Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 18.10.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Какво става с изкуствата?нови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.23 10:16



Прави ли ви впечатление, че няма нови изпълнители? Творци, музиканти, артисти.. може би мина времето на заплащането в милиони, и затова и Холивуд не продуцира звезди.. няма “нови” Брат Пит и Робърт Де Ниро .. или пък, младите хора сега се вълнуват от съвсем различни неща. През 70-те са били модерни Доорс и Стоунс, и още. 80-те са на Майкъл и Мадона, МТВ културата, в 90-те изгряха бой & гърлс групите, то вълнения, то концерти и плакати.. и след 2000 нищо не се случва никъде… сега единственото вълнение в Европа е ако Рамщайн пуснат билети за концерт.. Групата е от 1994-та и за мен лично първите им 4 албума са най-силните… макар и тях да се опитаха да съсипят..

Литературата тъпче на едно място, музицирането - също.. изобщо.. пълен застой.

Или само на мен ми се струва така?

(Първият Alien е 1979-та (най-любимият ми от четирилогията е от 1986-та), The Matrix е от 1999-та)



Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: parvaty]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано21.10.23 10:31



Вчера щерките ми предложиха да ходя с тях на концерт на Ед Шийрън. Догодина през август ще идва. А, сега де?!



Щастието идва при веселите!

Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: Шило]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.23 10:55



Ама ти харесваш ли Ед Шийрън? И знаеш ли повече от една негова песен?

Окей, има и Ариана Гранде, Тейлър Суифт и Рита Ора .. ама я ги наложи върху Тина Търнър и Уитни Хюстън..

П.п. Не знам дали знаеш историята на Ед Шийрън. Пее момчето из Лондона голема града, взел уроци по китара, още на 16, музицира и прочее - никой не се интересува от него .. даже в метрото в Лондон е свирил, като уличен музикант. И по едно време се сеща, че тая работа така няма да стане, и хваща самолета - с пари като помощ от приятели - и отива в Щатите. Където го чува Джейми Фокс и го прибира при себе си. Буквално е живял в къщата му месеци наред, докато Джейми му помага да запише първите сингъли.. Та.





Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: parvaty]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.10.23 11:08



чакат да видят кой ще им плаща за новото "предсказуемо програмиране"

predictive programming = increases the public’s acceptance of planned future events

прогнозно програмиране = повишава приемането на планираните бъдещи събития от страна на обществеността

то е практика на правителството и други висши органи, които използват игрални филми, телевизионни предавания, песни и книги, за да увеличат общественото приемане на планираните бъдещи събития

всичко, което гледахме, слушахме и четяхме се сбъдна

явно, че в момента никой не им казва на сценаристи, артисти, музиканти и писатели какви внушения да правят и затова няма нищо ново



Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.10.23 11:59



На мен ми стига музиката от 80-90 те години. А толкова филми съм забравила, че са ми като нови.
Наскоро гледах нещо точно с Робърт де Ниро, забравих заглавието, някъде в далечни мозъчни ъгълчета, мънички мисълчици ми напомняха, че съм го гледала, ноооо мога да се закълна, че не съм



Явно още не съм в периода, в който помня отдавна, но не помня вчера какво съм яла.



Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: parvaty]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано21.10.23 12:25



Последното десетилетие в световен мащаб е привилегия на Кpop-a!
Южнокорейските групи! BTS и подобни.

Редактирано от Lira Emerald на 21.10.23 12:25.



Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.23 12:28



Е, чак дотам едва ли, щото никой не може да забрани на твореца да твори.. и да прави изкуство, филми или музика..

Но, да, определено се усеща някакво затише пред буря..



Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.23 12:29



.. мм .. не ти ли омръзва да слушаш едно и също нещо? На мене плей-листата на телефона ми сигурно минава 2500 заглавия.. и пак търся нещо ново за слушане..

За какво съм яла вчера - и аз трябва да се замисля, щото това е машинално, понеже трябва. Аз не съм от гурме-хранещите се, дето чертаят менюта за вечеря още от обяд.. Е, съм, щото трябва да знам какво ще готвим, ако трябва нещо да се докупи, ама не от този вид, дето готви по един час. Просто нямам такова време..

Аз Де Ниро го дадох за пример. Много обичам "Анализирай Това" и "Анализирай Онова" с него и Били Кристъл, особено първият филм.. уникален тандем, много съм се смяла.. Де ги сега такива филми?? Скалата нещо се мъчи, ама и той е вече ретро буги..



Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: Lira Emerald]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.23 12:38



Ти сещаш ли се за някоя от "подобните"? И какво от творбите на BTS ти харесва или пък помниш като мелодия?? Те са си модерни там, тук мина и замина тая мода.. Къде имат концерт, колко плочи са продали? И можеш ли да изтананикаш някоя мелодия от кей попа??





Тема Re: Какво става с изкуствата?нови [re: parvaty]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано21.10.23 13:11



Лично на мен BTS са ми кумири. Даже съм от тяхната ARMY



Те се разпуснаха защото момчетата едно по едно влизат в казармата сега. Но поотделно имат изяви

В момента в топ класациите е песента Seven на единя от групата Jung Kook, койтозапочна солова кариера...голям е сладур. Новата му песен е D3.

Taehyung...красавецът на групата също започна солова кариера и наскоро издаде албум.

И Jung Kook и Тaehyung, както и Jimmin са по световните модни подиуми като рекламни лица на CK, Cartier и др.

Тананикам си непрекъснато от старите им песни Dinamite например. Save me...също.

Та от корейците идват много нови световни неща напоследък. В момента са модерни азиатските вълни за музика, мода и т.н.

Ама па какви сладури мъже модели имат...мани!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.