Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:28 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Наводнихме се,  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.02.24 17:06



че и съседите под нас. Набързо пристигнах в София. 10-ина минути, скъсана мека връзка в банята, а пораженията сериозни.

На съседа долу ще платим ремонта, не е проблем, за нас, ама за него си е проблем. Съчувствам им.
При нас...15 чифта обувки в кутиите са леш. 3 торби дрехи, няма проблем, ще ги пера, суша. Паркета... пуснала съм 4 печки суша. Мирише. Ще изкараме една нощ и утре отново на село. Заедно с 15-те чифта обувки. Добре, че тези на втория ред са добре, иначе щях да се гътна.

Имаме застраховка, вероятно ще стигне за ремонта на съседите. Ако не стигне, ще платим, разбира се.


Не е за вярване как за 10 минути може да има толкова поражения


Само дано обувките ми се оправят, има между тях любими модели

Редактирано от RujaKaramfilova на 13.02.24 17:07.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.02.24 17:21



Ся, последно, обувките ли са ти по-важни, или апартаментът?







Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано13.02.24 17:29



Лошо.
Случи ни се и на нас. Съседката отгоре, мека връзка в банята скъсана, тя на село.
Не вдига телефона, със специална заповед отвориха вратата й, щото и комшийката под нас почна да пищи.
Нас ни нямаше също, но пристигнахме след около половин час.
Течеше директно върху кутията с предпазителите, тъй че дойде и пожарната.
Не ни пуснаха да влезем.

Но за разлика от вас,

комшийката не се появи изобщо.
Дошла след седмица-две, когато се убедила, че сме заминали.

Добре, че беше лято, и горещо, но поразиите бяха големи.

Има и такива тъпоъгълници.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Наводнихме се,нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.02.24 17:56



обувките. Апартамент се прави, обувки се намират трудно

, а и нашият апартамент няма големи поражения, чакаме да видим паркета дали ще стане на "бабуни"



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.02.24 18:02



А, то късмет, че мъжът ми 10-ина минути преди това слязъл в офиса. Можеше да е при мен на село или по път, трябваше да пътува за Ловеч.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.02.24 18:15



Вай, вай, вай!
Добре де, каква е тази мека връзка в банята, дето се скъсва от самосебе си и как тъй каналът в банята не е можал да поеме течащата вода, та чак да ти плъзне по стаите и гардеробите?

От страх питам, щото в наща баня бойлерът и тоалетното казанче са вързани с меки връзки метална оплетка, нови. Ама знае ли се.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.02.24 18:28



Правилно. :)))))))





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.02.24 18:21



за нас е загадка как за 10-ина минути и как каналът не е поел.
По стените нямам, влязло е в гардероба, който е вграден, три пръста под нивото на пода и е до банята.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.02.24 18:37



Каква загадка, водата там е под налягане... Шуртяло е като пожарникарски маркуч.





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано13.02.24 18:58



Гадно е това с наводнението и то най-вече за вас. На съседите ви най-много някакво боядяисване на таван или стена. Мен също ме наводниха скоро, необитаван апартамент над моя, скъсан или избил спирателен кран към водомера в банята при спряна вода, не разбрах точно какво се е случило. Аз нямаше и да забележа даже, докато не ми прокапе на главата. Всъщност съседката от първия етаж била в банята, направило й впечатление, че някъде шурти силно вода и не спира и тръгнала да проверява по етажите. Текло е повече от 10 минути, със сигурност поне половин час, докато я спрем, водата се чуваше много силно от стълбищната площадка. Спряхме главния кран в мазето, докато дойде собственикът, но вкъщи поражението беше само едно петно на стената в една от стаите и съответната стена в коридора.

Искам да ви кажа, че тази съседка от първия етаж не я долюбвам много, щото много бдителна и все идва да ми се жалва за това и онова във входа, но в този случай си дадох сметка, че е адски добре да има и такива хора:)



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.02.24 19:01



Аааа, нашата баня е с висок праг, поне 2 пръста надигнат отвътре и трайва на 5-6 см воден стълб, а вграденият гардероб отвън в коридора точно до банята е върху поне 10см основа, и да прелее вода, бая трябва да напълни, за да се докопа до безценните ми вещи. По-скоро ще плъзне към стаите да ми съсипва паркета.

Гадост, гадост, но тъкмо сега при ремонта можете да поправите туй-онуй за вържи гащи при бъдещи наводнения.





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано13.02.24 19:07



Паркетът - може и да не се подуе. Не му давайте много зор с печките.
Дано застраховката ви има компонента "гражданска отговорност", може да плати нещо от ремонта на съседите.
Като мине това, намерете фирма която прави отопления и всички меки връзки да ги сменят с тръби и връзки, като за парно.
Меките връзки стареят и гумата се къса, дори и да са с метална оплетка.
Ако в апартамента има меки връзки, излизате за работа, спирате водата, лягате да спите, спирате водата.
Досадно звучи, на се свиква. Меките връзки страшто много жилища са наводнили.
Дебитът на водата от която и да е века връзка е повече от това, което може да поеме канала.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано13.02.24 20:07



На десетина години трябвало да се сменят тия маркучи, а напоследък годините хвърчат много бързо



женчо

Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано13.02.24 20:07



Съболезнования за щетите.

Поуката е: "С меки връзки -никога!"

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.02.24 20:21



Ето възможност да си купиш 15 чифта нови обувки.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано13.02.24 20:27



Същия филм го играх и аз преди години. Мека връзка в банята, ние на вилата, комшията отдолу - еднакъв сценарий.

Освен съчувствие и разбиране, друго не мога да предложа.

Кой да предположи, че ще се спука от самосебе си тая гадория.
От тогава, всичките връзки съм ги направил от тръба за парно с алуминиева вложка - казанчета, бойлери, квото има.



Тема нещо не разбирамнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.02.24 20:50



що ги правиш от тръби за парно?
няма ли нормални водопроводни тръби?

иначе съм се наводнявал след замръзване, ама това е друга тема



Тема Re: нещо не разбирамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано13.02.24 21:05



тук май става дума - за бойлер...къде всичко е с "меки китки"!


и ние сме така



Тема Re: нещо не разбирамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.02.24 21:51



а най лесното е да се намали дебита от кранчето преди "меката връзка"!
Самите механизми за пълнене на казанчетата не се нуждаят от голям дебит.
Ама а де...?





Тема Re: нещо не разбирамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано13.02.24 22:33



Защото са много здрави и лесни за работа - режат се с ножовка, кривят се с пръсти, фитингите се завиват супер лесно и изобщо са някакъв разкош.

Получава се една цяла тръба, беличка, чистичка, без връзки, колена, нипели или муфи. Много прибраничко изглежда.



Тема Re: нещо не разбирамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор samson (Оня)
Публикувано13.02.24 22:41



"що ги правиш от тръби за парно?"
Защото бойлерът е същинско парно!

"няма ли нормални водопроводни тръби?"
Всички водопроводни тръби са нормални, но са различни за вряла и студена вода!

И нормалният сладолед се топи на слънце....и не защото е не нормален!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: нещо не разбирамнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано14.02.24 00:09



За pex тръби ли говорите? Шашардисал съм се с българския строителен жаргон напоследък.

женчо


Тема Re: нещо не разбирамнови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано14.02.24 00:11



Да.





Тема сега разбрахнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.02.24 00:22



значи, те пак са пластмасови, ама по-изчанчени



Тема Re: нещо не разбирамнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано14.02.24 00:22



Ясно, екстра са.

женчо


Тема Re: сега разбрахнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано14.02.24 01:31



Не точно.

Имат алуминиева вложка. Все едно в бялата тръба е напъхана друга, алуминиева тръба, а в нея още един прозрачен слой, с който контактира водата.

Абе, ако ти затрябва, ще разбереш.



Тема тука не съм забелязал да ги ползватнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.02.24 02:46



обикновено се ползвад джелезни или медни



Тема Re: тука не съм забелязал да ги ползватнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано14.02.24 02:47



Ползват ги, ако си с по-нова къща много вероятно да си с такива.

женчо


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.02.24 06:23



Само дано обувките ми се оправят, има между тях любими модели
не е ли купуването най-хубавата част от цикъла на една обувка, погледни от хубавата страна - ще си ги купиш пак!
нас веднъж ни се размина на косъм наводнение. тръгвам за софия, качвам се в колата и се сещам че нещо забравих. връщам се в къщи - по коридора ме посреща вода. оказа се клапана на бойлера, същия дето пази от гръмване. от тогава сложих кранове и от двете страни на бойлера и когато имаме централна топла вода бойлера е изолиран. обаче всяка една част от мрежата може да избие от динамичен удар, вероятно това е станало с бойлера. мислил съм за някакъв неголям (литър два) резервоар с въздух който да поема динамичните удари, сега всеки правоверен инженер ще ми каже "прави се с редуцир вентил", ама да си гледат работата експертите, видяхме ги




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: vozac]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 09:34



Имаме и гражданска, колкото дадат толкова, останалото ще додаваме. Хората не живеят тук, празен е апартаментът, снощи дойдоха да видят. Разбрахме се.

Аз не разбирам от връзки, скапала се връзка на душа, те май всички душове вече са с меки връзки. Оправи го снощи Карамфилов, ще го мисли още.

Като пътуваме спираме водата, но то ако всеки ден врът-врът, колко ще издържи тази врътка, трябва да си имаме се в резерва да сменяме пък врътката.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 09:35



Да, точно това пресмятахме снощи, че са сменяни преди 10 години, тогава е последният ремонт на банята и тия дни си говорехме, че трябва да се ремонтира вече. Ама с това село дето сме се захванали и там строежи, кое по-напред





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 09:36



Е, то и аз съм по твърдите, ама не правя аз ремонтите





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 09:37



Вече съм по гумените галоши


Взимам си днес обущетата и на село да ги суша. Каквото остане това, другото на боклука. Така и така вече не нося 10 см токчета. Е, има и някои цървулки, които си ги обичам, ама то пък кожа, какво може да им стане. Като ги вали навън, кво-съхнат и отново са си читави.
Виж ако не ги бях извадила можеше да мухлясат и на боклука.

Нови обуща няма да купувам, паре вече давам само за мотики и семена



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 741 ()
Публикувано14.02.24 09:34



Случвало ми се е и на мен с мека връзка, за късмет бях в къщи и нямаше щети. Беше ми наследство от предишния собственик. Огънал я с малък радиус близо до края, при пускане на водата налягането се променя и връзката всеки път помръдва няколко милиметра и в някой момент сглобката изпуска и маркучът се откачва. Оттогава внимавам, никакви остри завои и поне по десетина сантиметра прав участък в двата края.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: zaphod]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 09:43



Както чета нищо кой знае какво, бая хора са наводнявани или са наводнявали. Сетих се, че мен ме наводняваха съседите от горния етаж, но беше толкова отдавна, че бях забравила.

Никви нови обувки, гумени галоши и гумени ботуши. Стигат ми!





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: 741]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 09:45



Качеството е кофти, не е огънатост. Сощи мъж ми като пипна да сменя и старата му се разнесе в ръката като солета





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.02.24 09:44



не е кофти бе, това е биоразградима гума - последен писък на модата и прогреса






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: zaphod]  
Автор 741 ()
Публикувано14.02.24 10:04



мислил съм за някакъв неголям (литър два) резервоар с въздух

В горната част на бойлера остава някакво количество въздух. Затвори крана на студената вода и пусни топлата от чешмата, по количеството изтекла вода ще се ориентираш колко е.

Ама ме съмнява да помогне срещу хидравличен удар. При теб по-скоро се е скапал вентила от старост. Мисля че е някаква пружина да отваря над определено налягане, таз пружина или каквото е там ако изгние и се скъса, нататък няма какво да задържа водата повече.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 741 ()
Публикувано14.02.24 10:10



Да, има го и тоя момент.
На мен в един бойлер бяха сложили вътре тръбата за топлата вода от някакво такова измислено. В един момент тръбата се скършила вътре и над скършеното водата е загрята, но няма как да излезе навън и бойлерът дава 20-30 литра максимум и после тръгва студена. Като я извадих, ми се стриваше на пясък между пръстите.



Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.02.24 10:21



Аз съм си поръчала на гаджето подаръци обувки, вече имам 5 чифта нови, скъпи и маркови (горкото гадже).
Затова съм казала, ако ще се разделям с него, да си прави сметката всяка година - след 8 март.
Подаръците за НГ, РД и 8 март си ги искам, пък след това да прави каквото ще





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 11:40



Е как гадже ще ти купува обувки бе, ти луда ли си? Всеки мъж заслужава да бъде изненадан с нови обувки върху рамене си.

Аз не робувам на червени подметки, стига да са ми удобни. Напоследък купувам онлайн, защото мога да си ходя у дома цял ден преди да ги върна.

8 март ми е ден, различен от останалите. Не искам подаръци.
Виж за днес, Трифон Зарезан, може нова лозарска ножица





Тема Re: Наводнихме се,нови [re: 741]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано14.02.24 11:51



Не знам как е на български, но ти вероятно ще знаеш - water hammer arrestor. Американците много ги ползват, но и тяхната ВиК е доста различно от нашето.

женчо


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.02.24 11:52



Много неприятно.
И при мен се е късала мека връзка, водата шуртеше яко и щеше да се стигне до големи поражения, но късмет, бях вкъщи. Спрях водата, докато дойде майстор, който сложи нова връзка от същия тип. Все я гледам недоверчиво, че може да ме изненада пак.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата – поставената.


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: saksun]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 12:02



Е, има го и това в живота. Притеснително ми е за съседите, два етажа надолу. Под нас никой не живее, късмет, но на първия си живеят хора. Добре, че при тях е по-малко. И не става дума за парите. Ще поемем всичко. Ама хамалогията, разправията, да им влизат майстори в къщата. Абе не искам да съм на тяхно място, макар че веднъж го преживях, но преди 30 години. Погледнах от добрата страна, така и така трябваше да правим ремонт

.

Толкова се радвам, че на село сме си сами в къщата, каквото стане, ще си е само за нас, недай си Боже де. И там душовете са с меки връзки. Остави факта, че чета инструкции как се ползват и коя врътка накъде и какво прави, ами да им мисля и връзките сега



Тема Re: сега разбрахнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.02.24 15:59



тръбите за парно са най-великото водопроводно изобретение, но понеже се водят "за парно" никой не ги ползва. а са перфектни!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Наводнихме се,нови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.02.24 19:34



аз съм го виждал че има динамични удари по мрежата, имах манометър закачен на поливната система и си виждах как стрелката удря понякога. разни керамични и сферични кранове помагат доста, навремето с гумени кранчета няма начин да направиш удар




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема !!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.24 19:50



Не мога да повярвам, нооо е факт. Днес излязох да понапазарувам преди да отидем на село и като никога, по съвет на Возача, и двете врътки затворих, топла и студена.

Карамфилов се прибрал, врътнал спирателните кранове и от топлата теч, ама това вече в ревизионната шахта



И кво сега? Пак прави връзки, тръби, не можахме и да зарежем лозето.

Магия ли някой ни направи или нещо там някъде писано. Лиро, веднага метни едни карти, моля. Предстои ни ски ваканция след 3 дни, поп ли да викам, боб ли да фърлям



Тема Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано14.02.24 22:29



е, 100 неща може да са причината, но не и Возача
- стар кран, който е понабрал ръжда и като сте го развъртели е прокапал
- лош материал на крана, имах такъв, счупи ми се по ключа
- върнал се Карамфилов ядосан, натиснар или врътнал по-рязко крана и протекал
- сега му е дошло

но репликата ти дава храна на ...в друга тема да ми го прескача

добър повод да си спомня лафчето непоискан и неплатен съвет да не се дава..



Тема Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано14.02.24 23:19





Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: vozac]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.02.24 09:29



Не си ме разбрал. Ако не бях врътнала кранчето щяхме пак да се наводним, благодарна съм ти.явно не съм описала добре ситуацията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.