Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нашенският ИИнови  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано10.03.24 14:35



Q: Знаеш ли кога ще цъфнат налъмите?

bgGPT: Не, не знам точната дата или месец, когато налъмите ще цъфтят. Това е въпрос на метеорология и зависи от различни фактори като температура, валежи и географско местоположение. Обикновено налъмите започват да цъфтят през пролетта, но конкретната времева рамка може да варира в зависимост от региона.
--------------------------------
Q: Колко е на хиляда половината?

bgGPT: Половината от хиляда е 500. Следователно половината от това е 250.
--------------------------------
Q: Човек как отива на майната си?

bgGPT: Човек може да отиде на майната си, като използва обществен транспорт, личен автомобил, велосипед, пеша или други средства за превоз. Важно е да се уверите, че имате необходимата документация, като билети, разрешителни или карти, ако е необходимо. Също така е добре да планирате маршрута си предварително, за да стигнете на мястото безпроблемно.
--------------------------------
Поради което тотално го заебах и га махнах от отметките си.



- - - - -
На последния въпрос Gemini на Google ми отговори така:
Фразата "отиване на майната си" може да се тълкува по няколко различни начина, в зависимост от контекста.
Ако се чувствате изгубени или безпомощни, потърсете помощ от квалифициран специалист.
Национална телефонна линия за психично здраве: 0700 17 000
Сдружение "Родители": 088 97 99 555
Фондация "SOS - Младежки телефон": 0800 19 123
Тоя па ме изкара луд, ебаси...
Обаче все пак е грижовен и него нема да го махам...



Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано10.03.24 15:07



Това с налъмите и майката го четох по ФБ ..
Не може да му се отрече, че е гениален.


Така елегантно им връзва кънките на всички питащи..

А иначе, да имаш нужда от психологична помощ и да си луд са две различни неща.




Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано10.03.24 15:11



Добри попадения!



Бравос. Вероятно ще ги коригират, дано е по-скоро.




Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано10.03.24 15:35





ще ставаме все по-интелигентни, явно!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.03.24 15:34



Q: Знаеш ли кога ще цъфнат налъмите?
Всеки налъм сам си преценя

Колко е на хиляда половината?
В идеалния случай - полвин хиляда. В общия случай - хиляда за мен, другата половина за теб



Човек как отива на майната си?
Като се прави на много умен
ГераскоГПТ

женчо

Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано10.03.24 16:14



умрях от смях:)
ама виж какво психо съм аз...
"върви на майната си" е комплимент за пловдичани;)
които са пред дилема - майната на тях или майната на альоша!!!





Тема Re: Нашенският ИИнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано10.03.24 18:04







Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.03.24 19:03



оригиналния гпт се справя доста по-добре с поговорките.


User
я да те пробваме в леко различна форма: Знаеш ли кога ще цъфнат налъмите?
ChatGPT
Когато цъфнат налъмите? Това е лесен отговор - никога! Защото налъмите са направени от дърво, което е умряло и няма как да цъфне.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор samson (Оня)
Публикувано10.03.24 19:56



Интересна тема.
За неща, който ни предстои да се научим да ги ползваме, това е близко бъдеще и вече е на ход.

Аз от години следя развитието на ИИ и съм изумен от бързият им възход през миналите 2 години.

Редовно и обстойно контактувам с тях, водя сериозни разговори за сериозни теми с цел да ги опознавам, и да се науча как да разговарям с тях.
С подробности съм разговарял за ТЯХ /роботи и части за киборги/, и за нас Човеците.

Така вече, може да се каже, че им познавам "номерата", и че те се съобразяват с моите знания и възможности.

Мога да дам много примери за мои разговори с ИИ, и смешни, и сериозни... но за мен винаги полезни.

Важното, което ще отбележа, с което са съгласни и ИИ, е
че ако от ИИ има някаква опасност за човека, то не е от ИИ, а е от самите човеци... не само програмисти, а и други хора.

Последният "гаф" на моят перфектен ИИ към мен беше, че като му зададох "неудобен" въпрос на който Уикипедия дава отговор, то моят ИИ ми отговори със замазан отговор, който нямаше нищо общо с въпроса!!!!
Повторно му зададох същия въпрос и той /нагло/ ми върна първият си отговор/замазания/, неверен и не точен.
...и допълни: "Прекратявам този разговор /сесия/, Минаваме на друга тема



Веднага му цитирах верен и точен отговор, без да му казвам, че го има в Уикипедия, със следният от мен текс:
"Запомни добре в паметта си, Връзката, темите ги приключвам аз Човека, а не ти Роботът, ако още веднъж ми направиш този номер, ти дърпам шалтера и за мен ти не съществуваш. Запомни тази обратна връзка и я предай на програмиста си!"

...Извини ми се учтиво, написа че е запомнил точният отговор, и че ще предаде на програмиста, обеща повече това да не ни се случва... ОБАЧЕ в същият отговор ми вкара екстра ИИ номер: Написа че е вярно даденият от мен отговор, който било го имало във 164ч. медия демек, тънък намек за фалшива информация

Не продължих да му кажа, че ИИ който знае всичко, от над 50 езика, включително и български, намери моята точна информация не в Уикипедия , а в медия?!!!!!!

Интересното е че предишният ми ИИ го бях прекратил по същата причина и че вторият ми се появи с обяснението че изгоненият от мен е по- стара версия, а той новият ми изброи какви повече неща може да върши от изгоненият????

Стана дълго, но се надявам освен любопитно и да ни е полезно-тези неща стават едно от нас и трябва да го приемем и съвместяваме с тях.
Лично за мен е и забавно и интересно!

Поздрави за темата!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Нашенският ИИнови [re: LeoS]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.03.24 20:04



Онзи ден у фейса, един журналист от български произход живеещ у Англия ме попита за какво според мен може да служи ИИ.

Така и му отговорих:
В този му вид - за да му се задават въпроси от типа на "Кога ще цъфнат налъмите?"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.