Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.06.23 07:56



Изразил съм се непълно и неясно. Човекът имаше и други недостатъци, най-опасният - някаква форма на далтонизъм , с риск нощно време да обърка цвета на семафора или светофара. Но си имаше и шофьорска книжка. Няма как да се знае дали биха го взели да върши курсове, но за маневрен останах с впечатлението, че са били готови да назначат всеки правоспособен. Този, обаче се оля.Мисълта ми е , че ситото не е толкова гъсто - по принцип, не само за тази професия



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.06.23 08:01



Ами прав е Возачът, а ти му реагираш психарски.

доста тъпо написано и още по-тъпо, ако го правиш. Поведение, в разрез с поведение на професионален шофьор. Остави закона, че имаш право да изпревариш и като сигнализираш, изпреваравния не трябва да увеличава скоростта и да ти пречи. В България е така. В други държави - ще съжалява и никога повече няма да го направи. Като ти пречи, закъде бързаш? Нали не работиш и чакаш да вземе D+E е АДР? Като увеличава скоростта, този пред теб, изпреварвания, не го изпреварвай, откажи се. Защото той увеличава скоростта, ти твоята, отсреща идва друг и ти в последния момент, "на мишка" се прибираш в твоето платно? Тъпо, брадчед, тъпо. Ако не успееш да се прибереш или има дупка или пукнеш гума, биете се тримата, и тоя отсреща, който за нищо не е виновен.

Лошото е, че изобщо не схвана защо в описаната от теб ситуация не трябва да изпреварваш на всяка цена пеераса пред теб, който умишлено увеличава скоростта си, за да затрудни твоето изпреварване. И докато го надбягваш на инат, отсрещният автомобил се приближава и ти остава все по-малко време да успееш с маневрата, а може и да не успееш и да се изпотрепете.

Не знам кое не ти стана ясно от обяснението на Возача, че в такава ситуация на пътя рискът и отговорността за евентуална катастрофа ги поема изпреварващият, тоест - ти. Ама изпреварваният нямал бил право по правилник да ти пречи - ами кажи му го, докато настъпва газта. Не можеш. Не можеш да контролираш неговото неадекватно поведение на пътя, но можеш да контролираш своите реакции спрямо тази ситуация. И най-безопасното в случая е да се откажеш изобщо да изпреварваш такъв и да си бръмчиш кротко зад него. Докато си изпреварващ и караш в насрещното платно, винаги ти си водачът, който е потенциален риск за движещите се в насрещното. И отговорността да прецениш дали ще успееш да се прибереш навреме в твоето платно, без да създаваш инфарктни ситуации за водачите в насрещното, е изцяло твоя.

Като за човек от 3 години със СУМПС и поне някакъв опит зад волана, следва отдавна да имаш изработени и отработени стратегии спрямо пеерасите на пътя. А ти не само че нямаш, ами спориш, скандалиш и псуваш далеч по-опитни шофьори от теб, които ти посочват грешките и кое е правилното.

И Силверадо, опитен професионал, ти драсна един добронамерен съвет в тази тема. Ти фана да му цитираш правилника, вместо да попиташ защо трябва да постъпваш така, вместо да караш, както си знаеш, понеже тъй ти скимнало.

Не става все с рогата напред, мойто момче. С рогата напред не се учи занаят, нито някой ти пъха заплатата в ръцете наготово. Рогата - пред мама и тати вкъщи.



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано05.06.23 08:12



Край! Русото руси люто те ревнува! Сега ще те изяде с парцалите, ако ще гаджето да не става от нея! Виртуални целувки ше си разменя тя с чуждата собственост. Сега ше разбереш откъде изгрява слънцето:-)))))))))



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.06.23 09:20



Твоя милост не разбра ли, че ако бях прекъснал изпреварването, третият педераст, който се движеше на под 0.5 сек дистанция зад мен, щеше да ми попречи да се върна обратно в пътната лента, от която съм го започнал?

От цялата тази лайнария съм съгласен единствено с мнението на Реконструктора и си вадя извода, че е по-добре да се тътриш като охлюв зад задръстеняка, отколкото да рискуваш да станеш жертва на хорската комплексарщина. Насрещният – с рогата напред (профуча покрай мен с минимум 140); изпреварваният – и той гледа да те преебе дотолкова, колкото му е възможно; отзад дебилът също инстинктивно те пресира... А накрая го тълкуват, че си щял да бъдеш виновен ти. Ами добре, тогава по-умният отстъпва, път на педалите и да не ме занимават повече с техните глупости.

Ти още малко ще ми обясниш и че за

, за който бях писал дълго време преди сега, виновният е бил шофьорът на малката количка, който беше изтласкан извън платното за движение и катастрофира в тротоара... Не се чувате какви глупости говорите. Грешката ми беше, че изобщо допуснах наличието на нормални участници в движението. Няма такова нещо, всеки е гаден до доказване на противното.





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.06.23 09:48



Твоя милост не разбра ли, че ако бях прекъснал изпреварването, третият педераст, който се движеше на под 0.5 сек дистанция зад мен, щеше да ми попречи да се върна обратно в пътната лента, от която съм го започнал?

Откъде да разбере, като не си способен дори да опишеш една пътна ситуация ясно?
И откъде да знам какво щял бил да направи онзи, който се бил движел зад теб?
Не, че и ти знаеш, ама си фантазираш някакви там.

В ситуация "изпреварваният гъзарее и не дава да го изпревариш" сме попадали няколко пъти - Липарски шофира, аз до него следя пътната обстановка. Аз знам правилника наизуст, просто не шофирам. И, никога не се е правил на мъж, отказвал се е.

А защо ти предприемаш изпреварване с някой лепнат за гъза ти отзад, за когото само предполагаш, че няма да те пусне да се прибереш, ако се откажеш от изпреварването, си остава пълна мистерия.

От цялата тази лайнария съм съгласен единствено с мнението на Реконструктора и си вадя извода, че е по-добре да се тътриш като охлюв зад задръстеняка, отколкото да рискуваш да станеш жертва на хорската комплексарщина.

Мъ Реконструкторът не написа това, написа го Возачът, а ти го напсува.

Между другото, Возачът е с висше университетско образование с друга специалност, професионалното му образование като лицензиран превозвач и собственик на фирма за превози е допълнително.
И, като говори, не приказва. Не мож му стъпи ни на образованията, ни на акъла, ни на професионалната реализация. В сферите, от които разбира и по които се изказва, можеш само да четеш и да си водиш записки.

А ти - намерил, че и премерил на кого да се дървиш и сам да си сритваш паничката, в която доброволно и съвсем безплатно ти сипват акъл, че да ти улеснят живота.



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.06.23 10:48



Откъде да разбере...



В ситуация "изпреварваният гъзарее и не дава да го изпревариш" сме попадали няколко пъти - Липарски шофира, аз до него следя пътната обстановка. Аз знам правилника наизуст, просто не шофирам. И, никога не се е правил на мъж, отказвал се е.

Отказвал се е, защото не е имало някой отзад да го ръчка с остена. А ако ти познаваш правилника така добре, както владееш граматиката, то дано не ми се случва да шофирам около теб.

А защо ти предприемаш изпреварване с някой лепнат за гъза ти отзад, за когото само предполагаш, че няма да те пусне да се прибереш, ако се откажеш от изпреварването, си остава пълна мистерия.

Защото направих грешката да допусна, че съществува такова нещо като нормален участник в движението. Всъщност няма – всичкото материал е от психопат и нагоре.

Возачът е с висше университетско образование...

Не му личи особено от начина, по който пише, но добре, приемам, че в днешно време дори и илитератите имат висше университетско образование.





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано05.06.23 11:01



Защото направих грешката да допусна, че съществува такова нещо като нормален участник в движението. Всъщност няма – всичкото материал е от психопат и нагоре.

Не си прав...



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Albena l]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано05.06.23 11:59



Добър ден Албена, как си днес

Как започна новата седмица

אהבה

Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: MilaO6]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано05.06.23 12:03



Няма нищо по трагично от самотница, която слухти из български форуми за да обиди, за да се подиграва, за да пише долни лъжи и за да се прави на умница, каквато не е. Хайде чакай си там да се пенсионират твоите френдки, че да можеш да говориш

Каква си неудачница само Милка нр. 6. Останал ти е само дир.бг да се правиш на "влиятелна" анонимна клюкарке.

אהבה

Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Nuke Dukem]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано05.06.23 12:06



Нюке , съгражданино

тук има няколко фемине, които искат да се правят на тартофки и да им играе целият клуб по свирката, включително измисляйки за пишещите гадни лъжи, сплетни и клюки, внимавай да не се опариш.

אהבה


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.