Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Луната  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 09:33



Не мога да спя. Не знам вече от колко нощи не съм спал като хората и в момента ви пише сомнамбул- не ми е ясно пиша ли или сънувам. Въртях се до към два когато заспах и се прибра котката. Не я убих, пуснах я, сипах и храна, тва е ритуалът, после я затворих в нейната стая и хубаво се разсъних. Заспал съм неизвестно кога, но тогава някакво сбъркано напомняне на телефона ме събуди отново. Телефонът ми е на безшумен режим през нощта, но преди за заспя съм гледал някакви клипчета и не съм го спрял, съответно екранът е бил включен и тогава безшумният режим на напомнянията не работи. Помислих, че идва второто пришествие, посмях се, похапах си бузите и около сто часа по-късно заспах пак, точно две минути преди алармата за събуждане. Събуждане хаха, в момента съм неизвестно какво, но не и буден.
Точно тази нощ не ми е виновна луната, защото нито е пълнолуние, нито нищо, обаче знам, че когато дойде, направо няма смисъл да си лягам.
Пълнолуние е, викам си, трябва да се подготвим, да планираме нещата. Планирал си национални проекти, можеш да планираш и едно пълнолуние. През седмицата не си прекалявал, нищо не те тревожи, децата са добре, Бейби пърха, майка, сестра, всичко е ток. Работата си е работа, дай да оттренираме наум как ще избуташ настрани мисли за работата, бутаме - работи, чек. Не си ял много, не си пил, пушил или приемал нищо (твърдо, течно или газообразно) от 8 нататък, не си гледал телевизия. Всичко е точно- лягаш.
Лягам.
Затварям очи.
Всичко изчезва и сънят захлупва одеалото, и в точно този момент Луната пита. Добре, а стария капак на шахтата къде ще го изхвърлиш?
Не ме занимавай с глупости, викам, това изобщо не може да ме разтревожи. Натоварих го в буса, шахтата е обезопасена, разкарай се.
Добре де, къде все пак ще го изхвърлиш?
В кофата
В коя кофа? В селото не може.
В бизнес сградата имаме контейнери.
Там също не разрешават такива неща. (дървена плоскост)
Ще пратя хората да го изхвърлят на сметището.
Не може, сутринта трябва да са на обекта, а буса им трябва....

Този разговор продължава до към три- прегледани са наум всички кофи по пътя, взето е предвид и хулиганското ми аз, което се мъчи да разкара луната с това че не съм топлкова примерен, мога и да го метна некъде шибания капак- има камери ще ме снимат и ще ме пуснат в Youtub, ще ме видят децата, клиентите, ще ме питат, аз ей така ще кажа, те ще се смеят зад гърба ми, ще има предаване за мен с Виктор Николаев, тук ще пуснете тема...

По едно време станах и викам, три часа е, ако запаля буса, за час ще съм изхвърлил гадната гадост и в чет'ри може би ще заспя. Тогава се сетих за оная работа за камерите и Виктор Николаев и пак легнах.

После дойде сутринта, тръгнах за работа и преди да мина 100 метра видях че съседът е струпал дървени боклуци да си ги реже за зимата, та оставих капака там. За 30 секунди работа.

Луната влияе на диетите, на моретата, на женския цикъл... Това последното е много интересно - как влияе наистина на женския цикъл? И съответно на цялото мъжко битие и битуване в света. И влияе ли или е съвпадение че жените и Луната имат цикъл 28 дни? Странна работа, нали? Помня че съм чел за разни изследвания, които обаче не само не разрешават загадката ами я задълбочават имало връзка дали нараства или намалява когато жените са в овулация.., така ли беше, дали пиша глупости... Както и да е.
Убийци убиват, вълците вият, вещици летят, призраци, талъсъми и караконджоли скитат по земята, върколаците пият кръв... поетите също макар и своята собствена. Сигурно има и още неща, но мъглата, в която се е превърнал сега мозъкът ми не може да измисли друго.

Влияе ли ви Луната?

Редактирано от Green Light на 30.08.23 09:42.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано30.08.23 09:43



Луната си е моята другарка и не само не ми пречи, но дори ми помага на здравият сън по свой си начин. Обичам пълнолунието. Звездите ми го говорят това





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 10:04



Това е естествено, ти не си от тази планета



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано30.08.23 10:13



Трансформацията на индивидуалното в обществено значимо не е лесно, но ти почти си се справил.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.08.23 10:50



БЪРНАУТ.

Влияе ли ви Луната?

Тц, не съм върколак.
Но туй всичкото описано ми е минавало през главата - с години.
БЪРНАУТ, мой човек, не си търси оправдания с Луната.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.08.23 11:13



Сигурна съм в едно. Докато бях млада нищо не ми влияеше! Даже и луната


Снощи и аз до късно броих звездите! Онази тава, Луната, така се беше ококорила, че осветление не ми трябваше.

Ей сега заради теб потърсих инфо, дали все пак е било пълнолуние или беше "щипната" малко луната, така ми се видя. . А утре е много специален ден, пише го статията-пишеш писмо за това, което искаш да не те тормози, изгаряш го и нито капак ще те тревожи, ни котка................

Имам градински чай, ако нямаш-намини да ти дам да опушиш





Тема Re: Лунатанови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 11:24



Може да е бърнаут или дърт-аут, или знае ли човек, като не разбирам, всичко можете да ми пропбутате. Па и аз на всичко съм съгласен, обаче не ми приказвай, че Луната няма пръст в тази работа.
Знаем се
Като ми се оцъкли и ела да видиш



Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 11:27



Аха. Ясна работата, пак е била тая хулиганка.

Пиша- не искам да ме тормози безсънието! Запал!



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.08.23 11:32



Бравос.
От мен имаш шес по БЕЛ.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано30.08.23 11:40



И аз тъй снощи ...
Викам по едно време на мъжа ми, ела, бе, ела виж как е светнала, чак се вижда как един махатма ми маха ...





Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано30.08.23 11:58



Знам точно два лесни и напълно безопасни метода за справяне с безсънието.

Вариант 1: Лягаш по гръб и започваш да отпускаш всяко едно мускулче на тялото, започвайки от малкия пръст на единия крак и стигнеш до корените на косата. Насочваш вниманието да речем върху малкия пръст и му отпускаш всички видове мускулчета - ако някъде има напрежение - размърдваш леко и продължаваш.

Вариант 2: Лягаш по гръб и насочваш цялото си внимание върху дишането и то в момента в който си издишал - точно преди да вдишаш. Не променяш дишането си - само го наблюдаваш в указания именно момент. Ще усетиш как постепенно дишането ще стане леко и дълбоко, но ти продължавай докато си буден.

Успех.





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 12:06



Мерси. Не ги даваш в празно пространство тези съвети, да знаеш. Ще опитам



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.08.23 12:05



обичам да гледам луната и звездите
нямам проблеми със заспиването
използвай времето преди сън за мечти и хубавите неща, които са ти се случили, тях мисли



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано30.08.23 12:26



Моята рецепта срещу безсъние: не лягам преди да ми се доспи. След това никаква луна не може да ми пречи. Страничен ефект: понякога се случва да осъмна без да легна. За сметка на това, следващата вечер съм заспал още на първите новини.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано30.08.23 13:08



Влияее ми да, от две нощи и аз спя на пресекулки, тази вечер ще е абсолютно пълна Луната,казват синя.

אהבה


Тема Re: Лунатанови [re: 741]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.08.23 13:14



не лягам преди да ми се доспи. След това никаква луна не може да ми пречи

При мен най-честият проблем е, че заспивам лесно. Лягам си, почета си и хайдееее отнасям "плувката". Но като се ококоря в 2 часа и до 5 няма заспиване. Знам правилато 4-7-8 за дишането, знам и твоето от пръстчето до косъмчето, това са трикове, които ангажират ума ти, да не мислиш за друго, например за капаци))).
Не ми е проблем-ставам в 2-3, свърша нещо, пък си полегна към 5. Спя докъм 8, нямам работно време, не бързам сутрин за никъде.

Лошото е, че и Карамфилов, който има твоя режим, ляга като хептен заклюма и пак около 3 часа се буди и няма заспиване. Пък като си заприказваме нощно време. Да, ама сутрин аз спя, а той трябва да става.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано30.08.23 13:39



Започнал си метаморфоза на пола и преминаваш явно в женския си профил на ин-ян.



WALL·E

Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 14:52



Казват, че това е т.нар. "вълчи сън". Многократно заспиване и събуждане. Бил ободряващ, раждащ идеи, важното е да се чувстваш наспал се, а не като парцал на сутринта. Аз доста време вече го практикувам, ама хич не се чувствам добре от този накъсан сън.

А иначе, вълкът и луната в тандем ги има в много митологии.



Тема Re: Лунатанови [re: Naglets]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 15:08



Ами то цици вече ми поникнаха



Тема Re: Лунатанови [re: hypey]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.08.23 15:09



А иначе, вълкът и луната в тандем ги има в много митологии.
От време "ОНО" битува приказката, че вълкът вие срещу луната по време на пълнолуние. Всъщност не е така. Вълците принципно спят през деня и ловуват през нощта. Когато е пълнолуние хората са чували вълчия вой, оттам идва и тази митология. През останалото време пак си вият, но хората имат по-дълбок сън. Основното е, че нощта е време за вълчи лов.
Физически воят се предава по-надалеч когато муцуните им са вирнати, т.е. нагоре, срещу луната. Предават информация, вълчи говор.



Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 15:15



Не знам, не съм се интересувала дали само по пълнолуние вият вълците в дивото, по-скоро - не. Имам един канал, който следвам, на човек, отглеждащ вълци. Ами те там си вият непрекъснато:) Но за вълците и луната си спомням, че го имаше в индианската митология



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.08.23 15:21



Като разбрах, че няма нищо за луните трудови хора няма да коментирам.





Тема Re: Лунатанови [re: hypey]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.08.23 15:28



Неее, не само при пълнолуние, нощно време ловуват, вият си всяка нощ. При пълнолуние хората са чували, защото спят по-леко, това е доказано. Смятах, че писах разбираемо.

Гледам анимал планет, нещо ми е останала в главата.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.08.23 15:30



С луната се сприятелихме преди много години, когато работех на 250 мили от къщи. Всеки петък тръгвах да се прибирам в 9 вечерта, пътят към 4 часа. Магистрала, мъркане на осмака, и луна осветява тази част на планетата в сюрреалистичен уют. Магистралата права, спокойно можете да се гледате с луната. Часове уединение.



Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 15:35



Вият по всяко време на денонощието. То си е комуникация, нещо като вечерният лай на кучетата.



Тема Re: Лунатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано30.08.23 15:35



Какъв "осмак", ауди ли А8 или осемцилиндрово нещо зверско?

Кола трябва да си купувам, обаче съм в стрес от цените.

Намалете, по-скоро намалете цените на колите, злодеи, за да се наспя. Сега ми идва на ум. Може да е бърн-ауто това моето. Едно а8 на паркинга пред къщи и ще замъркам под завивките като коте.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.08.23 15:52



Харесвам реднеците, за реднека ако си купиш Ауди следващата стъпка е да си купиш рокля и обувки с токчета. Гранд чероки, и по-рядко додге рам 2500 от старите, с 6цил. редови 5.9 литра къминс турбодизел.



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано30.08.23 15:56



не знам дали е от Луната или от мозъка
но в 04ч се събудих и бях като вампир до 06ч
като заспах сънувах кошмар - един изрод ме гледа през малкот ми прозорче в приземен етаж...и скача като зомба и ми разби прозорчето...зада ме сеца
а аз цялата в стъкла и кръв - и неандерталеца почва да ми завира мръсната си пишка в устата ми И аз го заклах с чупеното стъкло!!!
е това е простотия на мах!


А не нужда от нов автомобил



Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор thehuntermuster-231270 (пристрастен)
Публикувано30.08.23 16:15



Веднъж съм чувал вълк да вие и имаше пълна Луна. Тъкмо изгряваше зад един хребет, огромна, жълта и магична. Беше студено и съвсем тихо. И тогава се разнесе този вои. Наблизо, някъде откъм Луната. Дълбок и протяжен, изпълнен с тайнство и смисъл, който аха-аха да разбереш, но все не можеш. Всичко притихна, като че внезапно цялата вселена наостри слух и звуците на селото и гората секнаха. Там чакали вият всяка вечер, често и под прозорците, и всички местни кучета полудяват. Този път светът замръзна посред крачката си.
Тогава, пък и сега, докато разказвам, ми настръхнаха космите по ръцете.
Странно усещане беше и понеже мястото е в близост до голям град, села наоколо колкото искаш, вълци никой не беше и чувал да има.



Тема Re: Лунатанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.08.23 16:20



Страховито го описваш, дано не ми се случва. В наше село се разхождала миналата година лисица, издушила бая кокошки. Дано не чуя вълк





Тема Re: Лунатанови [re: hypey]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.08.23 16:44



Воят е комуникация при вълците.
Вълшебни същества са.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.08.23 16:54



На всичкото отгоре нещо се движи гЪзнем, ретроградно му викат.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор laure ()
Публикувано30.08.23 16:52



За да не ти влияе, не гледай изобщо кога е пълнолуние

Абстрахирай се.
Изпразни си главата като си легнеш, и си готов (за сън).
Иначе на мен не ми влияе, така или иначе спя много малко.
А за боклук, кофи, хвърляне, разделно, н'ам кво, болна тема в момента.



Тема Re: Лунатанови [re: laure]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.08.23 17:10



Изпразни си главата като си легнеш
Забелязали ли сте, че когато сте бесни, ама луди откачени и разпенявени, точно когато си мислите че няма как да сте по-вбесени, то се оказва че може - като някой ви каже "успокой се".

Мисля че една глава кажеш ли и "изпразни се", дотам си, запълва се до непоносими мегапаскали.



Тема Re: Лунатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор laure ()
Публикувано30.08.23 17:12



тренира се





Тема Re: Лунатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано30.08.23 17:34



Мисля че една глава кажеш ли и "изпразни се", дотам си, запълва се до непоносими мегапаскали.
Нещо като "Недей да си мислиш за розов слон"?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано30.08.23 17:31



Ако ги правиш и двете едновременно става много могъщо приспивателно.



Тема Re: Лунатанови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.08.23 17:30



Нещо като "Недей да си мислиш за розов слон"?

Нито за маймунката, седнала върху слона с чаша превъзходно кафе в едната ръка, и ароматна цигара в другата.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано30.08.23 18:03



За розовите слонове съм чувала, че излитали през прозорците.



Тема Re: Лунатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.08.23 18:40



да, колкото повече повтаряме нещото, за което не бива да мислим, толкова повече мислим за него
нашият мозък не чува „НЕ”-то
вниманието ни се фокусира върху това, което желаем да избегнем и натам тече енергията ни
затова избираме за нещо да мислим, а не да не мислим



Тема Re: Лунатанови [re: laure]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.08.23 18:43



да не би да тренираш йога
аз веднъж отидох и заспах
повече не повторих



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.08.23 18:44



Да ти кажа по пълнолуние спя непробудно. Не знам защо така...може би, защото винаги в последствие разбирам кога е било. Не следя циклите на Луната!

Не е от Луната неспането! Да знаеш





Тема Re: Лунатанови [re: laure]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.08.23 18:45



Ако знаеш, колко добре те разбирам! Така е-тренира се!



Редактирано от Lira Emerald на 30.08.23 18:39.



Тема Re: Лунатанови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.08.23 19:05



Да, и в това изречение използва "не" цели четири пъти.

Иначе си е точно както казваш





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: Asia.]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.08.23 19:07



И излитат, и влизат обратно





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: snowprincess]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано30.08.23 19:05



да не би да тренираш йога

Йогата не се "тренира"!
Йога можеш да правиш и у дома.






Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано30.08.23 19:12





WALL·E

Тема Re: Лунатанови [re: Lira Emerald]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано30.08.23 19:19



Грийна няма ли някоя фемина до него си, да й отпере една патка, ще му мине и пълнолуние и блестене и всичко



אהבה

Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.08.23 19:43







Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано30.08.23 19:44



За мъжете не знам, ама за нас дамите има една точка и е сигурно, че след това спиме като къпани



אהבה

Тема Re: Лунатанови [re: snowprincess]  
Автор laure ()
Публикувано30.08.23 20:16



йога - никогаш! Твърде мудно и приспивно за неспокойната ми натура





Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано30.08.23 21:23



Преди години бях пуснала подобна тема, даже се казваше също като твоята - Луната ...
Споделих горе-долу същата емоция, мисли и преживявания.
Тогава Поручика ми пусна тази


Чуй я и ти ... Предай нататък, нали.
При мен нещата сега са други. Емоциите не са същите. Спя ...
Но те разбирам.
И ти пожелавам да забавиш темпото малко, да си починеш, да поспиш и ... да знаеш,
луната не ни е виновна ...



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.08.23 21:49



По едно време, когато човек не можеше даспи, много беше разпространено

...

Ей, ти отвсяка ежедневна проза си готов да излюпиш художествен етюд, мукава един вид за поредно произведение



Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.08.23 22:22



ноо пиче в момента, напарау мойс пичеш кибапчета в момента на лунна светлина





Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано31.08.23 01:43



Прая сметка - ми вярна е! От как индийците налазиха Южния полюс на Луната, напраиха и нещо, разбутаха я - е, на! На всеки кръгъл час съм будна.

Сабале очите ми - абитуренски кюфтета. На традиционна пияница заприличах. Хем погледа събран и слъзен, хем торбичките ми закриват носа вече.

Помощ, бе! Не може ли с онуй, дето се бие по градушките, да думнат по Луната? Напрайте нещо!



След два часа пак ще се обадя

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar

Тема Re: Лунатанови [re: Vtasahme q]  
Автор laure ()
Публикувано31.08.23 11:41




От ЕГН-то е, за жалост.



Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано31.08.23 12:58



Блазирам ти


Зодиакалният ми знак се ръководи от луната и хич не сме дружки. Трудно заспиване, когато е пълнолуДие. Няколко часа будуване и едва в малките часове луната решава да спре тази игра и заспивам. Броене на овце ,реших да пробвам, нали помагало, ама на мен не ми помогна
Описал си два начина. Първият трудно ще ми се удаде, да не кажа , изобщо. Но виж, вторият може и да помогне. Ще го пробвам



Тема Re: Лунатанови [re: Vtasahme q]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.08.23 13:09



Помощ, бе!
Плахо да се обадя, че съм и писала за мен. 10-15 години не бях спала повече от 3-4 часа. Създадох фирма, "бетонирах" я, отгледах си децата, напътувах се... Времето беше мое, поне 18-19 часа в денонощието бях активна на 100 %.

Накъмто 10-тата година започнах да "сдавам". Умора-физическа и умствена, външен вид-под всякаква критика. "Хубавото" според мен до тогава, свърши. Пих некви лекарства, използвах разни техники-нищо не помага. Четох за Клиниката на съня, викам си, ще ходя.

Нооо, преди това, половин година четох за алтернативни методи. Спрях се на хипнотерапия. Първо ми предложиха все пак изследвания на хормони, аз отказах. Реших първо да опитам хипноза, ако не помогне, тогава вече изследвания.

Ами.... помогна. 1-2 сеанс ми беше смешно, след третия.спах поне 5 часа, след четвъртия... не помня колко. Станах сутринта и усетих нещо, което бях забравила-краката ми ходеха сами, ей така, ставам и тръгват, а последните 1-2 години мъка. Бях решила, че е от ЕГН, ноооооо, нищо подобно.
Така, за повече подробности, на лични, да не отегчавам клубарите, макар че нямам кой знае какво повече да казвам.


П. П. За 5 години откакто спя, имам 2 сеанса поддържащи, смятам да направя и 3-ти, скоро.

И нещо друго: пак си станах хубава като едно време, нищо че поостарях


това, за да ги е яд душманите



Тема Re: Лунатанови [re: dama spatia]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано31.08.23 13:10



Успех



Нямам идея защо се чувствам по-добре по време на пълнолуние, но е факт. И сънищата ми едни такива по-особени, дълги, засукани, интересни, ярки. Нещо звездите май май - яздила ли си 20-30 метрова ясносиня вълна и да летиш с нея право към яркожълтия пясък на брега а?



Тема Втасеееее,нови [re: Vtasahme q]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 14:23



Втасееей, луната спи, ставай преди да те е гепил ретроградният меркурий





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Втасеееее,нови [re: tartarianeyes]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано31.08.23 14:46



То да е само Меркурия

. От 04.09. ще имаме общо 7 ретроградни тела в Небето (Уран става ретрограден) - Меркурий, Юпитер, Хирон, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, само Марс и Венера няма да са ретроградни! Това си е една изобилна ретроградност, с която навлизаме в Есенния Сезон!

Честито на печелившите



Тема Re: Втасеееее,нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.08.23 15:04



Малиии, кво ли ще става тук след 4 септември? Добре, че съм родена под знака на Венера, ще ме пази, доколкото може, от ...знам ли от какво





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано31.08.23 15:31



Щастливец


Подобно изживяване не съм имала



Тема Re: Втасеееее,нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 15:52



A, то и аз съм венерианка, ама на нея ич не й дреме и си ме оставя с назадничавите.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: dama spatia]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано31.08.23 15:46



Това е само една малка част от сънищата по време на пълнолуние смятай какво правя по нощите





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 16:51



Ама е много хубаво да летиш насън.
Такава красота...



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано31.08.23 17:26



Това ми е любимо.





Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.08.23 17:37



Летежът е мой специалитет от дете. Къде ли не съм летяла. Над води, гори, планини, че даже и над НДК

. Невероятно изживяване. Какви пируети правя, пък какви виражи Все си мисля, че в минал живот съм била птица, няма начин иначе да летя толкова често и така виртуозно.

А сутрин... тялото ми все така леко и въздушно!



Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано31.08.23 18:46



Пътуваш в страната на сънищата





Тема Re: Лунатанови [re: dama spatia]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано31.08.23 19:39



Абсолютно.





Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 19:45



често имам трудности с кацането


Не мога да преценя разстоянието и да забавя, затова тежко се пльосвам на земята, и, естествено, се събуждам.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 19:48



Един път долетях до някакъв пищен дворец, огромни зали, мозайки, ярки цветове, цветя, и много хора, облечени странно, пак много цветни.
Говореха непознат език, интересно, че ги разбирах, и говорех същия език.
Голям мохабет падна, но се събудих, явно нямаше време за летене обратно





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано31.08.23 20:07



Като каза "пльоснах на земята", един-единствен път съм летяла на сън и беше над море. Летях като мокър корморан, не можех да се издигна много над водата и вълните ме плискаха по коремчето:))) Супер си беше - бръснещ полет над вода:)))



Тема Re: Лунатанови [re: hypey]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 20:28



Страх те е било да се издигнеш, или мократа перушинка ти е натежала





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано31.08.23 20:32



Никога повече не съм сънувала, че съм летяла, но беше страхотно като усещане - от скоростта, от мириса на море, от пръските вода, много бърза птица бях:)

Обяснението е, че аз по принцип имам страх от височина. Страх, придобит от едно падане по мокрия стръмен бряг на Приморско по сумрак. От тогава в самолетите винаги си взимам място към пътеката, мразя да ме бутат и да искат да се наслаждавам на гледката от високо. На едно вдигане с платформа в АЕЦ-а сума време не ми минаха синините в дланите от впитите нокти, така стисках ограждението и се молех само да не поискам да ме свалят долу, ни на гледка се насладих, нито нищо:)))



Тема Re: Лунатанови [re: hypey]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.08.23 20:52



И аз съм тъй, страх от височини, за самолет да не говорим, колко пъти ме е било срам да гледам хората след кацане.
Пък да кажеш, че е имало инцидент някога, не.

Но като летя, няма страх, интересно.
Един път даже видях клъбцето на земята, но ми беше много студено





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано31.08.23 21:14



Хубаво е, че сънищата ни показват не само най-големите ни страхове, но и това, което ни носи удоволствие. Приказни гледки, които не си ги виждал ни на картинка, ни наяве ... любими хора, които няма вече да срещнеш, както и тези, които копнееш да видиш отново и колкото може по-скоро:))) ... дълго време не сънувах, сега наскоро отново започнах



Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 07:04



Доста често сънувам море, океан, голяма вода с големи вълни и умирам от кеф. Страх от високото нямам, обичам да летя и наяве и насън - многобройни полети със самолет, 1 полет с готин хеликоптер над бразилската жунгла и след това Игуасу, два полета с парапланер, кандидат за скок с парашут тандемно от по-голяма височина (все някога ще се случи). Летенето насън винаги е контролирано и безаварийно. Лек като перце се нося над сгради, дървета и т.н. бавно и само със силата на волята си - огромен кеф-





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 08:51



Летенето насън винаги е контролирано и безаварийно. Лек като перце се нося над сгради, дървета и т.н. бавно и само със силата на волята си -

Това по класификацията на К. Кастанеда или по-скоро на неговия герой Дон Хуан е сталкинг по време на сънуване, т.е. ти си сталкер, а не сънувач, щом можеш да контролираш и насочваш сънуването



Редактирано от MilaO6 на 01.09.23 12:36.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 10:09



Чак да контролирам не, но често го насочвам абсолютно съзнателно.





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.09.23 10:27



Аз също сънувам контролирано, нарича се още осъзнато сънуване. Мога да пренасоча съня си, мога да го прекъсна, за да отида до тоалетна и след това го продължавам. Интересно ми е. Имам някои сънища, за които, по моя си терминология, казвам, че са от онези, истинските т.е. знам, че това ще се случи и се случва. Обикновено са тежки сънища, в смисъл в много дълбок сън, от който сутрин се събуждам изключително бодра, работоспособна, жизнена, енергична.

Има пък сутрини, когато казвам : тази нощ хич не съм спала, толко сънища изсънувах-на пръв поглед оксиморон. Но за мен е друго-наистина не спя, а живея втори живот някъде.

Няма да говоря за Кастанеда. Мила ще ти обясни по-добре.



Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 12:54



Контролиране не в буквалния смисъл, но да управляваш съня си или "летенето", т.е. преместването на "енергийното" тяло по време на сън е т.н. сталкинг... Повечето хора го могат или правят несъзнателно или не си дават сметка, или не се интересуват. Някои пък си "играят" насън, като се научават да насочват "летенето" или сънуването... Е, до сънувач и сталкер в истинския смисъл по понятийната система на К.Кастанеда човек не стига без специално обучение, но "уменията по време на сън" на всички, които не са обучавани специално издават естествената предразположеност на човек дали е по-скоро сънувач или сталкер. Магьосниците путували в други светове по двойки - сънувач и сталкер или още т.н. "прикривач". Сънувачът много лесно се премества в сънищата, но по-трудно му се удава да контролира или управлява самото "летене", за което пък помага сталкера или прикривача.

Освен това, в книгите на КК подробно се описва сънуването като магьосническо умение, което има много "врати" - първа, втора, трета и т.н. при които сънуването се усложнява, има и т.н. "сън в съня" и пр... то си е цяла "магьосническа наука":-))



Магьосник в понятийната система на Кастанеда е "човек на знанието", а не магьосник, който прави магии или фокуси, макар и нещата описани от Кастанеда наистина да са магия, но в малко по-различен смисъл от общоприетия...

Редактирано от MilaO6 на 01.09.23 12:58.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.09.23 13:47



Значи аз съм сънувач, пък пичът е сталкер.
Можем да се комбинираме





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 14:01



Да.



Интересно магьосническо упражнение би могло да бъде да се опитате да се намерите в сънуването. Има го описано в книгите на КК. Наживо може да не се познавате, но можете да се намерите в съня си и да пътувате през световете заедно...



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.09.23 14:11



Може


Пичът обаче е фен на екстремни изживявания и кой знае къде ще ме забута.
Ще се опитам да го манипулирам насън



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 14:14



Абе сталкер трудно ще го манипулираш, ама опитай:-))) Това, че си жена може да ти е предимство в манипулирането...



Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.09.23 14:24



Ще се опитам да го манипулирам насън


Манипулацията на сън е невъзможна. На яве трябва да се действа и това се копира в съня.
Казано по-друг начин:

Жените доброволно отиват където и да било за каквото и да било. Това е тяхната сила, но и недостатък. Мъжете трябва да бъдат водени, а жените трябва да бъдат сдържани.

т.е. на яве ако сме сдържани, на сън никой не може да ни заведе където и да било. В същото време и ... в реалността.



Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 14:19



Пичът обаче е фен на екстремни изживявания и кой знае къде ще ме забута.
Ще се опитам да го манипулирам насън


Ще те вкарам в приключение





Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 14:31



Интересно. Когато се прибера ще отворя линка, който ми прати.
Интересното е че рядко сънувам конкретни лица - по-скоро сънувам присъствия на дадени хора в съня - по-често непознати отколкото познати.



Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.09.23 14:48



Няя страшно, се съм в приключения





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 16:58



Интересно четиво - сериозно обмислям да чета Кастанеда - заинтригува ме - само дето не знам от къде точно да започна - сигурно има много негови книги.
По отношение на сънуването - нямаш си на идея през какви красиви пространства минах по време на Аяуаска церемония и как отключиха някои хубави неща у мен. Животът ми се раздели на две - преди Ая и след Ая. След Ая животът ми е доста по-пълен, аз съм доста по-щастлив, в някакъв момент нямам потребност да пия алкохол или да пуша (а не съм ги отказвал - просто желанието ми секна), а мога да седя сред пиячи и пушачи без да ми пречат по никакъв начин. Започна да ми се слуша класика по всяко време на деня (и я слушам във всеки удобен момент), радвам се по особен начин на всичко зелено и на цветя - особено ми въздейства ароматът им... изобщо много хубави неща се случиха с мен последните 2-3 години. Чувствам се съвсем пълен и изпълнен със съдържание - все едно съм се прибрал у дома след дълго, дълго скитане. Дето се вика дай боже всекиму.





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 23:06



Мисля, че точно за теб книгите на К. Кастанеда биха били подходящо четиво. Понеже така или иначе си стигнал до някои собствени "открития" и идеи. Но приемането на аяуаска като туристически ритуал или атрактивна церемония при посещение някъде в Южна Америка, няма почти нищо общо с толтекското учение за силата, духа, пътуването извън физическото тяло и прочее, за което става дума в книгите на Кастанеда.

Наскоро обяснявах на грийна идеята и понятието за смъртта в магьосническото учение в книгите на КК. Навремето, още по соца първата книга на Кастанеда, която излезе на български беше "Пътуване към Икстланд". Тогава тя предизвика малка революция поне сред тези, които имаха по-различен и изострен усет към подобен стил и жанр, макар че той тогава беше съвсем непознат и нов за нашите ширини. По-късно, когато излязохаи другите книги една по една и се лапаха като топъл хляб, се разбра, че тази първа излязла на български книга е всъщност трета по хронология, а и после на български излизаха не съвсем по хронология на написването. Та беше настъпило едно объркване отначало, защото трудно можеше да се подреди цялото познание на магьосниците от племето яки, но след като излезе цялата поредица и така или иначе препрочитахме отново и отново десетки пъти книгите, историята се "подреди" по някакъв начин в главите ни.

Най-интересното при тези книги беше, че те бяха придружени от един особен феномен, който рядко се наблюдава. Те бяха възприемани не само като брилятна художествена литература, а като истинско познание. Имаха си последователи и групи по цял свят, които се събираха, общуваха, разясняваха си един на друг отделните моменти на "учението на Дон Хуан", практикуваха сънуване и сталкинг, играеха Тансегрити - движения за събуждане и раздвижване на енергийното тяло и пр...

Беше много вълнуващо, имаше такива групи и в България и цялото това движение продължи 20 и повече години. Излязоха книги и на жени-последователки на К. Кастанеда - т.н. магьонички от линията на триделния нагуал К. Кастанеда, които също представляват литература от висока художествена класа, като "Магическия преход" на Таиша Абелар от линка с интервюто, който ти дадох.

Руснаците пък подходиха доста по-прагматично и направиха пълен преглед и анализ на всички тези практики, разшириха ги, модернизираха ги, усъвършенстваха ги и погледнаха на тях едва ли не от научна гледна точка с автори като Ксендзюк и Вадим Зеланд. Германци също писаха много по темата и така...

Докато не се спука балонът "Кастанеда". Появиха се различни и много противоречиви информации за него, като за манипулатор, който бил злоупотребил с хора, халюциногени и пр... Накрая той почина и постепенно започна да затихва истерията около "случаят Кастанеда", но книгите написани от него, идеите и героите му все така си светят със собствена светлина.

Та, аз съм на разположение за обсъждане, ако ти е интересно, различни постановки от книгите, ако събереш смелост, време и желание да ги прочетеш.

Хронологическият ред на книгите е следният:

1. Учението на Дон Хуан
2. Една отделна реалност
3. Пътуване към Икстланд
4. Сказания за силата
5. Вторият пръстен на силата
6. Дарът на орела
7. Огънят отвътре
8. Силата на безмълвието
9. Изкуството на сънуването
10. Акивната стана на безкрайността

Всяка книга разглежда различни аспекти от древното учение на толтеките от племето яки и не само. Разказва за различни магьснически практики, идеи за световете във Вселената и пътуване до тях и как човек да събере разпиляната си сила, за да може да извършва тези чудеса на практика и пр.

Редактирано от MilaO6 на 01.09.23 23:10.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано02.09.23 05:05



Опитът ми с Ая-та си беше съвсем целенасочен и част от пътя ми, но това така или иначе няма значение. Слушал съм да обсъждат книги на Кастанеда около мен, но някак не надавах ухо, докато сега ми стана интересно. Ще зачета "Учението на Дон Хуан" и ще видя къде ще ме отведе - или ще зарежа след първите страници или ще излапам всичко лакомо

Благодаря ти.





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано02.09.23 08:26



Има едно неудобство с "Учението на Дон Хуан". Да, тя е първата книга, която Кастаеда написва, но не случайно на български е излязла 3-тата "Пътуване към Икстланд". Просто от търговско-маркетингова гледна точка, първата книга не е достатъчно добра, за да грабне читателите така масово, както биха желали издателите. Доста е хаотична, объркана и не добре написана от художествена гледна точка и не би трябвало от нея да съдиш за останалите. Защото всяка от последващите ти открива нови невероятни и неподозирани ъгли от "учението на Дон Хуан". Тъкмо си намислил, че си разбрал нещо голямо и с всяка следваща си още и още по-шокиран. Така, че моят съвет е да не съдиш прибързано за останалите от първата.

Но пък интересното на "Учението на Дон Хуан" е, че тази книга, всъщност първоначално е била дисертацията на К. Кастанеда по антропология в университета в Калифорния. Можеш ли да си представиш, с тази книга той е защитил докторат по антропология в Калифорнийския университет. Художествена книга, която е дисертация, призната за докторат за получаване на звание и степен в университет!

Тя пресъздава началото на Кастанеда по пътя на толтекското познание от запознанството му с Дон Хуан, магьосникът от племето яки, което е много странно и представлява всъщност "знак" - специално понятие в Учението, което съпътства пътя на магьосниците, с който Духът(друго специално понятие) ги насочва по Пътя със сърце(трето понятие). И в този смисъл наистина е добре за нашия тонален/рационален, ежедневен разум да се започне от нея, за да се "подреди" познанието в главите ни.

Книгата започва с тази първа среща, докато Кастанеда е още студент на полеви изследователски задания в Сонора и Аризона. Срещите и разговорите с Дон Хуан продължават 5 години, в които Кастанеда си води скрито бележки в качеството си на антрополог-изследовател, докато накрая разбира, че всъщност през цялото време е бил ученик/чирак на диаблерото/магьосника Дон Хуан, който редовно го е вкарвал в променено ниво на съзнание/второто внимание и му е "преподавал", учил на различни похвати и умения от древното магьосническо познание.

Още по-странно за самия Дон Хуан било това запознанство с някакъв откачен и досаден студент, даже не индианец, което също било странно изключение, но той му бил посочен от Духа, това било специален знак и Дон Хуан го "виждал", че той не е като обикновените човешки същества.

"Виждането" също е понятие от магьосническото учение. Това е магьосническо умение, чрез което магьосниците пребивавайки в разширено ниво на съзнание възприемат човешките същества като огромни сияйни енергийни яйца със специални характеристики, от които могат да съдят за различни качества на човека, който стои пред тях, да го разпознават дали е обикновено човешко същество или "нагуал", дали има или е имал деца, дали скоро ще умре и пр...

Всъщност цялото учение на Дон Хуан, което е съвсем практично, Кастанеда се опитва да оформи в теоретична система, за да може да го представи пред света. И за тази цел той въвежда от своя страна цяла понятийна система, използвайки за това самите понятия , които и Дон Хуан и другите магьосници използват...

Въобще, книгите на Кастанеда наистина представлява цяло едно различно Учение, което разкрива отделна Вселена и което е много силно привлекателно, предизвикателно, шокиращо и увличащо.

Също, въпросът за халюциногените. Това е един от щекотливите моменти в книгите, поради който вероятно той не е бил превеждан дълги години в България и заради който е бил упрекван, преследван и прочее. В книгите се дава описание на трите халюциногена, които магьосницитеи използвали, а Дон Хуан - за да обучава Кастанеда. Това са джимсънова или дяволска трева (Datura inoxia), вид халюциногенна гъба (Рsilociybe mexicanа) и пейот (Lopophora williamsi) - вид кактус, наричан още Мескалито. Дон Хуан ги използвал самостоятелно и при различни случаи. С джимсъновата трева и гъбата целял придобиване на сила, а с пейота - постигане на знание за правилен начин на живот.

Според него значимостта на растенията се състои в свойствата им да предизвикват в човека състояния на особени възприятия, но тяхното приемане не е наложително, а само в крайни случаи както е било при Кастанеда, който бил изключително невъзприемчив и "твърдоглав". Кастанеда нарича тези състояния "състояния на необикновена реалност". За дон Хуан тези състояния са единствената форма на прагматично, безсловесно познание и придобиване на сила. Но пак повтарям, както и в книгата нееднократно се споменава, че това не е наложително и не при всеки се използва, а зависи от състояние на "енегрийното яйце" и доколко човек има силата да премества "Събирателната си точка"!

Освен това, използването им става по много особен начин, след специално обучение как да откриваш "мястото на силата", от където да вземеш "своето растение на силата", след като то само те повика. Как да се грижиш за него цяла година, за да го направиш свой приятел и как после да вземеш доза от него под наставлението на своя Учител, за да не те обсеби и да отнеме от силата, енергията и ума ти, съществото, което се намира/живее в халюциногена - нещо, което убягва от вниманието на масата последователи и хипита, които станали последователи по цял свят на Кастанеда и Учението на Дон Хуан. Това е изключително важна постановка, защото е едно от прицелните места за критиката на Кастанеда.

Но след като ти имаш вече някакъв опит с аяуаска, да се надяваме, че ще обърнеш внимание на тези моменти, макар че както те гледам и усещам, предал си се вече във властта на "лианата на духовете" и си меко казано "очарован завинаги", да не кажем обсебен



Така че, ще е любопитно да видим дали ще издържиш на предизвикателствата на магьосническото учение и дали ще прочетеш книгите. Определено подобно познание не е за всеки

Редактирано от MilaO6 на 02.09.23 09:20.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано02.09.23 08:52



Не можех да подмина Ая-та, защото ми стоеше на пътя. Шаманите бяха изключително добри и обясниха всичко надлежно и надълбоко. На всичкото отгоре на следващия ден имахме разбор така да се каже. Изключително благотворно се отрази на живота ми, затова всичко е точно. Оттогава минаха 2-3 години и животът ми определено тръгна в друга доста по-добра насока. Не съм обсебен а благодарен на цялото това нещо, че ми се случи. Вече се зачетох в първата книга и засега ми е интересна.





Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано02.09.23 09:08



Е, хайде, да ти върви по вода четенето тогава!



И споделяй от време на време как върви, какво предизвиква и прочее:-))

Редактирано от MilaO6 на 02.09.23 09:15.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.09.23 09:14



Определено подобно познание не е за всеки

И няма как да бъде, особено за градския човек в градската му среда.
За автентичното познание говоря, не да се прочете списъка от 10 книги като задължителното учебно лятно четиво от програмата по БЕЛ. И да си назобаш понятията на индианците и техните практики на книга. Защото всички практики, описани от Кастанеда и изпробвани от него, имат един общ знаменател - начин на живот сред природата и то, природосъобразният начин на живот на дон Хуан.

Поне до този извод стигнах аз на третата книга от списъка преди време, поради което рязко изгубих интерес да разбера ко пише в останалите.
Без да се друсам дори експериментално, разбира се. Къде да си гледам кактуси, луди гъби или поне коноп цяла година, че да си ги дегустирам за добиване на особени възприятия - у апартамента на балкона ли?





Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 10:42



Дон хуан определено не е за мен.
Чужди са ми южноамериаканските практики.

Не че е трудно, но ми е чуждо.
Вероятно има нещо, което да е близко до мен.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.09.23 10:52



Вероятно има нещо, което да е близко до мен.

Зодии и таро врачки, например.





Тема Re: Лунатанови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 12:36




Е, тва е друга област, там не фърчат из сънищата



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.09.23 12:49



фърчат, ама наяве.


то пъ, много сложното да фърчиш насън, поне половината хора го можем.
на когото тиквата му пълна с въздух, фърчи.



Тема Re: Лунатанови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 12:55



А, досега се чудих квой туй мойто фърчане на сън, па то било от ветровете в главата





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.09.23 13:09



И за това има чалъм - слагаш си тапи в ушите преди лягане, да не става течение през тях, и главата ти не фръква кат балон насън.





Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано02.09.23 13:31



Тарти, ако обичаш, това все едно не съм го прочела!!

ПП
Като чуя някой филолог да ми каже нещо такова и направо... не ща да казвам какво ми става. Не може да си филолог и да казваш, че някой признат автор не е за теб, без да си прочела поне една книга от него. Прочети поне една и тогава решавай дали е за теб или не е.

Що се отнася до сънуването, всички сънуват, всички летят на сън, всички имат преживявания, свързани с различни нива на съзнание, да го наречем, просто не на всички това им прави впечатление, не всички се вживяват и го приемат за нещо кой знае какво. А в книгите на Кастанеда сънуването се използва от магьосниците за разширяване на възприятията и човешките възможности. Е, мога да приема, че ти и повечето хора не се интересувате от подобни идеи, да не говорим за практики, но не не ми е нормално филолог да не се интересува от една блестяща литературна художественост, независимо кой я е написал.

Редактирано от MilaO6 на 02.09.23 13:33.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 13:46



А, как ще кажа мнение за нещо, дето не съм чела.
Чела съм, не всичките, някъде в началото на 90-те.

Освен пак да ги подхвана, да видим





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.09.23 14:01



Освен пак да ги подхвана, да видим
Всяка възраст си има своите четива. Препрочитането е задължително.
Не взимам отношение за Кастанеда, защото аз бледнея на фона на Мила.

Но, в този случай ще спомена три книги, които съм чела като "юноша бледен" и след 20 и повече години : Мъртви души, Антихрист, Петербург.
Защо ги препрочетох? Защото ми бяха подадени от дядо ми за четене и после да си говорим. Прочетох ги, нооо не можах да обсъдя. Бяха ми тъпи, скучновати, неразбираеми. Сякаш огорчих дядо, а пък аз съм била 15-16 годишна.

Та в негова памет ги прочетох отново, преди 20-ина години, значи на 40 някъде. И си говорих с дядо, но на сън.

И още една книга ще спомена : Децата на Хемус. Е, това е художествен роман, ноооо, не съвсем.

А що се отнася за сънищата, леко скептично в паралел с Кастанеда, препоръчвам Бързи сънища, чела съм я като дете, но и до днес я помня. Интересно, завладяващо четиво.



Тема Re: Лунатанови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 14:02



Или слагам слушалките и пускам "металика" да бичат.





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано02.09.23 15:14





Ох, успокоих се!

Еми то и аз тогава съм ги чела, но и после много дълго ги препрочитах и четох и се занимавах много активно с разгадаване на "тайните" откнигите. Много допълнителна литература върху Кастанеда и индианските практики от Южна Америка също четох. Но това е нещо различно от самата литература.

Самият Кастанеда и той в доста книги и на доста места има недотам добър изказ и не е чак толкова изчистен в стилово отношение. Но се оказа, че преводът е много трудно нещо в неговия случай, защото самите понятия са много уклончиви, много неясни и мъгляви. От друга страна, идеите, възприемани като чисто художествени са много красиви, много необичайни. Защото литературата не е само изказ, но и картини и идеи...

Иначе, има още 2-3 книги на ученички на Кастанеда - "Магическият преход" от Таиша Абелар и "Живот в сънуването - Навлизане в света на магьосничеството", които са много добри, дори по-добри в стилово отношение от някои от книгите на Кастанеда... Може пък жените-магьоснички да ти допаднат повече:-))



Тема Re: ППнови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано02.09.23 16:03



И понеже отвори дума за сънуването, ето едно

с трите жени-маьоснички, ученички на К. Кастанеда и Дон Хуан - Флоринда Донер, Таиша Абелар и Карол Тийгс. Както казах, книгите на жените-магьоснички, двойката Флоринда Донер(сунувач) и Таиша Абелар(прикривач/сталкер/ловец) може да ти допаднат повече:-))

Редактирано от MilaO6 на 02.09.23 16:14.



Тема Re: ППнови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 16:10



Дааам, ей от тук започвам пак, от дамите


Благодаря, миле



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 16:25



Но, в този случай ще спомена три книги, които съм чела като "юноша бледен" и след 20 и повече години : Мъртви души, Антихрист, Петербург.

Коя е книгата "петербург"?
Не се сещам.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано02.09.23 17:29



Коя е книгата "петербург"?
Не се сещам.


Гугъл каза, най-(не?!)вероятно това -->
Петербург, от Андрей Бели






Тема Re: ППнови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.09.23 17:34



В това интервю има няколко изречения, които казват всичко:

Ние не сме същества на интелекта и неможем по никакъв начин да участваме в интелектуални упражнения, където думите в действителност нямат никакво значение. Никоя от нас, според никакви уговорки, не е надскочила доброто и злото, болестите или старостта.

Това, което ни се случи, е че старият нагуал ни убеди в съществуването на две категории човешки същества. По голямата част от нас са същества, които магьосниците наричат в отрицателен смисъл "безсмъртни". В другата категория са съществата, които ще умрат.

Старият нагуал ни казваше, че като “безсмъртни”, ние никога не взимаме смъртта за отправна точка и затова си позволяваме невъобразимия лукс да изживеем целия си живот отдадени на думи, описания, полемики, споразумения и несъгласия.

Другата категория е на магьосниците или съществата, които ще умрат и които не могат при никакви обстоятелства да си позволят лукса на интелектуалните претенции. Ако изобщо ние сме нещо, то сме същества без никакво значение. И ако въобще имаме нещо, то това е убеждението, че сме същества, които ще умрат и един ден ще трябва да се изправим лице в лице с безкрайността. Подготовката ни е най-простото нещо на света: ние се подготвяме по двадесет и четири часа на ден за тази среща с безкрайността.





Тема Re: Лунатанови [re: Naki]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано02.09.23 20:59



А, да, сетих се, сетих се.
По руска литература говореха много за нея на лекции, ма кой да слуша





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.09.23 09:47







Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано03.09.23 09:58



Да, Наки вече е отговорил. Андрей Бели



Тема Re: Лунатанови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.09.23 11:27



Само така ти се струва





Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.09.23 11:32



Само така ти се струва
Мълчи и бъди красива.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Лунатанови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.09.23 11:58



Напротив, аз съм си красива и когато не съм мълчалива!





Тема Re: Лунатанови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.09.23 06:08



4 -ти ден след пълнолуние... мен сега ме удари луната. Ей на в 4.00 съм се наспала и се събудих... Ще взема да изгледам пак "Порталът", повтарят го по 2-ра






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.