Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 16.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Евроатлантически русофилинови  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано09.08.23 15:45



Има една доста голяма група от хора в България, на възраст 50+, която ще бъде губеща (емоционално) както и да се развие войната в Украйна. Тези хора веднага след 24.02 станаха аутсайдери всеки в своята си среда. Губеха споровете независимо дали заставаха на страната на Русия или на Украйна, без значение дали сочеха безсмислието или необходимостта от войната. Те ще са тези, които ще останат по принуда мълчаливи дълго дълго след като войната свърши. Може би до края на живота си, защото не са младежи, а ни чака цял век на омраза.

Това са хората, които обичат Русия, нейните два велики града, песните за водка, безпаметният безначален и безкраен начин по който руснаците се веселят, ненадминатата им самоирония, хумор… филмите, книгите, класиците, класическата музика, балета- повече сънуван, отколкото гледан… Ермитажа – също невидян...

И заедно с това са твърдо на мнение че руската политическа система е отрова за самата Русия но и за всичките и партньори или съседи и конкретно – за нас. Смятат че принадлежността на България към Запада е естествена, че западните ценности са всъщност нашите ценности и че от политическа, бизнес или пу-пу-пу военна зависимост от Русия трябва да бягаме с всички сили, да се освобождаваме от руски или съветски символи, да се пазим от руски шпиони и да се отнасяме с подозрение към руските политически партии тук. Че нашето място е в НАТО, а бизнесът ни в ЕС. Че Германия, Англия, САЩ са обществата от които да вземаме пример и към които да има целенасочен стремеж.

Горките хора.

За себе си пиша, естествено.

Тези хора ни бие тока не само когато говорим в компания. И като сме сами пак подскачаме:
1)Група Русофили във Фейсбук:
От днес граждани на 55 държави, включително и неприятелски могат да посетят Русия с електронна виза. България също е в списъка:
Коментари:
Аз бих допускала само българи , които не говорят лъжи и глупости за Путин и Русия, другите никога няма и да помиришат екскурзия до там

2)Група Какво четеш
Мнение:
Не разбирам хора, които твърдят че обичат Русия, но мразят Путин
Мнението беше крайно анти, а не про- руско но не мога да го намеря, защото вероятно авторът на темата я е скрил

Тук също помня мнение на Поручик Ржевски, който мисля към мен написа, че да твърдиш че обичаш Русия заради културата и, но мразиш политиката и (сега и през вековете назад) е неразбираемо
Поручик, ако си забравил или аз цитирам некоректно, извинявам се, нека това се смята за мое общо впечатление, вместо твой цитат.


3) Публикации:
CBS:


От началото на войната в Украйна руското сопрано Анна Нетребко и диригентът Валерий Гергиев загубиха престижни работни места, след като отказаха да се дистанцират от руския президент Владимир Путин.
Вероятно защото Нетребко и Гергиев каквото му кажат на Путин той това прави.

GIS (Geopolitical Intelligence Services)

Руските творци са подложени на натиск от Запада да се обявят срещу войната на Москва
Много интелектуалци на Запад дълго време пренебрегваха нехуманната политика на Русия
Дългогодишната враждебност на Москва към украинската култура не трябва да се пренебрегва


Статията в ироничен стил осъжда западняците, които подкрепят руски творци

Случаят с г-н Гергиев, „културният посланик“ на президента Путин, е особено ярък пример. В никакъв случай не е тайна, че директорът на Мариинския театър в Санкт Петербург е дирижирал концерт в оазисния град Палмира през 2016 г., за да отпразнува победата на г-н Путин във войната в Сирия. Този крещящ акт на политическа сервилност не попречи на град Мюнхен да удължи договора на г-н Гергиев като главен диригент на симфоничния оркестър на Мюнхенската филхармония две години по-късно и да му благодари изрично.

Аз мисля, че град Мюнхен е руски шпионин. Не виждам как би могло да има друго обяснение! Че и му благодари?! На руснак?!

NewYorker


В началото на март не бях напълно изненадан да науча, че редица украински литературни групи, включително pen Украйна, са подписали петиция , призоваваща за „тотален бойкот на книгите от Русия по света!“ – такава, която включва не просто изрязване финансови връзки с издатели, но спиране на разпространението или популяризирането на каквито и да е книги на руски писатели. Тяхната обосновка беше подобна на тази, с която се сблъсках през 2019 г.: „Руската пропаганда е вплетена в много книги, което наистина ги превръща в оръжия и претекст за война.

През април движение, известно като Пушкинопад – „Пушкинопад“ – започна да обхваща Украйна, което доведе до демонтирането на десетки статуи на Пушкин. Двама украински ИТ работници създадоха чатбот в Telegram (@cancel_pushkin_bot), за да идентифицират руски писатели, които не заслужават нещата да бъдат кръстени на тях в Украйна. Описва Пушкин и Достоевски като руски шовинисти. (Толстой – пацифист през последните три десетилетия от живота си – получава пропуск.)
(бел-Грин - пропуск пропуск, ама да видите за Ана Каренина какви ги е писал тоя п.п.пацифист!)

Това ме накара да се замисля: ако книгите, които обичах толкова обективно, всъщност бяха носители на патриархална идеология, защо идеологията на експанзионизма да не присъства и там?


Защото не ги четеш заради това, кретен!

Кретени с кретените!

Ще повярвате ли ако ви кажа, че в последния линк, който цитирам има и пасаж с Ана Каренина. Пише следното – „замислих се, вика Елиф Бауман, че тая Ана заради любовта си към някакви мъже е зарязала всичко, бе?! Ама това на какво ни учи? Жените влюбени в най-подчинено положение в мъже и зарязват деца и скачат неравнопоставено под влакове, и всичко. Къде е еманципацията и къде е мъжът под влака?! Еми тва си е чиста руска пропаганда да излезе че жените и мъжете не са равни, е тва е това“

Пък аз му викам на глас, пич, по-добре не се замисляй повече, че една патка мислила мислила и взела, че се удавила.

Мда.
Такива ми ти работи. Ако взема да го пиша из фейсбук, като нищо ще ме изгонят от една две групи. Ако го приказвам с познати пак ще млъкна накрая, така че какво „приказване“, а ако пробвам с непознати може и бой да ям.

Та викам да си рекна тук.
Не че сте много безопасни, де…
Дано да се разбира какво искам да кажа и дано пак да не се скарам с Алиса.

Не ми скачайте, общо взето си въобразявам, че ви се оплаквам като на приятелчета.

Освен това няма да откажа потупване, прегръдка или поне песен от Пича.
Нещо утешително да ми пишете!
Да сме наясно!

Редактирано от Green Light на 09.08.23 15:56.



Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано09.08.23 16:22



В тая тема има поне десет теми.

Че Германия, Англия, САЩ са обществата от които да вземаме пример и към които да има целенасочен стремеж.

Мии, не, не мисля. По-скоро идеята за демократично и гражданско общество е моделът.

Пък по-долу, дето по спомен цитираш поручика, то все едно да кажеш "как можеш да обичаш България, пък да мразиш социализЪма и бай тошо".

Иначе те разбирам много добре, ние сме поредното изгубено и самоизмамено поколение.
О,о,о, няма, няма.
Утешавам те бе





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (ентусиаст)
Публикувано09.08.23 16:23



Много добре завърши!
Браво!



Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано09.08.23 16:33



нашето поколение е прецакано още от първи клас
всякакви нови системи за обучение
и пълна политическа заблуда



Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано09.08.23 16:42



У мен от дете се е насадила една много някак романтична и идилична представа за Русия, която не ме е напускала до ден-днешен. Нямам съмнения, че руснаците са хора като всички други - най-добрият ми приятел е наполовина руснак, а майка му, която беше рускиня от Пятигорск ми беше някак близка през годините. Обичам да свързвам Русия с тази идилична представа и като такава - я обичам, нищо че никога не съм ходил там. Разбирам те и е дори малко тъжно.

Имах идеи някой ден да я посетя надлъж и на шир, но с путлер и компания начело - нямам шанс. Ще избухна в пламъци още на нашето летище. Не ми харесва това, че ни се мешат по много възможни начини. Такива неща.





Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор laure ()
Публикувано09.08.23 16:44



Много хубава тема, Грийн.
И аз съм от "траещата" си група.
Всички тези събития ни поляризираха. Културата няма нищо общо с политиката, но както виждаме, всичко в крайна сметка се слива в общ поток.
И аз се надявах на събития още от 24/02, още се надявам, но не вярвам, че нещата ще се канализират и десетилетия напред.
Язък за руската култура. Пометоха я разни безумни събития.
Въпреки, че интелигентен човек би се разграничил, както го правим някои





Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано09.08.23 17:32



такива няма, така, че спи спокойно

Z


Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано09.08.23 17:49



Каквото издържах да прочета

- десетина реда - веднага ми се набиха в очи некви фантастични обобщения, неверни при това.

В моето обкръжение няма нито един, който да може да бъде вкаран в определението от първия ти абзац.

Смятам, че ако има някакво генерално объркване в поколението ни, а го ИМА, то няма кой знае какъв допир с Русия. Объркването идва от неоправданите очаквания и надежди, попарени за 33 години. Много малко хора получиха това, което мечтаеха по площадите - когато Тошо падна и се запътихме към “демокрацията”, която никога не достигнахме, дори в несъвършения западен вид.

Русия е съвсем странична клонка от объркването ни и не е решаваща. Две години война от 33 объркване не е кой-знае колко. И не забравяй, че колкото и да не ти се вярва - голяма част от нашето поколение тайничко ОПРАВДАВА Русия, тоест - намира агресията за предизвикана.

Доста актуално впрочем - мърда ми в главата някаква странна аналогия с домашното насилие... Веждито се изтри от лицето на политиката, но малко ли са българите, които мислят като него? Не вярвам.

СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано09.08.23 18:00



една важна ост има...
Русия-Америка!
Кой кого и как?!
После са другите. Пилците на есен.
Понякога ми помага да елементаризирам...Не спряха да ни се бъркат-то не беше Македония, то не беше какво ли не...Да видят как е...
Продължавам да го правя...А другите гадове-англичаните...
Продължавам...Ние къде сме? Как? А после?
Казвам майната ви на всички и готово!

Но все пак...Накъде? Докога? Защо?
Без да съм в група...
Знам колко жесток може да бъде руският режим...Знам колко не вярвам на данайците(англо-саксите).
И винаги бих си пуснала една честушка...

Няма ли кой да поиска вместо да ръчка с оръжие, да се застъпи за мир?
Плах опит на Макрон досега...Толкова!
Скоро си четох някъде назад едно "предсказания", че дойде ли Байдън, ще има война.
Написала съм вероятно на верска основа с предположение мюсюлманските провинции в Китай и около границите на Русия. Изказвам там и опасения за Балканите...
Някъде в темите Тръмп-Байдън...
Оборена съм естествено. Не! Това е невъзможно!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Евроатлантически русофилинови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано09.08.23 18:16



Русия е съвсем странична клонка от объркването ни и не е решаваща. Две години война от 33 объркване не е кой-знае колко. И не забравяй, че колкото и да не ти се вярва - голяма част от нашето поколение тайничко ОПРАВДАВА Русия, тоест - намира агресията за предизвикана.

УжасТ!

Тоз фанатик дето те гледа от огледалото не знам как го търпиш!
Аз не бих.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.