08:58



Още имам да казвам аз, за шев и кройката, ама бързам за работа

и ще му се размине



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 08:58



Сега видях, писала съм с капс лок. Не е нарочно, моля за извинение.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 09:01



Бедна съм, така е. Съдба.

Днес съм решила да поровя малко в кофите за боклук. Знам ли, може някой да е хвърлил мухлясъл хляб.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 09:13



Доказва, че оценката в гимназията нищо не означава, особено по езиците. АКО езикът (или друг материал) не се практикува - той СЕ ЗАБРАВЯ и обратното. Знам много повече френски, а не съм взела нито един урок по него в целия си живот.

А за чий таковата ти е това "доказателство" точно пък в тази, посветена на друго, тема?

Доказва, че е откровено тъп който подмята нещо за оценката ми по английски отпреди 100 години, на фона на днешните ми незнания на този език.

Че не беше ли ТИ тази, която развява снимка на гимназиалната си диплома с оценките, за да доказва нещо на хората?

И какво точно доказваш с това си неадекватно включване?
Пред МИСИРКИТЕ.



Друго да ти обясня ли, отличничке на бавноразвиващото се училище?

Ко друго да ми обясняваш, щом величайшият ти интелект вече е оценил нивото на моето училище и в следващите месеци ще го изтъква до премаляване?
То, ако инстинктивното хапане заместваше акъла, всички бесни кучета щяха да са професори.




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано13.03.24 09:18



Нещо не сме на една страница ? Аз съм учил само и единствено за това, което правя. А то се оказа такова, което трябва да го учиш всеки ден, доста след като си се дипломирал. Не е като да си завършил езикова гимназия или филология. Много грешна професия.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 09:41



А то се оказа такова, което трябва да го учиш всеки ден, доста след като си се дипломирал. Не е като да си завършил езикова гимназия или филология.

Тук не си много прав за филологията. Езикът, роден и чужд, също се доучва всеки ден - защото езиците са жизнеспособни независими структури, доразвиват се, обогатяват се къде с чуждици, къде с нови словоформи, да не говорим за речниковия запас, който нито езиковите гимназии, нито университетите изчерпват в задължителната си програма. Език също се учи и доучава цял живот. Дори и само в строго ограничената сфера на техническите термини - и в най-обикновените стандартни ревюта и инструкции за все по-нови автомобили и други машинарии ежедневно се измишльотват и включват нови думи и новообразувани термини.
Пък за живата разговорна реч, да не говорим.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано13.03.24 09:54



Честно казано, аз монтьор, къде си докарва под 4К/мес не знам (а познавам бая). Има разни на заплата, къде взимат по-малко, ама те и толкова работят. Не знам кво значи "много пари" за тебе.

Z


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано13.03.24 09:57



Исках да дам някакъв подходящ пример. И да не съм улучил, сещаш се какво съм искал да кажа.


И, въпреки всичко, след езиковата гимназия ако искаш се апдейтвай, ако не искаш - недей. В моят случай ако не се апдейтвам, отивам да возя пица, амазон доставки, убър клиенти. Където е достатъчно да мога да разделя сравнително по равно сено на две магарета. Да не стане едното да е доста добре охранено, другото да го подпират, като върви.
През цялата си кариера съм бил на гребена на вълната, единствено ‘намалих оборотите’ накрая. Не отидох за EV Licence, няма за кога на тази възраст а и нямам вече толкова мегдан в хард драйва, на същата възраст.




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 10:02



Ма да, цял постинг с капс лок не е викане? Добре.



Забавлявам се с грешката, която не можеш да признаеш. И на мен са ми ушити в Какаду пердетата.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 10:05



То, ако инстинктивното хапане заместваше акъла, всички бесни кучета щяха да са професори.

За инстинктивно хапане не знам, но има хора, които си мислят, че безспирното разтягане на локуми е доказателство за такъв. И го ЗАМЕСТВА. Ми не. Умнокрасивият ай-кю тест ЗА АКЪЛ, както знаеш, не се основава нито на разтягане на локуми, нито на обща култура.

Другите ти дрънканици не заслужават внимание, щото хич не са "инстинктивно хапане".



За пореден път ти обръщам внимание - не се тикай в чужди разговори и закачки да "хапеш инстинктивно", олекваш.

А нивото на училището си ти сама го определи, припомни си. Малко без да искаш стана, докато хапеше за друго, ама - това е положението.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 10:09



И ти не различаваш метър плат от метър шев. Взимат пари на метър, това значи някаква цена върху 19-те метра плат. Максимум десет по деветнайсет. Или не внимавате, или всички си шиете сами пердетата, друго обяснение за тая съпротива нямам. Цената на Ружа включва плата, това че не е обяснила добре си е нейна работа. 60 лева в случая излиза брой перде, като платът в него струва към 50 лева, а шиенето е 10-12. По лев и малко на метър шев. Разбирам, че е твърде много и нахалните шивачки забогатяват неправомерно.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 10:14



И, въпреки всичко, след езиковата гимназия ако искаш се апдейтвай, ако не искаш - недей. В моят случай ако не се апдейтвам, отивам да возя пица, амазон доставки, убър клиенти.

Онези с едната езикова гимназия ги достига точно същото, ако не ъпдейтват и не надграждат. Отива да доставя пица или да сервира в кръчма на два езика, нищо повече.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 10:17



[image][/image]Щом мога да се извиня, мога и да призная грешка. Приеми го както ти е удобно.

Може би са видяла, че имам тъпа физиономия и затова са ми казали тази цена, може би защото плата е "лигав" и трудно се шие. Щом само за кроене се чудеха колко да ми вземат и накрая казах 150, има нещо, но не знам какво. Онази за 800 лева, у дома си шие, явно смята, че съм с две ръце в гъза.

Както и да е, за 132 лева, разликата между цената на плата и горницата от 612 лева няма да се занимавам с шев, трябва наистина да съм луда калинка.

Сега да ти покажа нещо,ей така, не е в темата, ама да не отварям друга



В двора ни шета белка, поне така казаха съседи, които познават по онова, дето излиза от дупетата. И сложихме капан. Хванахме миналата седмица котката, днес сутринта ето това



Чакам мъжа ми да извади таралежа. Пъхнах му ябълка. Те трепва. Яко го е шубе, но скоро ще дойде спасителят
Дали ще хванем белката?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 10:25



Там просто не правят частични услуги и вероятно нямат определена цена само за кроене. Но все пак стигнахме до 130 лева спестени, аз съм удовлетворена.



Пуснете го таралежчето, бодличките им се огъват като го хванеш, не е страшно.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 741 ()
Публикувано13.03.24 10:23



Че изкарай го сама де. Няма да те ухапе. Като е свит на топка, може с ръка, може и да го дотъркаляш като топка докъдето трябва и го оставяш.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 10:30



Котешка храна му дай. Някъде четох. Протеинова май му е диетата.
Имам спомен, че храните котки. (може и да е фалшив спомен. :-) случва ми се)



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 10:32



130 според теб!

Ти ще ушиеш ли 10 пердета за 130 лева? Дълги 2.70, широки 2 метра- 4 броя и 6 броя по 1.50 метър широки, същата дължина. Барабар с кроенето.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 10:33



Храня 1 котка, понякога 2, на двора са. Не ядат котешка храна, а всичко друго, каквото има дам. Днес закусиха мусака.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 10:39



Много тъпизми дрънкаш, бе.
Как ли пък да не ти дочета чаршафа!

Виж там Пътника, лика-прилика сте си по несмислено и безсмислено каканижене,
плямпай си с него.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.03.24 10:43



Сипи му малко от мусаката.




Хванахме миналата седмица котката


А защо ще ловите бялката? Тя се храни с мишоци.
Е, и с пилци, ама вие нямате май.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 13.03.24 10:45.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 10:35



Простак си и простак ще си останеш. Това достатъчно късо ли ти е?

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 10:46



Боже, пак се започна. Не, няма да ушия. Основното оплакване в тази тема е, че услугите са поскъпнали. Ти даде пример с цена за ушиване на пердета, която всъщност не е вярна. Не е вярно, че ушиването струва 600 или даже 800 лева, колко пъти трябва да го кажа. Напиши, че това ти е била обявената цена за всичко заедно с плата и тогава може да обсъдим скъп ли е трудът или не.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 10:55



И ти не различаваш метър плат от метър шев.

Ами различавам по една много простичка причина - умея и съм си шила пердета.

Цената на Ружа включва плата, това че не е обяснила добре си е нейна работа.

Аз пък, поне ТРИ ПЪТИ прочетох обяснение от Ружа, че цената за шев НЕ ВКЛЮЧВА цената на плата, който ВЕЧЕ си е купила. И поства единствено и само оферта за кроенето и ушиването на плата с техен перделък, който струва ситни левчета на метър.

Даже Лия се включи с пояснение, че за едно единствено перде платила само за шев допълнително 50-60 лева отгоре на цената на ВЕЧЕ КУПЕН ПЛАТ.
Ружата има 10 пердета за шиене, извън цената на плата.
Ти даваш ценоразпис за линеен метър САМО ЗА ШИЕНЕ от порядъка на 12лв на метър само за труд.

Обаче, настояваш упорито, че 90метра само за труд при Ружа включвала И цената на самия плат. Като те излизат - минимум 6 лева на линеен метър шев.
При твой ценоразпис - 12 лева на линеен метър само за шев било нормално.

Моля те, поне Гераско е по в час с аритметиката, нека ти обясни къде грешиш в сметките, че не ми се ще да те обиждам, докато ти обяснявам съвсем същото условие на задачата, което упорито не схващаш.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 10:58



Мишки не сме видяли до сега.

Като станем сутрин всичко е изпосрала.

И все на чистичко си върши работата-на изтривалка, на стълби, на декинга около барбекюто, все там, където няма грам боклук.

Отворих вратите на капана, вдигнах го и изтърсих таралежа. Вече 20 минути си стои свит на кълбо, не шава. Жив е, де.

Седя си сега вътре, че и котарачката да е на прозореца, за да не го смущава.



П. П. Мусаката вчера я изядоха котките. Днешният обяд не е готов.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:04



Щом ти няма да ушиеш, смяташ ли че другите са по-будали. Даже за 110, защото перделъкът е 20 лева.

Няма как заедно с плата, защото 19 метра плат пък ще станат 200 лева, няма как да стане.

Ти държиш на 130 лева. Ще ти дам 200-300, да ги ушиеш.


Друго : обикновено трудът е толкова, колкото са и материалите. Строители, ВИК, електро, моят мъж също така си калкулира труда, а и всичките майстори, които идват да работят при нас.
Само аз не калкулирам така, защото в моята работа материали няма, освен 1 пакет хартия за половина година и малко тонер. Учители, чистачи, пазачи.... също не калкулират така, но там те си знаят.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 11:09



Белка можеш да уловиш само с капан и отровна храна.
Прекрасни създания и много агресивни и хищни - пръв душманин на дребни гризачи, пилци, яйца и котки. Ловуват и танцуват нощем, където има къщя, обитават таваните, провират се през тесни пролуки и дупки и на практика са неуловими.

И да хванете белката, требе да я убиете. Ако я пуснете на километри в къра, пак ще се засели, където й е сигурната храна и безплатното местообитание, демек, в селските къщи и дворове. Белките могат да утрепят дори по-дребни кучета.

За чий таковата ви е да ловите и трепете белката? Ако не гледате перната гад и не примирате по котунеците в двора ви, тя си е полезно животно. С великолепна козина, ако я дебнете за кожени яки и кожухчета.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 11:15



Простак си и простак ще си останеш.

Доживей с живота с тази самзаблуда.
Се пак, си жена на възраст, не е хуманно да ти разбишкваме вече консервирания мозък и оттук насетне все по-гаснещ отсега нататък.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:18



Съседите до нас имат кокошки. Нямаме ограда между двете къщи. те ни казаха, че е белка и препоръчаха да я хванем. Мръсотията, която ми прави също ме дразни.
Нееее, знам, мъжете да се оправят.
А ние скоро ще имаме кокошки, "дворецът" им се строи, само не знам чешалки и играчки, според нормативите на ЕС, откъде да им купя



Не знаех, че са врагове с котките. Да държа чак толкова, бе де да знам, някак вече свикнах с Незабравка. Сутрин ме чака на прозореца, вечер спи до вратата.

Иначе, ако я хванат, мъжете ще я носят в дън гори тилилейски, няма как да я умъртвят. Като се засели, на друго място да е, ако помни пътя си до нас, пак ще я ловим и пак в по-далечни гори тилилейски, ще я маркираме



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:21



Простак си и простак ще си останеш.
Донке, Донкеееееееееееееееееееееееееее! Ти наистина ли не се усещаш, че има хора тук с висок интелект и много познания. За теб простаци са и Грийна, и 741, и Алиса, иГеврека, светла му памет, и Пътника, и..... всички клубари.
СПри се малко, огледай се, ослушай се, пък ако няма достоен за теб, разкарай се от клуба. Все някъде има достойни за теб хора.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 11:38



Ти пак нещо не си в час, бе душко..

. И други ти го казаха.

Простотията няма нищо общо с добротата. Простотията няма нищо общо нито с интелекта, нито с общата култура.- добротата няма нищо общо с интелекта....

Един човек може да бъде:

--Простак, умен, начетен и лош
--Простак, глупав, неграмотен и добър
--Глупав, начетен, лош и възпитан
--Възпитан, глупав, добър и много чел
--Добър, простак, начетен и глупав
--Много чел, умен, простак и лош
--Глупав, лош, простак, неграмотен

И още колко комбинации между тези 4 качества - да каже лиса - тя е по математиките. Аз съм забравила.



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 13.03.24 11:45.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 11:41



СПри се малко, огледай се, ослушай се, пък ако няма достоен за теб, разкарай се от клуба. Все някъде има достойни за теб хора.

В този клуб има достатъчно. С тях водим нормални разговори, макар и аз да не съм достойна за някои от тях по разни показатели. Другите сами ми се натискат с тъпите си постове. Ти си една от тях. От ДРУГИТЕ. Категорично и от години назад.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:32



то ако броим на теб колко хора ти го казват



Все пак, има ли поне един човек в този клуб, на който не си казала, че е простак, тъп.

Абе ти на лиса не можоеш сополите да й чистиш, къде отиваш, пък го гледай от каквато искаш страна



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 11:43



Оня ден те попитаха "нямаш ли нещо за садене". Ти И ТОВА не разбра какъв подтекст има.

И така - НЯМАШ ЛИ НЕЩО ЗА САДЕНЕ?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.24 11:52



поне Гераско е по в час с аритметиката
Аз от вашата аритметика не разбирам, не ми се получават от 19 метра плат 10 пердета 2.70х1.00.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 12:18



А, ти тук ли си... дай моля те от по-горния ми пост колко комбинации може да има от тези 4 качества?



--Простак, умен, начетен и лош
--Простак, глупав, неграмотен и добър
--Глупав, начетен, лош и възпитан
--Възпитан, глупав, добър и много чел
--Добър, простак, начетен и глупав
--Много чел, умен, простак и лош
--Глупав, лош, простак, неграмотен

ПП - Майтап бе Уили... трябва да са еднакви четирите, ама нямам време сега.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 13.03.24 12:19.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 12:42



В този клуб има достатъчно.
Кои?
Тук никой не се натиска на никого, свободен клуб, ти сама ми пишеш в темите. Значи ли това, че ми се натискаш? Преди да напишеш нещо за някого, постави се в неговите обувки, за случая, мини 3 светофара и тогава пиши!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.24 12:45



Качествата са повече, групираш ги по 4. Не ми се броят качествата, формулата е (качества)!/(4!(качества-4)!)

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 12:49



ти не си разбрала нещо много важно, че работя много бързо. Ти докато си минала един светофар, аз съм насяла 2 лехи.
Вчера и днес вали. Седя си в барбекюто, заобиколена от сандъчета и саксии. Сея/засаждам цветята, красотата за душата. Лап топът до мен, колкото повече пиша, толкова повече работа върша, защото ми върви ей така... без да усетя, между другото.
Та докато ти дремеш и дращиш на светофар, аз създавам красота и уют за дома и семейството.



Тема Пердета.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 13:00



Показвам колко струва поръчка в Какаду. 19 метра плат, от който да се направят десет пердета. Едното перде ще изразходи 190см. от този плат, а дължината на всяко от пердетата ще бъде 270см. - както Ружа го написа. Платът й струва 480 лева, което прави към 25 лева за метър, затова в примера съм избрала плат за 24 лева на метър, което е достатъчно близо като цена, сложила съм и най-скъпия перделък.

Цената в края на поръчката показва колко ще струва всяко едно от десетте пердета - ЦЯЛОТО перде. Искаш да имаш перде - избираш си плат и казваш с какви размери да ти се изработи. Поръчваш и получаваш цяло перде. Не се плаща само ушиване!

Получи се цена от 75.10 лева за едното перде, което излиза по-скъпо от 60 лева за брой, което значи, че хората дори са й направили отстъпка, това им е обичайната практика за по-големи поръчки и за поръчки без фактура. ДОПУСКАМ, и го допуснах от самото начало, че клиентката и служителите не са се разбрали кой какво точно смята и кой за какво ще плати.



Обидно ми е да се прави такава крива реклама на магазин, който ползвам от години, от който съм доволна (с някои много редки изключения) и в който хора с обикновени професии без нафукани дипломи си изкарват хляба. Занаятчиите изчезват и ще продължават да изчезват, докато някои се оплакват от едни всъщност нормални цени, а други се подиграват на професии. Внуците ни ще се учат да лепят плочки от зор, защото няма да има кой да им ги налепи. Бъдете по-внимателни когато смятате труда на хората.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:04



Ширината се използва за дължина. В моя случай, ширината е 3 метра.

Наборът, всъщност, е линейният метър, който купуваме. Ако едно перде в готов вид трябва да е 1 метър, значи, че във вид, ушит, с перделъка, без да се набора, трябва да е поне 2 метра, за да има за набор, горе долу.

В моя случай, ширината на пердето е 3 метра, това използвам да дължина, остава 30 см, от 2.70 Тези 30 см са за перделъка отгоре, където се захваща пердето и за бордюр отдолу.

После : 5 корниза.
- 3 корниза по 150. За набор още толкова, общо 9 метра.
- 2 корниза по 2 метра. За набор още толкова, общо -8 метра.

9 плюс 8 е равно на 17. Пуснала съм повечко, да има за набор. Затова съм купила 19 метра.

т.е. ако имаш корнизи 3Х1.50=4.50X2 за набор, 9 метра плат.
2X2 метра, по 2 за набор, 8 метра
общо 17 метра, като съм дала леко в повечко, защото криво режат, ето ти сметката.



Тема Re: Пердета.нови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:13



Поръчваш и получаваш цяло перде





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 13:28



И, досвидяха ми се тези пари, някак обидно ми става, защото знам колко време ще ми отнеме. Ноо, знам и друго, вече няма шивачи.
Привет!
Не съм писала от години тук, но Вашата тема ме предизвика.
Поздравявам Ви, че разполагате с нужните умения на ниво професионален шивач, за да се справите с тази задача и най-важното - да останете доволна от резултата.
Наскоро сравнявах нещо (не е пердета), ушито от мен, и еквивалента на същото, което дадох на професионалист. Амииии, разликата е колосална. Ако ме питате защо съм шила аз, отговорът сте го написали Вие - не останаха шивачи и към онзи момент не открих такъв. Сред причините за това е липсата на мотивация и е съвсем нормално никой да не иска да се занимава, ако знае, че ще бъде хронично подценяван.
Друг е въпросът колко бихте платили за вечеря в 5-звезден ресторант и колко струва парче пица от лавката. Ще се съгласите, че няма база за сравнение най-вече по отношение на вкусовите качества. Така че зависи и на кого сте искали да възложите услугата. Не можем да поставяме всички шивачи под един знаменател.
И да, споделям мнението Ви, че цената е висока, но само ако шиете пердета на всеки шест месеца, но в случай че ще използвате тези пердета поне 5 години, някак си е нелепо да я коментирате.
Нека да не си омаловажаваме труда взаимно, защото много услуги стават рядкост и усещаме колко са ценни, когато няма кой да ни ги предостави.
Хубав ден!

Редактирано от Malinali1 на 13.03.24 13:25.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 13:39



Един завършил пет математики па преводач накрая.

Не сте остроумен. Никак. И пишете пълни глупости. Не знам кого и защо искате да засегнете, но обиждате цяла гилдия, много от чиито представители са положили изпити по повече от пет математики, които само са им от полза в настоящата професия.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:36



Плюс 100
Всъщност, това е към Безсънна. Да шие за 130 лева, дори 110.

а аз, оценявам труда, то в случая, мога и сама

Редактирано от RujaKaramfilova на 13.03.24 13:45.



Тема Re: Пердета.нови [re: Bezsynna]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 13:55



Обидно ми е да се прави такава крива реклама на магазин, който ползвам от години, от който съм доволна (с някои много редки изключения) и в който хора с обикновени професии без нафукани дипломи си изкарват хляба. Занаятчиите изчезват и ще продължават да изчезват, докато някои се оплакват от едни всъщност нормални цени, а други се подиграват на професии. Внуците ни ще се учат да лепят плочки от зор, защото няма да има кой да им ги налепи. Бъдете по-внимателни когато смятате труда на хората.
Дано повече хора да започнат да мислят като Вас. В противен случай вървим към самоунищожение.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 14:03



а аз, оценявам труда, то в случая, мога и сама

Прекрасно. Вече Ви поздравих за това.
Ако си и признаете, че умишлено сте злепоставили по много нечистоплътен и манпулативен начин хора, независимо дали си работят от дома, както сте споменали, щяхте да сте безценна.

Някои не можем да шием, а дори и да можехме, предпочитаме да съсредоточим вниманието и усилията си върху своята си дейност. Във връзка с това, благодарни сме на доставчиците на тези услуги и не бихме оспорвали цените им - зад ценообразуването им със сигурност стоят солидни аргументи, които биха ни засрамили.



Тема Re: Пердета.нови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:58



Дано повече хора да започнат да мислят като Вас
Как мислят? Че 130 лева са нормална цена за 10 пердета? Това не е нормално. Трудът е много повече. Друг въпрос е, дали някой може и сам. Аз мога, но наистина за по-ниска сума от 300-400 лева, няма да се навия. 600 вече е свръх.

Е, мога, правя го.
Ако ми поискаха 200-300 лева, щях да ги дам, но хората си ценят труда, похвално. Но пък аз го мога.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 14:10



не злепоставям, споделям.

Факти!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 14:07



Не една, ами две гилдии обижда тоя човек! На преводача да му кажеш математик, все едно на водороводчика да му речеш дърводелец.
Четири станаха.
Или на електротехника - проектант. Шест. Ако е на обекта може и бой да стане, значи седем - с боксьорите.



Тема Re: Пердета.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 14:16



Не бихте се навили за по-малко от 400 лв. Дотук добре, при положение че сте аматьор в тази дейност.
Защото тогава оспорвате разликата от нищожните 200 лв., ако ще го прави професионалист? Не допускате ли, че със сигурност има детайли от целия процес по ушиването, които оправдават тази сума?
Няколко пъти сте наблегнали, че можете и сама. Ами, на Ваше място бих действала, без да коментирам. Каква тогава е причината, по дяволите, да клеветите без основание публично магазина, който сте споменала?
Може би мания за контрол върху непълно непознати хора.

но хората си ценят труда, похвално.

И това Ви обижда, както сте споменали в първоначалния си пост?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 14:31



Съседите до нас имат кокошки. Нямаме ограда между двете къщи. те ни казаха, че е белка и препоръчаха да я хванем. Мръсотията, която ми прави също ме дразни.

съседите имат интерес да им ловят хищника, застрашаващ кокошките им.
а една белка сере колкото една котка.
И не го прави в спалнята на чаршафите ти, тъй че... хадимолависъ.

А таралежа защо го държиш в клетка - и той ли яде кокошките на комшията ти и ака по леглата?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 14:41



Ти не понасяш Ружа.
Защо си се намърдала в темата й да сереш, по когото ти падне, без да млъкваш, ма?
Като най-проста, нагла и нахална мангалка, дето няма извлачване от хорските къщи и разкарване от хорските разговори, дори с шутове и ритници по байлявия гъз.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано13.03.24 14:52



Най-лесно се прави сметка на чуждия труд.
Забравяме, че всяко нещо струва толкова, колкото можеш да му вземеш. За маникюра на село ми е думата:) По-добре фризьорски салон:))))



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 14:59



Някои не можем да шием, а дори и да можехме, предпочитаме да съсредоточим вниманието и усилията си върху своята си дейност. Във връзка с това, благодарни сме на доставчиците на тези услуги и не бихме оспорвали цените им - зад ценообразуването им със сигурност стоят солидни аргументи, които биха ни засрамили.

Булче, хади да ми платиш за пребуйдсване на стена на стая с латекс по 20 лева на квадртен метър. Материалите ще си ги купиш ти. И да ми ги платиш с благодарност, щото имам солидни аргументи да ти поискам тази цена за труда си.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 14:59



Пак си хвърляла плюнки наоколо.

Няма твои-мои теми. Щом е в ефир една тема - ВСЕКИ има право да пише в нея.

ТОВА КОГА ЩЕ ГО ВДЕНЕТЕ НАЙ-НАКРАЯ?

Оттам нататък всеки пише на когото си иска.

И понеже не спирате да крякате - ето ви предизвикателство и доказателство.

Аз няма да ви пиша под постовете - твои, на Лиса и на Албена. Нито ще ви коментирам задочно.

Вие можете ли същото по отношение на мен?

Да, но не.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 15:07



Аз няма да ви пиша под постовете - твои, на Лиса и на Албена. Нито ще ви коментирам задочно.

Вие можете ли същото по отношение на мен?

Да, но не.


Не поставяй условия на хората, каквито ти самата никога, ама НИКОГА не си бивала в състояние да спазиш.

Тя нямало да пише, нито да коментира...
кой ще ти повярва, бее!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 15:12



Заповядай. Тъкмо апартаментът ми се нуждае от освежаване. Но ще ми покажеш мостри и ще ми дадеш референции от други клиенти, за които си работила наскоро. Ако ми харесат предишните ти проекти, защо да не ти платя 20 лв./кв.м.? Все пак, не използвам твърдо гориво и няма да си боядисвам стените догодина пак. Фактури издаваш, нали?

Редактирано от Malinali1 на 13.03.24 15:11.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 15:14



А, и друго. Докато работиш на моя територия, очаквам да не фамилиарничиш с мен (като това Булче), както и да използваш книжовен български език, както го правя аз.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 15:17



На преводача да му кажеш математик, все едно на водороводчика да му речеш дърводелец.
Четири станаха.


Ясно, че може и в момента да не работи като математик. Но познайте на кого биха възложили например превода на учебник по статистическа термодинамика - на завършилия филология или оня с математиките?!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 15:37



Но познайте на кого биха възложили например превода на учебник по статистическа термодинамика
Не е тук мястото, но този въпрос би бил изключително интересен в една тема "кои професии ще изчезнат заради AI"
Преводач на учебник по статистическа термодинамика?
Преподавател по статистическа термодинамика?
Самата статистическа термодинамика като изучаван предмет?

Впрочем учителите по чужди езици също може да пострадат като първа производна на това, че автоматичният и симултантният превод вече са една ръка разстояние. Филолозите и преводачите на художествена литература, разбира се ще бъдат нужни винаги или поне докато хората любопитстват и желаят да разбират други хора, но обикновеният разговор или професионалните документи дори и днес вече се четат и разбират на български без проблем дори да са на суахили оригинал.

Съвсем същото но по един изпълнен с умствени лупинги начин важи и за учителите по математика, както и за самата математика.

Интересно какво ще учат нашите правнуци? И как?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 15:27



Но ще ми покажеш мостри и ще ми дадеш референции от други клиенти, за които си работила наскоро. Ако ми харесат предишните ти проекти, защо да не ти платя 20 лв./кв.м.?



Гуспужа, вече се пазариш, а?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 15:42



А, и друго. Докато работиш на моя територия, очаквам да не фамилиарничиш с мен (като това Булче), както и да използваш книжовен български език, както го правя аз.

Да, ама не работя на твоя територия. Даже и бегла уговорка за бъдеща работа нямаме.
Тъй че, ще се обръщам към теб, както ми се харесва.



Очакванията - към мърлячите, на които си готова да плащаш, плз.
Мен, така или иначе, не можеш да си ме позволиш дори за една буйдисана стеничка на кухнята си.




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано13.03.24 15:35



Е, то е ясно, преводачите са определено в челното място на списъка, дори и за силно специфични области като техника, медицина, юрисдикция. Мислиш, че худжественият превод няма да бъде заменен? Защо се съмняваш във възможностите на ИИ да се учи? Бях чела някъде, че някакъвписател бил казал, че голям част от книгата му е писана от ИИ.
Виж, занаятите със сигурност са на последно място. Въпреки че кой знае:))) Къде мислиш е последното убежище на човешкото въображение...



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 16:02



Интересно какво ще учат нашите правнуци? И как?

Нищо!

Ще бъдат заети по цял ден с фитнес, защото от няманекакводаправят ще се тъпчат по цял ден и ще дебелеят!

Изпревари ме с тая тема, мислех да я пускам… Ще участвам активно!

ПП И без ИИ зор видях да пусна тая дума - “няманекакводаправят”!! Не ми дава да я пусна и тва си е!! Разделя я както си трябва!! ПрЕдстави си какво ще стане като нахлуе тая гад навсякъде!!

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано13.03.24 16:12



Съвсем същото но по един изпълнен с умствени лупинги начин важи и за учителите по математика, както и за самата математика.

Интересно какво ще учат нашите правнуци? И как?


Силно зависи от ДВЕ неща:
1) Дали скоро и кога ще дойде (възникне?) истински, свръхразумен ИИ, или такъв дето аз му викам "ИИИ" (Истински ИИ).
Сегашните ИИ-та са просто леко подобрени тостери - не са разумни определено, поне все още.



2) Дали и кога ще почне и свърши - с извинение!! - Третата Световна Война.
Ако я има, на доста хора май, май няма да им е до учен(и)е..
Ще се борят за други неща..


Редактирано от Naki на 13.03.24 16:12.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: hypey]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 16:06



Мислиш, че худжественият превод няма да бъде заменен?
Ще бъде, но преводач на художествена литература все пак няма да изчезне като професия, според мен, защото аз мисля, че ето го - там е последното убежище на човешкото въображение. Можем да зададем на ИИ да преведе нещо в стила на Гео Милев или в стила на Валери Петров и той ще се справи прекрасно, но стилът на новия Гео Милев, роден 2055 година вече няма да му е по силите. Новият Гео превеждайки ще има да каже нещо свое. Талантливи хора, писатели, поети, които издълбоко познават чуждата култура и показват тази дълбочина или личен поглед ще продължава да има. И ще има и такива, които да се нуждаят от това. Малко ще са на брой, но то вече са си малко, няма да се свие още прекалено.
Култура и изкуство - това е. Винаги ще бъде само човешко, както и винаги е било, ние просто досега не знаехме.


Идеалите и идеализмът също, но за тях не ми се пише, защото започнаха да ме плашат през последните години, особено комбинирани с чисто човешката бездънна глупост

Редактирано от Green Light на 13.03.24 17:40.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 16:09



фитнес
Настъпи ме по мазола!
Заклевам се - от понеделник започвам!!!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 16:20



Свръхразумът е свръх моя разум

по тази тема. Аз не вярвам че е възможен, но това пък е съвсем трети лаф.

Аз пиша за навлизането на сегашния псевдо AI. Подобието. На мен все повече ми изглежда че предостатъчно ще ни разтърси като общество.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 16:23



Мен, така или иначе, не можеш да си ме позволиш дори за една буйдисана стеничка на кухнята си.

Чакай сега - ти се самопредложи, аз не съм те търсила.
Предложи цена 20 лв. на квадратен метър, аз ти отговорих при какви условия бих я платила. Сега ми казваш, че не мога да си позволя теб?!
Интересно тогава кой те наема, след като си толкова недостъпна. Само за клана Рокфелер ли работиш!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 16:30



Въпросът не е просто да се разбира, ама карай. Не е мястото тук за такива разговори.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 16:30



фитнес
Настъпи ме по мазола!
Заклевам се - от понеделник започвам!!!


Станах от стола за малко и едно птиченце или по-точно стреличка в кръста ми напомни какво съм написал тук.


Значи поправка - плуване ще трябва да започна. За фитнес ми е още рано.

Или вече късно



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано13.03.24 16:39



Въпросът не е просто да се разбира, ама карай. Не е мястото тук за такива разговори.

Защо да не е!?



Имай предвид, че това тук е нещо като Супер-Клуб.
Всички и всякакви теми са позволени!

Клубът на Преводачите умря отдавна. Тези за Софтуер, Хардуер/етц - също.
Почти всички други специализирани - също.
(Има и 7-8 клуба, в които да има по 2-3 мнения за половин година - демек не са тотално умрели, но почти.)

Така че, тук е не просто 40-50, а си е 40-50-Всичкология.
(Да не говорим, че имаме много "нарушители", дето не са във възрастта доста отдавна, ама си пишат..!)




Тема Re: Пердета.нови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 16:48



ахаа, ставало дума за магазина.
Пиша това, което са ми предложили.
Колкото и да са автоматизирани движенията им, сумата е норрмална, 612 лева за 10 пердета. Друга тема е, че аз, в случая, умея да го направя.

То и за плочките ми е скъпо, ама не мога да лепя и си плащам.

Какво клеветя, по-точно?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 16:51



Таралежът не разбра ли, че се хвана вместо белката, както и котката ни се хвана.
Както и да е, да се оправят мъжете, моята работа са градините и.... пердетата





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: hypey]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 16:53



Мнеее, не мога да пипам чужда коса, пък и селска фризьорка има


Моля те, не казвай, че сериозно си приел/а, че ще отварям шивалня или маникюр, естествено, че се шегувам. Да, имам материалната база, но да тръгна да обслужвам



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 16:54



Що ми влизаш в темата да хвърляш плюнки, а?





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.24 16:51



Храни се и с котки.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано13.03.24 17:07



:))) За мен пък пипането на чужди нокти е по-гадно от пипането на чужда коса
Както и да е, идеята за селски маникюр/фризьор ме отвя към един обичан филм "На Уонг Фу ...." ... Там в едно забутано селце една бабичка я направиха супер хипарка, само защото имаше нужното отношение ... Мисля си, че имаш такова отношение ...:)

Абе хубави филми правеха едно време, нищо не казвате за тазгодишните Оскари....



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано13.03.24 17:20



Еееее, упражненията по стил са запазена марка на Раймон Кено, ИИ във всички случаи не е оригинален. Истина е, че големият въпрос е в интерпретацията, на какъвто и да е сюжет. А сюжетите са краен брой. Любопитна съм дали ще дочакаме литературен текст, изцяло от ИИ, по зададен сюжет, който да бъде признат за нещо изключително оригинално, неповторимо, абе нещо УАУ:))).



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 17:41



Тя нямало да пише, нито да коментира...
кой ще ти повярва, бее!


Ти май наистина мислиш всички околни за безпаметни идиоти.

Поне три пъти сме се “уговаряли” да не си пишем. И винаги ти първа престъпваш уговорката.

Напомням ти, че ПЪРВИЯ път след правилото, ТИ ме помоли за такава уговорка, защото бях започнала да вадя линкове с доказателства как веднъж казваш едно - друг път друго. И СПЕЦИАЛНО поиска хем да не си пишем, хем да не ровим из миналото. И колко издържа ? Месец, два?

Хайде, глътни си хапчето и млъкни. С ферманите си, преписани оттук-оттам може и да заблудиш някоя молекула, но цялата ти гадна двулична и просташка природа на мен ми е ясна до дъното.

Слава Богу - не само на мен.

НИКОГА не можеш да издържиш едно достойно мълчание. Нито ти, нито ония двете.

И аз знам защо. Но това никога няма да се промени, колкото и да подскачате детински около мен.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: hypey]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 18:12



Маникюристките работят с медицински ръкавици, ама фризьорите хем пипат косата, хем гълтат косъмчета, няма начин, фърчат доката подстригват.
Не ме бива в тези разкрасителни дейности. На себе си мога, но на друг, тц, не ми се получава.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 18:14



Велика си! [покланям се]



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 18:41



Предложи цена 20 лв. на квадратен метър, аз ти отговорих при какви условия бих я платила. Сега ми казваш, че не мога да си позволя теб?!
Интересно тогава кой те наема, след като си толкова недостъпна.


Същият, който би наел Ружа да му шие пердетата.



Идеята на примера ми:
Ружа умее да шие добре и може да прецени кога й искат нереалистично висока цена за ушиването на едни пердета.
Аз умея да боядисвам стени много добре и мога да преценя каква цена би била нереалстично висока за този тип труд - 20лв на квадрат, които "ти поисках".

А ти влизаш в темата с изявлението, че щом някой иска такава цена за обсъжданата услуга, той има много основателни причини, които ние не знаем и даже трябва да сме благодарни.

Аз за друга много основателна причина, освен "ще ти поискам 20лв на квадрат за боядисване, пък ако мине номерът", не се сещам. А ти веднага започна да се пазариш - "ама дай портфолио, дай отзиви от клиенти и ако работата ти е гурме, а не пица на парче, ще ти платя толкова". Излиза, че ако боядисам 10 апартамента или ушия 100 пердета, вече мога да ти искам каквито си ща цени и ти ще ми платиш, щото аз известна бояджийка.

Ружа не си изкарва хляба с шиене, нито аз си изкарвам хляба с боядисване.
Но ги умеем тези работи и можем да пресметнем за колко часа сръчен труд бихме ги извършили. И точно за това е темата - защо ми искат толкова пари за работа, която добре знам за колко време се върши, защото я умея в тънкости.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 18:55



Поне три пъти сме се “уговаряли” да не си пишем. И винаги ти първа престъпваш уговорката.

Ахъм. И всеки път ти се скъсваше от коментари по мой адрес към други потребители.
Видиш ли мой постинг, веднага го коментираше.
И кел файда, че не ме плюваш директно, като го правиш индиректно.
Затова, никак не ти вярвам, че си способна да се въздържаш да се занимаваш с особата ми.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 19:33



Но познайте на кого биха възложили например превода на учебник по статистическа термодинамика - на завършилия филология или оня с математиките?!

На инж-филолог ще го възложат, ама слушай ти глупостите на Гераско, докато си бърка в носъ или гъзъ.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 19:34



Не знам на кого нямало да пишеш, но аз на теб ще ти пиша.
Не се надявай





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 20:08



Видиш ли мой постинг, веднага го коментираше.
И кел файда, че не ме плюваш директно, като го правиш индиректно.
Затова, никак не ти вярвам, че си способна да се въздържаш да се занимаваш с особата ми.


Това е тотална лъжа, но тя не е първата ти лъжа, свикнали сме.

ДокажИ. Да спрем от тази вечер. Казах - нито преки, нито косвени постове и коментари.

За мен няма никакъв проблем да игнорирам напълно неособената ти особа.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 20:36



"Всъщност, това е към Безсънна. Да шие за 130 лева, дори 110."

Аз не шия пердета, на мен ми ги шият. ТИ обаче вече си го направила - точно за толкова.

Не ми пука колко си спестила, а че продължаваш да повтаряш нещо невярно. НИКОЙ не ти е поискал 600 лева само за шиене. Изкара хората алчни заради собственото си неразбиране и недомислие. Колко пъти трябва да ти подавам въдички, за да кажеш, че май-май може евентуално все пак да си се заблудила. Никога няма да стане, нали. Ружа е винаги права. Язък ти за темата и за възмущенията. Какадуто не са ми роднини, че да ги вардя от подобни глупости, имат си клиенти и без теб, не ми се губи повече време да обяснявам.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 20:38



Лъжа, ама друг път.
Ти ако не помниш кого и колко често си оплювала в постинги към други клубари,
значи деменцията вече те е нагазила.

Ще ти вадя аз стотици теми и постинги от години да ти доказвам лошите маниери, ей сега. Чунки не се знаем кой какви ги върши.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 21:04



Ще ти вадя аз стотици теми и постинги от години да ти доказвам лошите маниери, ей сега.

МОИТЕ ЛОШИ МАНИЕРИ?



Ох леле леле…

На теб КОЙ ЛИ НЕ ТИ направи забележка за лошо държание? Я да си припомним? Или не?

И кой те кара да “вадиш” бе миси? Казах ДОКАЖИ че можеш да си сдържаш л….метката по мен. ОТ ТАЗИ ВЕЧЕР. Меткай по другите.

Ама не можеш.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 13.03.24 21:12.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 21:43



Аз съм ясна и не се напиням да убеждавам хората в обратното.
Но сега обсъждаме твоя отвратителен характер.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано13.03.24 21:42



Аз съм ясна и не се напиням да убеждавам хората в обратното.
Но сега обсъждаме твоя отвратителен характер.



Хомо Интернетикус --> Ад Хоминемус.
Този тип аргументация винаги пИчели..




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 22:04



Но сега обсъждаме твоя отвратителен характер.

Може би сама си обсъждаш нещо.

Реално сега обсъждаме във възможност ли си да си запечаташ плювалника в моята посока и да не ми пишеш НИКАКВИ постове, нито да ме коментираш (или мои теми и постове) в постове до други клубари. (В ЛБ може!

)

Аз съм готова да го направя от момента, от който ти се съгласиш. Безсрочно.

Пиша го за пети път. Каква, викаш, гимназията си завършила?

Ае стига към ти обръщала внимание за тая вечер, трябва да пиша договор, сменяме чистачка. Не модератор, ЧИСТАЧКА.

Бъди така добра в прав текст да напишеш съгласна ли си да не си пишем една на друга. Не касае участие в темите една на друга.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 22:11



Реално сега обсъждаме във възможност ли си да си запечаташ плювалника в моята посока и да не ми пишеш НИКАКВИ постове, нито да ме коментираш (или мои теми и постове) в постове до други клубари.

Искам, ама нямам желание.
Понеже не разполагам с плювалник за запечатване и не съм във възможност да си набавя такъв, за да ти правя кефа.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.24 22:16



...и ака по леглата...
Все пак не е руски войник, та да го прави...



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 22:31



Мислиш си, че с някакви парцаливи опити за оригиналност и майтапи ще си покриеш нищетата...

Живей.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 22:38



Големи договори пишеш па ти, да им смениш пет цифри и две имена.
Голяма работа си



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 23:02



Живей.

Щом разрешаваш...





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 23:48



Пак казвам, че ви се възхищавам за уменията ви, но така изложено е много вероятно да провокира мнозинството от неумеещи да почнат да се пазарят с професионалистите, което не е редно. Тези, които не го умеем, не би трябвало да имаме претенции.

Ако тръгна сама да си боядисвам стените, после няма да мога да ги гледам и вероятността да подпаля апартамента е голяма, така че ако ми харесва как работи даден професионален бояджия, защо да не му платя 20 лв. на квадратен метър?!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 23:51



Така е, но първо гледат да е инж., а може и да не е и филолог.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 23:56



Зависи от преводите. То и книжките на Грийна може да ги превежда всяка баба измежду сериалите.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано14.03.24 00:06



Защото е пазарна икономика и имаме право на избор. Колкото и добре да работи някой, все пак трябва да има граници. Вие може да платите и 200лв/кв.м., избора си е ваш, въпросът е колко още хора, ще му платят толкова и редно ли е ден година да храни. Или снобари и снобария дал Господ.. не говоря за Вас, а по принцип..
Бегло прехвърлих темата и адмирации за Ружа. Може, направила си ги е и 10лв да спести, нейни са си. Аз пък не мога да приема това, за неща, които можем да плащаме на друг.
Едно време хората бяха можещи, а сега се превърнаха в плащащи и зависими..
За съжаление точно шиенето ми е много слаба страна, но не съм поискала, не съм се научила.. а едва ли ще стана шивачка, но за мен си е достатъчно.. Относно боядисването.. е не виждам философията да хванеш четка и да боядисаш.. виж шпакловката е друга бира..
Човек може ли, премахва зависимости.. и не е само до пестене на пари, ама пак.. що пък да не спести като може..
Или всички ние станахме от Голямто Доброутро.. плащаме!..



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 00:23



То голяма философия да шиеш некви пердета. Баси смотанячките


Аз мога даже рокля да си ушия
А стени отдавна боядисах. Вече е минало

Обаче цветя и котки не стават



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.03.24 00:28



Естествено, че ще се пазарят.
Пазарна икономика е!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано14.03.24 00:45



Обаче цветя и котки не стават



И котки ли умори вече!?

Явно спрямо цветята и котките си приложила грешните шевове и бои! Оттам и проблемът..




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 01:02



Не мога да отпиша дивана. Много разпитвах.
Или диван или котка





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 01:12



Ся се сещам за котките на Донка, кво ли е у тях, милата





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано14.03.24 01:30



Не мога да отпиша дивана. Много разпитвах.
Или диван или котка



Хмм, странно! Имаме котка, имаме и диван - 2-те оперират в перфектна хармония.
Котката обича да лежи на дивана, най-често с доп. одеалца.
Понякога ляга и до дивана, на килима.

Вярно, котката ни е дворна - прекарва нощите винаги навън, никога вътре. Но през голяма част от деня е вътре - много културна е, не пишка, не ака вътре, не дере дивана определено, нито дере каквото и да е било всъщност...

Чудесна котка - чисто черна, даже мустаците й (обикновено са бели на повечето котки).

Вярно, в къща сме. Ако нямаш двор, не става нашия начин!


Редактирано от Naki на 14.03.24 01:31.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 09:20



То и книжките на Грийна може да ги превежда всяка баба измежду сериалите.

Всяка баба не може. И, ако беше завършила истинско качествено академично филологическо образование, щеше да знаеш защо. И да не се излагаш с аджамийско невежество.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано14.03.24 09:41



Баба, любителка на сериали + ИИ = комбинация трепач





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: ShokoLada]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано14.03.24 09:46



Погрешно сте ме разбрала, но няма да се обяснявам. Естествено изборът е индивидуален, но и соченето с пръсти в интернет, че някой си позволил да поиска справедлива цена за труда си (не визирам 20-те лева, защото те са само от хипотезата на Алиса и досега никой не ми е искал такива пари за боядисване) никак не е справедливо. Ако взаимно уважавахме труда си, щяхме да сме много по-напред.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано14.03.24 09:49



Баба, любителка на сериали + ИИ = комбинация трепач

Зависи от сериалите!



Най-трепач е баба, любителка на КРИМИНАЛНИ сериали. Касъл, Менталист, Хорейшио, Коломбо, Мис Флечър... Такава баба направо ще скрие шайбата на всякакъв ИИ!

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Green Light ()
Публикувано14.03.24 09:59



Под Анджела Родел не падам аз!

Иначе колко ми се молят...



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 10:44



Естествено изборът е индивидуален, но и соченето с пръсти в интернет, че някой си позволил да поиска справедлива цена за труда си (не визирам 20-те лева, защото те са само от хипотезата на Алиса и досега никой не ми е искал такива пари за боядисване) никак не е справедливо.

Ама чакай малко. 20лв на квадратен метър боядисване/пребоядисване на вътрешни стени с латекс - стандартният ценоразпис включва грундиране+ две ръце /два слоя латекс/ за мен си е напълно справедлива цена за труда МИ. Асам висококвалифициран специалист, работещ гарантирано качествено. 10 квадратни метра стена/таван ще ти ги направя за 4-5 работни часа, с напълно спазено технологично време за съхнене. Барабар с подготовката на грунда, боята и миенето на инструментите. Реално трудът ми ще е 40-50лв на час чисто суха пара на ръка.
За стандартен 8 часов работен ден - 300-400лв надница. Идеално ме устройва, ако и теб те устройва, щото "си гъзоръка", сама посмъртно не мож го боядиса тъй, както аз ще ти го направя, ама имаш пари да ми платиш и не се стискаш.



Друг въпрос, че ако те познавах лично, за 2 дни бих те научила как да си пребуйдсаш сама апартамента, без да си скубеш косите после от резултата.


Аз другия месец, като се стопли още, ще викам бояджии да пребоядисат с латекс моя апартамент. Не, защото не мога и сама, и то, по-добре за същото време. С мъжа ми сме добре обучени и страхотен екип, вече няколко наши апартамента са ни минали през ръцете. И за цени на услугата хич не се циганя да платя... стига да не са 20 лв на квадрат, познай защо.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 11:31



Ще замълча, не защото нямам какво да кажа, а защото знам какво НЕ трябва да кажа.

Между другото, имам още две помещения, за които ще отиде 30 метра плат, като умножим по две, тънки и дебели, 60 метра. Общо 24 пердета, тънки и дебели.
Горките хора, ако работят на цените, които ти даваш. не си ценят труда.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 11:41



соченето с пръсти в интернет, че някой си позволил да поиска справедлива цена за труда си

Не знам какво ти е в главата, но това което излиза от клавиатурата ми показва, че предавателят не работи добре.

Аз ценя труда на хората, не ги соча с пръст, казвам колко са ми поискали и че тази цена не ме устройва. Цените колкото искаш в нета за щяло и нещяло. Цените не са тайна.

Не разбирам обаче, друго, Безсънната твърди, че тази цена ве е вярна и е нереална и ме плю, ти пък обратното-цената е реална и пак плюеш.

Пак да го напиша : кой колкото пари иска, да си взима. А аз имам право да преценя дали тази цена ме у стройва.

Повече от това не мога да обясня.

Сещам се за конспиративна теория. Има друга установена цена, но мен са ме взели за балък и се пробваха. Сега някой от шефовете е видял тази цифра и плеснал с ръце, че го мамят.



Айде да спирам тези глупости, че в повечко стана.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.03.24 11:41



В курса за мотокар, Мишо -- майстор златар с десетилетия опит, отдавна работи за себе си. Оборудвал се е изцяло: леярна, инструменти, всичко... Кюлче да му дадеш, в бижута ще го превърне.

Къщата му в Банкя струва половин милион, отделно 220 квадрата апартамент ново строителство...





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано14.03.24 11:52



стига да не са 20 лв на квадрат, познай защо.

Защото ги нямаш ли?





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.03.24 12:00



Предлагам да отидеш на сайта на какаду, да сложиш пердетата които си била избрала в калкулатора им за ушиване и да пляснеш един скрийншот тука та да ни затвориш най-после устите. За три минути работа а ти ги вършиш работите много бръже та да кажем към минута щти отнеме.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 12:21



Това защо ми го пишеш?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 12:26



Не съм поръчвала през сайта, че да калкулирам там. На място каквото ми казаха, това е.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 12:39



То голяма философия да шиеш некви пердета. Баси смотанячките
Шиенето не е проблем, но си има тънкости. Проблем, в домашни условия, е кроенето. Ако е 5 метра плат, може и на трапезната маса и на пода. Но при моите 19 метра, се омотах като пате в кълчища

Аз знам тънкостите, затова и питах за кроене само, пък сумтяха, мотаха и в един глас, те казаха 150 и аз каза-ок, взимам си плата, ще се оправя.
Дали да не затваряме седянката? Ама пък като гледам Донка как се е разположила удобно и си хортува, сърце не ми дава.

Поръчах си 10 сакъзчета, и един куп други цветенца, радост за душата



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.03.24 12:45



Като доказателство, подкрепящо твоето наблюдение, че занаятите отиват в небесата.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано14.03.24 12:54



Ние си говорим, не се обясняваме, поне аз не приемам разговорите, като обяснения, а като диалог..


Една цена е справедлива, ако има кой да я даде, но не виждам и логика, ако човек сам може да си направи нещо, вижда, че цената не го устройва, да си го направи.
Не виждам защо Ружа е нападана, че си е свършила работата сама..
Винаги съм се възхищавала на хората, които могат, така просто премахват зависимости. Аз не мога да шия и ще си избера готови пердета..
В моят дом цари уют, а не е перфектен като музей или мавзолей.. а вниманието и любовта, която ще дам за да си го направя такъв, никой друг няма да може.. а най ми е гот от дефектите да правя ефекти.. : )
Е има неща за които си плащам и то с кеф, защото нищо не разбирам. Наскоро ми скърши алтернатора.. в сервиз, нов, платих си и съм супер доволна от цена и работа на монтьора. Даже вече ми е домашния монтьор, на абонамент..



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано14.03.24 12:57



Ми аз не мога.. и съм смотанячка.. ама баш смотанячка на тема шев и кройка.. ама и истината е, че не е моЙто това..
Е че има ли по-хубаво нещо то мъркащ котарак излегнал се до теб и го галиш, ръката потъва в пухкава козинка и наоколо се разнася.. мър-мъррр. и багрите и ароматите на цветята...



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано14.03.24 12:58



А защо трябва да отписваш нещо.. еле пък диван?





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 13:00



Ааа, ама то занаятчиите са кът, нормално е. Отдавна купуваме нови ТВ, блендер, пералня, печка... вместо да ремонтираме.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 13:07



Не виждам защо Ружа е нападана, че си е свършила работата сама..
Така, за разнообразие



Виж рокли, палта и други дрехи вече едва ли ще започна отново да шия, защото има на добри цени в магазините. От друга страна, качеството на материите става все по скапано. Магазини за платове все по-малко, но се намират. Може и да започна да шия отново, ако продължава тенденцията на изкуствени материи, а готови от естествени отидат в небесата. Все пак платовете винаги ще са с по-ниска цена. Шевът се превръща в скъпо удоволствие, защото няма вече кой да шие.

Ех, ако може и да плета, ама не мога.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 13:24



стига да не са 20 лв на квадрат, познай защо.

Защото ги нямаш ли?


Защото и на себе си няма да платя толкова за 2 ръце латекс, като знам каква нюню квалификация се изисква за този труд.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.03.24 13:35



Не виждам защо Ружа е нападана, че си е свършила работата сама..
Оспорено е твърдението и че само ушиването струва 620 лв. Аз не видях някой да има против това че ружа си я свършила работата сама.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 15:00



Никакво затваряне на седянката. Няма да помним сега у 100 теми какво има.
Тук си е добре

- пердета, цветенца, котки, боички
и една крива Алиса



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано14.03.24 15:03



Кажи сега за котката!



Защо реши, че ще ти съсипе дивана?
Да не е някой бутиков, марков диван, примерно червен на цвят?!




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 15:17



Абе, девойко. Това нещо го работя от 1996 г. (срам ме е да го сметна)
Не съм си хванала пижамата да превеждам вкъщи. Имам поглед върху цялостния процес, в сферата, в която работя.
Де си тръгнала да ми обясняваш и аз не знам какво.
Гледай си там грунда





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 15:26



Твоята котка къде си пили ноктите?

Е затова не си давам дивана за пилене на нокти


Пък и не знам, ако ми разнася пясъци ще тряба да лети през терасата



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано14.03.24 15:49



Твоята котка къде си пили ноктите?
Е затова не си давам дивана за пилене на нокти

--> На двора!



Иначе, като за теб има специални дъски за точене на котешки нокти, с въженца по тях - може би такава дъска й вземи?

Пък и не знам, ако ми разнася пясъци ще тряба да лети през терасата
--> Ами не знам, нашата нищо не разнася, но вярно, при теб нали ще има и тоалетна вътрешна, а нашата си върши дейностите по двора (или направо дори в чужди дворове)..
Хмм, то не е задъжително точно пясък.

Но дори пясък да е, повечето котки са умни - не го носят опикания/насран пясък другаде. Може и твоята да не го прави!


Редактирано от Naki на 14.03.24 16:26.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано14.03.24 15:46



Блазя ти.. : )))
Е цяла зима си плета шалчета, ленти, ръкавички без пръсти.. сега имам идеи и за гривнички и обеци..
Фрида, лабрадорката ми беше гостенка.. и минутка невнимание и чисто новата ми завивка с дупка.. мииииии... куче, животинка, какво да и се карам. Сега изплетох едно жълто цвете.. с беличко и понеже не мога да шия го залепих... малиии... стана суперско..


Ружеее.. разсада ми е вече 10 и повече см. а е средата на март.. давай идея какво да правя да забавя малко развитие, че както е тръгнало в саксията ще бера краставици и тиквички..



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 15:53



Кое работиш от 96, бе, смешке?
Превеждаш дипломки и само сменяш имената и пет цифри ли?





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 16:00



Плетеш? Брависимо! Абе, нещо да се занамаваме, да ни човърка акъла.

Мама много плете, на 87 години е. Все още само да види плетка на снимка или на човек на улицата, ще върви след него, ще се прибере и ще го захване.

Има един чувал заплетени модели, размери да речем, 10Х10 см. Всеки ден вади по едно парче и се тества дали може отново да го заплете. И като го захване веднага, въздъхва, че си е още с акъла. Гимнастика на паметта. Тръпна при мисълта да не ми каже някой ден, че не е заплела нещо. За нея това ще бъде трагедия.

За разсада, е много си бързала. Моят е по на половин сантим, а има и още, които не са си подали "нослетата".

Сложи разсада някъде по на хладно. То нали и аз много знам


Други години правя разсада в София. Тази година на село, в барбекюто. Отгоре покрих всяка тава с найлон/фолио.

Миналата година садих разсад, на който има чушлета.

Пък ако хич няма какво да го правиш, дай го, ще засадя в оранжерията



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано14.03.24 16:06



Чакай, че се върнах, за да видя от къде дойде спора и не, не съм се объркала.. в началото става въпрос колко е спестила Ружа.
А и 10лв да са.. ми супер..
А разлика има не само в самите магазини, ами зависи и от нивото и компетентността на служителя.. за да се разкара някой и да не работят, еле пък ако са на заплата, може да кажат и 1000лв.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 16:08



става въпрос колко е спестила Ружа.
Абе, много интересно, как сте го приели за нещо сериозно. Това си беше чисто на шега, една спестовница съм и аз



Както и да е

Чудя се сега, как да изчисля колко зеленчук произвеждам и колко ядем. Пък на каква цена, че да видя колко ще спестя



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 16:32



Няма значение дали е дипломки, домакински рецепти или каквото се сетиш друго. Важното е, че си работи, издържа се сама, не лежи на някой мъж да я хрантути.

Както и не е важно дали иконописваш църква от 12 века или правиш декор за някое парти.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 16:42



То, срамна работа няма, ама да се оценява на едро сложността на художествен текст и художествен превод, е същото като бояджия да оценява църковен стенопис от 12 век.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор laure ()
Публикувано14.03.24 19:49



Руже, за пестенето от дом. продукция се усмихвам. Не това е целта, нали?
И аз нямам търпение да се стопли, за да Фърля семена в градината. За проба


Добре известно е, че в къщи е студ и не мога да правя разсад. Та разчитам на свободната сеитба в земята, като се стопли. Не за икономия, ами при мен от любопитство и желание да се занимавам с нещо



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 20:03



Естествено, че не за икономия. Ако теглим чертата що паре сме дали за тази градина, оранжерии, капково и един куп инструменти, машинарии, да не говорим за самия имот, ехеее, да ядехме до 120години от магазина, че и био, еко и каквото се сетиш.

Тръпката, да видиш семенцето, първо стръкче, наперено клонче, цъвтеж, малко плодче или зеленчук, пък голямо, едро, сочно и идват внуците и хоп, ядат, ушите им пукат



Миналата година щерката "установи", че като свършат нашите домати, онези от магазина, от пазара, нямат вкус.

Цял живот работя нещо, което не мога да пипна с ръце. И ето, сега вече намерих своето нови хоби, до сега беше работата ми. Пак си работя, нооо, намалено темпо.

Купи си готов разсад, ще спестиш време, да ядеш по-рано пресни зеленчуци.
Дано да те завладее това занимание

П. П. Мъжът ми още ми се чуди и току каже : ако някой ми беше казал преди 20 години, че ще садиш пипер и домати, щях да му смея 17 години, докато не видех тук в градината с гумените галоши



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 20:05



Нещо прекъсна, да добавя само : най-важното, чиста продукция, малко, но истинско. Грам тор не слагам, тази година събирах пепелта от камината и нахвърлях в градините. Толкоз!



И, девизът е : Кромид садИх, арпаджик извадИх!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 20:36



Да не си мерим сисите.

Не знам доколко работиш по специалността си, доколко си успешна, не ми е важно. Нито за Албена, нито за когото и да било.

Работим, никой не ни храни, ДАЖЕ И ПАРНОТО СИ ПЛАЩАМЕ!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор laure ()
Публикувано14.03.24 20:45



Може и да си купя готов разсад.
Не ми се занимава с колове, вързане и пр.
Но не ми пука.
Искам да опитам.
Така или иначе си кОпам цяла зима, педантично. Ако някой ми беше казал това преди години, щях да се изсмея





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 20:58



Млъквам, за да не напиша едни други неща.
Всъщност ще напиша. Отвратителна си.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 21:01



Че кой си мери нещо с теб?
Аз си разменям реплики с Албена, ти се буташ в диалога с коментари.

Даже се чудя в чия градинка мяташ камъчета с тези натяквания как работим, не чакаме на някой да ни храни. Че те, всички в клуба работят, а пенсионерите си ядат собствените пенсии, от къв зор изобщо отваряш дума за това.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 21:05



Ами не си го проси с тъпи подмятания.
Не винаги съм на кеф да ти чета глупостите.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 21:06



Направи го моля)) Опитай, пък ще си говорим пак. Ако не е твоето, ще търсиш друго занимание.


Без готов разсад- ще хвърлиш семе, ще израсне, но кога ще върже. По нашия край има една приказка : Бере домати кога циганите се гаждат с домати. (гаждат-замерят, хвърлят)

Има сортове домати (детерминантни), т.е. безколови. Ниски, без колове, не им трябва опора.

На пипера не му трябват колове. Зелен фасул-аз отглеждам сорт "Капитано", бял, маслен, също нисък храст.

Краставица-първата година я пуснах ей така, търкаляше се по земята

, пък нищо й нямаше, прекрасна си беше.
Сега вече я разлигавих, има си мрежа, по която се катери, ама и без мрежата пак си растеше.

П. П. Много се заговорихме за градини, пак ще ми се карат клубарите




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 21:10



не за мен, принципно си го мисля
не хвърлям камъчето, айде ся и ти не отивай на баба си трънкина. ей, мамка му и прасе, егати мнителните хора, абе не беше едно време така в клуба.



Говоря си принципно, за идеята, че каквото и да работи човек, все тая.

А се бутам от същия зор, от който и ти се буташ във всеки разговор. Свободен клуб!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 21:11



Нищо де, не се ядосвай.
Казах само, че преводите на книжки са най-ниско платени.
Ти що си бясна? Не е така ли?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 21:15



Ще става ли "интересно" или да си лягам





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 21:25



С кое да става интересно? С некви, които не знаят какво да правят по цял ден ли?
Ми айде мерси.

Наздраве!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 21:23



Хм, кои са тези, които не знаят какво правят по цял ден? На приказка си с Алисето, тя нали работи.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано14.03.24 21:23



А с гардероба какво стана?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано14.03.24 21:44



На мен не е.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 21:54



Казах само, че преводите на книжки са най-ниско платени.

ТЦ. Каза, че на Грийна книжките може и бабите да ги превеждат, докато си гледат сериалите.
Ся, наясно съм, че хал-хабер си нямаш от художествени преводи, ама не се изцепвай чак пък толкова непрофесионално.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 22:05



Да, на Грийна книжките ги превеждат бабите, без образование и за колко лева казваш на страница, я да чуем.
Преводач на книжка трябва ли да е заклет?
В кво се кълне?
В Корана ли?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 22:17



За мен е Алиса. Алисето е за някой друг там по диваните и политиките.
Е тия не работят, в юга





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано14.03.24 22:21



Художественият превод е сложна плетеница.
Освен, че иска почти перфектни познания по изходен и преводен език, иска и усет, и чувство за езика.
А и творчество.

В бюро за преводи трябва да си владееш занаята, което също не е проста работа.
Трябва ти диплома, която да легализираш във външно, за да можеш да поставяш печата, условно казано, на заклет преводач.
Преводите на така наречената техническа литература също не са лесни, защото трябва да се запознаеш със същността и терминологията в съответната област.
Пример: терминът "настил" в конфекцията е докарвал хапане на устни на немалко преводачи.

Абе трудно, като всяка работа, но и много благодарна област.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано14.03.24 22:22



Да, на Грийна книжките ги превеждат бабите, без образование и за колко лева казваш на страница, я да чуем.

Зачудих се и аз!


На какъв език ще ги превеждат тези бабки тези (български?) книги?

На руски? Италиански? Турски? Китайски!?

Все си мисля, че за турски и китайски примерно цената на страница явно ще е различна...

ЕДИТ: Кривопис.


Редактирано от Naki на 14.03.24 22:32.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 22:43



Май повече те интересува колко кинта ще ти платят, а не дали те бива.


Заклет преводач се става много лесно - показваш някаква измислена тапия и те вписват.




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 22:46



Е тия не работят, в юга

В юга сме плантатори.
Имаме си роби да ни берат памука.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 22:53



Айде чао, няма какво да говорим повече по темата.
Хубави сънища





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано15.03.24 00:13



Айде чао, няма какво да говорим повече по темата.
Хубави сънища




Ооо, сигурен съм, че Алиса тъкмо загряваше!
За днеска, може да е "чао", ама очаквам утре IV-ти, V-ти и поне и VI-ти рунд..

( Сипал съм си няколко ТВ кофи с пуканки! )




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано15.03.24 00:52



Колко па да загрява. Тя на мен ми загрява 15 г.





Тема Re: Пердета.нови [re: Malinali1]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано15.03.24 01:46



но хората си ценят труда - аха,
аз пък също си ценя моя си труд.
Така, че м@йната им на тия, които просто не познават парите!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.03.24 08:38



Май зависи и от плата, на единия излезе към 15 на метър, на другия към 25. Има някакви опции за избиране (не разбирам от пердета), пуснах със зададени по подразбиране, за два вида плат....може и над 25 да има. Скарана съм с математиките, ама при 20 метра си отива на 500лв. За какво спорите не разбирам. Може да е искала нещо допълнително, но и 500 не е малко.
Може да поискаш за труда си и 6000 лв на метър....ако има кой да ти ги даде. А защо Ружа трябва да прави екранна снимка, да дава клетвена декларация, да води трима свидетели.....

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 08:57



Стига с тези пердета, захващайте се с гардероба!
Само вие трите ли останахте за сглобката?
И другите са тук, само са невидими!

Ако гардеробите с три, ползвайте индиго!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор Green Light ()
Публикувано15.03.24 09:07



Най- голямо търсене на моите книжки (мн.ч.) има в скандинавските страни. Албена превежда на шведски заради приликите. Има много голямо търсене и в САЩ, Англия, Русия и в други страни но отказвам заради бомбандировките. На германците не съм им простил холокоста, на белгийците зверствата в Конго, на италианците-фиат, а на французите не съм им простил.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано15.03.24 09:35



Гардеробите са мъжка работа.
Грийна го умее това и го прави.
Не шие пердета с каките като Гераско.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 10:31



Вече ми става смешно с тези пердета. То проста сметка. Едно перде от 19 метра е една цена. Съвсем друго става от 19 метра да се направят 10 пердета.

Едно перде има четири шева, горе с перделъка, долу бордюр и две страни по дължина. Две пердета имат същото, но вече два шева повече, като делнеш 19 метра на 2Х9. А като делнеш 19 метра на 4 пердета, хем рязане, хем още по два шефа, а 10 пердета, хем още рязане, хем още шевове.

То ако беше на линеен метър плат, все една цена, готино, а





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано15.03.24 10:49



В сумата е включена цената на плата! Коментираме само услугите. Вътре в тия пари колко са парите за шиене. Егати хората.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано15.03.24 10:57



Хората са си изчислили на всеки един метър плат колко поръбване ще направят. И така им е дори изгодно, ако поръчаш голямо перде без да ти го режат на парчета да поръбват всяко или ако си поръчаш по-късо перде - плащаш колкото са сметнали за дълго. Според мен е заради играчката с перделъка. Колкото и да се гънеш, каквото и да поръчаш, перделъкът е толкова, колкото е дължината на плата. Пердетата са ти стрували 600 лева, ушиването не ти е струвало толкова. Не ме карай да ходя и аз в магазина да ти записвам какво ще кажат за твоята поръчка, щото тя специалната, й го били казали лично. 500-те лева, които си дала за плат, за нищо ги нямаш. Ама скъпи й били пердетата.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано15.03.24 11:38



Ще кажа още нещо - тоя разговор определено ми досади. Относно пердетата аз съм клиент точно като теб. Във всички магазини пише цена на метър плат. И аз съм питала какво значи това, не съм хвърляла боб. За нас може и да е странно, но аз намирам обяснение. Не ми е работа да тълкувам начина на ценообразуване, допускам, че е заради перделъка, но дали съм права не знам. С теб спорим само за това колко струва услугата шиене. Поставила си тема за цените на услугите и си подала пример за нещо скъпо. Аз продължавам да твърдя, че си сгрешила и нищо няма да ме убеди, че твоите пердета биха ти излезли над 1000 лева, ако ги беше ушил някой друг. Можехме много по-рано да приемем, че ако изобщо някой жив човек на тая земя ти е казал, че иска 600 лева за шев, те е излъгал, за да си ходиш. Но ти не, та не. Шивашките услуги за такова нещо - прави тегели на чаршафи и пердета - са най-евтините възможни изобщо за тоя вид работа и точно те не са нещо, от което човек да се стряска или оплаква. Или си сгрешила, или са те излъгали, повтарям си най-първия постинг.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.03.24 12:09



А защо Ружа трябва да прави екранна снимка, да дава клетвена декларация, да води трима свидетели.....
Защото така ще се реши крамолата за две минути, по-бързо отколкото и отнема да направи колажите на чушки и домати.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 12:22



"Гардеробите са мъжка работа."

Ние сме обратни, на жена ми гардеробът е женски, а пък моя мъжки!
И нямат пердета!

Не ми хвали Гераско, с неговите пердета на закачалки в гардероба...



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 13:00



" ...че си сгрешила и нищо няма да ме убеди, че твоите пердета биха ти излезли над 1000 лева, ако ги беше ушил някой друг...."

Еййй...жени, показвате шестици по математика в дипломите си, но не можете да смятате.

Хващай калкулатора и смятай, да видиш че на Ружа сметката е вярна, примерно така:

Не е тайна, че нашите общи приятели Ружа и Карамфилов имат общ бизнес и общ семеен бюджет, и всеки поема неговата част. Сметна ли, давай нататък?

Ружа праща в командировка Карамфилов и тайно ушива тези прословути пердета за 1000лв. По равно са по 500лв.
Ружа му връчва фактура за изплащане на неговата част и с 2000лв. си купува лично АТВ за село.
Карамфилов иска и той да го кара и се включва с още 1000лв в семейният бюджет.

Фактурите са си фактури, но Ружа не е проста и показва на Карамфилов нашите коментари за скъпи пердета, като неопровержимо доказателство...
Ружа е бизнес дама, не сте забравили нали!

И ти тук: не та не ,та НЕ!

Ако и Гераско случайно прочете, и се досети нещо, предай му, че съм се пошегувал с математиката!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 13:10



Пердетата са от евтините, 19 метра, ама метър бонус имам, т.е. 18 метра съм платила- 480 лева, към 26 и нещо метъра. Перделък 20 лева, значи остават 110 лева труда за 10 пердета

Тез хора ще умрат от глад. Пък не знам ти що не се навиваш да ги ушиеш за тези пари, пак отначало почвам. Но.... и спирам. Нищо, че Лия или кой там беше за едно перде е платила 60 лева. Е, дори и сто метра да е, ако е едно, бива. Да каже някой навитак ли е да ушие 10 пердета за 110 лева заедно с кроенето.
Ще му дам още 36-40 метра за 20-ина и повече пердета. Даже 200 лева ще му дам, а на теб, 250.

Не разбирам защо продължавате спора, сякаш сте били с мен в магазина.

Днес си купих сакъзчета за по 2 лева. В цветарски магазин. Де що обиколих пазари и магазини са по 5-6 лева. Освен ако тези по 2 лева са мъжки или ялови и няма да цъфнат, но пък имат пъпки. Ще видим!

Дай да сменим спора за цената на цветята.

А модераторът ако не го мързи, може и да заключи темата!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор Green Light ()
Публикувано15.03.24 13:14




Ние значи на хермафродизъм го избиваме- имаме общ мъжко-женски гардероб



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 13:12



Даже фактура от друга фирма, да не бие на очи и си връщаме ДДС-то



Лично АТВ си имам, сега съм се нагледала на едно мотокултиваторче



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 13:21



Защото така ще се реши крамолата за две минути,

Какво да се реши, Гераско, кажи какво? На пазара ти ми снимаш, че от баба си купил кило домати за 5 лева. Отивам аз, при същата баба, иска ми 8, даже етикет нов има.

Не разбирам, как може и двамата да спорите за нещо, което аз съм чула, видяла, преживяла. И една проста аритметика.
Ако ми докарате 10 пердета за 110 лева, че аз ще ви изкупувам за по 200 лева и ще ги продавам, бе пич. Ще си докарвам добра надница.

Айде, толкоз. Колажи на чушки и домати тази година не съм правила, още не са узряли. Виж ако искаш, мога да направя как чесънът е подал "криле", разсадЪТ перца, божурът и той навирил нос.....

П. П. поправка на пълен член, че ще се яви и граматическата полиция и отиде темата


Редактирано от RujaKaramfilova на 15.03.24 13:14.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.03.24 13:16



На мен най-забавно в упорството на Безсънна да те убеди, че нито си чула, нито разбрала какви пари ти искат, е крещящото натякване:
Ти си идиот, ма!!!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 13:31



Щом й прави кеф! Че и помощник викна!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 13:35



Всъщност, по-големия кеф е друг : да отиде Гераско в магазина и да запише продавачка каква е цената на 10 пердета от 18-19 метра плат.

После, аз ще отида, кажи къде, в кой автомобилен салон, или брокерска къща.
Ще си купя кола за 100 лева и апартамент на Малдивите за 200 лева

, айде да не съм толкоз скръндза, за 220 да е



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 13:56



На мен най-забавно в упорството на Безсънна да те убеди, че нито си чула, нито разбрала какви пари ти искат, е крещящото натякване:
Ти си идиот, ма!!!

Уф, за трети път, на едно и също, ама кво да правя кат съм идиот, пък в същото време разсаждам мушката и квото там се сетиш.

Та, аз никога не съм се интересувала кой каква професия практикува. Принципно смятам, че не е обвързано с интелекта. Нито пък ми е важно образованието, но тук вече има нюанси. Едно, второ, трето образование-не две и три, а различни по степен, дават различни познания и "полети" на мисълта.
В този ред на мисли, никога не съм знаела и не ме интересува, Безсънна какво работи, какво образование. Винаги за мен е била един супер уравновесен човек, спокойна, балансирана, безпристрастна.
Дори, спомням си прекрасно, я сравних с Катя от Ритон, след като изгледах 2-3 епизода от Биг Брадър. Там Здравко подскачаше кат неква лелка в менопауза, а Катя го приземяваше.

Както и да е, аз няма да си променя мнението за Безсънна, явно, обаче, се влияе от околната среда





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано15.03.24 15:18



Албенке, ама ти защо се триеш!?



Сигурен съм, че имаше един постинг от теб вчера, ама сега го няма?




Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Naki]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 16:37



"Сигурен съм, че имаше един постинг от теб вчера, ама сега го няма?"

Продаде го на Гераско за 1000лв.
Търгът за шиене на пердета и гардероби свърши тази сутрин!

Търсим култиватор, Карамфилов категорично отказа да обслужва бизнеса!
Търсим красив, мощен, напълно обслужен за 20лв...щото Ружа може и сама!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.03.24 20:16



Нищо не разбирам от шиене)), но приблизително тази цена излезе, а и да не е.......веднага следствието да се заеме)), какви снимки, подписи, печати?))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.03.24 20:21



Като Мирча Кришан съм, не разбирам от шиене. През тяхната програма, по техни отметки, 1x278, за два вида плат е различно (шиенето), 15лв за единия, около 25 за другия.))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.03.24 20:25



Няма крамола, голямо поскъпване на услугите е факт. Дали са й поискали 500 или 600 е все тая....за нея са напразно похарчени пари и си ги е спестила, няма драма. Ако на теб (или на друг) са му изгодни - плаща. Няма драма.
Мен пък силно ме впечатли, че може да шие)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор samson (Оня)
Публикувано15.03.24 21:38



"Мен пък силно ме впечатли, че може да шие)))"

Още повече ще те впечатли, щом разбереш, че тя освен, че може да шие, тя може и да не може да шие!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано15.03.24 21:46



Нищо не разбирам от шиене))
И правилно, ти си просто една смотанячка



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.03.24 22:17



Мен пък силно ме впечатли, че може да шие)))



Преди 40 години работех за около година време в шивашко предприятие. Не като шивачка, а като ОТКК. Какво ми е разбирала главата от шев, не знам. Така се случи, учех задочно, трябваше нещо да се работи. Гледах да няма нещо разпрано, общо взето това ми беше работата.

Там се научиш да шия. Гледах, питах, беше ми много интересно. Имам приятели в Гърция, оттам ми носеха Бурда. После си я купавх от магазина на Дондуков и Сердика. И сега си е там.

Вадех си кройки, каквото не успявах да се справя носех при професионалистите. Тогава нямаше и дрехи кой знае какви по магазините. Но аз се научих и си шия всичко от панталон до палто, с хастари, подплати, всичкото както му е точно. Не съм си шила дрехи от 30 години вероятно. Миналата година ми се приши, та си спретнах две поли, тях ги мога и без кройка, но не е кой знае какво, та не го броя.

Най-големият ми успех е като претапицирах мека мебел. Уших калъфите, с подплата, с вата, супер станаха. Правех си "макети" от вестници за всяка част на дивана, фотльойла. Ушивах вестника, слагам на мебелите, изрязвам където трябва и после налагах върху дамаската. Шила съм и барбарони, от кожа.

Абе, едно време нямаше компютри, ТВ никога не съм била от зяпащите и те такаОсвен да чета книги и да шия, друго какво да правя



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.03.24 22:44



Да не шия мога и аз)), много успешно))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.03.24 22:52



Доуби ме)). Страхотни умения са си))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Green Light]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано16.03.24 00:22



фитнес
Настъпи ме по мазола!
Заклевам се - от понеделник започвам!!!

- недей ве човек.

Туй фитнес е женска работа.

Мъжете от миналия век помним школи по самбо, карате, джудо, СРБ, свободна борба, таекуондо, спортна стрелба и т.н.

А съвременните джендъри - фитнес? Не'ам субтитри...





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано16.03.24 18:42



А секс как се научи да правиш, или не си го учила едно време, и не можеш?

Не се бъзикам въпросът ми е сериозен!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: tia9]  
Автор samson (Оня)
Публикувано16.03.24 18:44



А къде си се научила да не шиеш?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.03.24 18:55



Сексът ми дойде те така, отвътре, някак си. Сякаш си го знаех. То е като колелото, сякаш винаги съм знаела да карам колело, а някои хора знаят от минали животи по 5-6 езика, не диалекти на френски



Даже споделих в клуба преди 7 години, че след много години се видях с първия мъж в живота ми. То беше радост, то беше чудо.

Разделихме се 2 месеца преди годежа, 4 месеца преди сватбата. 1982 година. И, 2017 се видяхме отново. Дълга тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.