Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.09.23 10:27



Аз също сънувам контролирано, нарича се още осъзнато сънуване. Мога да пренасоча съня си, мога да го прекъсна, за да отида до тоалетна и след това го продължавам. Интересно ми е. Имам някои сънища, за които, по моя си терминология, казвам, че са от онези, истинските т.е. знам, че това ще се случи и се случва. Обикновено са тежки сънища, в смисъл в много дълбок сън, от който сутрин се събуждам изключително бодра, работоспособна, жизнена, енергична.

Има пък сутрини, когато казвам : тази нощ хич не съм спала, толко сънища изсънувах-на пръв поглед оксиморон. Но за мен е друго-наистина не спя, а живея втори живот някъде.

Няма да говоря за Кастанеда. Мила ще ти обясни по-добре.



Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 12:54



Контролиране не в буквалния смисъл, но да управляваш съня си или "летенето", т.е. преместването на "енергийното" тяло по време на сън е т.н. сталкинг... Повечето хора го могат или правят несъзнателно или не си дават сметка, или не се интересуват. Някои пък си "играят" насън, като се научават да насочват "летенето" или сънуването... Е, до сънувач и сталкер в истинския смисъл по понятийната система на К.Кастанеда човек не стига без специално обучение, но "уменията по време на сън" на всички, които не са обучавани специално издават естествената предразположеност на човек дали е по-скоро сънувач или сталкер. Магьосниците путували в други светове по двойки - сънувач и сталкер или още т.н. "прикривач". Сънувачът много лесно се премества в сънищата, но по-трудно му се удава да контролира или управлява самото "летене", за което пък помага сталкера или прикривача.

Освен това, в книгите на КК подробно се описва сънуването като магьосническо умение, което има много "врати" - първа, втора, трета и т.н. при които сънуването се усложнява, има и т.н. "сън в съня" и пр... то си е цяла "магьосническа наука":-))



Магьосник в понятийната система на Кастанеда е "човек на знанието", а не магьосник, който прави магии или фокуси, макар и нещата описани от Кастанеда наистина да са магия, но в малко по-различен смисъл от общоприетия...

Редактирано от MilaO6 на 01.09.23 12:58.



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.09.23 13:47



Значи аз съм сънувач, пък пичът е сталкер.
Можем да се комбинираме





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 14:01



Да.



Интересно магьосническо упражнение би могло да бъде да се опитате да се намерите в сънуването. Има го описано в книгите на КК. Наживо може да не се познавате, но можете да се намерите в съня си и да пътувате през световете заедно...



Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.09.23 14:11



Може


Пичът обаче е фен на екстремни изживявания и кой знае къде ще ме забута.
Ще се опитам да го манипулирам насън



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.23 14:14



Абе сталкер трудно ще го манипулираш, ама опитай:-))) Това, че си жена може да ти е предимство в манипулирането...



Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.09.23 14:24



Ще се опитам да го манипулирам насън


Манипулацията на сън е невъзможна. На яве трябва да се действа и това се копира в съня.
Казано по-друг начин:

Жените доброволно отиват където и да било за каквото и да било. Това е тяхната сила, но и недостатък. Мъжете трябва да бъдат водени, а жените трябва да бъдат сдържани.

т.е. на яве ако сме сдържани, на сън никой не може да ни заведе където и да било. В същото време и ... в реалността.



Тема Re: Лунатанови [re: tartarianeyes]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 14:19



Пичът обаче е фен на екстремни изживявания и кой знае къде ще ме забута.
Ще се опитам да го манипулирам насън


Ще те вкарам в приключение





Тема Re: Лунатанови [re: MilaO6]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано01.09.23 14:31



Интересно. Когато се прибера ще отворя линка, който ми прати.
Интересното е че рядко сънувам конкретни лица - по-скоро сънувам присъствия на дадени хора в съня - по-често непознати отколкото познати.



Тема Re: Лунатанови [re: osvoboden pich]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.09.23 14:48



Няя страшно, се съм в приключения





върнете ни архивите, идиоти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.