Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.23 10:24



Ако ЗАКОНЪТ е железен и не създава двусмислици самият той - лъжата в много случаи може да бъде най-доброто разрешение.

Ако обичаш - не ме коментирай, нито мненията ми. Омерзяваш ме. Освен ако това целиш.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.23 10:29



Ми щото пораснах в такава среда може би. Бяхме 7 семейства в кооперацията и възрастните ни отглеждаха, наглеждаха и възпитаваха солидарно. Хем всеки родител имаше правата да прави което и да е диваненце на бъзе и коприва за магарии и да му налива акъл, като на своите собствени, хем всеки трепереше и косъм да не падне от главата на нечие дете. По отношение на осиновените и взаимоотношенията в техните семейства - каквото поискат майката и бащата от съседите и околните - ТОВА Е! На никого и през ум не му минаваше да се бърка в деликатните семейни отношения на съседите, нито да прави интриги.

Имах късмета да порасна в много здравословна семейна и добросъседска среда.
Това е.





Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано03.07.23 11:00



Уни, забраните предизвикват ответна реакция, нали знаеш?
А представяш ли си какви драми ще се развихрят - бе ти си осиновен, но е забранено да знаеш кой е биологичният ти създател.

.. и се започва.
В нашия блок имаше случай - знае си момичето, че е осиновено, става вече жена, и решава да се запознае с биологичните си родители.
Те обаче категорично отказват дори разговор по телефона.

Грабва се тя, отива при биологичната си майка, и й хвърля як пердах.
Не защото я е дала за осиновяване, а че даже не иска да я види след години.
След това й казала, че й е направила най-голямото добро, че я е дала за осиновяване, защото тя "нямало как да живее с примитиви".

Има много подводни камъни.
И още нещо - няма нищо скрито-покрито в тоя живот.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.07.23 11:01



Така е, досега се защитаваха само правата на биологичните родители, детето няма право на избор в нито един момент. Ако законът се приеме, никой не може да задължи тези хора да общуват с децата, ако не желаят.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано03.07.23 11:05



А, възможно е да съм те разбрала криво, извинявай и за тогава





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: tartarianeyes]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.07.23 11:11



Не е така, Тарти, примери много. Деца, които са гледани с любов, дадени са им възможности, обичат родителите си, но въпросът си стои. Сложно нещо е човешката психика. На-честите реакции са "не са ме искали и аз не ги искам" или "възможно е да се е случило нещо страшно, да са ме обичали, но да са нямали избор или някой да ги е принудил, или да са ме дали за осиновяване без тяхно съгласие"...едното е обида, другото е надежда, че са обичани все пак. Нормално е, човек да знае "защо
някой го е изхвърлил от живота си.
Важно е да знаеш кой си, откъде идваш, да знаеш и децата ти какво носят.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Редактирано от tia9 на 03.07.23 11:13.



Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: tartarianeyes]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.07.23 11:26



Едната ми баба беше " хранениче", нейната версия беше, че майка й е починала и с по-големият й брат останали сами. Гледали я случайни хора, после я осиновила прабаба ми, братът не е ясно къде е бил. Била на около 20, омъжена, с дете и се появил братът. Обяснил човекът, че цял живот я търси, него го взели други хора. Намерил я след години търсене. Не си приличаха, по нищо, той висок, сух, тъмен. Баба беше с млечнобяла кожа, теменуженосини очи и кестенява коса, кинта и двайсет висока, той, като върлина. Та досега не знам дали й е бил брат, обаче се обичаха, ама истински се обичаха и все плачеха, като се видят. И обяснението им - умряла мама, ама много ги обичала.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Редактирано от tia9 на 03.07.23 11:21.



Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.07.23 11:34



Да, бе. Правилата във форума не ги определяш ти. А драматичната ти омерзена (омерзена!) поза буди смях, и особено на фона на всички често споменавани мисирки, клюкарки, преследващи уж постовете ти глупаци и не знам какви.
Замисли се какво ти казвам по същество - нали искаше обсъждане, - зАрежи ги драматичните изпълнения.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.23 11:44



Всъщност с лъжа не става! Няма нищо тайно, което да не стане явно!

Особено за смърт. Представи си, ако детето като порасне издири контакти и иска да занесе цветя на гроба на оневинения поради смърт родител в знак на благодарност и уважение?...това с лъжа за смърт е най-опасно.



Тема Re: Премахване тайната на осиновяванетонови [re: tia9]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано03.07.23 11:45



Ако законът се приеме, никой не може да задължи тези хора да общуват с децата, ако не желаят.

Абсолютно! Но Уни нещо не иска да го схване.
Тя смята, че закона ще задължи страните да разкрият тайната на осиновяването.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.