Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 23.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.08.23 17:36



Впечатленията ти от пазара на апартаменти в София са клонящи към нула. Ти сама си го призна, но по-добре не се изказвай, камо ли толкова категорично.

Относно земята - там са ПОД нулата.

Тези пари за моя апартамент ме чакат двама “луди” да ми ги дадат. БЕЗ ЗЕМЯ, ти да видиш!

И не са некви мизерници, а заможни престижни хора. Няма да им го дам, да му мисли Уникалното. Дотогава ще струва два пъти повече. БЕЗ ЗЕМЯ, тухла от 1957 г.

А ти си живей с твойте фантасмагории за земя. Освен че й плащаш данък - нищо друго не ти носи.

Всички имат запазено право на строеж, ако нямат земя. Ако сградата се събори някак - до 5 години съсобствениците имат право да си я построят наново.

А ако имаш идеални части от земята - какво печелиш в аналогичен случай, ако другите съсобственици НЕ ЖЕЛАЯТ да строят, или нямат възможност? Каква правиш с твойта мизерна идеална част от земя, дето я притежаваш заедно с още 20 души?

Не съм мислила за апартамент за покупка от сина ми, защото има предостатъчно имоти да наследи и не ми е било тема за размисъл, но при ЕДНАКВА ЦЕНА аз самата бих предпочела ПАНЕЛ. Както правят понякога мои клиенти, с които ходим на десетина “нови тухли” със стайчЕта и балкончЕта като кукленски, и накрая купуват панел.

СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.08.23 17:50



Не са само панелките върху общинска земя. След Девети при индустриализацията и умножаването на градското население са настроени много стабилни тухлени жилищни блокове на общинска земя без право на собственост върху земята. Пък и не виждам голям смисъл собствениците на апартамент от 8 етажен блок с 40 апартамента върху 4-500 кв м застроена площ да притежават идеална част от парцела, че като им се срути блока, да си построят нов. На всеки се падат по 10кв м земя, то голямата далавера. Но пък, който няма пари да строи, може да си опъне палатка върху своето.





Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.08.23 18:14



Описваш твоя човек в категорията наивник.
В градация категориите комунисти са : престъпник, конформисти, наивник, глупак.
Има и междинни варианти между категориите.



Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано27.08.23 18:22



Когато хората се усетят, че купуват реално тухли/панел/ и въздух, няма да има кой да ти даде и 100Е.. ид.ч.от правото на строеж, а кой ще построи като не е твое?
Общината?! Ми тя ще реши, че това ще е паркинг и? Разрешително за строеж?! След още 20тина години сградата ще ти е столетник, а да не говорим, че същите тези сгради смърдят на застояло и старо.. колкото и да ги тунинговате..


Наистина ли не разбираш цената на земята?
Хайде да смятаме.. парцел декар, плътност сега 60%.. т.е. върху 600кв.м. е застроеното, кинта е 2, кота корниз да кажем 15м и всичките собственици притежават земята, както на застроеното, така и на двора.. Става нещо.. сградата я няма, ама тези параметри се менят.. може да стане 80 или 100 % плътност, т.е. свързано застрояване и дали няма да се намери някой инвеститор хем да построи, хем да си продаде излишните апартаменти.. това е единия вариант, а има и още.. но когато имаш собственост.. Краят на някои панелки наближава.. ще ми е интересно какво ще се случи
По принцип винаги съм давала мнение на клиентите си, че земята е безценна, имаш ли я.. можеш да построиш. Върху двор от 200кв.м. можеш да направиш и 300 РЗП, при апартамент не можеш да мръднеш и на см.

Новак, я!..

Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано27.08.23 18:35



Понякога и 1кв.м. да имаш ти стига.. ставаш съсобственик..
Давам пример от моята практика преди. Къща, на 4 етажа, трима собственика на трите етажа и земята. Искат да дадат парцела за обезщетение, ама този без земята се дърпа.. къщата случайно изгоря и а познай дали този без земята не се "опари"..

Новак, я!..



Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.08.23 19:28



Продължавай да си говориш за къщи.

Аз прекратявам, защото изобщо не си в час.

(Апропо - получаваш право на строеж НА СЪЩОТО МЯСТО.)

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.08.23 19:47



Къща, на 4 етажа, трима собственика на трите етажа и земята. Искат да дадат парцела за обезщетение, ама този без земята се дърпа.. къщата случайно изгоря



И ти съветваш клиенти да си купуват кочеци със собственост върху земята, дето после да си търсят кой да им построи безплатно по един апартамент???
Иначе, няма лошо хората да си купуват парцели в покрайнините и околните села, че да си строят кеф им къща, кеф им кооперация. Обаче, има едно неудобство - общинските вече застроени с жилищни блокове парцели са в квартали с добре уредена инфраструктура, а както знаем, мястото продава. Пък и досега не съм видяла някой стабилен тухлен блок на общинска земя случайно да изгори или да рухне. Добре построена сграда с регулярна поддръжка трайва със столетия, и праправнуците ти ще надживее.



Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано27.08.23 20:05



Аз ли?



Новак, я!..

Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано27.08.23 20:16



Е, че обезщетението, е най-търсеното нещо от инвеститорите.. а да не говорим, че някои са склонни и комисионата да платят чрез обезщетение.
ама с дребнавите ти заяждания не ми се занимава.. няма как с теб човек да има диалог.. градивен..

Новак, я!..



Тема Re: Категоризация на боклуците в България.нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.08.23 20:44



Значи, ако искам да си купя апартамент, требе да си потърся парцел и инвеститор.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.