Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 08.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Булевард "История славянобългарская"нови  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 13:24



Минах през Баухаус за да купя монтажна пяна и на път към обекта минавам покрай главния вход на Централни гробища.
Трябва, казвам си за двайсти път тази година, да мина през гробища ей така по средата на деня, да седна за малко при татко, да изпуша една пуретка, да пия едно кафе в пластмасова чашка и да си поприказваме малко.
Обаче нямам време. Чакат ме. Като се сетя как са навързани нещата и колко народ блокирам с тая пяна, та ми иде да хвръкна. Спешни са тези неща, а ето- има и катастрофа, та целият огромен булевард се точи в една лента. Ще се закъснява, къде ми е телефона...

На бас че не знаете че това между гробищата и Надлез Надежда се казват булевард История славянобългарская? История дрън дрън, "Бързам", така трябва да се казва, "Нямам време" нещо такова...
Не знам за вас, но за мен този булевард са десетки спомени как шофирам за нещо супер важно и не мога точно сега да правя пауза и да се бавя по гробища.
Интересно, че не мога да си спомня нито едно от "важните неща". Нито дори само едничко.



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: Green Light]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано25.08.23 13:33



че кога го прекръстиха

Z


Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: Green Light]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 13:37



Странно е как различните хора се отнасят към гробищата. За едни навяват само неприятни емоции от голямата загуба, за други са утешение, а за трети - нещо като задължение.
Преди много, много време, преди да си отиде, татко, тогава вече на възраст, веднъж се беше прибрал от гробищата с рана на главата. Никога няма да забравя думите му "Ударих се в паметника на мама, явно ми се сърди, че толкова време не съм ходил".
На мен ми е утешение, голямата част от близките ми са вече там .... Там думата "покой" придобива смисъл. Но все още не й е времето ...



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: hypey]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 13:46



Майка ми мрази гробищата, никога не ни е водила и сме подминавали всякакви задушници. Моето отношение е по-скоро това което ти описваш. Минути на вглъбяване и спокойствие в тишината.
Приятно ми е, не ми е неприятно.



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: Green Light]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 13:55



На мен също, но още не ни е времето за този пълен покой.
Преди време на Нерв (липсва ми да го чета този ник) бях пуснала един клип на Мартин Шийн с едно стихотворение на Дилън Томас. Все още не трябва да си отиваме кротко в тъмнината





Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: hypey]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.08.23 13:50



Гробищата са място с тегава енергия! Измамно е усещането за покой и не е препоръчително да се застоява човек там.

Лично аз на гробища винаги съм ходила навремето с голямо отвращение. От години обаче вече не стъпвам след като се запознах по-подробно за какво става дума и какви неприятности може да си навлечеш не само на себе си, но и на близките ти живи хора.

Последно съм била на гробища, когато погребахме баща ми през 2006г.
Не посещавам никакви близки там. Отказвам да ходя по погребения!

Най-добре е труповете да се изгарят, да ти се даде там прахта и да се разпръсне където пожелаеш.

Така съм казала и с мен да направят.



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.08.23 13:58



Грийн, майка ти е абсолютно права!



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: Lira Emerald]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 13:58



Значи като се изкажеш така категорично, направо е смешно:)))
Остави на хората свободата, няма нужда от всички тези "място с тегава енергия" и "отказвам да ходя по погребения". Ми хубаво, не искаш - недей.
Аз пък съм запомнила думите на майката на моя много близка приятелка, която ми е и кума. На погребението на кума ни (отиде си на 47 години) каза следното "Да не съм ви чула да казвате "няма да ходя на погребение, защото искам да го запомня жив". Ще ходите! Заради най-близките, те имат нужда от подкрепа"



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: hypey]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 14:02



Не натам ме водят мислите, а по-скоро, че уж важните неща през деня ми, не са оставили дори следа от спомен, а уж пренебрежимите- непрестанно напомнят за себе си.



Тема Re: Булевард "История славянобългарская"нови [re: Lira Emerald]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано25.08.23 14:11



Бе, де да знам. Традициите не са случайни неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.