Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Къщи  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 21:39



Говорихме си преди малко с един приятел от Бг.. не съм имала представа колко били стрували имотите в България … и проверявам аз, и какво намирам:



Тази къща в ужасно добър квартал на Пловдив ли е??

Щото.. .. При това тази не е от 50-те, а от 1998-ма..

Има ли причина имотите в България да са толкова скъпи?



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано25.04.23 21:41



Има ли причина имотите в България да са толкова скъпи?

Има. Прекрасната пазарна икономика. Тоест - едно НЕЩО струва толкова, колкото някой е готов да даде за него.

Ти провери ли къщите пък в София и Софийско?

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.04.23 21:42



В ужасно добър квартал на Мюнхен ли е къщата?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 21:46



О, не, за София трябва да е само Драгалевци или Бояна, а там са малко по-евтини, отколкото на Тегернзее (едно от най-луксозните места в Бавария)

.

Иначе .. говорихме си с тебе.. ама това е направо безумие! Не знам какво крадат и колко, но не си обяснявам как си купуват такива имоти хората..



Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 21:52



Е то си пише къде е.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.04.23 21:49



Хахаха, виж 6 млн евро какво купуват (обърни фнимание на снимките):



У вас има ли такива оферти, а? Я виж софианецо къф гоуем го вади!



Редактирано от Nuke Dukem на 25.04.23 21:56.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.04.23 21:52



Ами виждам, че се води център, колко "ужасно добър да е квартала".


Освен това е с двойно по-голяма квадратура от къщата в Бавария.
И на мен ми изглежда скъпо, но нямам представа, колко вървят в момента къщите в центъра на Пловдив. Ако никой не я купува, ще падне цената.



Тема Re: Къщинови [re: Nuke Dukem]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 22:12



При нас гъзарите са малко по-претенциозни и искат малко повече лукс.



Иначе си прав - тия да луди.



Тема Re: Къщинови [re: Luchezara]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 22:15



Аз не познавам града, затова така попитах. Къщата в Бавария е със декар двор, и се продава с обзавеждането. И е на 10 минути от Ландсхут, където има множество болници и магазини. Затова питах къде се намира.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано25.04.23 22:25



На обявата си пише - централна градска част, бул. "Шести септември", не е посочен номерът.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.04.23 22:37



Е, ти па и лукс... Он ти продава мечти, за какво ти е жилище, годно за живеене?! Ако имаш 12 мелеона за това, ще извадиш и за довършванка и обзавеждане! Ако ли не, опъваш ена палатка на "двора" сред кърлежите в жунглата и се чуфстваш горд господар на имот за мильони!



Иначе има и реално луксозни оферти тип мутробарок, но за това се изисква да си наистина процъфтяващ в бизнеса с наркотиците:



Пп: а, забравил съм да посоча и най-фрапиращото, че тия 6 хамелеона са без ДДС!



Редактирано от Nuke Dukem на 25.04.23 22:52.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано25.04.23 22:54



В тоз казус само Гъркинята може да ти е от полза



אהבה

Тема Re: Къщинови [re: Asia.]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.04.23 22:56



"До първата градска градина" би трябвало да значи градината до Дома на младоженците, тоест около Четвъртък пазара може би. Пазарът е непосредствено западно от паметника на Съединението, на който ходят на шести септември държавните мъже, предполагам, че и къщата е някъде там. Оживено място е в централната част на града, а Пловдив наистина не е в Германия, нито е с размерите или икономиката на Мюнхен, но от друга страна, не е и село на Х километра от болници и магазини.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!"

Редактирано от MupaM на 25.04.23 23:06.



Тема Re: Къщинови [re: Nuke Dukem]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 23:03



E това е вече нещо друго. Къде са три милиона, къде са 6, за недоизказана къща …

Стила е доста мутробарок, ама то с пари класа не можеш да си купиш..

П.п. НАП отписа 15 милиарда ДДС 2018-та, ще ги отпише и тия, не бой се





Тема Re: Къщинови [re: Asia.]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 23:07



Аз например съм от квартал Лозенец в София. Супер модерен, мутри и илитерати - всичко се бута да живее там. Обаче има части на квартала, които се водат Лозенец, ама всъщност не са. Затова така попитах. Аз нямам никаква представа тая улица дали става за живеене, или има къща на цигански барон на нея. Например.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.23 23:09



Къде те боде трънчето с тази тема?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.04.23 23:15



О, ти пък… не ме боде .. просто се питам защо такива цени. Може би е защото заплатите вече са в хиляди. Не е нормално къща в Пловдив да струва половин милион евро. Или ти не мислиш така?

П.п. Пловдив е просто щото е по средата на България.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.23 23:37



Е, аз не мога да си позволя къща в центъра на Пловдив за 0,5млн евро.
Тази е на доста приятно място, аз познавам само 2-3 улици в Пловдив, но от от любопитство джитнах с жълтия пич на гугъл мапс по улицата и ориентира, посочени в обявата. Пък на чуденката ти е отговорила Уникалната - професионален брокер на имоти все пак - имотите струват толкова, за колкото се продадат. Значи, има хора с пари да купуват.

Най-отдолу в сайта, който си дала, има една графика за средната цена на къща в центъра - за 3г. назад. Хвърли едно око да видиш как са се качили цените. Народът търси и купува, много българи, работещи в чужбина, също си инвестират в имот в България. Ти си писала в друга тема, че сега в Бавария средната заплата е около 2200 евро. Ами не е кой знае какво, в някои професионални браншове и тук вземат по толкова, но не плащат скъпи наеми. Та, щом далеч по-малка къща в Бавария може да струва пак толкова, колкото средностатистически баварец може да си я позволи, толкова и средностатистически прилично заработващ българин.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.23 00:05



Никой със средностатистическа заплата не може да си купи къща за половин милион. Нито в България, нито в Германия. От мен да го знаеш.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.23 00:42



То ясно. Но щом все някой ги купува тези къщи, значи и у нас, и у вас е едно и също.
Това ли те учудва?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.23 01:28



Алиса преди известно време вметна в един отговор как аз съм имал къща, как не знам за колко си пари ...... Пропуснах да й отговоря, но сега мога тук. Искаше ми се да кажа ...... не ме облазвай и захваляй много, защото в много скоро време ще изглеждам като клошар в сравнение с тенденцията на имотите в България. То и тук имотите са със синусоида нагоре, Стигали сме до 33% годишно. Но и в България взе да става страхотия. Хора дойдоха от вън с пари, хора отвътре крадат за живите и за умрелите и риъл истейта отива нагоре.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.23 01:53



Барони няма, но евреи определено има. Почти на пъпа на еврейската махала. Което дава и отговорът на повечето въпроси.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.23 08:02



Никой със средностатистическа заплата не може да си купи къща за половин милион. Нито в България, нито в Германия.

Естествено. Никой не го и твърди. Скъпите стоки са за хора, които са спечелили парите си по начин понякога законен, но никога честен.

Оня ден ходих за пръв път на огледи с клиент, който изброи къде какви имоти има и гледахме имоти в диапазон 350 000/1 600 000 €. Пълен селяк по анцуг. Към края на огледите ми каза - ако някога имам проблеми с лекарства - да му звънна. Имал над 70 аптеки в цяла България.

Е - този сигурно може да си разреши всекви имоти.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано26.04.23 08:22



Има ли причина имотите в България да са толкова скъпи?

Има, защо да няма. Щом има кой да ги купи - значи има. Един имот струва толкова, колкото можеш да му вземеш...





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано26.04.23 08:46



3 неща са важни за цената на един имот - първо локация, второ - локация, и трето... отново локация!
Както вече са ти писали, може да сравняваш тази с подобна в центъра на Мюнхен. Не някъде си в Бавария, не и на майната си. Все пак Пловдив е втория град в България, сравнението с Мюнхен е много коректно.
Също както вече е писано, подобно цени има и за къщи в селцата около София, до 15-20 км от Околовръстното.
Имам имот в провинцията, с чудесен голям двор, в много добро състояние, като общо РЗП е по-голям от тази къща, но ми предлагат цена като на парко място в София...
Това е имот за хора, които имат някакъв читав бизнес, не за такива на заплата.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.23 09:46



В Северна България има прекрасни имоти на добри цени.
Докато има нечестно изкарани пари с милиони, тези къщи ще струват толкова.

Но, има и друго : там в Бавария, може ли да изкараш домати през май? Като става дума за редовия българин, който иска да си вземе нещо на село или в малък град, много е важен климатът. Пловдивско, пазарджишко-в плюнка нещо да боцнеш и ще береш.

За апартаментите : все по-малко се продават, поне като гледам празните жилищни сгради. Смятам, че нивите на хората от селата, които искат да са гражданье вече свършиха. Възрастните родители на емигрантите измряха, къщите падат и се продават на не чак такива високи цени. И ето тук редовия българин, като нас : не сме имали село и ние пък отиваме там, защото ония с пачките, парвенютата, не искат селска къща, а палат.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано26.04.23 09:51



сичките живеете в некви коптори, ама обсъждате къщи за милиони



Z

Тема Re: Къщинови [re: Nuke Dukem]  
Автор 741 ()
Публикувано26.04.23 12:09



Пп: а, забравил съм да посоча и най-фрапиращото, че тия 6 хамелеона са без ДДС!

Кое му е фрапиращото. За сгради над 5 години няма ддс.



Тема Re: Къщинови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.04.23 12:15



В тоя ред на мисли се чудех защо пловдивската къща от 1950-та е с ДДС.



Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано26.04.23 12:19



Ако продавачът реши, може да я продаде с ддс. Но не е длъжен.



Тема Re: Къщинови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.04.23 12:32



Ето нещо ново за мен. Тук вече сме в ресора на парвати да предположи каква е мотивацията на продавача да направи имота си по-непродаваем като начисли ДДС.



Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.04.23 12:37



Ми аз не се сещам за друга, освен възможност купувачът търговец да ползва данъчен кредит - било наистина при покупка за целите на търговската дейност, или познатото "ще го пишем на фирмата".

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.04.23 12:34.



Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано26.04.23 13:25



Ами например продавачът е на минус с ддс-то, а му неудобно по негови си причини да поиска възстановяване от нап. Вместо това си взима ддс от купувач, който след това има право на данъчен кредит. Примерно.

Не е задължително това да е случаят. Ако на стара сграда е направен скъп ремонт, тя пак минава в графата "нова" и тогава ддс вече не е по избор.

Къде ги виждате тез ддс-та в обявите? Изглежда цъкам криви линкове или ми трябват нови очила, щото никъде не го видях това.



Тема Re: Къщинови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.04.23 13:30



Цената на имота е 409 000 евро без ДДС или 490 800 евро с ДДС.
В описанието е, не си поглеждал надолу.
Мислех, без да имам основание, само на "здрав разум",че ДДС се дължи за конкретно нещо. Продал си къща с ДДС, дължиш го за къщата, не можеш да покриеш с него дълга си за ддс-то на продаден трактор. Нещата изглежда са по-сложни обаче, то мошенгия трудно се прави с прости неща





Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.04.23 13:57



"Продал си къща с ДДС, дължиш го за къщата, не можеш да покриеш с него дълга си за ддс-то на продаден трактор."
Тва не го разбрах, обаче не знам дали и ти си се разбрал.



Ти си търговец, ДДС го начисляваш за сделките, по които си продавач - трактори, къщи, квото там, и приспадаш данъчен кредит по онези сделки с ДДС, по които си купувач. Разликата за периода е в пари, които дължиш като ДДС. Ако за някакъв период имаш повече покупки, отколкото продажби (като сума на ДДС), тогава имаш право да ти възстановят или да прихванеш към други задължения данъчен кредит. Грубо това, без подробности за срокове, ред и т.н., щот не ги знам.
При възстановяване правят ревизия, ти не искаш, затова продаваш къщата с ДДС и си приспадаш данъчния кредит, който ти е бил "в повече" от дължимия данък. Това има предвид 741 според мен; не знам вече доколко това изобщо може да бъде мотив да избереш облагане с ДДС на тази продажба, по-скоро мотива си го представям при купувача, но може и да не съм права.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.04.23 14:01.



Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано26.04.23 14:54



При една и съща цена без ддс, за купувача мисля е по-безпроблемно да купи без ддс вместо да плати ддс и после да ползва данъчен кредит.

Моето горе е измислена сиуация, как от дефекта да направим ефект. Иначе, ако продавачът е ползвал данъчен кредит за имота и след това продаде без ддс, мисля ще трябва да връща, а ако сделката е с ддс, няма да връща нищо. Ако и двамата са регистрирани по ддс и е ползван данъчен кредит, по-безкръвният начин е сделка с ддс.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.23 15:10



След като се купуват автомобили на децата за минимум 300 000 евро, защо един имот да не се предлага за 1.5к?

Пазар.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.23 15:15



Не го слушай цифровия. Забъркал е небивалици. Или поне - не знае как да каже това, което иска да каже.

За имоти над 5 години нямало ДДС, моля ти се...



СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.23 15:26



сичките живеете в некви коптори, ама обсъждате къщи за милиони

Този коптор, дебело подчертавам коптор в Пловдив, дето е от линка на Парвати, не струва и 100К лева като тип, качество и стойност на строителството. Айде, още 50К за ама наистина качествено реновиране. Не сте изгледали видеообиколката - вътрешно стълбище не повече от 60 см широко, 2 или 3 баньотоалетни показаха, по една на етаж и до една с размерите на килер - ако си над 100 кила ще се заклещиш вътре. На първото ниво, мазе ли е, сутерен ли, нема никви вътрешни преградни стени, на второто също, третото е ниска подпокривна мансарда. С много, ама много реверанси спрямо изброените битови неудобства бива за арт жилище на сам творец-мераклия, не и за семейство с деца. На практика, двор няма.

Всичкото, поради което "блести" с милион левата си е - локация, локация и пак локация. И собственост върху парцела, на който е вдигната къщата, щото баш в този квартал са кът.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.23 15:24



веднага ти казвам - в България съществува т.нар. Годишна декларация за ДДС. То, и в Германия съществува, но тук правилата са съвсем различни. Та, годишната декларация е сбор от всички 12 месеца, и се подава АКО задъчно-задълженото лице има през годината както облагаеми, така и освободени сделки - продажбата, за която 741 говори е освободена по силата на чл. 45 ЗДДС. Разбира се, това освобождаване не важи за стради, които са нови, като ПЗР /Преходните и заключителни разпоредби/ казват, че "нови" са сградите с Акт 16 до 60 месеца, или посочените 5 години.

Какъв е проблемът, когато купим и продадем без ДДС, но сме регистрирано лице? Много просто - при 100% годишни продажби с ДДС, така нареченият Коефициент на ползване на ДК /данъчен кредит/ е 1. Обаче, в момента, в който се генерира оборот от освободена сделка, вече коефициента спада, понеже общият състав на продажбите с ДДС вече не е 100%. Съответно годишното право на приспадане на ДК също не е 100%, а се формира в съотвествие с коефициента на право на приспадане. Затова обикновено фирмите, които се занимават със строителство на имоти като правило продават с ДДС.



п.п. аз също не видях ДДС. Тук сградите принципно са освободени от ДДС, затова и изобщо не се замислих..



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.04.23 15:34



Донка нали ме е забранила - лично за нея, орязано за по-лесно четене, че само мисирките са по четенето:


Чл. 45. ...
(3) Освободена доставка е и доставката на сгради или на части от тях, които не са нови, доставката на прилежащите към тях терени, както и учредяването и прехвърлянето на други вещни права върху тях.
...
(7) В случаите на доставка по ал. 1, 3 и 4 доставчикът може да избере тя да бъде облагаема.

5. (изм. - ДВ, бр. 96 от 2019 г., в сила от 01.01.2020 г.) "Нови сгради" са сградите:
...
б) за които към датата, на която данъкът за доставката им е станал изискуем, не са изтекли 60 месеца, считано от датата, на която е издадено разрешение за ползване или удостоверение за въвеждане в експлоатация по реда на Закона за устройство на територията, или
...


Послепис. Сега ще последва кудкудякане с главни букви с обяснения какво всъщност е казала, защо моето не е отговор и какво правят мисирките.


„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.04.23 15:38.



Тема цЕнатАнови [re: parvaty]  
Автор borecom ()
Публикувано26.04.23 19:04



Коя е нормална цена ?

"Нормална" е стойността с която към момента на покупката можете да създадете всичко онова, което купувате - огради, комуникации, дом, озеленяване, транспорт, проекти, разрешителни и куп още важни неща.

Земята също е перо. Да се живее и поддържа къща с двор е скъпо начинание. Не е за всеки.

Идеите, че може да се купи къща на цената на градска гарсониера са илюзия.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.23 19:54



Добави към минусите шум от трафик и кадеш от трафик. Две достатъчни условия никога да не живееш там. За инвестиция на артък пари, за офиси или друго, локацията добра. За живеене - не.





Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.23 20:28



Ами точно си е за някакво бизнес начинание - офиси, арт център или нещо подобно. Най-ниското ниво е само за школа по танци, а мансардният етаж е с чудесно осветление, отворили са капандури на покрива и се утепало за ателиета по рисуване, архитектурен, моден дизайн и подобни. На комуникативно място е, добре са се постарали с реновирането, при един добър бизнес план тъй, щото максимално качествено да се оползотворят помещенията, може да си избие парите от покупката.

Парвати я сравнява с баварска къща за живеене, което е грешка. Тази пловдивска къща може да се ползва за живеене с големи компромиси от гледна точка на битови и санитарно-битови удобства, за такова предназначение не си заслужава цената.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано26.04.23 20:43



Е, сама си отговори. Цената на една къща не е само за къщата. Мисълта ми е друга, обитавайте си там кротко панелките (тези от вас, които са късметлии, щото гурбетчиите най-вероятно са на квартира), доста тъпо е да се ядосваш защо цените на имотите, за които фантазираш са толкова високи.

Z


Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.23 21:00



Не знам на кого говориш, аз не обитавам панелка.


Абе, ти доскоро не биеше ли гъза в тавана, че си бил купил къща в некво село, не прекалено далеч от градъ и туй било шестицата ти от тотото в жувота, щото при тези цени можеш само през крив макарон да гледаш градските апартаменти? И за някаква стара череша мрънкаше, че ти капела баш пред входа, значи само за вехта селска къщичка ти стигнало тотото.
Ади, не се фукай с черен въглищарски задник, щото си много далеч от въглищарите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.23 21:20



Ахъм.
Забраната за репликиране не важи.
Само напомням.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.04.23 21:33



Как не важи?



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.04.23 21:38



* В буквалния, най-директен смисъл не важи.



* Имаше дългоседмична анкета, не помня колко седмици - резултатът беше --> "Правило №1 се маха".


Редактирано от Naki на 26.04.23 21:38.



Тема Re: Къщинови [re: Naki]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.04.23 21:35



Даже не съм разбрала.

Мерси!

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.04.23 21:56



Даже не съм разбрала.

Мерси!

Моля, няма защо! Е то беше по Коледа '2022.

За доп. инфо моля виж (сега заключената) тема - "Гласуване на правило №1 за не-сталкване".




Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.23 21:59



Ми не важи.
Имаше гласуване, правилото отпадна.
Наки го е написал.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.04.23 22:10



Не знаех, сериозно.
Не ми се влизаше на общото събрание на блока, нали, нещо от сорта на "вие си гласувайте там, на мен не ми се занимава, и после ми кажете"... и не бях я чела темата.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.23 22:15



Е, не си пропуснала нищо - обичайните прения, зяяждания, гласуване, броене, и резултатът - правилото пада.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: Naki]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 02:19



Не изпадайте в прибързана радост. Дали го има ТОВА правило или друго - решава само и единствено АДМИНистрацията. Това, че НВ модът пусна някаква си анкета да събере МНЕНИЯ още нищо не значи. Киро не е ударил финалния печат, както ти отлично знаеш, защото сам мрънкаше, че нищо още не бил казал след крайния срок на въпросното “всенародно допитване”.

Та не подскачайте толкова много. Да не ни дойде ново правило. За което е крайно време вече.

Имаш ли спомен за въвеждането на въпросното правило някой да е правил анкета и да се е съобразявал с нея? Та сега се позоваваш на некво си гласуване?

Да не говорим, че резултатите от самата анкета бяха почти като на ГЕРБ-СДС/ПП ДБ. Съвсем не беше това “тържество на справедливостта”, което очаквахте вие, досадниците.

Два гласа разлика от 46 - не бих подскачала толкова много от радост. Не ви виждам способни да съставите правителство!

СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.04.23 02:40




Честно, чета ви и ми правите кеф. От преди малко ви чета и умувам коя ми е по-на сърце. Коя да ми е любимка. Независимо, че те помежди са в противоречие (понякога) ?И ти, и Уникална, и Татарското око, и Мира.....абе, кеф ми правите. Всяка от вас си е точна за себе си.




Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 02:57



А, не съм в противоречие с никого аз.
Уникалната се разведе с мен





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 03:05



НЕма да ми изневеряваш с некви мисирки!!!!





СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.04.23 03:09




Кво стана, да не те разостави ?




Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.04.23 03:10




Ouch, грешка. Няма нищо, то се очакваше.




Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 03:22





СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 03:23



Кво стана, да не те разостави ?


Направо развод по италиански, ама още по-смешно





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.04.23 03:33




Да не стана 'язък за момичето, изгоря момчето' ?




Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 03:36



Да не стана 'язък за момичето, изгоря момчето' ?



Няма, няма. Ако се откажа от ес и нато, може пак да ме бендиса, и да ме вземе.
Засега размишлявам още задълбочено



върнете ни архивите, идиоти

Редактирано от tartarianeyes на 27.04.23 03:44.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:09



сори, вчера беше един от онези дни, в които не можеш си поемеш дъх, не ми остана време за нет..

Не, ще ти кажа кое ме тормози - тук има 20% , горе-долу, които работят над средната заплата и 10%, които печелят много над средната заплата. Повечето хора, вкл. и баварци, немци и прочее, живеят на квартира - гледам, че си го насолила оня момък по-долу - тук да живееш на квартира не е ненормално поради "номадският" начин на Живот - днес имаш хубав договор в Мюнхен, ама утре ти излезне в Хамбург - не всички хора се занимават с отдаване под наем с кеф, пък и не всички обичат да взимат кредити.

Имотите при нас струват толкова сега, понеже както всичко останало, в момента и техните цени растат драстично. Една подобна къща, като публикуваната от мен в Долна Бавария преди кризата струваше 200-250К. Съвсем прилично. Апартамент ок. 70 кв.м. в Мюнхен вървеше около 400-600К, зависи къде, разбира се. Сега нещата нямат нищо общо с преди, заплатите са горе-долу същите. Въпросът е, че при нас хората, които печелят добре, въпросните 10%, са със заплати от 150 К нагоре. И, разбираш, при такава заплата за 10 години може да се изплати къща от половин милион. Колко трябва да е заплатата в България, и колко хора работят за такива пари, че да изплатят за 10 години къща от 500К евро?!? ..

По принцип при нас имоти имат баварците, които живеят в къщата на родителите си, или именно от онези 10%. Но, Бавария не е особено добър пример, понеже е най-скъпата провинция изобщо (макар, че, оня ден гледах къщи по Берлин - Подсдам - падна ми шапката. Разбира се, нямат същата архитектура като местните, но са много, много добри.. и съответно от 2 млн. нагоре.. )..

Това, което ме притеснява, е, че в България малко хора печелят над посочените от Лира 3000 чисто, пък и и така да е - 500К в евро за имот при 3К лева заплата е безумно.. Но, както каза Уникалната - доста се краде и се спекулира с цените. Но! Не се спекулира с цените само в България, а виждаш - цените са еднакви в Бавария и в Пловдив. При това, Мюнхен беше години наред първенец в класацията за най-добър град за живеене в Европа. Не може да се сравни с Пловдив, или дори със София. Не ги сравнявам - учудвам се просто.. не, че преди беше различно, но като че ли беше малко по-добре.. В България, ми е мисълта..

Не, че ще оправя Света.. просто за пореден път се учудвам.. пък да кажеш, че другите показатели на държавата са отлични, че да има такъв наплив за живеене в нея.. не можеш.. Не е лоша, има страхотна природа, обаче.. останалото го знаеш.



Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:17



О, ти нали знаеш как се влиза във кой да е бизнес в България, хеле пък във фармацевтичния? Нъпълно нормално, тия хора си взеха властта барабар с имотите на заможните българи от старо време, и оттогава си подават кокала един на друг. Нищо ново под Слънцето.. няма какво да се учудваш - цървули с пари много, ама за съжаление, както обичам да казвам - класата не се купува с пари. Винаги ще смърдят на чесън. Не от устите, от душите..

Можеш ли да ми кажеш, понеже ти следиш политиката, да не пускам нова тема - защо целият ми ФБ е осеян с майтапи по повод размера на мъжкото достойнство на К. Костадинов? Търсих в мрежата - нищо не намерих.. Клюкарства ми се..





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 11:23



Ти ме заинригува… нищо не съм чувала за мъжките достойнства на Копейкин. А понеже и фейсбукаджийка не съм - хич нищо и не съм чела.

Колкото до аптекаджията - не, не съм изненадана, просто отговорих на въпроса ти защо цените са такива. Защото има купувачи.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:25



Ами, виж сега, нормално е да имаш къща.. Все пак, отдавна си отишъл там, изминалите 70-на години преди 2019-та бяха относително стабилни икономически (отварям скоба за 2008-ма, която обаче, не се е усетила доста при вас и в Европа), та е нормално един човек за 30 години да може да си купи къща.

Аз доста късно емигрясах, както обичам да казвам, и като така, на този момент не мога да мисля и не мисля за закупуване на имот тук. По много причини. Особено пък в този момент не бих и купила, щото като цяло имам възможност да получа кредитиране, но просто в момента никой нормален човек няма да си купи имот. На тези цени. То е безумие, някакво.. Учудват ме просто цените в България, на имотите, щото не са реални, ама хич.. то, не, че нещо е реално напоследък.. Един нов автомобил нисък клас струва вече 30К евро.. беше 10 преди 3 години, смятай.. Та.. не знам.. просто се замислих..

А, че се краде - много се краде.. то, навсякъде се краде, ама не за сметка на дебелината на магистралата, и не в такива проценти..



Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:40



дам.. има купувачи.. може би си продават имоти един на друг..



Относно ФБ - зависи кои страници и хора следваш. Аз следя Червенков и Михайлов, също така Комарнитски и прочее ... и съответно Червенков, както винаги, е супер продуктивен - повече от 3 колажа има вече по темата... ама мислех, че ти си чула нещо.. нищо, де, не е от толкова голямо значение..



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 11:50



В парламента пейков и копейкин се сдърпаха, и пейков нарече копейката "късопишков" което означавало "пише с къси букви"


Голям цирк

Ето, чуй тук:





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор 741 ()
Публикувано27.04.23 11:50



защо целият ми ФБ е осеян с майтапи по повод размера на мъжкото достойнство на К. Костадинов?

Парламентарен майтап, имаше го и в централните новини. Някакъв от трибуната вчера го нарече дребнопишковец или нещо от сорта, бийпнаха думата в новините, та не чух добре, с пояснение, че значело човек пишещ с дребни букви :)



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.04.23 12:03



Реконструктура си е купил къща в Пернишко, което, предполагам, горе-долу отговаря на Долна Бавария. Щото не, центърът на Пловдив не е съответствие на китно германско селце на 15 километра от град с болница, и не щото в Пловдив доходите са по-високи от китното селце.
Та Реконструктура си е купил къща - следователно краде.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Не мога!нови [re: NAVYBG]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 12:30



Мюнхен е вероятно най-добрия град за живеене в Европа и в момента. Многократно е бил на първо място в тази категория.

Намирам например тази класация за 2023-та,

, която поставя Мюнхен в Топ 10 в Европа, и не на първо място, по една единствена причина - много е скъп. Наем на тристайно жилище тук минава 2000 евро в момента.

п.п. тази класация малко странна ми се вижда - пари да ми дават няма да отида ни в Мексико, ни в ОАЕ. Особено пък в ОАЕ. Да ходя с чаршаф на главата.

Разбираемо, като Номер 1 е поставен град с по-добро съотношение - доходи - качество на Живот. Но, ако си на добра заплата в Мюнхен имаш абсолютно всичко, което ти трява - добро здравеопазване, зеленина, множество плажове за лятото и Алпите са ти на час за ски, през зимата. И, на всичкото отгоре, е най-топло от цяла Германия. И от останалите прехвалени за живеене градове като Осло и не знам си още кой. Щото, въпреки, че Мюнхен е топъл, средната годишна температура е 13 градуса. В момента е 11 . И като цяло почти не съм спирала парното от октомври до сега.. пък във Валенсия, гледам, в момента е 21 градуса.



Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 12:36



Ясно, благодаря. Голям цирк! "Пише с дребни букви".



Тема Re: Къщинови [re: 741]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 13:11



Да, писали сте заедно с Тарти ..

голям майтап! Направо резил..



Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 13:19



Перник и София могат да се сравняват с Долна и Горна Бавария горе-долу колкото надуваема лодка с презокеански лайнер, но добре, щом ти казваш. Сигурно трябва да е вярнол



Да те питам - аз те бях забранила. Ти как ми писа, ако не знаеше за забраната? Разчитайки на добротата ми?!? .



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 13:19



Да те питам - аз те бях забранила. Ти как ми писа, ако не знаеше за забраната?

Тя само от мен се плаши. И ми пише задочно през девет други клубари.



СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 13:24



викаш, аз не съм страшна?!



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 13:34



Ми какво да ти кажа... сигурно изглеждаш по-безобидна от мен, щом на теб пише, а на мен не смее!



Взимай някакви мерки!

СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 13:37



А, ти пък..

Когато човек се държи човешки с мен, се държа съответно. Когато започне да ме обижда или низвергва, обръщам другата страна. Нямам нужда да си късам нервите. И определено нямам какво да си кажа с човек, който всичко знае и все е прав. И особено ако тоя същия вечно ехидничи.

Моите мерки са - обикновен игнор.





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.04.23 13:39



Избери си което повече отговаря на желанието ти да покажеш каквото там си си наумила да покажеш.
А. По погрешка.
Б. Лъжа, че не съм знаела.
В. На безкрайната ти доброта и търпимост разчитат такива като мен.


"но добре, щом ти казваш. Сигурно трябва да е вярно"

Ами вярно е онова, което казах, каза ти го и друг потребител, а че не си способна да го разбереш, е отделен въпрос.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 27.04.23 13:36.



Тема Re: Къщинови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 13:45



Пак ти казвам - нямам желание да общувам с тебе. Не си в състояние да ме разбереш, защото.. по много причини.

Бъди рахат. Това е последното ми съобщение към теб, желая ти всичко най-хубаво.



Тема Re: Къщинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 13:50



Много зависи, Руже, кой с каква цел си купува къщата. Аз като си купя къща - определено няма да гледам домати. Или поне не съм в такава възраст, че да ми се струва атрактивно. Като имам къща, ще си садя цветя и ще си сложа лампи с фотоклетки и люлка под някое дърво, да си чета книжките..

За празни апартаменти - не знам, майка ми ми разправяше неотдавна, че София вече е плътно застроена между Драгалевци и ИКЕА.. което явно показва търсене на имоти.. но ти вярвам, щом си свидетел.





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.23 13:57



След като изяснихме че не са ми ясни врътките с ддс-тата, да си кажа и по темата, където нещата са ми пак толкова ясно


Къщите които стават за живеене са дори по-малко от тези 10% които могат да си ги позволят, затова предполагам виждаме такива цени. Повечето къщи, всъщност почти всички на пазара са или за бутане или са проекти изискващи още 100к евро + 2 години довършване + много нерви. Това което става за живеене и като сграда и като минимум инфраструктура и е под 150к евро е под 1%, вероятно много под. Тоест, няма нищо за работническата класа и почти нищо за средната.



Тема Re: Къщинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 14:01



Помниш ли филма на Мел Брукс “История на Света”, където Цезар попита “Сенатори, сега ще строим постройки за бедните или ще си вдигнем по още един палат с парите от бюджета”, при което единодушно всички се стори станаха, в белите роби К с палците надолу, и казаха единодушно “да го д@хат бедните”.

Защо дя смятаме, че нещо се е променило? Човешкото око винаги ще бъде алчно.. знаеш я и тази притча..

И както пееше Джими:

All our lives we sweat and save
Building for a shallow grave

Каквато и къща да обитава някой, повече от 100 години няма да е.. за какво е цялата тая лакомия, ламтене и трепане??



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 14:12



Пак не разбрах какво те тормози.
"Колкото" хора в България не ги мисли, масово НЕ СА безимотни, и последният селтак, вчера цъфнал в София, в градЪ и у ТВОЯ СИ квартал, щото там има работа и жини, притежава някоя зела-дала къщица с двор в някое зело-дало вече почти необитавано село. Като не може да си позволи софийски, пловдивски, градски цени, има къде да се прибере и да си извади ръцете от гъза под свой покрив и на свое място, за да спи и преживява. Не е градски клошар, ама и никой не му е гарантирал, че храна и бит се устройват лесно. В Бг необитаеми рушащи се къщи на безценица да искаш. С дворове, обраснали със суперхрани, които вие, гражданчета, си купувате от специализираните щандове за майка си и баща си пари. Само мозъчни клетки липсват, хъс, здраво запретване на ръкави и бачкане.

Шляпнала си линк към неква градска къща, която дори на пръв оглед очеизвадно не е подходяща за живеене. Но е подходяща за бизнес. През ум не ти мина, нали?
С всичките ти образования и два вагона книги. Оубаче - аууууу, горките българе, кой може да си я позволи.
Ами хора, които не са с чак пък толкова закърнели мозъци, че да не разпознаят поне от една обява пичи въшки от компот, те си ги позволяват. Закърнелите мозъци се изнасяте на лесен служинаж в чужбината, където дозакърнявате още.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 14:23



Ммм.. както знаеш, понеже нали работиш в Германия отвреме - навреме, тук био-храните не са по-скъпи от останалите, за разлика от България.

На мен ми е такава професията, че винаги ще работя за някой. Което важи за повечето хора - всеки продава труда си. Което го прави “слугинаж”, по твоите думи. Даже и ти спадаш към слугинажа, понеже и ти си вадиш хляба, продавайки труда си. Та, по-полека с квалификациите.

Както забелязваш, упорито отказвам да отговоря спала ли съм с немец и какво работя.



Къде живея - е мой проблем, също така. На вас като ви харесва - ръгайте се с Ганя. Всеки знае него си. Аз не ви упреквам, че сте останали. Щото и това го има. Ако се замислиш.



Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 14:29



А няма причина.. просто не го разбирам. Хора ровят по кофите и в същото време имоти за милиони..

Ама като гледам - българинът е окей със ситуацията ..



Тема Re: цЕнатАнови [re: borecom]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 14:34



Цената е съвкупност от строителните разходи плюс стойността на земята и “обичайна търговска надценка”. Аз имам представа колко е ЦЕНАТА на един имот. Останалото е спекула и обогатяване. Нищо повече.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 14:39



Много зависи, Руже, кой с каква цел си купува къщата. Аз като си купя къща - определено няма да гледам домати.

Абе, ти първо си я купи и после заповядай да си мерим къщите.
Щото сега малко тъпо - да занимаваш хора с къщи с просовиденията си на гладна кокошка. Ама, не, че нещо искаш конкретен съвет, ами ей тъй - аууууу, кво е скъпо, кой може да си го позволи! Ама ако може, не в Перник, а в Мюнхен, Перник ни е много под стандарта. Само Мюнхен ни е в стандарта, обаче - аууууу, колко скъпо, напрау като в Перник!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано27.04.23 14:39



Не изпадайте в прибързана радост. Дали го има ТОВА правило или друго - решава само и единствено АДМИНистрацията. Това, че НВ модът пусна някаква си анкета да събере МНЕНИЯ още нищо не значи. Киро не е ударил финалния печат, както ти отлично знаеш, защото сам мрънкаше, че нищо още не бил казал след крайния срок на въпросното “всенародно допитване”.
--> Нещо се бъркаш, лелче!


Влезе със страшна сила още от края 2022.

Та не подскачайте толкова много. Да не ни дойде ново правило. За което е крайно време вече.
--> Аз не подскачам! НЕ съм от Групата на Шаро, демек подскачащите.

Точно обратното, мнението ти не струва пукната пара - сега е доста по-добре, Клубът си върви нормално, даже дракането е по-малко сега, и съответно не е крайно време за никакви нови неща по никой начин!
Нещо когато работи, не се пипа, ако не знаеш.

И с 1000 правила, нулеви дракания са непостижима цел, хората си го искат.

А ако говориш за някакво друго, съвсем различно ново правило - дай го, моля! Тури го "на мегданя" да го видим?




Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 14:41



Нещо те настъпих по някой мазол, ама тоя филм е само в твоята глава, да знаеш. Фактите са факти - Перник няма нищо общо с Мюнхен.

Като си купя къща, първо на тебе щи пиша. Обещавам.





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 14:47



Ммм.. както знаеш, понеже нали работиш в Германия отвреме - навреме, тук био-храните не са по-скъпи от останалите, за разлика от България.
На мен копривата и лападът са ми абсолютно безплатни, дори нямам нужда от двор за перманентен достъп на корем, растат ми на броени крачки от къщи. Плюс поне 100 лечебни билки.

Къде живея - е мой проблем, също така. На вас като ви харесва - ръгайте се с Ганя.

Ам пуснала си тема за обсъждане даже с линкове за имоти и цени, ве, душко.
Ще рече, не щеш да е само твой проблем къде живейте вий, къде живеем ний, щом чак пък толкова те човърка, та да го нищим на мегдана.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 14:53



Ама като гледам - българинът е окей със ситуацията

Българинът трябва да е ок с положението, щом от над 30 години по гърба му играят едни и същи бандюги, и той си ги избира пак.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 14:55



Фактите са факти - Перник няма нищо общо с Мюнхен.

Така си е. Както твойто мънзърко хапартаментче под наем в някакви селски покрайнини няма нищо общо с моята наследствена двуетажна къща с голям двор, река, ливади и частна гора в тетевенския Балкан. У нас е Швейцария откъм природа гледки и имАне, напълно безплатна МИ, у вас е - баба хазайка на долния етаж и нямаш право да й стъпиш на тревата в дворчето.
Секи с вкуса си, както казала котката като се облизала под опашката.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.23 15:17



Абеее, като се замисля, чак да съм мечтала да садя градини, не съм. Да, исках къща на село, с голям двор, само трева и тук-таме някое и друго цветенце. Но... като взехме имота и те така на майтап засадих 5 корена домати, 5 чушки, малко босилек, туй-онуй. И то като тръгна, няма обиране

Душата ми се изпълни с кеф. Пристигаме, аз скачам от колата още на улицата, оставям Карамфилов да я вкарва в "гаража", то е в дъното на имота, 100-ина метра. Аз започвам с милиметър от началото на двора да оглеждам кое колко е пораснало. То е като децата да си гледаш.

Сещам за снаха ми. Като построиха къщата с брат ми и майка ми им вика :еее, има място и за малка градинка. Каквооо? Градина ли? Никакви такива. На третата година вече си отглеждаха зеленчуци, и до сега вече 20-ина години. При тях земята не е много хубава, та откакто имаме ние имот идват с чували и взимат пръст от нас. Казали са ми, като ходя никакви подаръци не искат, само по едно чувалче пръст

Та, сега цветя имам, люлки, хамаци, джакузи, батут, лампи-да не изброявам. И... си чета И книжките.

Всичко е застроено, нооо... много празни сгради! Много вече са полуразрушени. Не знам, чудя се дали има търсене или щото банките дават кредити на поразия. Ако има търсене ще е пълно, а не е.

Свидетел-какво да ти кажа, много хора гледаме, едно виждаме, други друго виждат



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.23 15:24



Хора ровят по кофите и в същото време имоти за милиони..

Това само в България ли е?





Тема Re: Къщинови [re: Naki]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 15:26



Нищо не ми говори написаното от теб. Истината си е истина - правилата не зависят нито от теб, малкия, нито от мен.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 15:48



Изобщо темата не беше "къде живеете вий, къде живеем ний". Темата беше как с дохдите на среден българин се купува имот, който, даже, както каза ти, не е равностоен, на друг, съобразен със съответните критерии в европейски град. Щото, тук хората, които си купуват такива къщи имат такива доходи, а в България се носят пластмасови торби с пари, и то от кочкоджеми ти бизнесмени и прочее, да не изброявам, понеже официално никой от тях няма в банка тия суми. Разбираш ли къде е разликата?

Ето за това става дума. И защо нито полиция, нито съд, нито пък прокуратура, се самосезира да види откъде идват тия пари, с които се купуват тия имоти.

Това къде живея аз и на каква цена изобщо не съм обсъждала. Както виждаш, аз и в темата на Гъркинята не писах, защото цените и доходите тук и там нямат нищо общо - несравними неща са. Животът тук и животът там. Нямат нищо общо. Което ти, колкото и да ходиш в командировки, няма как да знаеш, щото в командировка си просто турист..

Що касае какво си береш в двора - имаш си двор, береш си. Твоя си работа.



Тема Re: Къщинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:01



Моите родители си купиха къща, селска, точно в Северозападнала България, както я наричат зевзеците по ФБ, доста я постегнах, че имаше тук-там нужда от ремонт, покрива уж беше нов, година по-късно и него поправиха, и си гледат домати, чушки, тикви, баща ми си гледа асми, голям е мераклия, даже пергола им е направил.. Обаче, не мърдат от там, в сезона на зеленчуците, щото ако не ги поливали една седмица, щели да умрат.. което си е кофти, никъде не могат да мръднат на почивка..

Имам близка приятелка в София, или по-точно имах, зъболекарка. Купи си къща в Бистрица навремето, много й се чудех. Ама, аз съм била на 34-35, тя към 54-55. Беше си сложила градински лампи с фотоклетки - много ми хареса, и как си беше оформила плочника към двора.. Има страхотни идеи.

Най-хубаво е да живееш в къща, собствена. И аз се замислям по въпроса. Но, аз харесвам големия град с неговите възможности, и поне на този етап не искам да се забивам на село.. Да оставим настрана факта, че имам да работя одоста години.. Но, един ден, кой знае, кой какво го чака..





Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:07



Първо, аз от две години не съм при същата хазяйка, и в тази квартира имам право да си садя домати в градината, ако искам. Ама, на мен повече ми харесва да си седя в беседката.

Второ - хубаво е, като имаш наследствена къща. Тетевен си е много хубав, де и Спешна Помощ да имаше, цена няма да има. С обезлюдяването на България много ще се учудя след 10 години и болница да има. Но, Тетевен е голям град, може пък да има, знаеш ли.. А на стари години това си е много важно, да ти кажа - има ли лечебно заведение наблизо. Та, може да е Швейцария, ама не баш, щото швейцарските хеликоптери за спешна помощ са до 10 минути на адрес.

Но, да.. няма смисъл целият този разговор. Всеки живее там, където му харесва. Ти - в твоята наследствена къща, аз - в центъра на Бавария.

Пък, докато не почнеш да ми плащаш ти наема, нямаш право да ми държиш сметка под наем ли ще живея или не.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано27.04.23 16:18



Според мен грешиш като твърдиш, че "среден българин" ще си купи въпросната къща в Пловдив. Къщата ще я купи някой, който има над средни възможности. При това явно не за да живее в нея. Средният българин ще си купи апартамент за четвърт милион при това с пари не В банка, а с пари ОТ банка.
Силно се съмнявам, че и "среден долнобаварец" ще купи къщата от другата оферта (не е валидна, та не мога да я сравня). Вече я е купил (предполагам) някой над средно ниво. С малко, но над.
Има и друго.
В класациите на милиардерите във Форбс има (вече) българин. (Не съм запознат дали има долнобаварец.)
Та мисълта ми е, че имотите в България не са скъпи.
Зависи за какво и за кого...



Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:33



Ох, мила, те бандюгите са едни и същи от 75 години, само че сега са внуци и правнуци. И тук-таме някой нов приближен, но повярвай ми, разлика особена няма...

Иначе съм напълно съгласна - пак си ги избира, че и с кеф. А те с милиони в чужди банки. Ама, както казах, щом му е кеф.



Тема Re: Къщинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:40



От Европа - да. Тук има глоба ако не си пуснеш детето на училище - доста български циганета има тук, всичките перкат немски без акцент. Що? Щото държавата има механизъм да ги накара да ходят на училище.

Разказвала съм и друг път - преди 3 години, когато се прибирах за последно, в самолета ме заприказва една циганка - много добре облечена и стегната, към 60 годишна. Обясни ми надълго и нашироко къде държат цяла къща, как внуците й се изучили, пък взели книжки и работят "шафиори" на летището, с костюми, и как получават 1800 евро чиста заплата. И ми казва "това в България кой ще ни даде на нас да работим?"..

И не е, че никой не им дава в България -те там нямат образование, щото им дават помощи и ги ползват на избори... та, тук не съм видяла някой да рови по кофите. Честно казано. Има бездомни хора, разбира се, то навсякъде има.. Но няма просяци на всеки ъгъл.. По едно време се бяха появили за малко в един от градовете тъдява, ама тук полицията не си играе на шикалки, разгониха ги. И то бяха точно български и румънски цигани..



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 16:38



тъй де, тъй, сега са наследниците, изучени по харвард и прочия.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 18:15



Ето за това става дума. И защо нито полиция, нито съд, нито пък прокуратура, се самосезира да види откъде идват тия пари, с които се купуват тия имоти.


Ей тва е въпросът на живота ми. Толкова е просто, по дяволите! Тръгваш по Бояна, Симеоново и Драгалевци, маркираш къщите, правиш реална оценка и искаш документ за приходи и данъчни декларации. Ако не може да покаже и докаже - лицето в затвора, палатът - старчески дом. Държавен.

С колите е още по-лесно. Цял ден са по улиците, а вечер - пред скъпарските заведения.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 19:13



Не помня да съм се хвалил с квото и да било, освен, че съм умен и красив. Черешата я отрязахме, нямаше друго решение.

Сега търся нАучни статии как да накараме едно дърво да расте по-бързо.

Z

Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 19:18



Не е просто. Човека с голямата къща и джипа пред нея просто е изпълнявал държавни поръчки (напълно законно) и е положил асфалт с 3 см по-малко от стандарта и с 10% по-малко съдържание на дзифт. За 100 км път все ще се събере за един палат в калта и лайната на Драгалевци.

Z


Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 19:22



Сега търся нАучни статии как да накараме едно дърво да расте по-бързо.
Пускайте му класическа музика, Моцарт много помага на растежа.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 19:25



помага ти на растежа на циците

Z


Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 19:23



Разбрах. Целта на темата пак е обичайният ти хейт срещу Бг.



Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 19:25



де да беше тъй, досега да са ми стигнали до коленете.
засади си пауловния за сянка - най-бързо растящото дърво по наще ширини, за 10г. ще стигне 40м. И пролетно време цъфти много ефектно с големи лиляви цветове.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 20:39



И ние клониме към пауловния май.

Z


Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 21:08



Мен страшно ме сърбят ръчичките за туй дърво, защото искам хубава рахатлийска сянка та определено място, не е плодно, не цапа, бързо расте, има хубави широки листа. Обаче, те наистина стават огромни и трябва да се предвиди доста голяма площ, която да прежали човек само за сянка и да не ти е много близо до къщата. Та, май ще се откажа, нямам място на половин декар и с предстоящо застрояване за такова чудо. Може да се поддържа в прилични размери с редовно подкастряне, когато достигне желаната височина и широчина, де.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.04.23 21:07



Не се отказвай, много е красиво



Тема Re: Къщинови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 21:19



ако навия съседката да ни продаде нейния пустеещ парцел, че да си донадим с още половин декар таралеж в гащите, непременно ще си засадя такова и въопще, ще си го направя градина само за релакс. Там чушка и домат да не видя!





Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.04.23 21:32



Аз такова нещо не съм виждала. Само на юг ли става?



Тема Re: Къщинови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 21:41



мне, по цяла Бг.



Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.23 22:17



Това иска доста вода.



Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор 741 ()
Публикувано28.04.23 08:47



Като ти е спешно, посади си го пораснало. Тези долу са във Варна. Има и софийски, ама не им е толкоз шарен сайта като на варненци.





Тема Re: Къщинови [re: LeoS]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.23 12:00



Ами, намирам само 2-ма българи в целия списък, на 1434 място в листатал Има и статия във Форбс, кои са братята милиардери от България. Аз лично не знаех, че имат толкова много бизнеси.



Ето целият линк: - сайтът е интерактивен и позволява подредба по азбучен ред - може да се селектира по държави. Виж колко милиардери има в Германия. (В Китай са три листа.) И сравни цените на имотите в България и в Германия - няма разлика. Немските милиардери не са двама, а два листа и половина от списъка, при това им пише и компаниите.

От Бавария - брат и сестра Квандт, собствениците на БМВ. Разпределиха 7 млрд. дивидент 2018-та, за тях двамата 1,25 млрд, и понеже тук има закон, Свободен щат Бавария им прибра 25% от сумата - толкова е данъка.

Милиардерите от Долна бавария са фамилия Дрекслмайeр, собственици на обувни заводи, основани 1800 и някоя.

Top 5 in Niederbayern

1.Familie Draexlmeier, Vilsbiburg, 2,65 Milliarden Euro.
2.Familie Lindner, Anstorf, 750 Millionen Euro.
3.Familie Gallinger, Deggendorf, 350 Millionen Euro.
4.Familie Diekmann, Passau, 250 Millionen Euro.
5.Familie Kiendl / Lang, Deggendorf, 250 Millionen Euro.

Мисълта ми е, че навсякъде има множество милиардери, които плащат данъци на изкараните пари. В България има само двама. И затова не е нормално имотите в България да струват толкова. Но, както казаха повечето хора, разписали се в темата - тука е така.



Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.23 12:17



Да, напълно те разбирам Обаче, нали виждаш - нагледно показно от разписалият се под теб - българина не разбира, очевидно, че го лъжат.

За него обяснението - построил магистрала и откраднал малко, та си купил къща - звучи съвсем логично и по-далече не се замисля, дали това е законно, или не..

Иначе за колите е лесно - повечето са на фирми. Виж, с имотите е голямата игра. То, затова и не само промениха Закона за доходите на физическите лица 2008, където фиксираха, че всяко физическо лице трябва в годишната декларация да отбележи сумата на заемите от други физически и/или юридически лица. Срокът беше с годишната декларация за 2009-та. И веднага си пролича, кой откъде е взел пари за бизнеса.

Та, уж се опитват да направят нещо, за да спрат корупцията, но е много малко и много малко работи.. Вече просто колегите счетоводители имат повече работа и повече безсънни нощи, да осчетоводяват плащане от един човек в един ден над 15 К лева (вече май 10 е лимитът за плащане в брой, не съм сигурна). Но, много хора не разбират защо има лимит на плащанията в брой.. Та... да пиша повече има ли смисъл?!?



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.04.23 00:06



В отговор на:

Има ли причина имотите в България да са толкова скъпи?




Да, има причина, разбира се.

За сравнение -
Западноевропейският пазар на имоти е регулиран по различни начини - в общия случай притежаването на второ, трето и т.н. жилище за лични нужди се облага много високо, не знам точно колко, но достатъчно, за да демотивира евентуалните кандидат-притежатели, или да редуцира силно броят им само до кръга на свръх-богатите.

Притежаването на жилищен имат с цел бизнес (напр. даване под наем) е в друг параграф, стига жилището наистина да се дава под наем, се облага по съответните търговски закони и явно е съвсем поносимо, след като съществуват подобни бизнеси. Ясно е, че цените на наемите са съизмерими с доходите и съответно покупната цена на имот за даване под наем и по някакъв начин е адекватен на текущите доходи на населението. (Смята се там възвръщаемост на инвестицията и т.н, ти знаеш по-добре :))

В Германия пък специално, доколкото знам, имотният пазар е държавно (или може би федерално?) регулиран до степен да се определя максимална и минимална цена на жилище и наем в зависимост от район, квадратура и т.н..

В резултат - почти липсват необитаеми жилища, което се построи, се използва по предназначение и съответно цените са свързани с доходите с доходите, защото основно жилища се купуват за лично ползване и с кредит.

В България притежаването на необитаемо жилище не санкционира по никакъв начин от държавата, и в резултат, при спадането на лихвите в банките, много хора просто си преместиха парите от банката в жилища - касички, с цел по-добра доходност. Тези жилища не се дават под наем, защото наемите са си разправия, и просто си седят така. Но важното е, че има търсене, което качва цените, нали.

Днес имаше едно предаване по Евронюз, показаха една статистика за жилищата в Бг, цитирам приблизително по памет:
- около 48% от жилищата се обитават от собствениците им.
- около 10% се обитават от наематели
- около 35% не се обитават изобщо
- 2% са обявени за продажба.
- останалите % нещо замазано - живеят роднини/ познати на собствениците, според мен пак се дават под наем, но необявено.

Другаде съм чела, че от жилищата, които се купуват, едва около 4.5% се купуват с кредит. Тъй че сметни от тези 2%, които се продават, - 4.5% - ето това са жилищата, купени с текущ доход. Останалите купувачи или продават наследствени имоти и купуват други, или имат бизнеси с достатъччно добри печалби, или от заработено в чужбина, или (има една голяма такава прослойка) богатеят покрай политиката, с крадене, разбира се.

Писала съм и друг път по темата, но тук, в клуба, няма особен интерес.
Някакси няма разбиране, че цените на имотите са въпрос на държавна политика.
И да, проблемът си е в България и в българите, но малко хора го разбираме това.



Тема Re: Къщинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.04.23 00:18



Не знам кой ти е казал тия неща за Германия, но са пълни врели - некипели. Нито минимална цена на отдаване има, нито максимална. В момента едно тристайно жилище в Мюнхен струва между 2 и 5 хиляди евро на месец, зависи къде.

Абсолютно същото е и за данъците на имотите, не знам за Европа, но за Германия - изключително ниски са. И се разпределят по закон на наемодателя. Нарича се Nebenkostenabrechnung, или “сметка за допълнителни разходи”.

Тук има също много празни апартаменти.





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.04.23 00:59



Е, възможно е да ми е остаряла информацията за регулациите в Германия. (Последно преди 7-8 г. ми разказваха едни бъргари, които искаха да продадат къща там.)
Също и за данъците за второ и следващо жилище за лично ползване, може и точно в Германия вече да ги няма, и да сте в същото положение, като нас.

В такъв случай, явно в България сме доста богати вече. Няма друго обяснение.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано29.04.23 12:24



Как мислиш дали в този клуб има хора, които ги интересува какво и как се случва в Германия

Колкото ги интересува ла бела вита в Италия, толкова ги интересува и Nebenkostenabrechnung,

אהבה

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано29.04.23 13:53



Обявата, която си постнала от Имоскаут е изтекла и се вижда само контурата на къщата, без детайли.

По контурите се вижда че къщата не е нещо особено, едва ли има повече от 300+ кв.м площ за живеене.

Обявата от българския сайт е за недостроена голяма къща и коридора ми харесва (почти като нашия е, само че нашата стълба е друга и имаме 2 входни врати към стълбата.



В Германия ( в западната част в големите градове) е адски трудно да се намери луксозна къща около 300 кв. м и нагоре жилищтна площ.

Първоче са рядкост и второ още по-рядко се продават.

Нашата я купихме от шеф на строителна фирма, която по време на пандемията имаше финансови проблеми, а и шефа имаше и допълнително лични проблеми. Затова си продаде къщата на нас. Тогава това беше рядкост, а сега такъв тип къщи няма на пазара.


В България явно има — това никак не е зле



Тема Re: Къщинови [re: Deern]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.04.23 14:41



Не съм сигурна .. има доста приятни къщи и около Хамбург, и около Берлин - преди няколко години ми беше прищрака ли да се местя нагоре та гледах - пълно е.

Виж в Имоскаут около Подсдам какво става .. не е да няма.





Тема Re: Къщинови [re: aiumi]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано29.04.23 16:35



боже колко прост народец - пърди в този клуб!!!



ама до кога ще им се връзваш?!

Редактирано от NUT на 29.04.23 16:38.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.04.23 16:36



За него обяснението - построил магистрала и откраднал малко, та си купил къща - звучи съвсем логично и по-далече не се замисля, дали това е законно, или не..

Не. Спираш много рано. Обикновено се отива още по-“напред”. “ЕВАЛА на тоя!! Мамка му, щом той го е направил - що да не извъртя и аз една далаверка?? Да не съм по-глупав от него?”

И така все по-нагоре и по-нагоре в изкуството на далаверите, “връщането”, обществените поръчки, европарите…

И после - колите, палатите, яхтите…

А ти се блъскай цял живот за 2-3-5-10 хиляди…

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано29.04.23 20:42



Пазара в Германия е ометен, празен.

Ние като се местихме, доста дълго време не можах да избера къща, която да пасва и да можем да се пренесем без ремонти и промени на помещенията ( тук трябва да кажа, че да намериш къща с всекидневна от 64 кв. м в Германия е трудно)

Немците имат малко въображение относно живеенето, не като южняците — аршина да е “от вила нагоре”






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.