Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 16:42



То, срамна работа няма, ама да се оценява на едро сложността на художествен текст и художествен превод, е същото като бояджия да оценява църковен стенопис от 12 век.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор laure ()
Публикувано14.03.24 19:49



Руже, за пестенето от дом. продукция се усмихвам. Не това е целта, нали?
И аз нямам търпение да се стопли, за да Фърля семена в градината. За проба


Добре известно е, че в къщи е студ и не мога да правя разсад. Та разчитам на свободната сеитба в земята, като се стопли. Не за икономия, ами при мен от любопитство и желание да се занимавам с нещо



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 20:03



Естествено, че не за икономия. Ако теглим чертата що паре сме дали за тази градина, оранжерии, капково и един куп инструменти, машинарии, да не говорим за самия имот, ехеее, да ядехме до 120години от магазина, че и био, еко и каквото се сетиш.

Тръпката, да видиш семенцето, първо стръкче, наперено клонче, цъвтеж, малко плодче или зеленчук, пък голямо, едро, сочно и идват внуците и хоп, ядат, ушите им пукат



Миналата година щерката "установи", че като свършат нашите домати, онези от магазина, от пазара, нямат вкус.

Цял живот работя нещо, което не мога да пипна с ръце. И ето, сега вече намерих своето нови хоби, до сега беше работата ми. Пак си работя, нооо, намалено темпо.

Купи си готов разсад, ще спестиш време, да ядеш по-рано пресни зеленчуци.
Дано да те завладее това занимание

П. П. Мъжът ми още ми се чуди и току каже : ако някой ми беше казал преди 20 години, че ще садиш пипер и домати, щях да му смея 17 години, докато не видех тук в градината с гумените галоши



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 20:05



Нещо прекъсна, да добавя само : най-важното, чиста продукция, малко, но истинско. Грам тор не слагам, тази година събирах пепелта от камината и нахвърлях в градините. Толкоз!



И, девизът е : Кромид садИх, арпаджик извадИх!



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 20:36



Да не си мерим сисите.

Не знам доколко работиш по специалността си, доколко си успешна, не ми е важно. Нито за Албена, нито за когото и да било.

Работим, никой не ни храни, ДАЖЕ И ПАРНОТО СИ ПЛАЩАМЕ!





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор laure ()
Публикувано14.03.24 20:45



Може и да си купя готов разсад.
Не ми се занимава с колове, вързане и пр.
Но не ми пука.
Искам да опитам.
Така или иначе си кОпам цяла зима, педантично. Ако някой ми беше казал това преди години, щях да се изсмея





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.03.24 20:58



Млъквам, за да не напиша едни други неща.
Всъщност ще напиша. Отвратителна си.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 21:01



Че кой си мери нещо с теб?
Аз си разменям реплики с Албена, ти се буташ в диалога с коментари.

Даже се чудя в чия градинка мяташ камъчета с тези натяквания как работим, не чакаме на някой да ни храни. Че те, всички в клуба работят, а пенсионерите си ядат собствените пенсии, от къв зор изобщо отваряш дума за това.



Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.24 21:05



Ами не си го проси с тъпи подмятания.
Не винаги съм на кеф да ти чета глупостите.





Тема Re: Сглобяваме гардероба. Трима сменови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.03.24 21:06



Направи го моля)) Опитай, пък ще си говорим пак. Ако не е твоето, ще търсиш друго занимание.


Без готов разсад- ще хвърлиш семе, ще израсне, но кога ще върже. По нашия край има една приказка : Бере домати кога циганите се гаждат с домати. (гаждат-замерят, хвърлят)

Има сортове домати (детерминантни), т.е. безколови. Ниски, без колове, не им трябва опора.

На пипера не му трябват колове. Зелен фасул-аз отглеждам сорт "Капитано", бял, маслен, също нисък храст.

Краставица-първата година я пуснах ей така, търкаляше се по земята

, пък нищо й нямаше, прекрасна си беше.
Сега вече я разлигавих, има си мрежа, по която се катери, ама и без мрежата пак си растеше.

П. П. Много се заговорихме за градини, пак ще ми се карат клубарите





Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.