Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.12.23 16:23



Къде да е прасето


Оф някога на село имахме прасета. Щото съм селянка де
Ся съм подгонила разни хора да ми намерят рецептата за кървавица
Както много тук, така и не се сетих да я искам, когато бяха хората живи



Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: Asia.]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.12.23 16:30



Тук има “тесто за щтрудел” - идеално за баница. Не може италианците да нямат такова..



Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: tartarianeyes]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано25.12.23 16:31



Може да се заобичаме))) открито))....да са ти светли празниците, Тарти))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано25.12.23 16:33



Децата харесаха много постните сарми, чушките, боба. Сега се пече погача, капамата е задушена. Не ти харесват защото явно не обичаш постно)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано25.12.23 17:08



Не ти харесват защото явно не обичаш постно)))

Не, обичам. Очевидно не ги умея. С кайма и ориз всичко ми става превъзходно.

СПОРЕД МЕН!



Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.12.23 17:11



Честита Коледа, Уни!
Аз харесвам този ден! Като дете се събирахме при баба и дядо по майчина линия. След това при мама и татко. След това при нас.

Харесва ми смехът в очите на децата, сега на внуците. Мама ми е казвала същото, за нас, за нашите деца. Радостта ни/им от подаръците. Като видя дете, което трепери от кеф с многото подаръци и тича напред-назад : мамо, виж, тати, виж... бабоооо, дядооо... някаква еуфория, различна от тази, която е през годината. И тогава подаръци, но днес един, след месец друг....

Тази година внукът "написа" първото си писмо до дядо Коледа. Къде с букви, къде с рисунки, все пак е само на 5.



Догодина ще сме цялата рода от-до, на едно място. Така сме решили. Дано да сме живи и здрави.
Бъдете живи и здрави и вие!



Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.12.23 17:14



Не, обичам. Очевидно не ги умея. С кайма и ориз всичко ми става превъзходно.
Вкъщи постното не е на почит. Но постните сарми са любими.
Правя ги с праз, моркови. Подправки : сол, мъъъничко смляно индийско орехче, чубрица, червен пипер.

Киселото зеле, сармите, задължително с праз, повечко праз. И в гювеч във фурната. Ти как ги правиш?



Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано25.12.23 17:34



Същото. Слагам и чубрица, и джоджен - обичаме тези подправки. Не ги пека - само варени. И с кайма същото. Това за сармите. Принципно пека чушкате, но сухи - не, казвали са ми, че не е добре сухите чушки да се пекат. Очевидно не уцелвам пропорцията. Не са ми достатъчно вкусни и това си е. Тая година и гъби наблъсках в плънката. А хората ги харесват и ги ядат. Но аз не си ги харесвам.

СПОРЕД МЕН!



Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано25.12.23 17:40



От днес с кайма, един ден в годината постни...доколкото те познавам, вероятно са вкусни, но ти имаш високи изисквания към себе си))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: ЧЕСТИТА КОЛЕДА!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.12.23 17:42



Сушените чушки ми миришат на ... не знам, не ги харесвам. Правила съм 2-3 пъти и толкоз. Не са ми в домашното меню.

Ненавиждам две неща : пълнени чушки с боб и боб с кисело зеле


Иначе боб мога да ям всеки ден, кисело зеле във всякакви разновидности, пресни чушки също




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.