Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Некви пе'ерасинови  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.06.23 18:02



Значи, караш си с 90 по извънградския път, наближаваш лек автомобил, зад теб стабилна преса на около 0.5 секунди дистанция. В далечината далеч, далеч – автомобил в насрещното платно. ОК, хуу, колата върви, предприемаш изпреварване: 3-та, газ, ви-тека сритва, 90, 100, 110, 120... Изпреварваният автомобил – и той така: 80, 90, 100, 110... Отсреща насрещният наближава, и той същото – 90, 100, 110, 120... Няма сигнал с фаровете, няма да не променяш скоростта си, докато те изпреварват, камо ли да намалиш. В последния момент осъзнаваш, че се разминаваш на т.нар. "една боя разстояние" с насрещния.

Случвало ли ви се е? Вие така ли шофирате?





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.06.23 18:04



И бебетата знаят, че като изпреварваш, изпреварваният автомобил би трябвало да се движи с константна скорост докато не е приключило изпреварването.

И нямаляване, и ускоряване са недобра идея в този случай!






Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Naki]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.06.23 18:14



Що, аз си намалявам понякога, когато ме изпреварва някой и отсреща наближава автомобил. Защо да му пъхам таралеж в гащите?! Въпрос на куртоазия е.





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано03.06.23 19:29



Случва се непрекъснато. Повтарям за 100-тен път, бг шофьора е олигофрен, пълен.

Z


Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.06.23 19:43



Тук вече съм напълно съгласен с теб. Аз затова обичам да пътувам само нощно време, за да си мешам капата с колкото е възможно по-малко дебили.





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.06.23 20:27



Що, аз си намалявам понякога, когато ме изпреварва някой



Което е огромна глупост. Така ще направиш беля!



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Silverado]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.06.23 20:32



Ами така му освобождавам място за по-бързо завършване на маневрата. Ако няма никой зад него, защо не? И в обратната посока ми се е случвало да намалявам – виждам, че някой от насрещното платно изпреварва с недостатъчна дистанция между него и мен, и намалявам, за да не катастрофирам челно в него... Това ако светлинният сигнал бъде пренебрегнат.





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано03.06.23 21:34



На двупосочен път избягвам да изпреварвам - кютам си в платното и си трая - няма за къде да бързам - винаги е предвидено предостатъчно време за път.





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.06.23 21:38



а бе, остави...
Или поне отвори правилника и си припомни.
Ако не вярваш на опита, де.



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Silverado]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.06.23 21:53



Какво да си припомням,

: (3) Водачът на изпреварваното пътно превозно средство е длъжен да не увеличава скоростта и да не пречи на изпреварването по какъвто и да е друг начин.

Никъде не пише, че съм длъжен да НЕ намалявам скоростта. Хайде сега си кажи дежурното "да, ама ако той иска да абортира изпреварването, ще му попречиш да се върне зад теб" и да приключваме с онлайн обучението.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.