Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 27.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Новата манджанови [re: 741]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.10.23 00:37



И каква е разликата да си поискам антибиотик за болната майка? Или психотропни? И защо е това с електронните рецепти изобщо, ако са глупости и отиваш и обясняваш за друг и си гаранция, щото си се явил?

Да, удобно е. Да, всички сме го правили. Но не, не е ок. Идеята е това да се промени, нищо че ти е удобно. Щото ти си тавряс, но има луди и недобронамерени.



Тема Re: Новата манджанови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.10.23 00:44



Идеята е това да се промени

Чия идея?

Идеята е някой да имитира дейност и да се прилапат едни пари.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Новата манджанови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.10.23 00:42



Идеята е да се прекъснат всички подобни практики с видяла мен и отсъдила за другия.
Ако другият е лежащо болен или инвалид, как ще го види? На вайбър, уотсап, месинджър?
Ми ако пациентът няма смартфон?
Найш колко ще чака другият докторът да иде при него, щото той не може да иде при доктлра.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Новата манджанови [re: 2biri]  
Автор 741 ()
Публикувано27.10.23 00:52



Ама ти май си търсиш събеседник да си кажеш твоето и ти изглеждам като опонент? :)

Единственото, което обсъждам в клончето е тезата "привикват ни на място за да ни вземат левчето".



Тема Re: Новата манджанови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.10.23 01:03



Ще си смени доктора. Който ще дойде на място, ако трябва.

Не знам кво ви става. Инвалидност ли ще опишеш на място като отидеш? Ще декларираш, че лудият е ок? Че сополите са чудесни и не са заразни? То като до сега.

Нали идеята е да се промени услугата? Ако ви е ок както е, за кво се хабим да променяме?



Тема Re: Новата манджанови [re: 2biri]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.10.23 01:21



Нали идеята е да се промени услугата? Ако ви е ок както е, за кво се хабим да променяме?

Идеята е на ЕС. Какво ще променяш па ти?



Тема Re: Новата манджанови [re: Asia.]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.10.23 01:55



А, ти питаш за свекърва ти като пациент ли? В такъв случай е както е написал 741 – по ЕГН.

Аз реших, че е лекар, затова съм ти отговорила така първоначално.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Новата манджанови [re: pravil_nick]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.10.23 01:58



Отбелязва се от лекаря броят на изпълнения на рецептата.
Предполагам, че при антидиабетичните лекарства опцията за повече от един път ще се използва редовно, тъй като е за хронично заболяване.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Новата манджанови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.10.23 02:17



Точно в същия постинг съм посочила кой ще е пострадавш.

За мен е по-удобна бялата хартиена рецепта. Всичките други медикаменти изписвам на нея, а отделно за антибиотик, ако се наложи, трябва да генерирам електронна, вместо за секунди да го впиша при останалите на хартията.

Но няма как сега, не зависи от мен. Единственото, което мога, е да съм прецизна в работата си, за да не се разкарват хората и да се чудят какво да правят.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Новата манджанови [re: 741]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.10.23 02:24



В my.his.bg. Електронното пациентско досие.

Би трябвало всичко да се отразява там. Събира се в НЗИС (Национална здравноинформационна система).

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.