Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Козе сирененови [re: laure]  
Автор Liya ()
Публикувано29.12.23 15:50



Много българи също имат винарна и температурата се наглася спрямо съдържанието й. При нас винаги имаме различни видове вина и затова държим на 12 градуса и съответно доизстудяваме или изваждаме съответното вино преди употреба.



Тема Re: Козе сирененови [re: parvaty]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано29.12.23 19:08



чревоугодна тема Кога, ако не по празниците


Запечено козе сирене съм яла в ресторант с канапе от Feldsalat. На български се превежда мотовилки. Клубарите да кажат дали този вид зелена салата е разпространена в България, аз поне не съм я виждала.
На гости веднъж сервираха снакс от различни видове сирена върху препечени филийки багет и отгоре половин резенче ананас. Мисля, че е подходящо за всеки сезон.
Веднъж попаднах на един епизод от Хелс Кичън и предизвикателството беше предястие, основно ястие и десeрт от сирене. Всеки участник получи различен вид сирене. Сътвориха много оригинални неща, повдигах вежди и преглъщах слюнки, макар че мастър-шефът ги хока и им намира кусури.
Както казват нашите "сънародници" Kaese schliesst den Magen



Тема Re: Козе сирененови [re: parvaty]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.12.23 20:05



Аз съм яла запечено козе сирене в пергамент със сладко от боровинки. Върховно е!

Но обичам много и саламурено бяло козе сирене и прясно козе млекце:-)) Имам страхотни спомени в детството и юношеството си от прясното козе мляко, което може да бъде и лечебно, ако козите са хранени с един специален сорт круши, от което млякото им става много дъхаво с крушев аромат...



Тема Re: Козе сирененови [re: Muskat]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.12.23 12:03



Здравей Мускат!

Много интересно, благодаря. Не знаех този израз.. аз от известно време следя една жена в Инстаграм - преподава уроци по немски, особено за ниво С1 казва интересни неща. И тя каза един израз, който аз не бях чувала.. може би от регион до регион има разлика, знам ли.. но е истина, сиренето наистина засища



И, използвам случая да ти пожелая Guten Rutsch ins neue Jahr. Lass es krachen!



Тема Re: Козе сирененови [re: MilaO6]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.12.23 12:04



Ами.. аз мляко не пия доста отдавна .. сигурно вече 25 години. Виж, сирене и кисело мляко обичам, даже много.. мога да го ям със всичко - с домати, с грозде, с диня.. все си е вкусно ..

Изпедепцах се на моркови на тиган, също много добро мезе за сирене.





Тема Re: Козе сирененови [re: parvaty]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.12.23 13:07



То прясно мляко и аз вече от доста време избягвам, макар че много обичам. Но специално козето прясно мляко се различава от кравето. Видът казеин(алфа-1s), който е всъщност проблематичен в кравето прясно мляко след определена възраст при много хора, не се съдържа в козето и затова то е считано за хипоалергично и лечебно и се препоръчва не само за бебета и малки деца, но и за възрастни, които имат непоносимост към кравето прясно мляко. Особено, козето мляко от кози, хранени със специален сорт круши, което придобива несравним с нищо естествен плодово-млечен вкус и аромат и лечебни свойства.

Всъщност, бях забравила за кзето мляко, сега ми даваш идея с тая тема пак да потърся и да се върна към него:-))

Тук има

за лечебните му свойства:-)



Тема Re: Козе сирененови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.12.23 13:11



Козв мляко можеш да консумираш.
Препоръчват ми го заради алергиите и хипофункцията на щитовидната жлеза.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Козе сирененови [re: MilaO6]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.12.23 14:36



Ами.. аз не съм виждала козе мляко.. честно казано.. пък и, аз съм отвикнала да пия мляко, та.. не ми липсва.





Тема Re: Козе сирененови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.12.23 14:39



Може би си права.. но, както писах на Мила - нямам приложение за прясното мляко.. Кафе пия като италианците - късо еспресо, капучино никога не съм обичала.. Та, добре съм, няма проблем.





Тема Re: Козе сирененови [re: parvaty]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано30.12.23 20:08



Здравей, Парвати,
определено има разлика както в диалектите на бундес републиките, особено пък ако отстояват на стотици километри. Аз не мога да се оправя нито с фризиш, нито с байриш, но ти сигурно си свикнала вече.
Събуди любопитството ми с жената от Инстаграм. Пусни един линк, винаги може да се научи нещо ново и интересно.
Само за инфо-има козе мляко в Edeka, но не е в хладилната витрина с млеката, а на стелажите, където са продуктите с удължен срок на годност. Там стои и любимото ми бадемово и кокосово мляко. Сутрин 150 мл. мляко и един банан в блендера ми дават енергия до обяд.
Благодаря за пожеланията!
Желая и на теб весело пързулване в новата година






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.