Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема никакъв инженер не синови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.05.23 08:23



сега ще ти обясня. без значение ръчка или кранче, за да имаш сходим регулаторен процес, трябва да изпълниш критерия на найкуист - коефицента на системата трябва да е под единица в точката на дефазиране на 180 градуса. за да стане това, трябва да определеиш две неща:
1. време за което водата стига от кранчето до душа (това ти е 180 градуса на честотата на която системата ще генерира ако къпещия се не умее да регулира душ)
2. стръмността на регулаторния елемент.
точка едно се мери като пуснеш водата на крайно топло, изчакаш да почне да тече вряла, и включиш студената за малко. времето Т за което студената вода дойде ти е времето което трябва да чакаш преди всяка корекция.
точка втора се измерва като отбележиш каква промяна (А) изисква манипулатора за да потече желаното количество вода, мерено от нула. ако трябва да сме прецизни, тая точка изисква измерване на диференциалната стръмност, а не интегралната, защото кранчетата обикновено са нелинейни, но това е по-трудно и ще работим с презапасителен коефицент за да се подсигурим.
след като си измерил тия две величини, следваш следния алгоритъм
1. отваряш двата крана на А/2
2. изчакваш време Т и отчиташ отклонението от целевата температура в относителни единици, като k=(t-т0)/т0. ако е близо (k-1)^2<eps прекратяваш настройката и минаваш към къпане
3, завърташ единия от двата крана (редуваш на всяка итерация, за да седиш близо до номинала) на А*s*k където s e коефицента за безопасност компенсиращ нелинейноста на крановете.обикновено 0.5 е добра стойност, но ако прецениш че крановете са с добра линейност или ако си измерил диференциалната вместо интегралната стръмност може и близо до 1, например 0.9
4. обратно на точка 2

ако спазваш тая проста схема няма да имаш никаъв проблем без значение типа на смесителя






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 28.05.23 08:30.



Тема Re: Изобретателят нанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано28.05.23 10:17



Ако при купуване се беше сетил
за максимата - не съм богат,
да купувам евтини смесите ли -
нямаше да се охарчваш сега
за четри коня...))

)!!


Тема Re: Изобретателят нанови [re: spunk]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано28.05.23 10:41



Не е точно от смесителя, да ти кажа.
От нещо друго ще да е


Аз въобще нямам такъв проблем
От зодията сигурно ..



Тема Re: Изобретателят нанови [re: UnicaDonna]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано28.05.23 10:58



Виждала съм ги този вид мивки само във филмите, но никога как си мият ръцете и лицето. Обаче, пак от филмите, героят или по-често героинята, се къпе във ваната, излиза от нея с пяната по тялото без да се изплакне си облича халата. Предполагам и ръците се мият по същия начин. Пълниш мивката и не плакнеш пяната от сапуна. Казвали са ми, че в Англия не изплаквали и чиниите, поне преди години. Дали е вярно и навсякъде е било така - не знам.



Тема Re: Изобретателят нанови [re: Albena l]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано28.05.23 11:00



Олдскуул си е нашия
и си пада по ДВЕ кранчета)
Точно визуализирах
как ги върти)))
А па с ръчката - нагоре/надолу
не му е кеф])))
Това ли е))))))

)!!


Тема Re: Изобретателят нанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.23 11:07



Жените са по ръчките, дай им ръчка на тях. Нас ни трябва с двете рЪце да хванем





Тема Re: Изобретателят нанови [re: Asia.]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано28.05.23 11:08



В един от университетите,
в кампуса, душкабини дървени
имало от преди илядо
години - много потресена
беше приятелката установила това,
че и толква тесни....

)!!


Тема Re: Изобретателят нанови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.05.23 11:14



Ако при купуване се беше сетил за максимата - не съм богат, да купувам евтини смесители - нямаше да се охарчваш сега за четри коня...))

Не знам какво имаш предвид. Най-евтините сметители са най-лесни за “управление”.

СПОРЕД МЕН!!!!

Редактирано от UnicaDonna на 28.05.23 11:13.



Тема Re: Изобретателят нанови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано28.05.23 11:17



Говоря за качество!
Управлението е еднакво!
ВиК ми дай на мен))))

)!!


Тема Re: никакъв инженер не синови [re: zaphod]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.23 11:15



Хванах те, теория на управлението, факултет автоматика


Драсни една схема с pid да избавиш човека




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.