Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:32



то ако броим на теб колко хора ти го казват



Все пак, има ли поне един човек в този клуб, на който не си казала, че е простак, тъп.

Абе ти на лиса не можоеш сополите да й чистиш, къде отиваш, пък го гледай от каквато искаш страна



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 11:43



Оня ден те попитаха "нямаш ли нещо за садене". Ти И ТОВА не разбра какъв подтекст има.

И така - НЯМАШ ЛИ НЕЩО ЗА САДЕНЕ?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.24 11:52



поне Гераско е по в час с аритметиката
Аз от вашата аритметика не разбирам, не ми се получават от 19 метра плат 10 пердета 2.70х1.00.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 12:18



А, ти тук ли си... дай моля те от по-горния ми пост колко комбинации може да има от тези 4 качества?



--Простак, умен, начетен и лош
--Простак, глупав, неграмотен и добър
--Глупав, начетен, лош и възпитан
--Възпитан, глупав, добър и много чел
--Добър, простак, начетен и глупав
--Много чел, умен, простак и лош
--Глупав, лош, простак, неграмотен

ПП - Майтап бе Уили... трябва да са еднакви четирите, ама нямам време сега.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 13.03.24 12:19.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 12:42



В този клуб има достатъчно.
Кои?
Тук никой не се натиска на никого, свободен клуб, ти сама ми пишеш в темите. Значи ли това, че ми се натискаш? Преди да напишеш нещо за някого, постави се в неговите обувки, за случая, мини 3 светофара и тогава пиши!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.24 12:45



Качествата са повече, групираш ги по 4. Не ми се броят качествата, формулата е (качества)!/(4!(качества-4)!)

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 12:49



ти не си разбрала нещо много важно, че работя много бързо. Ти докато си минала един светофар, аз съм насяла 2 лехи.
Вчера и днес вали. Седя си в барбекюто, заобиколена от сандъчета и саксии. Сея/засаждам цветята, красотата за душата. Лап топът до мен, колкото повече пиша, толкова повече работа върша, защото ми върви ей така... без да усетя, между другото.
Та докато ти дремеш и дращиш на светофар, аз създавам красота и уют за дома и семейството.



Тема Пердета.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 13:00



Показвам колко струва поръчка в Какаду. 19 метра плат, от който да се направят десет пердета. Едното перде ще изразходи 190см. от този плат, а дължината на всяко от пердетата ще бъде 270см. - както Ружа го написа. Платът й струва 480 лева, което прави към 25 лева за метър, затова в примера съм избрала плат за 24 лева на метър, което е достатъчно близо като цена, сложила съм и най-скъпия перделък.

Цената в края на поръчката показва колко ще струва всяко едно от десетте пердета - ЦЯЛОТО перде. Искаш да имаш перде - избираш си плат и казваш с какви размери да ти се изработи. Поръчваш и получаваш цяло перде. Не се плаща само ушиване!

Получи се цена от 75.10 лева за едното перде, което излиза по-скъпо от 60 лева за брой, което значи, че хората дори са й направили отстъпка, това им е обичайната практика за по-големи поръчки и за поръчки без фактура. ДОПУСКАМ, и го допуснах от самото начало, че клиентката и служителите не са се разбрали кой какво точно смята и кой за какво ще плати.



Обидно ми е да се прави такава крива реклама на магазин, който ползвам от години, от който съм доволна (с някои много редки изключения) и в който хора с обикновени професии без нафукани дипломи си изкарват хляба. Занаятчиите изчезват и ще продължават да изчезват, докато някои се оплакват от едни всъщност нормални цени, а други се подиграват на професии. Внуците ни ще се учат да лепят плочки от зор, защото няма да има кой да им ги налепи. Бъдете по-внимателни когато смятате труда на хората.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:04



Ширината се използва за дължина. В моя случай, ширината е 3 метра.

Наборът, всъщност, е линейният метър, който купуваме. Ако едно перде в готов вид трябва да е 1 метър, значи, че във вид, ушит, с перделъка, без да се набора, трябва да е поне 2 метра, за да има за набор, горе долу.

В моя случай, ширината на пердето е 3 метра, това използвам да дължина, остава 30 см, от 2.70 Тези 30 см са за перделъка отгоре, където се захваща пердето и за бордюр отдолу.

После : 5 корниза.
- 3 корниза по 150. За набор още толкова, общо 9 метра.
- 2 корниза по 2 метра. За набор още толкова, общо -8 метра.

9 плюс 8 е равно на 17. Пуснала съм повечко, да има за набор. Затова съм купила 19 метра.

т.е. ако имаш корнизи 3Х1.50=4.50X2 за набор, 9 метра плат.
2X2 метра, по 2 за набор, 8 метра
общо 17 метра, като съм дала леко в повечко, защото криво режат, ето ти сметката.



Тема Re: Пердета.нови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 13:13



Поръчваш и получаваш цяло перде






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.