Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 31.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Къщинови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано27.04.23 14:39



Не изпадайте в прибързана радост. Дали го има ТОВА правило или друго - решава само и единствено АДМИНистрацията. Това, че НВ модът пусна някаква си анкета да събере МНЕНИЯ още нищо не значи. Киро не е ударил финалния печат, както ти отлично знаеш, защото сам мрънкаше, че нищо още не бил казал след крайния срок на въпросното “всенародно допитване”.
--> Нещо се бъркаш, лелче!


Влезе със страшна сила още от края 2022.

Та не подскачайте толкова много. Да не ни дойде ново правило. За което е крайно време вече.
--> Аз не подскачам! НЕ съм от Групата на Шаро, демек подскачащите.

Точно обратното, мнението ти не струва пукната пара - сега е доста по-добре, Клубът си върви нормално, даже дракането е по-малко сега, и съответно не е крайно време за никакви нови неща по никой начин!
Нещо когато работи, не се пипа, ако не знаеш.

И с 1000 правила, нулеви дракания са непостижима цел, хората си го искат.

А ако говориш за някакво друго, съвсем различно ново правило - дай го, моля! Тури го "на мегданя" да го видим?




Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 14:41



Нещо те настъпих по някой мазол, ама тоя филм е само в твоята глава, да знаеш. Фактите са факти - Перник няма нищо общо с Мюнхен.

Като си купя къща, първо на тебе щи пиша. Обещавам.





Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 14:47



Ммм.. както знаеш, понеже нали работиш в Германия отвреме - навреме, тук био-храните не са по-скъпи от останалите, за разлика от България.
На мен копривата и лападът са ми абсолютно безплатни, дори нямам нужда от двор за перманентен достъп на корем, растат ми на броени крачки от къщи. Плюс поне 100 лечебни билки.

Къде живея - е мой проблем, също така. На вас като ви харесва - ръгайте се с Ганя.

Ам пуснала си тема за обсъждане даже с линкове за имоти и цени, ве, душко.
Ще рече, не щеш да е само твой проблем къде живейте вий, къде живеем ний, щом чак пък толкова те човърка, та да го нищим на мегдана.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано27.04.23 14:53



Ама като гледам - българинът е окей със ситуацията

Българинът трябва да е ок с положението, щом от над 30 години по гърба му играят едни и същи бандюги, и той си ги избира пак.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.23 14:55



Фактите са факти - Перник няма нищо общо с Мюнхен.

Така си е. Както твойто мънзърко хапартаментче под наем в някакви селски покрайнини няма нищо общо с моята наследствена двуетажна къща с голям двор, река, ливади и частна гора в тетевенския Балкан. У нас е Швейцария откъм природа гледки и имАне, напълно безплатна МИ, у вас е - баба хазайка на долния етаж и нямаш право да й стъпиш на тревата в дворчето.
Секи с вкуса си, както казала котката като се облизала под опашката.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.23 15:17



Абеее, като се замисля, чак да съм мечтала да садя градини, не съм. Да, исках къща на село, с голям двор, само трева и тук-таме някое и друго цветенце. Но... като взехме имота и те така на майтап засадих 5 корена домати, 5 чушки, малко босилек, туй-онуй. И то като тръгна, няма обиране

Душата ми се изпълни с кеф. Пристигаме, аз скачам от колата още на улицата, оставям Карамфилов да я вкарва в "гаража", то е в дъното на имота, 100-ина метра. Аз започвам с милиметър от началото на двора да оглеждам кое колко е пораснало. То е като децата да си гледаш.

Сещам за снаха ми. Като построиха къщата с брат ми и майка ми им вика :еее, има място и за малка градинка. Каквооо? Градина ли? Никакви такива. На третата година вече си отглеждаха зеленчуци, и до сега вече 20-ина години. При тях земята не е много хубава, та откакто имаме ние имот идват с чували и взимат пръст от нас. Казали са ми, като ходя никакви подаръци не искат, само по едно чувалче пръст

Та, сега цветя имам, люлки, хамаци, джакузи, батут, лампи-да не изброявам. И... си чета И книжките.

Всичко е застроено, нооо... много празни сгради! Много вече са полуразрушени. Не знам, чудя се дали има търсене или щото банките дават кредити на поразия. Ако има търсене ще е пълно, а не е.

Свидетел-какво да ти кажа, много хора гледаме, едно виждаме, други друго виждат



Тема Re: Къщинови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.23 15:24



Хора ровят по кофите и в същото време имоти за милиони..

Това само в България ли е?





Тема Re: Къщинови [re: Naki]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.23 15:26



Нищо не ми говори написаното от теб. Истината си е истина - правилата не зависят нито от теб, малкия, нито от мен.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Къщинови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 15:48



Изобщо темата не беше "къде живеете вий, къде живеем ний". Темата беше как с дохдите на среден българин се купува имот, който, даже, както каза ти, не е равностоен, на друг, съобразен със съответните критерии в европейски град. Щото, тук хората, които си купуват такива къщи имат такива доходи, а в България се носят пластмасови торби с пари, и то от кочкоджеми ти бизнесмени и прочее, да не изброявам, понеже официално никой от тях няма в банка тия суми. Разбираш ли къде е разликата?

Ето за това става дума. И защо нито полиция, нито съд, нито пък прокуратура, се самосезира да види откъде идват тия пари, с които се купуват тия имоти.

Това къде живея аз и на каква цена изобщо не съм обсъждала. Както виждаш, аз и в темата на Гъркинята не писах, защото цените и доходите тук и там нямат нищо общо - несравними неща са. Животът тук и животът там. Нямат нищо общо. Което ти, колкото и да ходиш в командировки, няма как да знаеш, щото в командировка си просто турист..

Що касае какво си береш в двора - имаш си двор, береш си. Твоя си работа.



Тема Re: Къщинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.04.23 16:01



Моите родители си купиха къща, селска, точно в Северозападнала България, както я наричат зевзеците по ФБ, доста я постегнах, че имаше тук-там нужда от ремонт, покрива уж беше нов, година по-късно и него поправиха, и си гледат домати, чушки, тикви, баща ми си гледа асми, голям е мераклия, даже пергола им е направил.. Обаче, не мърдат от там, в сезона на зеленчуците, щото ако не ги поливали една седмица, щели да умрат.. което си е кофти, никъде не могат да мръднат на почивка..

Имам близка приятелка в София, или по-точно имах, зъболекарка. Купи си къща в Бистрица навремето, много й се чудех. Ама, аз съм била на 34-35, тя към 54-55. Беше си сложила градински лампи с фотоклетки - много ми хареса, и как си беше оформила плочника към двора.. Има страхотни идеи.

Най-хубаво е да живееш в къща, собствена. И аз се замислям по въпроса. Но, аз харесвам големия град с неговите възможности, и поне на този етап не искам да се забивам на село.. Да оставим настрана факта, че имам да работя одоста години.. Но, един ден, кой знае, кой какво го чака..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.