Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 03:22





СПОРЕД МЕН!!!!

Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 03:23



Кво стана, да не те разостави ?


Направо развод по италиански, ама още по-смешно





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.04.23 03:33




Да не стана 'язък за момичето, изгоря момчето' ?




Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 03:36



Да не стана 'язък за момичето, изгоря момчето' ?



Няма, няма. Ако се откажа от ес и нато, може пак да ме бендиса, и да ме вземе.
Засега размишлявам още задълбочено



върнете ни архивите, идиоти

Редактирано от tartarianeyes на 27.04.23 03:44.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:09



сори, вчера беше един от онези дни, в които не можеш си поемеш дъх, не ми остана време за нет..

Не, ще ти кажа кое ме тормози - тук има 20% , горе-долу, които работят над средната заплата и 10%, които печелят много над средната заплата. Повечето хора, вкл. и баварци, немци и прочее, живеят на квартира - гледам, че си го насолила оня момък по-долу - тук да живееш на квартира не е ненормално поради "номадският" начин на Живот - днес имаш хубав договор в Мюнхен, ама утре ти излезне в Хамбург - не всички хора се занимават с отдаване под наем с кеф, пък и не всички обичат да взимат кредити.

Имотите при нас струват толкова сега, понеже както всичко останало, в момента и техните цени растат драстично. Една подобна къща, като публикуваната от мен в Долна Бавария преди кризата струваше 200-250К. Съвсем прилично. Апартамент ок. 70 кв.м. в Мюнхен вървеше около 400-600К, зависи къде, разбира се. Сега нещата нямат нищо общо с преди, заплатите са горе-долу същите. Въпросът е, че при нас хората, които печелят добре, въпросните 10%, са със заплати от 150 К нагоре. И, разбираш, при такава заплата за 10 години може да се изплати къща от половин милион. Колко трябва да е заплатата в България, и колко хора работят за такива пари, че да изплатят за 10 години къща от 500К евро?!? ..

По принцип при нас имоти имат баварците, които живеят в къщата на родителите си, или именно от онези 10%. Но, Бавария не е особено добър пример, понеже е най-скъпата провинция изобщо (макар, че, оня ден гледах къщи по Берлин - Подсдам - падна ми шапката. Разбира се, нямат същата архитектура като местните, но са много, много добри.. и съответно от 2 млн. нагоре.. )..

Това, което ме притеснява, е, че в България малко хора печелят над посочените от Лира 3000 чисто, пък и и така да е - 500К в евро за имот при 3К лева заплата е безумно.. Но, както каза Уникалната - доста се краде и се спекулира с цените. Но! Не се спекулира с цените само в България, а виждаш - цените са еднакви в Бавария и в Пловдив. При това, Мюнхен беше години наред първенец в класацията за най-добър град за живеене в Европа. Не може да се сравни с Пловдив, или дори със София. Не ги сравнявам - учудвам се просто.. не, че преди беше различно, но като че ли беше малко по-добре.. В България, ми е мисълта..

Не, че ще оправя Света.. просто за пореден път се учудвам.. пък да кажеш, че другите показатели на държавата са отлични, че да има такъв наплив за живеене в нея.. не можеш.. Не е лоша, има страхотна природа, обаче.. останалото го знаеш.



Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:17



О, ти нали знаеш как се влиза във кой да е бизнес в България, хеле пък във фармацевтичния? Нъпълно нормално, тия хора си взеха властта барабар с имотите на заможните българи от старо време, и оттогава си подават кокала един на друг. Нищо ново под Слънцето.. няма какво да се учудваш - цървули с пари много, ама за съжаление, както обичам да казвам - класата не се купува с пари. Винаги ще смърдят на чесън. Не от устите, от душите..

Можеш ли да ми кажеш, понеже ти следиш политиката, да не пускам нова тема - защо целият ми ФБ е осеян с майтапи по повод размера на мъжкото достойнство на К. Костадинов? Търсих в мрежата - нищо не намерих.. Клюкарства ми се..





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 11:23



Ти ме заинригува… нищо не съм чувала за мъжките достойнства на Копейкин. А понеже и фейсбукаджийка не съм - хич нищо и не съм чела.

Колкото до аптекаджията - не, не съм изненадана, просто отговорих на въпроса ти защо цените са такива. Защото има купувачи.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: Koftia]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:25



Ами, виж сега, нормално е да имаш къща.. Все пак, отдавна си отишъл там, изминалите 70-на години преди 2019-та бяха относително стабилни икономически (отварям скоба за 2008-ма, която обаче, не се е усетила доста при вас и в Европа), та е нормално един човек за 30 години да може да си купи къща.

Аз доста късно емигрясах, както обичам да казвам, и като така, на този момент не мога да мисля и не мисля за закупуване на имот тук. По много причини. Особено пък в този момент не бих и купила, щото като цяло имам възможност да получа кредитиране, но просто в момента никой нормален човек няма да си купи имот. На тези цени. То е безумие, някакво.. Учудват ме просто цените в България, на имотите, щото не са реални, ама хич.. то, не, че нещо е реално напоследък.. Един нов автомобил нисък клас струва вече 30К евро.. беше 10 преди 3 години, смятай.. Та.. не знам.. просто се замислих..

А, че се краде - много се краде.. то, навсякъде се краде, ама не за сметка на дебелината на магистралата, и не в такива проценти..



Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 11:40



дам.. има купувачи.. може би си продават имоти един на друг..



Относно ФБ - зависи кои страници и хора следваш. Аз следя Червенков и Михайлов, също така Комарнитски и прочее ... и съответно Червенков, както винаги, е супер продуктивен - повече от 3 колажа има вече по темата... ама мислех, че ти си чула нещо.. нищо, де, не е от толкова голямо значение..



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 11:50



В парламента пейков и копейкин се сдърпаха, и пейков нарече копейката "късопишков" което означавало "пише с къси букви"


Голям цирк

Ето, чуй тук:





върнете ни архивите, идиоти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.