Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Koftia]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.24 00:44



или не съм завършил образование за това, което съм ?

Маса народ сме така. Един завършил пет математики па преводач накрая. Друг завършил шеф и кройка па дига сгради дето никой вишис не може си купи апартамент в тях. Аз пък, никое от моите завършвания няма и 10% общо с това което правя.

женчо


Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 06:02



Аз пък, никое от моите завършвания няма и 10% общо с това което правя.

Ти па да не видиш нещо!

.

Разликата е, че мисирките не се клатучкат след теб и не ти каканижат в захлас по тая причина.

А колко имаше по английски в гимназията? Щото аз имам един съученик с четворка, близо 35 години вече живее в Щатите. Как ли се мъчи, горкият! .

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 07:58



А колко имаше по английски в гимназията? Щото аз имам един съученик с четворка, близо 35 години вече живее в Щатите. Как ли се мъчи, горкият!

А па аз имам един съученик, който дори не е учил английски в гимназията, а близо 30 години живее в англоезична Канада.



Туй какво доказва по кокошата логика?



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 08:20



А па аз имам един съученик, който дори не е учил английски в гимназията, а близо 30 години живее в англоезична Канада.

Туй какво доказва по кокошата логика?

Доказва, че оценката в гимназията нищо не означава, особено по езиците. АКО езикът (или друг материал) не се практикува - той СЕ ЗАБРАВЯ и обратното. Знам много повече френски, а не съм взела нито един урок по него в целия си живот.

Доказва, че е откровено тъп който подмята нещо за оценката ми по английски отпреди 100 години, на фона на днешните ми незнания на този език.

Друго да ти обясня ли, отличничке на бавноразвиващото се училище? Дето имало двама специалисти по математика?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 08:27



Един завършил пет математики па преводач накрая.

Това за мен ли беше или се объркА нещо?
Пиле шарено



Чакай поне да си изпият кафето хората, че много смешно



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано13.03.24 08:27



Един завършил пет математики па преводач накрая.

Някой "се позна" в случайните ти примери и закаканиза сабаале рано!



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 08:49



а 10 пердета?
Питах отделно за скрояване само. Това е врътката, щото много плат.
150 лева само да нарежат.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.03.24 08:55



Чувстовото ти за хумор се е запиляло някъде.
И къде видя, че ти викам?

Наистина в този клуб вече трудно човек може да напише нещо прозаично и с чувство за хумор.
Щом насериозно си взела това за икономичната жена



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.03.24 08:57



На метър плат цената е между 2.50 и 12, а в твоя случай излиза 30.

Май нещо сте объркали математиката. Ружата пише:

19 метра плат, за 10 пердета.

19 метра плат двойна ширина от по 2,40-2,70м като се разкрои на 10 правоъгълника, образува бая линейни метри за поръбване. Веднъж 19х2=38м, а според ширината на плата, която дава дължината на всяко отделно перде - още 48/54м.
Цената на перделъка и пришиването му с фестони или без, допълнително.
Туй ще рече, минимум 86/92м само за поръбване.

Искат й 612-800лв за това. Туй прави 6,65-7,20лв на линеен метър за труд + цена на перделък и конци.
Напълно се вписва в твоя ценоразпис.
Разкрояването на плата отнема 1-2 часа с повечко туткане.

Другата сметка е: колко време отнема на човек, който е пипал електрическа шевна машина, да изтъкърка 1 метър подгъв, та да си сложи 6-7лв цена на труда?

Опитна шивачка го прави за броени минути. На аджамия като мен, дето се е учила на ръчната шевна машина на майка си, би отнело повече време, но с всичкото туткане, приглаждане, тропосване, пришиване, бих се справила за 2-3 часа с едно перде. 65-70 лв на перде е нереална цена за няма и 2 часа труд. Особено, ако човек си има ел. шевна машина вкъщи и си я ползва редовно, демек има някаква сръчност. Та, ако съм на мястото на Ружата - два дни да се боря с тези пердета, туй ми е 300лв надница на ден.
Е, кой взема 300лв надница за едни прости прави шевове с машина на 10 правоъгълника и малко гладене?

Права си е жената да ги спести от джоба си, щом може и сама да си свърши тази работа.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.03.24 08:58



Още имам да казвам аз, за шев и кройката, ама бързам за работа

и ще му се размине




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.