Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Помните ли? (Още политически смешки)нови [re: UnicaDonna]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано23.02.24 19:59



да прекръстим храм-паметника Александър Невски?


"В хода на Първата Световна война България и Русия застават в протовоположни блокове. След като руската флота бомбардира гр. Варна на 14 октомври 1915 г., правителството на Васил Радославов, русофобско по външнополитическа ориентация, взема решение за преименуването на храм-паметника в „Св. св. Кирил и Методий“. Постановлението на Министерския съвет от 19 октомври 1915 г. е внесено през февруари 1916 г. за одобрение в Народното събрание. След възражения от страна на опозиционните партии и бурен дебат парламентът одобрява решението на правителство с гласовете на проправителственото мнозинство (4 март 1916 г.). Твърди се, че дори русофилът Иван Вазов приветства преименуването... "



Тема Re: Не им зачитайнови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.02.24 20:31



Да, явно за този за който предполагах става дума. Доносник напълно доброволен. Не е като онези след 1946 изнудвани по всевъзможни начини.





Тема Re: Не им зачитайнови [re: T a n y a]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.02.24 20:40



За кое по-точно говориш Тначе-телеграфисктата?





Тема Re: Помните ли? (Още политически смешки)нови [re: Asia.]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано23.02.24 20:47



За виена решават виенчани или клирът.
За невски не мисля да се разпростирам, защото има написани много истории, не знам коя е вярна.
Мога да цитирам само солженицин и маркс

, чиито мнения, меко казано, никак не са ласкави, но няма смисъл.
Не става въпрос кой и какъв е бил, а за това, храмът да си върне името.
Като пожелание, разбира се.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Не им зачитайнови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.02.24 20:55



Доносник напълно доброволен. Не е като онези след 1946 изнудвани по всевъзможни начини.

Аз не знам що за гнила душичка може да имаш - доста бивши агенти знаем, някои от тях - видни люде.. но този - хем е бил както казваш - доброволен мръсник (точно пък в шесто!!), хем сега не се свени да се изкарва най-яростен западвяк и русофоб!!! И околните му се връзват, предаване му дават, плащат му... причиняват на зрителите допир до тая подлост!

Само у нас може да се случи такъв отвратителен абсурд.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Не им зачитайнови [re: Metropolis]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано23.02.24 21:34



... от електрически сигнали не разбирам.



Кой-как е попаднал в политиката?
Лидерите на ПП ... са си част от президентската селекция.
А Министър Председателят - от тази на ББ и Президента. Нали от 2014 Денков е в министерствата...

Та, това "промяна" и "сглобка" е заимстввано май от Джузепе Томази, дук на Палма и княз на Лампедуза: "Всичко трябва да се променя, за да си остане по старому."

И да, остава си по старому: PР и ББ.



Тема Re: Помните ли? (Още политически смешки)нови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано23.02.24 22:01



"Не трябваше да слагам “смешка” в заглавието. Повече “страшки” се случват у нас…"

Крайно време е, няколко пъти ти правих приятелски забележки, че това не е смешно!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Не им зачитайнови [re: T a n y a]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.02.24 22:16



Ами и РР и ББ са просто посредници. Парашутиситите ни в политиката се спускат от задгранични центрове. Може би си забравила, ама спомни си как се появи Румяна Бачварова, Христо Иванов и още много други жълтопавени полу и цели идиоти. Може би не помниш, че Асен Василев се появи при Рошко плевнята. Трудно ми е да вярвам, че тогава, този човек от никъде не е бил съгласуван с герберите.
Абе не ми се драска повече по тези въпроси, че се ядосвам в края на деня.





Тема Re: Граф Игнатиевнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light ()
Публикувано24.02.24 09:11



Именно.
Що тогава наши улици трябва да носят имената им?

Ами наследено е, свикнали сме с това, част от културата ни е... Освен това пак ще ти обърна внимание - има основание. Граф Игнатиев е бил ключова фигура от самото начало до самия край в процеса довел до Освобождението.

В друго клонче пишеш за Александър Невски. Там има много повече основание за въпроси - от къде на къде_ катедралният ни храм ще носи неговото име. И аз - съответно имам много по-малко аргументи да_ защитавам сегашното поллжение, но отново ми се струва излишно, дребно, ненужно и неправилно. Това име е станало част от битието ни на българи. Ние сме свързани с него, то е вече нашата църква, а не просто някакъв московски пълководец (не че е просто някой си, де). Промяната ще донесе объркване, некомфортност, разделение...

Редактирано от Green Light на 24.02.24 09:32.



Тема Re: Граф Игнатиевнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано24.02.24 09:26



Не съм съгласна


Както и да е.



върнете ни архивите, идиоти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.