Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 29.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Шогун срещу Шогуннови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано27.04.24 12:03



Те и мацки, силно заети да бъдат красиви, не са ми в представите, гледах трейлъра. Със сигурност е внушително, но както не обичам да съм в компютърна игра, ще ми е трудно да го възприема.

Нямам право на повече мнения така без нищо

, трябва да се изгледа, че човек да претендира да е точен. Ако ми дойде желание.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Шогун срещу Шогуннови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.24 16:48



въпросът на Мира е направо “въпрос на годината”!
Подкрепям, най-веселият постинг в темата, при това резонен



женчо

Тема Re: Шогун срещу Шогуннови [re: Green Light]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано28.04.24 21:25



На втори епизод сме и за сега мога да кажа, че много ми харесва. Далеч не съм от тия, които с тъга въздишат по миналото и не са в състояние да оценят нищо модерно. Стремя се да гледам обективно на нещата и за това смея да твърдя, че сериала е направен много добре.

Z


Тема изгледах първия епизоднови [re: Green Light]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.04.24 00:19



определено като игра и постановка е по-добре, но не за 44 години
отклоненията/допълненията от книгата са правдоподобни и интересни

кастинга:
според мен новия лоцман беше по-правдоподобен докато не му подкъсиха брадата. чембърлейн беше прекалено "паркетен"
от друга страна тия стройни даймиьо са ми малко нереални. дебеличките и набити в оригиналните серии бяха по-вероятни

като цяло, обещаващо

пп
издразни ме, че попа не беше в оранжево, детайл за японската и католическата политика по това време който го има в книгата и предишните серии, ама не е за умиране
стига да не вкарат некой негър, негъра е бил 3-40 години по-рано

Редактирано от ~@!$^%*amp;()_+ на 29.04.24 00:20.



Тема Re: изгледах първия епизоднови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Green Light ()
Публикувано29.04.24 10:10



Този, който играе Ябушиге също е много добър. Естествено му се получаваха моментите и супер партнира на Торанага. Като роля става въпрос- играта на актьорите отделно. Единият емоционален - учудва се, ядосва се, другият - непроницаем. :-)
Сега, отдалечен на една седмица от филма си давам сметка, че без този характер и без талантливата игра на японеца, нямаше да се получи толкова добре.

Или Ягушиге ли да беше? Този в чието селце акостира кораба на холандците

Проверих - Таданобу Асано се казва човека. Името му никога няма да го запомня, обаче физиономията му - обратно , няма да я забравя.


Много готин.

За жените нищо не съм написал, но не нарочно, ами защото не знам какво. Жените са супер важни и за книгата и за филма, има изключителни моменти с тях, обаче нега друг ги оцени. Аз се колебая.



Тема Четете си старите книги, момчета!нови [re: Green Light]  
Автор Green Light ()
Публикувано14.06.24 08:24



Мисля, че Джеймс Клавел е този автор, който може да ни отрезви и да покаже действителната разлика между филм и книга. Знаем за великолепните екранизации на Марио Пузо, Кен Киси или Стивън Кинг в които сме с огромно колебание кое е по-добро и кое дава по-голяма наслада, но в случая с Джеймс Клавел истината идва като шамар.
Всяка сцена, всеки диалог и всеки момент от великолепната игра на актьорите в сериала е не повече от едно маркиране на част от книгата. Зад всичко видяно има огромна дълбочина или дори цяла самостоятелна история и отделно завладяващо преживяване за четящия.
За книгите на Джеймс Клавел киното е смешка.

П.П. Потретих книгата след филма и не мога да се спася от тези мисли. Телевизията, за съжаление, не може да се забрани и за това на нас, на съзнанието ни, на нашия мозък му трябва защита от нея. Не мисля, че има друго, което може да ни помогне освен книгите. Четете книги!



Тема Re: Шогун срещу Шогуннови [re: Green Light]  
Автор batkobatkov-32172 (Какин)
Публикувано14.06.24 10:36



Като ще сравняваме, да включим и операта Чочосан, която е още по-ранен вариант по темата.



Тема Re: Шогун срещу Шогуннови [re: batkobatkov-32172]  
Автор Green Light ()
Публикувано14.06.24 10:52



Като ще сравняваме, да включим и операта Чочосан, която е още по-ранен вариант по темата.


Yes!

Също и Седемте самураи, и Изгубени в превода.





Тема Re: Четете си старите книги, момчета!нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.06.24 13:02



За книгите на Джеймс Клавел киното е смешка.

Щото са образователни, преди всичко. Няма как десетки страници пояснителен текст, чрез който да се обясни на невеж европеец туй-онуй от източноазиатските култури, за да проумеят ситуации и герои, да се покаже на кино. И с изразните средства на кинематографията в рамките на един филм или сериал. Книгите му са наръчник, задължително четиво, преди да изгледаш екранизацията, за да не мигаш на парцали.

Абе... хич даже въобще не е лош римейкът на сериала. Само с актьора в главната роля, Анджин сан не свикнах, не е най-добрият избор според мен. Нещо ме дразнеше през цялото време. Обаче, японците - джелезни, а Марико сама - перфекно попадение. Почти не помня предишната актриса в стария сериал. Беше някаква хубавка, но повече като изящен антураж от японския пейзаж. А тази новата, кове вниманието и си е направо претендент за най-най-централната роля откъм актьорска игра. Особено пък в дует с неинтересния европейски актьор.



Тема Re: Шогун срещу Шогуннови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано14.06.24 13:13



И аз снощи сънувах подобен сън, ама с по-готини артисти, много се вълнувах по време на съня.

Но като се събудих...абе мухмурлук, чак не ми се разказва колко истинско си беше в съня...

При теб еднакво ли е сън и събуден?
Много е готино ако е еднакво...еле и ако имаш подобни събеседници...
Или за съновидения ни разказваш....и какво ни казваш, да почитаме КОЕ??

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.