Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 13:28



И, досвидяха ми се тези пари, някак обидно ми става, защото знам колко време ще ми отнеме. Ноо, знам и друго, вече няма шивачи.
Привет!
Не съм писала от години тук, но Вашата тема ме предизвика.
Поздравявам Ви, че разполагате с нужните умения на ниво професионален шивач, за да се справите с тази задача и най-важното - да останете доволна от резултата.
Наскоро сравнявах нещо (не е пердета), ушито от мен, и еквивалента на същото, което дадох на професионалист. Амииии, разликата е колосална. Ако ме питате защо съм шила аз, отговорът сте го написали Вие - не останаха шивачи и към онзи момент не открих такъв. Сред причините за това е липсата на мотивация и е съвсем нормално никой да не иска да се занимава, ако знае, че ще бъде хронично подценяван.
Друг е въпросът колко бихте платили за вечеря в 5-звезден ресторант и колко струва парче пица от лавката. Ще се съгласите, че няма база за сравнение най-вече по отношение на вкусовите качества. Така че зависи и на кого сте искали да възложите услугата. Не можем да поставяме всички шивачи под един знаменател.
И да, споделям мнението Ви, че цената е висока, но само ако шиете пердета на всеки шест месеца, но в случай че ще използвате тези пердета поне 5 години, някак си е нелепо да я коментирате.
Нека да не си омаловажаваме труда взаимно, защото много услуги стават рядкост и усещаме колко са ценни, когато няма кой да ни ги предостави.
Хубав ден!

Редактирано от Malinali1 на 13.03.24 13:25.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 13:39



Един завършил пет математики па преводач накрая.

Не сте остроумен. Никак. И пишете пълни глупости. Не знам кого и защо искате да засегнете, но обиждате цяла гилдия, много от чиито представители са положили изпити по повече от пет математики, които само са им от полза в настоящата професия.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:36



Плюс 100
Всъщност, това е към Безсънна. Да шие за 130 лева, дори 110.

а аз, оценявам труда, то в случая, мога и сама

Редактирано от RujaKaramfilova на 13.03.24 13:45.



Тема Re: Пердета.нови [re: Bezsynna]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 13:55



Обидно ми е да се прави такава крива реклама на магазин, който ползвам от години, от който съм доволна (с някои много редки изключения) и в който хора с обикновени професии без нафукани дипломи си изкарват хляба. Занаятчиите изчезват и ще продължават да изчезват, докато някои се оплакват от едни всъщност нормални цени, а други се подиграват на професии. Внуците ни ще се учат да лепят плочки от зор, защото няма да има кой да им ги налепи. Бъдете по-внимателни когато смятате труда на хората.
Дано повече хора да започнат да мислят като Вас. В противен случай вървим към самоунищожение.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 14:03



а аз, оценявам труда, то в случая, мога и сама

Прекрасно. Вече Ви поздравих за това.
Ако си и признаете, че умишлено сте злепоставили по много нечистоплътен и манпулативен начин хора, независимо дали си работят от дома, както сте споменали, щяхте да сте безценна.

Някои не можем да шием, а дори и да можехме, предпочитаме да съсредоточим вниманието и усилията си върху своята си дейност. Във връзка с това, благодарни сме на доставчиците на тези услуги и не бихме оспорвали цените им - зад ценообразуването им със сигурност стоят солидни аргументи, които биха ни засрамили.



Тема Re: Пердета.нови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:58



Дано повече хора да започнат да мислят като Вас
Как мислят? Че 130 лева са нормална цена за 10 пердета? Това не е нормално. Трудът е много повече. Друг въпрос е, дали някой може и сам. Аз мога, но наистина за по-ниска сума от 300-400 лева, няма да се навия. 600 вече е свръх.

Е, мога, правя го.
Ако ми поискаха 200-300 лева, щях да ги дам, но хората си ценят труда, похвално. Но пък аз го мога.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 14:10



не злепоставям, споделям.

Факти!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Malinali1]  
Автор Green Light ()
Публикувано13.03.24 14:07



Не една, ами две гилдии обижда тоя човек! На преводача да му кажеш математик, все едно на водороводчика да му речеш дърводелец.
Четири станаха.
Или на електротехника - проектант. Шест. Ако е на обекта може и бой да стане, значи седем - с боксьорите.



Тема Re: Пердета.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.03.24 14:16



Не бихте се навили за по-малко от 400 лв. Дотук добре, при положение че сте аматьор в тази дейност.
Защото тогава оспорвате разликата от нищожните 200 лв., ако ще го прави професионалист? Не допускате ли, че със сигурност има детайли от целия процес по ушиването, които оправдават тази сума?
Няколко пъти сте наблегнали, че можете и сама. Ами, на Ваше място бих действала, без да коментирам. Каква тогава е причината, по дяволите, да клеветите без основание публично магазина, който сте споменала?
Може би мания за контрол върху непълно непознати хора.

но хората си ценят труда, похвално.

И това Ви обижда, както сте споменали в първоначалния си пост?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 14:31



Съседите до нас имат кокошки. Нямаме ограда между двете къщи. те ни казаха, че е белка и препоръчаха да я хванем. Мръсотията, която ми прави също ме дразни.

съседите имат интерес да им ловят хищника, застрашаващ кокошките им.
а една белка сере колкото една котка.
И не го прави в спалнята на чаршафите ти, тъй че... хадимолависъ.

А таралежа защо го държиш в клетка - и той ли яде кокошките на комшията ти и ака по леглата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.