Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Silverado]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано05.06.23 21:52



Кажи на мен, аз често отпускам газта когато ме изпреварват.



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.06.23 22:10



Сещам се, че ще бъда оплюта, но по този казус, детайлно разнищен и обект на целодневни теоретизирания, разкази чий мъж как постъпва и всякакви заклинания, аз пък ще кажа, че каквото и да Е или НЕ Е писано в правилника - всеки случай се преценява САМ ЗА СЕБЕ СИ.

АКО зад изпреварващия ме НЯМА друга кола, на която да попреча ако намаля - ЗАЩО да не намаля, за да осигуря по-безопасно изпреварване?

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано05.06.23 22:22



Съгласен, и аз се чудя.



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.06.23 22:33



Защото така е казал един стар кокал. Няма значение дали има смисъл, или не... Щом го е казал -- закон!





Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.06.23 22:33



за кое да ти кажа?


Който извършва изпреварването/освен ако не е Нюкът, де/, е редно да бъде оставен да контролира ситуацията. Дали ще продължи маневрата, дали ще се откаже, нека сам решава. Ако ускориш, зле. Ако намалиш и той се откаже, пак зле.
Оставяш му място и максимумът е да минеш възможно най вдясно.

Най опасни са тея водачи, които си мислят, че щом са до там да не си гледат краката като натискат педалите и край, вече са готови за всяка ситуация.
Ей го на, клубния ни "Фитипалди", да ме прощава пилотът, смята, че вече щом може да си отделя вниманието от шофирането, че да отпие американска лимонаТа, значи вече може да ръси и компетентни залючения.
Ама, а де?



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.06.23 22:36



Щото ако онзи е предприел изпреварване при твоя равномерна скорост, сам си прецЕня безопасността на маневрата. Ако не успее да те задмине, преди да се изтряска в някой автомобил в другото платно, той трябва да намали и да се върне обратно в своето зад теб. И, прецени ли, че ще е по-безопасно да се откаже от изпреварването, а ти вече си намалил, му удължаваш времето за прибиране и създаваш по-голям риск за него и насрещния. Пък при чист път - никой отзад, никой насреща и добра видимост, няма и грам причина да намаляваш скоростта си. Ако таралясникът му не може да вдигне скорост за бързо изпреварване, какъв му е зорът после да ти се лепне отпред, та да му правиш път и метани?



Тема Виж сега, да ти кажа нещо!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.06.23 22:47



Возачът е с висше университетско образование...

Не му личи особено от начина, по който пише, но добре, приемам, че в днешно време дори и илитератите имат висше университетско образование.

Не ти прилича да говориш така за човека. Особено, след като той беше единственият, който ти обърна внимание и ти отдели ВРЕМЕ от себе си, за да ти обяснява къде и как може да работиш, какви тапии ти трябват и прочее. Той, Гъркинята и още един човек има тук, които се отнасят с теб добре, и са казали добра дума за теб. Ти двама от трима оплю. Нея я нарече "курва", него "илитерат". Нямаш право на подобно отношение. Никакво.

Още от

се чудя дали да ти драсна два реда, или няма смисъл. Но, тук не мога да подмина.

Гледай сега, много е просто - Животът се състои основно във въпросът "Защо". Кой съм аз и за какво се боря. Повечето хора осъзнават това между 18 и 25 годишна възраст, когато са завършили образование /или пък не/ и са започнали да катерят социалната стълбица. А ти? Кой си ти? Кой си ти, че да наричаш хората такива и онакива, и да им пишеш "не ме занимавай със себе си"? Заврял си се във клуб, пълен с хора, доста по-възрастни от теб, голяма част от които отдавна са подредили Животът си. Някои, разбира се, още са на попрището жизнено в средата и борят с него както могат. Но всеки по един или друг начин е натрупал житейски опит, от позицията на който ти споделя нещо от себе си. А ти гледаш от саксията вкъщи и имаш дързостта да се държиш нагло и високомерно, да даваш някакви оценки и категоризации на хора, на които куфарите не можеш да носиш... И, да наричаш човек, който ти подава ръка, "илитерат".. Нямаш право. Никакво!

Затова Алиса и всички останали те пращат да работиш, да се "омесиш" с хората. В социума се добива т.нар. "социална интелигентност" - умението да си държиш езика зад зъбите и клавиатурата неизползвана, когато някой с повече опит и/или ум ти говори. В случая - пише. Но не - ти знаеш всичко и можеш всичко. Ти си номер едно и всички могат да ти охлаждат супата.

Намери себе си. Първо. И след това раздавай правосъдие. Научи се да казваш "благодаря, ще помисля", дори и въобще да нямаш намерение да мислиш. Бъди благороден и висок и се научи да приемаш критика. Не си винаги прав за всички и никога няма да бъдеш.

Изкови си характер. Не претенции, хленчене и тропане по масата, когато някой изрази различно от твоето мнение. "Моля другарко, Парвати ме обижда".. Бъди мъж. Щото, колкото и да се снимаш по без фланелка и със мускули, ако не струи от теб благородство, всичките ти пози нямат никакъв смисъл.

Просто, поработи върху себе си. Намери се. Намери се, примири се със себе си, такъв, какъвто си, опознай силните и слабите си страни и приеми, че и другите хора имат право на мнение. Включително и за теб. А твоя работа е да прецениш дали, кога и чие мнение да приемаш за важно. И как ще ти се отразява това приемане. И дали. И как ще реагираш на него.

Надявам се да ме разбереш. Не се сдържах да напиша това, понеже намирам Водача за много интелигентен и приятен човек. Пък ти, в типичен твой стил, намери начин и него да обидиш...



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.06.23 23:02



Който извършва изпреварването/освен ако не е Нюкът, де/, е редно да бъде оставен да контролира ситуацията. Дали ще продължи маневрата, дали ще се откаже, нека сам решава. Ако ускориш, зле. Ако намалиш и той се откаже, пак зле.

Да, в това определено има логика.

Остават опасенията дали изпреварващият е на ниво НАИСТИНА да може да “контролира ситуацията”. За жалост човек никога не знае.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Некви пе'ерасинови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.06.23 23:09



Има, обаче никой не я отбеляза, когато я посочих още

.

Както и да е, ЗНАЕШ ЛИ КОЕ Е ТЪПОТО НА ТАЗИ ЛОГИКА? ЧЕ АКО БАЩА МИ НЕ БЕШЕ НАМАЛИЛ, КОГАТО ОНЗИ ОЛИГОФРЕН СЪС 180-ТЕ КМ/Ч ПРОФУЧА ПОКРАЙ НАС МИНАЛАТА ИЛИ ПО-МИНАЛАТА ГОДИНА, СЕГА ЩЯХТЕ ДА СЕ РАДВАТЕ, ЧЕ СЪМ СПРЯЛ ДА ПИША!!!





Тема Re: Виж сега, да ти кажа нещо!нови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.06.23 23:11



+ 10000 за всяка дума.

СПОРЕД МЕН!!!!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.