Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: snowprincess]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.01.24 13:37



Виртуалните игри са краста, то си е зависимост. Доказано е!

Толкова креативни играчки има за деца. Внукът като седне да строи, прави цели градове (лего). Един град го строи понякога с дни и стои на пода докато не прецени, че е готов. Пъзелите също ги реди с дни. Вече чете, срича, но може да прочете книжка. По ТВ има едно детско "Пламъчко", това му се разрешава да гледа, дори го насърчаваме. Скоро писах за това предаване за деца, невероятно е. Това и допирът му до ТВ, ако се докопа до телефон, сякаш си го знае по рождение, не знаем кога се е научил да врътка, че и в ю тюб влиза.

Игри, виртуални, не знае какво е. Мозъкът му още сега да става на каша, пък очите на светофари... не и не.



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.01.24 13:52



добре е, че не поглежда сега
това означава, че се чувства ок с реалността
а онези се опитват да избягат



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.01.24 14:02



внукът ти може да има сериозни проблеми да си намира в бъдеще приятелчета, с които си приличат



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.01.24 13:56




добре е, че не поглежда сега
това означава, че се чувства ок с реалността
а онези се опитват да избягат


Това се опитах да ти кажа. Че е ВЪЗМОЖНО да бъде зависимост, но НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е така. Затова не намирам за удачно човек да бъде отхвърлян само защото играе игри.

То си зависи също така какви игри играе, колко време ги играе - дали само за развлечение чат-пат или по цели нощи...

Не знам защо трябва да обясвянам елементарни неща.

.

Пък и... момиче, което е достатъчно ценностно - може да откъсне приятеля си без проблеми от някое такова залитане. А не да се "предава без бой".

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 28.01.24 14:02.



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: UnicaDonna]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано28.01.24 14:10



Уни, само да кажа, че съм напълно съгласна с теб, май от много време насам:))



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: hypey]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.01.24 14:04



Уни, само да кажа, че съм напълно съгласна с теб, май от много време насам:))

Искаш да кажеш "От много време насам" за пръв път ли?



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: samson]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано28.01.24 14:22



Другият младеж (с други родители), който стана на 6 години, като подарък за РД за пръв път му беше позволено да играе изобщо на лаптоп, компютър, таблет, телефон. Играта беше Супер Марио. В това семейство не позволяват на децата (години 3-6) да гледат тв, да играят на таблети и лаптопи (за разлика от другото семейство, което забавляваше децата си още непроходили с гледане на клипчета на айпад). Бащата беше абсолютно против гледане на детски тв канали, за играене на игри или пък даване на телефон на детето, за да не ти досажда – пълен абсурд. При тях седмично си прави киновечер по тв с любимата на децата храна и някакъв филм, който е за деца, нещо като ритуал. Младежът обече почна да претендира, че където и да отиде на свое приятелче на РД, навсякъде играят на игри, гледат тв и т.н. На което бащата отговори "Спокойно, моето момче, и ти ще прогледнеш един ден."
Но пък за сметка на това, ние бабите си правим каквото искаме, когато родителите ги няма, щом ни ги оставят:)))

Сега ако можеш да ми кажеш, кое от двете семейства е със зрял контрол, щото аз така и не мога да реша:)



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: UnicaDonna]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано28.01.24 14:27



Е, да ... щото е имало и друг път ... някога:)



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.01.24 14:42



Тва е щот като настъпи бумът на електронните игри, ти вече си бил треснат от хормоните. Израствай като малко дете с такива игрички навсякъде около теб, и друга песен щеше да пееш.

Ние у нас имахме Правец 82... Като спираше тока привечер зимата, включваш щепсела в инвертора и джиткаш муун патрол, че иначе страхът от тъмното ще срита.



Редактирано от Nuke Dukem на 28.01.24 17:41.



Тема Re: "за" и "против" виртуални игри!нови [re: hypey]  
Автор samson (Оня)
Публикувано28.01.24 14:38



"Сега ако можеш да ми кажеш, кое от двете семейства е със зрял контрол, щото аз така и не мога да реша:)"


Оценявам мнението ти, но аз не мога да дам точно определение кое е зрял родителски контрол.
Но като опитен и възрастен човек родител, мога да кажа какъв точно Принцип би трябвало да следва добрият родителски контрол: Нарича се Баланс, Равновесие между нас и заобикалящото ни. Всичко на този свят е създадено за наша употреба-придобиването на умения да си служим с него се нарича Развитие на човека, и въпреки че от тази цел заедно със зърното се получава и много плява-то скъпата цена на зърното оправдава средствата за получаване, съхранение и размножаване на Цялото!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.