Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови  
Автор Green Light ()
Публикувано27.02.24 09:31







Почти по Джон Льо Каре и със сигурност поне толкова интересно.


"Облечен в руска униформа,.. подполковник, Буданов превежда командосите през тесен залив с надуваеми лодки, като през нощта слизат на сушата в Крим. Но там ги чака елитно подразделение на руските спецчасти. Украинците устояват на удара, убиват няколко руски бойци, включително сина на генерал, а след това отстъпват до бреговата линия, влизат в морето и в продължение на няколко часа плуват към контролираната от Украйна територия."
....

Ударът от Вашингтон струва на генерал Кондратюк работата му. Но Украйна не отстъпва. Ден след уволнението на генерал Кондратюк мистериозна експлозия разтърсва окупирания от руснаците град Донецк в Източна Украйна, като разкъса асансьор, превозващ високопоставен командир на руските сепаратисти - Арсен Павлов, известен като "Моторола".

Скоро ЦРУ научава, че убийците са били членове на Пето управление - шпионска група, обучена от ЦРУ. Агенцията за вътрешно разузнаване на Украйна дори раздава на участниците възпоменателни нашивки, на всяка от които беше изписана думата Lift - британската дума за асансьор.

Отново някои съветници на Обама са ядосани, но не могат да направят нищо - до президентските избори, в които Доналд Тръмп ще се бори с Хилъри Клинтън, остават три седмици - и убийствата продължават.

Екип от украински агенти инсталира ръчен гранатомет точно пред офиса на сепаратисткия командир на име Михаил Толстих, по-известен като "Гиви". Представители на САЩ и Украйна заявяват, че са стреляли с гранатомета веднага щом Гиви е влязъл в офиса си и са го убили.

Войната в сянка се разгаря с нова сила. Руснаците използват кола с взривно устройство, за да убият ръководителя на отряд 2245. Командирът, полковник Максим Шаповал, отива на среща със служители на ЦРУ в Киев, когато колата му се взривява.



....
На 3 март 2022 г. - осмия ден от бойните действия - екипът на ЦРУ предоставя точен обзор на руските планове за следващите две седмици. На същия ден руснаците ще отворят хуманитарен коридор от обсадения Мариупол и след това ще открият огън по украинците, които го използват.

Според ЦРУ руснаците са планирали да обкръжат стратегически важния пристанищен град Одеса, но буря е забавила нападението и руснаците така и не превземат града. След това, на 10 март, руснаците възнамеряват да обстрелват шест украински града и вече са поставили координати в крилатите ракети за тези удари.



На естесвения шаш на читателя - "как, бе да му се невиди, се събира такава информация за статия?!", Ню Йорк Таймс отговарят: Adam Entous and Michael Schwirtz conducted more than 200 interviews in Ukraine, several other European countries and the United States to report this story. (Адам Ентоус и Майкъл Швирц са провели повече от 200 интервюта в Украйна, няколко европейски държави и Америка за да напишат тази история)
Да, бе, да - отговаря читателя, но беше наистина интересно, vielen thank you very shon!


Какво мислите?



Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.02.24 09:41



Какво мислите?

Сериал трябва, само филм не стига.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.02.24 09:53



Нямах четвърта тема и



Дано тук му обърнат повече внимание.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light ()
Публикувано27.02.24 09:55




Американци.
Ако не се филмират, няма смисъл да започват да пишат.

Тия двете нации, ако знаят колко си приличат, направо ще изпаднат в шок, егати!


И както винаги съм казвал - защо и руснаците, и американците държат да си късат ризите непрекъснато на европейска територия?! Та ние само се тупаме по главите, викаме леле-леле и се чудим наляво ли да гледаме надясно ли?! Ей им го Тихи океан, ако им е дълъг, през Баренцовия проток да си викнат могат да се чуят, дет се вика.
А при нас ще е тишина.


Редактирано от Green Light на 27.02.24 10:00.



Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light ()
Публикувано27.02.24 09:58



А?!
Извинявай!
Отварях темата няколко пъти но не съм цъкнал на това мнение.

Смятай ме за съавтор :-)

П.П. Ако те интересува - за краткия преглед е от значение как ще озаглавиш мнението си. Ако беше озаглавено съответно, нямаше да го пропусна(и не само аз)



Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.02.24 10:51



Не ползвам кратък преглед никога. Не обичам да пиша в заглавията.

Няма лошо че си дублирал темата и линка, но мисля, че си акцентирал на различни части от огромния материал, за разлика от други, на които бих акцентирала аз.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.02.24 10:54



Бе не разбирам какво толкова са се развълнували, гаче не са чели книжки за войната на тихия фронт, и не са гледали "17 мига от пролетта".

Шпиони и разузнаване има откак свят светува.
Когато им отърва, си съдействат на "неутрална територия".

Тероризъм, финансиране, гадни истории, пример атентатът в "света неделя".

"ню йорк таймс" и дира откриха топлата вода, йееее.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light ()
Публикувано27.02.24 11:02



Ами нали ти предложих да сме съавтори.


Акцентирай тук.

П. П. Аз обикновено се шегувам с авторството на темите. Не го признавам. Темите имат свой живот и често основният модератор - този който придава физиономия на дадена тема, не е авторът и.
Но така или иначе - по време и по право тази тема е поне 50% твоя.

П. П. П. Делкаме си я


Редактирано от Green Light на 27.02.24 11:03.



Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.02.24 11:29



П. П. П. Делкаме си я

С умнокрасавци не делкам.

Виждам резултатите на национално ниво, не ме кефи.

Мойте акценти, разбира се, ще са обратни на твойте. Всичко, което показва американската гадост. И доказва моите/на много хора тези, че войната е отдалеч подготвяна ОТ ЩАТИТЕ СРЕЩУ РУСИЯ и че Украйна е само една нещастна пожертвана маша.

Но ако забелязваш в моя пост - аз акцентирам най-вече на факта, че това ферманище изобщо е публикувано.

Иначе мерси, няма нужда да се подчертава че ДА, ЯСНО Е, разузнаването си работи във всички посоки.

ПП - даже съм изненадана как някой още не е разкрил тайните на руското разузнаване във всяка държава - в кой бункер са и каква техника ползват. Сигурно повече умеят да се крият? Чакам и такъв ферман.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 27.02.24 12:27.



Тема Re: Шпионската война (ЦРУ срещу ФСБ в Украйна)нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.02.24 12:27



На естесвения шаш на читателя - "как, бе да му се невиди, се събира такава информация за статия?!",
Най-забавно ми е това че ако в Ню Йорк таймс статия се описва подривната дейност някъде си на ФСБ, читателят изобщо не би бил в шаш, не би му и хрумнало да си зададе въпроса как е събрана тази информация, щеше просто да бъде факт. Удобен факт. Знаем че фактите са факти само когато са удобни, неудобните са пропагандна дезинформация



женчо


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.