Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: UnicaDonna]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано16.02.24 08:48



Не е смешно, жалко е.



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: Tyзлиja]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано16.02.24 08:51



Ти ми говориш все за някакви пакети. А аз ти казвам, че и уестерни си имаше тогава, най-добрите екземпляри, но това западно, което гледахме, беше добре подбрано като качество и нямаше нужда от политическа цензура, въпреки вашите внушения. Защото тогава не се правеха нито филми за геюве, нито други пропагандни филми, които ТРЯБВА да бъдат забранявани по идеологически причини. Разликата беше само в количествата.

Но това 40-50 годишните няма как да го знаят... и приемат всякакво промиване на мозъците в грешната посока.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: Tyзлиja]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано16.02.24 08:55



Не е смешно, жалко е.

КОЕ ТОЧНО е жалко, че не разбрах? Споменатите от мен филми си бяха стойностни като кино. При всички случаи - в пъти по-стойностни от някои уестърни. А стойностните уестърни се прожектираха и у нас.

Да не говорим, че когато навлезе видеотехниката и видеотеките - доста преди 89 - НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ И ЗАБРАНИ нямаше да си вземеш ВСИЧКО, което си пожелаеш и да си го гледаш. И това вече 50 годишните няма как да не го знаят.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 16.02.24 09:00.



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано16.02.24 09:18



Видеокасетите се купуваха празни и на тях сам си записваш н-то копие с мизерно качество от нещо внесено от шофьор на тир. Магазините с отрупаните щандове с всякакви заглавия да си вземеш което ти е на сърце, аз нещо не ги помня. Като студенти имахме в групата едни араби, разправяха как на всеки ъгъл у тях имат магазинче за видеокасети с филми, а ние мислехме, че ни майтапят.



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано16.02.24 09:27



Глупостите ти ги твориш. Дона съмър и майкъл джексън бяха в началото на 80-те.
Янчо таков докара и прешъс уилсън, по телевизията пускаха и ония инфантилчета "шортс".
Синко, това бяха 80-те, горби разбута нещата през 85.
А години преди това са слагали печати по краката на момичетата с къси поли, тия неща не ги помня, но има още живи хора, разказват.

И щото беше супер, затва се изтрепваха да купуват долари на черно, я за дънки, я за парфюмче, я за уиски, бутилката от която се пазеше като реликва.



Прехваленият соц бе вече нЕмощен, справка - докладът на др. Петър младенов.
Тъпанарите пак колепреклонно се влачеха по ссср, забраниха алкобола при андропов, но той скоропостижно си отиде.

основно вие, като гласоподаватели тип "да бе, те може да се гушкат сега с Пеевски, ама той е нашият Пеевски".
Това, че тогава е имало простотии и цензура не е оправдание за сегашните такива, нито е повод за фалшификации на миналото и манипулации.
И вместо да търсим постоянно Русия под леглото си и да дебнем всяка негативна новина от там, а когато няма такава - да си я измислим, е крайно време да си оправим нещата тук.


Пич, прекаляваш. Прекаляваш, защото си затваряш очите кои са пеевски, и боко, и ония ужким хардварци, и баща им - радев.
Ми те са ония всички, които са свързани с партийните превратаджии от 1989.
Като казвам, че са същите, същите са.
Русия не ми е под леглото, русия е в главата ти на първо място.
Не аз скачам да си късам ризата и да защитавам русия с голи гърди, ако някой гмецне нещо кофти за любимата ти русия.

Разбирам раздвоението ти по отношение на родина и отечество, но това не променя положението.


пп.
Ако бипетът случайно чете, да не ми отговаря, няма да бъде отразен.
Все пак с теб може да се разговаря, за разлика от другите надраскани грамфонни плочи



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано16.02.24 09:24



Виж какво е яко, след 40 години без затруднение да можеш да изредиш поименно чуждоземските албуми на балкантон :)

За гласуването - почти всеки път гласувам и досега не ми е идвало наум да се обяснявам, да се оправдавам или да си търся виновник заради който го правя. Копейкин ти на сърце, гласуваш за Копейкин.



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано16.02.24 09:34



Видеокасетите се купуваха празни и на тях сам си записваш н-то копие с мизерно качество от нещо внесено от шофьор на тир.

Гледала съм дублирани филми на видео ПОНЕ 5 години преди 89.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор 741 ()
Публикувано16.02.24 09:41



Не мисля, че е добра идея. Вкарването в обяснителен режим обикновено е кофти тактика.

Иначе, не бих се изненадал, ако юристконсултът на радиото е махнал които трябва заглавия, а водещият да го е установил чак когато е опитал да пусне съответното. Не знам, само предположения.



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано16.02.24 09:40



И щото беше супер, затва се изтрепваха да купуват долари на черно, я за дънки, я за парфюмче, я за уиски, бутилката от която се пазеше като реликва.

Някой да твърди, че е било "супер"?

И чак па да са се изтрепвали... 90% българи си живееха и без корекомски стоки.

ТИ ли ми направи забележка в началото, че в тема за КУЛТУРА говоря за водка??

Ти сега за какво заговори изневиделица? За дънки, парфюмчета и уиски...

И ЕТО ВИ ОГРОМНАТА ГРЕШКА -

Това, че тогава е имало простотии и цензура, не е оправдание за сегашните такива, нито е повод за фалшификации на миналото и манипулации.

Повечко говорете за НАСТОЯЩЕТО без непрекъснато да правите паралел със соца.

И пеленачетата знаят кой осъществи "прехода". Стига си го повтаряла. ИЗПЛЪЗВА ти се фактът, че такъв преход, от тези хора, беше осъществен и е в ход и до днес БЛАГОДАРЕНИЕ на системата. Именно ТЯ създава условия за днешните и миналите безобразия.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 16.02.24 09:42.



Тема Re: Русия, извън политикатанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано16.02.24 10:03



Че Германия е фашистко-комунистическа държава е факт и то не само по отношение на литературата, но и всички изкуства, и то не само Германия, но и цялата Евроатлантида.

Колкото до писателите, я кажи оня сороски плазмодий Господинов ли беше, Другаров ли беше, щеше ли да получи евроатлантидска награда (маскирана като международна), ако не беше включил русофобски изцепки по подобие на комунистическия "Ален мак". Има ли вече холивудски филм, в който лошите/сатрапите/терористите са или руснаци или сърби, а вече и китайци?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.