Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:07



Първо, аз от две години не съм при същата хазяйка, и в тази квартира имам право да си садя домати в градината, ако искам. Ама, на мен повече ми харесва да си седя в беседката.

Второ - хубаво е, като имаш наследствена къща. Тетевен си е много хубав, де и Спешна Помощ да имаше, цена няма да има. С обезлюдяването на България много ще се учудя след 10 години и болница да има. Но, Тетевен е голям град, може пък да има, знаеш ли.. А на стари години това си е много важно, да ти кажа - има ли лечебно заведение наблизо. Та, може да е Швейцария, ама не баш, щото швейцарските хеликоптери за спешна помощ са до 10 минути на адрес.

Но, да.. няма смисъл целият този разговор. Всеки живее там, където му харесва. Ти - в твоята наследствена къща, аз - в центъра на Бавария.

Пък, докато не почнеш да ми плащаш ти наема, нямаш право да ми държиш сметка под наем ли ще живея или не.



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано27.04.23 16:18



Според мен грешиш като твърдиш, че "среден българин" ще си купи въпросната къща в Пловдив. Къщата ще я купи някой, който има над средни възможности. При това явно не за да живее в нея. Средният българин ще си купи апартамент за четвърт милион при това с пари не В банка, а с пари ОТ банка.
Силно се съмнявам, че и "среден долнобаварец" ще купи къщата от другата оферта (не е валидна, та не мога да я сравня). Вече я е купил (предполагам) някой над средно ниво. С малко, но над.
Има и друго.
В класациите на милиардерите във Форбс има (вече) българин. (Не съм запознат дали има долнобаварец.)
Та мисълта ми е, че имотите в България не са скъпи.
Зависи за какво и за кого...



Тема Re: Къщинови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:33



Ох, мила, те бандюгите са едни и същи от 75 години, само че сега са внуци и правнуци. И тук-таме някой нов приближен, но повярвай ми, разлика особена няма...

Иначе съм напълно съгласна - пак си ги избира, че и с кеф. А те с милиони в чужди банки. Ама, както казах, щом му е кеф.



Тема Re: Къщинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:40



От Европа - да. Тук има глоба ако не си пуснеш детето на училище - доста български циганета има тук, всичките перкат немски без акцент. Що? Щото държавата има механизъм да ги накара да ходят на училище.

Разказвала съм и друг път - преди 3 години, когато се прибирах за последно, в самолета ме заприказва една циганка - много добре облечена и стегната, към 60 годишна. Обясни ми надълго и нашироко къде държат цяла къща, как внуците й се изучили, пък взели книжки и работят "шафиори" на летището, с костюми, и как получават 1800 евро чиста заплата. И ми казва "това в България кой ще ни даде на нас да работим?"..

И не е, че никой не им дава в България -те там нямат образование, щото им дават помощи и ги ползват на избори... та, тук не съм видяла някой да рови по кофите. Честно казано. Има бездомни хора, разбира се, то навсякъде има.. Но няма просяци на всеки ъгъл.. По едно време се бяха появили за малко в един от градовете тъдява, ама тук полицията не си играе на шикалки, разгониха ги. И то бяха точно български и румънски цигани..



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 16:38



тъй де, тъй, сега са наследниците, изучени по харвард и прочия.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 18:15



Ето за това става дума. И защо нито полиция, нито съд, нито пък прокуратура, се самосезира да види откъде идват тия пари, с които се купуват тия имоти.


Ей тва е въпросът на живота ми. Толкова е просто, по дяволите! Тръгваш по Бояна, Симеоново и Драгалевци, маркираш къщите, правиш реална оценка и искаш документ за приходи и данъчни декларации. Ако не може да покаже и докаже - лицето в затвора, палатът - старчески дом. Държавен.

С колите е още по-лесно. Цял ден са по улиците, а вечер - пред скъпарските заведения.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 19:13



Не помня да съм се хвалил с квото и да било, освен, че съм умен и красив. Черешата я отрязахме, нямаше друго решение.

Сега търся нАучни статии как да накараме едно дърво да расте по-бързо.

Z

Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 19:18



Не е просто. Човека с голямата къща и джипа пред нея просто е изпълнявал държавни поръчки (напълно законно) и е положил асфалт с 3 см по-малко от стандарта и с 10% по-малко съдържание на дзифт. За 100 км път все ще се събере за един палат в калта и лайната на Драгалевци.

Z


Тема Re: Къщинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 19:22



Сега търся нАучни статии как да накараме едно дърво да расте по-бързо.
Пускайте му класическа музика, Моцарт много помага на растежа.



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.23 19:25



помага ти на растежа на циците

Z



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.