Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Чета, че Киронови  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.06.23 23:35



(не нашият), бил казал, че баба му е била в Белене.
Рекох си, че може там да се е запознала с дядото на Борисов и затуй сега да са се коалирали.

Ма после й видях снимката.
Нема начин да е била в Белене.
Най-много у сливенския, за джебчийство.



Тема Re: Чета, че Киронови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано04.06.23 23:54



Аз пък днес гледах жена му, сладкарката, в някакъв сутрешен блок. Хихикаше се на всЕка втора дума. Отдавна се питах каква ще е таз, дето ще го изтърпи, ама видях - лика-прилика са си.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Чета, че Киронови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.06.23 01:33



Прадядото на Борисов, Асен Войнов, много бивш кмет на с.Хераково е убит през септември 1944 от двама братя от селото, току-що освободени от затвора, където били за убийството на чичо си, и постъпили в новоучредената Народна милиция.Веднага тръгват да си отмъщават на уличилите ги в убийството, пребиват Ас. Войнов и той умира. Това е единственият случай в това и околните села.Един от около 20 хилядите българи, убити по причина "хей така" през онази есен. Покрай още поне 5-6 хилядите, за чието убийство има някакво обяснение по линията комунизъм -антикомунизъм.
Властта тогава изгонва двамата убийци от милицията, но не ги връща в затвора, а на близките на Войнов казва едно"извинявайте, стана грешка" и поне не пречи на сина му, дядото на ББ по майка да стане редови пожарникар.Явно покрай него зет му, Методи Борисов, учител, става пожарникар, а заради образованието си - с офицерски чин и задължителното членство в БКП.

Бабата на КП, ако е била без присъда, може да е била от голяма група "хулигани и хулиганки", били в "Белене" в периода 1956-1959 включително и заради начин на обличане, слушане на определена музика и подобни.

Както е казал дядо Вазов :"Чети, говедарче! ...Чети, то сляпото която прави!"



Докато някои сте чели научни фантастики, други сме чели за историята на България и региона през последните 200 години...



Тема Re: Чета, че Киро [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.06.23 02:03



Нещо източници да дадеш?

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Чета, че Киронови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано05.06.23 02:11



Няма да даде. Защото директно излиза, че дава инфо on demand. А не, че е чел много преди 20 години, запомнил е всичко а ние не сме чели и не знаехме отговорът.



Тема Re: Чета, че Киронови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.06.23 02:22



Имаш си зъби, сама си сдъвчи храната.



Тема Re: Чета, че Киронови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.06.23 02:35



Не сте чели достатъчно и от различни източници.
Ти , например , не можа да ми повярваш, защото за Атанас Буров си чел само хуйнята от Михаил Топалов - Памукчиев, че за въпросния няма свидетелства изобщо да е виждал очите на Буров и на княз Кирил Преславски.
Допаднал ти е цветистият език на Топалов - добре.
Но това е езикът на Топалов - не на Буров , не на княз Кирил.



Тема Re: Чета, че Киронови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано05.06.23 07:52



Началните учители източници не дават. Първокласниците и тия от по-горните отделения са длъжни да му приемат едно към едно всичко, което им кажат на вяра.



Тема Re: Чета, че Киронови [re: tuzlija-179435]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано05.06.23 07:56



Аха, ти пък си още в епохата на устното творчество. Каквото дядо, баба, вуйчо и в кръчмата ти говорят, това е божата истина, а...

А да, изкачил си едно стъпало - драскаш деветините тип а'ла Балчовия календар.



Тема Re: Чета, че Киронови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.06.23 08:22



Не. Просто ми е навик. Било ми е любопитно каква е историята на този прародител на Борисов и съм прочел доста от публикуваните източници. Повече от един.

За събитията от април 1925 и "Чамкория" - през годините съм изчел всичко, което съм срещнал за стара София, места, сгради, хора, събития. Мога да чета какво са писали най-различни хора за едни и същи места и събития. Интересно ми е.

За доста периоди от новата българска история - също.

За Ат. Буров и от него - чел съм не само книгата на Топалов -Памукчиев.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.