Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: samson]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано23.02.24 10:27



Като пиша, че престъпността в най големия град на Н.З. е висока, сравнявам какво е било преди 10-15г.
И дали човек, който живее там се чувства спокоен или не.
Да правя задълбочени сравнения с престъпността в България, да търся статистики,
нямам нито желание нито толкова свободно време.
Който се интересува, има инфо в гуглето.
Споделям моята гледна точка, а тя е че по цял свят нещата отиват на зле.


Престъпленията в Н.З. се вършат главно от наркомани.
Как може да се реши този проблем, нямам идея.



Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: 4ereshka2]  
Автор samson (Оня)
Публикувано23.02.24 11:59



"Като пиша, че престъпността в най големия град на Н.З. е висока, сравнявам какво е било преди 10-15г."

Да това е абсолютно вярно за всички големи градове, както е и вярно, че светът остарява и върви на зле!

Проблемът с наркоманите няма да бъде решен и това е за друга тема.

Извън големите градове престъпността е малка в сравнение с Европа. Посред нощ заредих бензин на бензиностанция с карта, нямаше нито един човек да я обслужва или пази.
Видях спретнати къщи с красиви полянки без огради, и на тях лодки АТВ-та, почти във всяка къща.
Чистотата е по- добра от най-добрите в Европа.

А за темата, аз мисля, че е задължително да се пази собствената валута да не излиза извън страната?

Сравнение и с нас всеки може да направи и без гуглето!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: samson]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано23.02.24 13:10



Извън големите градове престъпността е малка в сравнение с Европа. Посред нощ заредих бензин на бензиностанция с карта, нямаше нито един човек да я обслужва или пази.
Видях спретнати къщи с красиви полянки без огради, и на тях лодки АТВ-та, почти във всяка къща.
Чистотата е по- добра от най-добрите в Европа.

___________________________________
Не разбрах от къде е горното описание. Ходил ли си в Н.З.?
Преди пак коментирахме Н.З., един клубах и клубарка са пътували със семействата си до там на почивка



Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.02.24 14:28



Аз за това най-си обичам България. Бензинджия с гащеризон да ми налее бензин, кондуктор да ме обслужи в градския транспорт, контрольор да ме провери. Абе, от къде им намирате заплати на тези, бе ? Ми то по света не е така. Каква бензиностанция, какви пет лева ?


Преди трийсе и повече години все още се намираха бензиностанции с обслужване в нашия град. И българите като дойдохме, с нашата си схема, директно доста се хванаха да наливат бензи. Мислеха, че ще е като в България, барманче, бензинджийче. Нищо подобно, заплата тънкаш. Колкото да имаш някой грош в джоба.





Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зенландиянови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.02.24 17:00



А Доспей от какво е производно ? Без Гугъл ….





Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: 4ereshka2]  
Автор samson (Оня)
Публикувано23.02.24 22:18



"Не разбрах от къде е горното описание. Ходил ли си в Н.З.?"

Представи си че съм ходил!

Докато летях в самолета не знаех добър вечер ли е или добро утро.
На летището ме взе кола на фирма с която имах уговорка да ми представят кемпер с който да разгледам Н.З. Предварително ми предложиха месечен маршрут, как да пътувам, какво да видя, къде да нощувам....с всичките му подробности....от десетина избрах маршрут без големи градове, интересувах се от бит и култура, на местните, а не на отделни личности...Хиляди километри изминах, че и ферибот до съседен остров...В маршрута всичко беше точно изчислено, пътуване, спане на определено място , почивка при забележителностите, дневно нощно пътуване , равнино, балкан, тесни пътища, известни, затънтени краища....

Това което видях ми трябват триста страници да го опиша.
За темата казах това за което беше темата.

Представи ли си?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано23.02.24 22:47



"Ми то по света не е така. Каква бензиностанция, какви пет лева ? "
Ади без такива, кви пет лева, все едно в Канада нямате и ти не си виждал бензинжия да обслужва бензиностанци????

Ние тук сме аборигени, а вие там, ти де...да ти припомня ако си забравил, че не е по наша вина-ние тук, а вие там.

Не го забравяй:
https://www.youtube.com/watch?v=WMUdfpXHkkI&ab_channel=CarManiac

Имаш моето уважение за това което си и което си направил и правиш, но няма да приема да ни правиш на ескимоси, само и само защото не сме като теб.
Дължим си взаимно уважение, а ти още повече към нас , защото си един от нас!

Или не си разбрал темата, а просто си говориш ей така, да ти олекне!
И на нас не ни е лесно, по това си приличаме!
Бъди щастлив, нямаме нищо против, ...но нали....все пак?!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.02.24 00:34



Не знам дали сте ескимоси, може и да сте. Което аз ти казвам за Канада е така, както ти го казвам. На теб и на други клубари ако не им харесва, нищо не мога да направя по въпроса. Дали ти ще се почувстваш тънкообиден, че в България има контрольори и кондуктори, както и бензинджии с гащеризони, а в Канада няма, това не зависи от мен. И Такър Карлсън не го обичат и искат да го удавят в една капка вода, защо ? Защото човекът журналист и взел та им казал някакви истини. Еми, братяаа, това предлага компанията.





Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: Koftia]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано24.02.24 00:36



На теб и на други клубари ако не им харесва, нищо не мога да направя по въпроса. Дали ти ще се почувстваш тънкообиден, че в България има контрольори и кондуктори, както и бензинджии с гащеризони, а в Канада няма, това не зависи от мен.

Хммм, къде ги видя тези "кондуктори"!?



Отдавна не съм ходил на София, ама определено нямаше такива последните пъти.
Контрольори, да, ама кондуктор в градския транспорт не знам какво е? Да не е някакво нововъведение?

Ако говориш за междуградски влак, тогава може.


Редактирано от Naki на 24.02.24 01:19.



Тема Re: Въпрос към съклубарката от Нова Зеландиянови [re: Naki]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.02.24 01:11



Ти полутънкообиден ли се чувстваш или напълно обиден ? И на теб не мога да ти помогна. Както и не мога да променя Канада.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.