Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 31.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Къщинови [re: LeoS]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.23 12:00



Ами, намирам само 2-ма българи в целия списък, на 1434 място в листатал Има и статия във Форбс, кои са братята милиардери от България. Аз лично не знаех, че имат толкова много бизнеси.



Ето целият линк: - сайтът е интерактивен и позволява подредба по азбучен ред - може да се селектира по държави. Виж колко милиардери има в Германия. (В Китай са три листа.) И сравни цените на имотите в България и в Германия - няма разлика. Немските милиардери не са двама, а два листа и половина от списъка, при това им пише и компаниите.

От Бавария - брат и сестра Квандт, собствениците на БМВ. Разпределиха 7 млрд. дивидент 2018-та, за тях двамата 1,25 млрд, и понеже тук има закон, Свободен щат Бавария им прибра 25% от сумата - толкова е данъка.

Милиардерите от Долна бавария са фамилия Дрекслмайeр, собственици на обувни заводи, основани 1800 и някоя.

Top 5 in Niederbayern

1.Familie Draexlmeier, Vilsbiburg, 2,65 Milliarden Euro.
2.Familie Lindner, Anstorf, 750 Millionen Euro.
3.Familie Gallinger, Deggendorf, 350 Millionen Euro.
4.Familie Diekmann, Passau, 250 Millionen Euro.
5.Familie Kiendl / Lang, Deggendorf, 250 Millionen Euro.

Мисълта ми е, че навсякъде има множество милиардери, които плащат данъци на изкараните пари. В България има само двама. И затова не е нормално имотите в България да струват толкова. Но, както казаха повечето хора, разписали се в темата - тука е така.



Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.23 12:17



Да, напълно те разбирам Обаче, нали виждаш - нагледно показно от разписалият се под теб - българина не разбира, очевидно, че го лъжат.

За него обяснението - построил магистрала и откраднал малко, та си купил къща - звучи съвсем логично и по-далече не се замисля, дали това е законно, или не..

Иначе за колите е лесно - повечето са на фирми. Виж, с имотите е голямата игра. То, затова и не само промениха Закона за доходите на физическите лица 2008, където фиксираха, че всяко физическо лице трябва в годишната декларация да отбележи сумата на заемите от други физически и/или юридически лица. Срокът беше с годишната декларация за 2009-та. И веднага си пролича, кой откъде е взел пари за бизнеса.

Та, уж се опитват да направят нещо, за да спрат корупцията, но е много малко и много малко работи.. Вече просто колегите счетоводители имат повече работа и повече безсънни нощи, да осчетоводяват плащане от един човек в един ден над 15 К лева (вече май 10 е лимитът за плащане в брой, не съм сигурна). Но, много хора не разбират защо има лимит на плащанията в брой.. Та... да пиша повече има ли смисъл?!?



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.04.23 00:06



В отговор на:

Има ли причина имотите в България да са толкова скъпи?




Да, има причина, разбира се.

За сравнение -
Западноевропейският пазар на имоти е регулиран по различни начини - в общия случай притежаването на второ, трето и т.н. жилище за лични нужди се облага много високо, не знам точно колко, но достатъчно, за да демотивира евентуалните кандидат-притежатели, или да редуцира силно броят им само до кръга на свръх-богатите.

Притежаването на жилищен имат с цел бизнес (напр. даване под наем) е в друг параграф, стига жилището наистина да се дава под наем, се облага по съответните търговски закони и явно е съвсем поносимо, след като съществуват подобни бизнеси. Ясно е, че цените на наемите са съизмерими с доходите и съответно покупната цена на имот за даване под наем и по някакъв начин е адекватен на текущите доходи на населението. (Смята се там възвръщаемост на инвестицията и т.н, ти знаеш по-добре :))

В Германия пък специално, доколкото знам, имотният пазар е държавно (или може би федерално?) регулиран до степен да се определя максимална и минимална цена на жилище и наем в зависимост от район, квадратура и т.н..

В резултат - почти липсват необитаеми жилища, което се построи, се използва по предназначение и съответно цените са свързани с доходите с доходите, защото основно жилища се купуват за лично ползване и с кредит.

В България притежаването на необитаемо жилище не санкционира по никакъв начин от държавата, и в резултат, при спадането на лихвите в банките, много хора просто си преместиха парите от банката в жилища - касички, с цел по-добра доходност. Тези жилища не се дават под наем, защото наемите са си разправия, и просто си седят така. Но важното е, че има търсене, което качва цените, нали.

Днес имаше едно предаване по Евронюз, показаха една статистика за жилищата в Бг, цитирам приблизително по памет:
- около 48% от жилищата се обитават от собствениците им.
- около 10% се обитават от наематели
- около 35% не се обитават изобщо
- 2% са обявени за продажба.
- останалите % нещо замазано - живеят роднини/ познати на собствениците, според мен пак се дават под наем, но необявено.

Другаде съм чела, че от жилищата, които се купуват, едва около 4.5% се купуват с кредит. Тъй че сметни от тези 2%, които се продават, - 4.5% - ето това са жилищата, купени с текущ доход. Останалите купувачи или продават наследствени имоти и купуват други, или имат бизнеси с достатъччно добри печалби, или от заработено в чужбина, или (има една голяма такава прослойка) богатеят покрай политиката, с крадене, разбира се.

Писала съм и друг път по темата, но тук, в клуба, няма особен интерес.
Някакси няма разбиране, че цените на имотите са въпрос на държавна политика.
И да, проблемът си е в България и в българите, но малко хора го разбираме това.



Тема Re: Къщинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.04.23 00:18



Не знам кой ти е казал тия неща за Германия, но са пълни врели - некипели. Нито минимална цена на отдаване има, нито максимална. В момента едно тристайно жилище в Мюнхен струва между 2 и 5 хиляди евро на месец, зависи къде.

Абсолютно същото е и за данъците на имотите, не знам за Европа, но за Германия - изключително ниски са. И се разпределят по закон на наемодателя. Нарича се Nebenkostenabrechnung, или “сметка за допълнителни разходи”.

Тук има също много празни апартаменти.





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.04.23 00:59



Е, възможно е да ми е остаряла информацията за регулациите в Германия. (Последно преди 7-8 г. ми разказваха едни бъргари, които искаха да продадат къща там.)
Също и за данъците за второ и следващо жилище за лично ползване, може и точно в Германия вече да ги няма, и да сте в същото положение, като нас.

В такъв случай, явно в България сме доста богати вече. Няма друго обяснение.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано29.04.23 12:24



Как мислиш дали в този клуб има хора, които ги интересува какво и как се случва в Германия

Колкото ги интересува ла бела вита в Италия, толкова ги интересува и Nebenkostenabrechnung,

אהבה

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано29.04.23 13:53



Обявата, която си постнала от Имоскаут е изтекла и се вижда само контурата на къщата, без детайли.

По контурите се вижда че къщата не е нещо особено, едва ли има повече от 300+ кв.м площ за живеене.

Обявата от българския сайт е за недостроена голяма къща и коридора ми харесва (почти като нашия е, само че нашата стълба е друга и имаме 2 входни врати към стълбата.



В Германия ( в западната част в големите градове) е адски трудно да се намери луксозна къща около 300 кв. м и нагоре жилищтна площ.

Първоче са рядкост и второ още по-рядко се продават.

Нашата я купихме от шеф на строителна фирма, която по време на пандемията имаше финансови проблеми, а и шефа имаше и допълнително лични проблеми. Затова си продаде къщата на нас. Тогава това беше рядкост, а сега такъв тип къщи няма на пазара.


В България явно има — това никак не е зле



Тема Re: Къщинови [re: Deern]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.04.23 14:41



Не съм сигурна .. има доста приятни къщи и около Хамбург, и около Берлин - преди няколко години ми беше прищрака ли да се местя нагоре та гледах - пълно е.

Виж в Имоскаут около Подсдам какво става .. не е да няма.





Тема Re: Къщинови [re: aiumi]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано29.04.23 16:35



боже колко прост народец - пърди в този клуб!!!



ама до кога ще им се връзваш?!

Редактирано от NUT на 29.04.23 16:38.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.04.23 16:36



За него обяснението - построил магистрала и откраднал малко, та си купил къща - звучи съвсем логично и по-далече не се замисля, дали това е законно, или не..

Не. Спираш много рано. Обикновено се отива още по-“напред”. “ЕВАЛА на тоя!! Мамка му, щом той го е направил - що да не извъртя и аз една далаверка?? Да не съм по-глупав от него?”

И така все по-нагоре и по-нагоре в изкуството на далаверите, “връщането”, обществените поръчки, европарите…

И после - колите, палатите, яхтите…

А ти се блъскай цял живот за 2-3-5-10 хиляди…

СПОРЕД МЕН!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.