Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Новата манджанови  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано26.10.23 06:51



... с електронните рецепти.
Отивам снощи в аптеката да си купя лекарство, което постоянно си поддържам вкъщи, и... се оказва, че вече се продава само с електронна рецепта.

Придобих ето това изражение. Докато премятам през главата си, как тичам до лекари през месец-два, за да се сдобия със заветната рецепта за толкова простичко лекарство, все пак се сещам да попитам за аналог. Слава тебе Господи, намери се такова, но... на шесторна цена. И не, не иде реч за парите... майната му на това! Иде реч за усложнението - загубата на време, нерви и ресурс.
А знаете ли, че според няколко овчи глави от здравните ни законотворци зъболекарите са едни прости шлосери. Те изобщо не са включени в системата за електронни рецепти. Т.е., когато ви заболи зъб и се нуждаете от антибиотик например, ще тичате до джипката си да ви го изпише. Което ще рече, че от тук нататък на зъба му е забранено да започва да боли нощем, в петък вечер, събота и неделя. Да се съобразява, ако обича, това да се случва в делничен ден и в работното време на въздесъщите лични лекари, които очевидно са определени като пенкилерите на всяка болест, за разлика от колегите си шлосери. А тичането напред-назад с подута буза и луд поглед на обикновения простосмъртен, явно е сметнато за нещо незначително. Що да е просто и лесно, като може да е сложно и объркващо?!




Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.10.23 08:07



аз мисля да се подготвя за здравния апокалипсис чрез приятели ветеринари, всички важни лекарства ги има и във ветеринарен вариант.
пък наивниците нека си се борят за реформи, аз не съм видял досега нещо да се подобри с реформи. нещата като цяло са най-добре кратко след създаването си от там нататък реформите монотонно ги сговняват до пълен крах




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Новата манджанови [re: zaphod]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.10.23 08:15



Точно така.
Заветният гранофурин, например, оная зелена течност, с която ни мажеха афтите като деца, е във ветеринарните аптеки.
Въпреки уверенията на фармацевтите, че вече не се произвежда, и предлагат някви мазила на тройна цена.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.10.23 08:40



Хвани си аптекар/ка за гадже да ти продава антибиотици без рецепта.


Байгън, ве, от дни по телевизора секи ден лекари, аптекари и най-вече пациенти опищяват орталъка заради тази пълна галимация с електронните рецепти. Ми гилдиите им - лекарски фармацентични и пациентски организации да запрятат ръкави и да скачат по главите на малоумниците в министерството, докато я оправят.
То, голямото сложно да върнат успоредно и хартиените рецепти, щом програмата и приложенията им са пълен мазаляк.

Аз ко да кажа, като от 12г. купувам едно простичко и не скъпо лекарство, което пия всеки ден и ми се полага безплатно по здравна каса. Плащам си го, щото в списъка им фигурира с едно търговско название на еди-кой си производител, което отдавна не се внася, а в аптечната мрежа го има под друго име от друг производител, само от него внасят. Същата основна съставка, за същите пари, ама не е Алисан, ами Правилнозан. То сигнали, то молби и кандърми от пациентска организация даже - и нищо. През 2 седмици били обновявали списъка на безплатните, обаче 10-11 години никой МНЗ планктон не си е мръднал пръста да смени името на моето и щом фигурира като Алисан, вече невнасян, само то е безплатно, аналога му си го плащаме като поп. Първата година се насмитах да им вряскам, после ми писна. То, от умрял писмо. Никой не си мръдва гъза да проверява какво има-няма в аптечната мрежа и да коригира търговските марки на лекарствата в този списък. Кой знае още колко такива, на хартия безплатни лекарства, се кумят в него, отдавна непроизвеждани и невнасяни, а нуждаещите се пациенти си плащат за каквито има. И, голям праз, че им се полагало било безплатно.

Туй го пиша, за да не се подхлъзнете по убеждението, че само при това правителство има мазаляк. 100 правителства се сменят, пък мазалякът - все същият. Бг пациента за човек го нямат, после отчитат висока заболеваемост и смъртност.

Ами такава ще е - и с ковид, и без ковид.



Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано26.10.23 09:01



То. щото баба ти все тез фармацевтични приумици е пила. Има си природни заместители на всеки илач. Ше ходиш боса лятото да се каляваш, зимата чайче, билчици, медец едно-друго, а не да тичаш от аптека на аптека за отрова и да опищяваш после орталъка, че точно твойта отрова я няма или е на шесторна цена. Те са се наговорили да ви изтръшкат и да ви вземат и последната стотинка, вий им се кланяте доземи...

ПП

Рекох да изпреваря снежаната и да ти го рекна





Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор DasHeisstErika ()
Публикувано26.10.23 09:26



За някои лекарства е разумно да се дават само с предписание на лекар, някои болкоуспокояващи са такива, както и всички антибиотици. Няма безвреден антибиотик, който човек да може да си пие просто така, когато си го самопредпише...



Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.10.23 09:32



Това е ЕДНА от приумиците на тез бодри комсомолци от пепетата… като улави ДЕНОНОЩНО имитират дейност! Тъпотия след тъпотия, провал сред провал. НЯМА ТАКИВА ТЪПАЦИ!

Врякаха 3 дни по оная инициатива с големите вериги супермаркети -“достъпно за вас” - да ги задължават чрез молба да пишат 50 (!!!) стоки от първа необходимост и да ги изтипосват с най-ниски цени! Разчитали на конкуренцията ти да видиш!!! За доброто на БЕДНИТЕ!! Абе сульо, бедните нямат около себе си вериги и нямат коли да припнат до най-близките такива!! Гледам снощи -ИНИЦИАТИВАТА ПАДНАЛА!!

И още 3-4 подобни гадости тия дни, ама няма време сега…

Както каза някой —УДАРИХА ДЪНОТО…

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор Green Light ()
Публикувано26.10.23 09:43



Слушах министъра на здравеопазването в някакъв сутрешен блок през седмицата. Планът бил да се вкарат лекарствата по научното наименование на активната съставка и така да може аптеката автоматично да дава заместител. Не знам за твоя случай дали би помогнало или обратно - допълнително усложнило нещата, защото тогава има вероятност и скъпия заместител да попадне в графата - само с рецепта. 50/50 ти е шанса.


Аз обаче докато го слушах доста се учудих на този "план". Значи планираш, правиш си сметката отдалеч, да пуснеш система която да образува хаос, а ти после да започнеш да го оправяш стъпка по стъпка. Без паника, корабът потъва нормално, ние знаем как точно да се давим.

Колко сме се давилиии...

Интересно че журналистите не му зададоха този въпрос. Сигурно са имали по-интересни. Слушам Нова, та вероятно са били Виктор Николаев и колежката му(на която така и не запомням името. Виктория май. Вики.)



Тема Re: Новата манджанови [re: MilaO6]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано26.10.23 09:53



или увеличи молитвите, нафора и светената вода
или отиди на психотерапевт
или извикай екзорсист
за да ме изгони от мислите ти, Миле
много е зле положението

желанието ти да намериш компания, с която заедно да ме мразите и осмивате,
защото си слаба и безпомощна сама
те прави мой роб, дори без да си мръдна пръста или кажа нещо
излекувай токсичният срам, който носиш в себе си и ще бъдеш свободна



Тема Re: Новата манджанови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.10.23 09:57



Казват се Виктор и Жена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.