Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано13.03.24 10:46



Боже, пак се започна. Не, няма да ушия. Основното оплакване в тази тема е, че услугите са поскъпнали. Ти даде пример с цена за ушиване на пердета, която всъщност не е вярна. Не е вярно, че ушиването струва 600 или даже 800 лева, колко пъти трябва да го кажа. Напиши, че това ти е била обявената цена за всичко заедно с плата и тогава може да обсъдим скъп ли е трудът или не.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 10:55



И ти не различаваш метър плат от метър шев.

Ами различавам по една много простичка причина - умея и съм си шила пердета.

Цената на Ружа включва плата, това че не е обяснила добре си е нейна работа.

Аз пък, поне ТРИ ПЪТИ прочетох обяснение от Ружа, че цената за шев НЕ ВКЛЮЧВА цената на плата, който ВЕЧЕ си е купила. И поства единствено и само оферта за кроенето и ушиването на плата с техен перделък, който струва ситни левчета на метър.

Даже Лия се включи с пояснение, че за едно единствено перде платила само за шев допълнително 50-60 лева отгоре на цената на ВЕЧЕ КУПЕН ПЛАТ.
Ружата има 10 пердета за шиене, извън цената на плата.
Ти даваш ценоразпис за линеен метър САМО ЗА ШИЕНЕ от порядъка на 12лв на метър само за труд.

Обаче, настояваш упорито, че 90метра само за труд при Ружа включвала И цената на самия плат. Като те излизат - минимум 6 лева на линеен метър шев.
При твой ценоразпис - 12 лева на линеен метър само за шев било нормално.

Моля те, поне Гераско е по в час с аритметиката, нека ти обясни къде грешиш в сметките, че не ми се ще да те обиждам, докато ти обяснявам съвсем същото условие на задачата, което упорито не схващаш.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 10:58



Мишки не сме видяли до сега.

Като станем сутрин всичко е изпосрала.

И все на чистичко си върши работата-на изтривалка, на стълби, на декинга около барбекюто, все там, където няма грам боклук.

Отворих вратите на капана, вдигнах го и изтърсих таралежа. Вече 20 минути си стои свит на кълбо, не шава. Жив е, де.

Седя си сега вътре, че и котарачката да е на прозореца, за да не го смущава.



П. П. Мусаката вчера я изядоха котките. Днешният обяд не е готов.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:04



Щом ти няма да ушиеш, смяташ ли че другите са по-будали. Даже за 110, защото перделъкът е 20 лева.

Няма как заедно с плата, защото 19 метра плат пък ще станат 200 лева, няма как да стане.

Ти държиш на 130 лева. Ще ти дам 200-300, да ги ушиеш.


Друго : обикновено трудът е толкова, колкото са и материалите. Строители, ВИК, електро, моят мъж също така си калкулира труда, а и всичките майстори, които идват да работят при нас.
Само аз не калкулирам така, защото в моята работа материали няма, освен 1 пакет хартия за половина година и малко тонер. Учители, чистачи, пазачи.... също не калкулират така, но там те си знаят.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 11:09



Белка можеш да уловиш само с капан и отровна храна.
Прекрасни създания и много агресивни и хищни - пръв душманин на дребни гризачи, пилци, яйца и котки. Ловуват и танцуват нощем, където има къщя, обитават таваните, провират се през тесни пролуки и дупки и на практика са неуловими.

И да хванете белката, требе да я убиете. Ако я пуснете на километри в къра, пак ще се засели, където й е сигурната храна и безплатното местообитание, демек, в селските къщи и дворове. Белките могат да утрепят дори по-дребни кучета.

За чий таковата ви е да ловите и трепете белката? Ако не гледате перната гад и не примирате по котунеците в двора ви, тя си е полезно животно. С великолепна козина, ако я дебнете за кожени яки и кожухчета.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 11:15



Простак си и простак ще си останеш.

Доживей с живота с тази самзаблуда.
Се пак, си жена на възраст, не е хуманно да ти разбишкваме вече консервирания мозък и оттук насетне все по-гаснещ отсега нататък.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:18



Съседите до нас имат кокошки. Нямаме ограда между двете къщи. те ни казаха, че е белка и препоръчаха да я хванем. Мръсотията, която ми прави също ме дразни.
Нееее, знам, мъжете да се оправят.
А ние скоро ще имаме кокошки, "дворецът" им се строи, само не знам чешалки и играчки, според нормативите на ЕС, откъде да им купя



Не знаех, че са врагове с котките. Да държа чак толкова, бе де да знам, някак вече свикнах с Незабравка. Сутрин ме чака на прозореца, вечер спи до вратата.

Иначе, ако я хванат, мъжете ще я носят в дън гори тилилейски, няма как да я умъртвят. Като се засели, на друго място да е, ако помни пътя си до нас, пак ще я ловим и пак в по-далечни гори тилилейски, ще я маркираме



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 11:21



Простак си и простак ще си останеш.
Донке, Донкеееееееееееееееееееееееееее! Ти наистина ли не се усещаш, че има хора тук с висок интелект и много познания. За теб простаци са и Грийна, и 741, и Алиса, иГеврека, светла му памет, и Пътника, и..... всички клубари.
СПри се малко, огледай се, ослушай се, пък ако няма достоен за теб, разкарай се от клуба. Все някъде има достойни за теб хора.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 11:38



Ти пак нещо не си в час, бе душко..

. И други ти го казаха.

Простотията няма нищо общо с добротата. Простотията няма нищо общо нито с интелекта, нито с общата култура.- добротата няма нищо общо с интелекта....

Един човек може да бъде:

--Простак, умен, начетен и лош
--Простак, глупав, неграмотен и добър
--Глупав, начетен, лош и възпитан
--Възпитан, глупав, добър и много чел
--Добър, простак, начетен и глупав
--Много чел, умен, простак и лош
--Глупав, лош, простак, неграмотен

И още колко комбинации между тези 4 качества - да каже лиса - тя е по математиките. Аз съм забравила.



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 13.03.24 11:45.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 11:41



СПри се малко, огледай се, ослушай се, пък ако няма достоен за теб, разкарай се от клуба. Все някъде има достойни за теб хора.

В този клуб има достатъчно. С тях водим нормални разговори, макар и аз да не съм достойна за някои от тях по разни показатели. Другите сами ми се натискат с тъпите си постове. Ти си една от тях. От ДРУГИТЕ. Категорично и от години назад.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.