Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 15.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Бъркане в хладилника на домакинитенови  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано14.04.23 18:32



Покрай няколко случки с наши гости (малко случки на брой, но достатъчни да ми вдигнат кръвното), които ни гостуваха с преспиване, и които си отваряха и бъркаха в нашия хладилник (включително нощем, ние до като спим), та рекох да се осведомя за положението в други места по света:

В България, ако имате гост - независимо дали нощува при вас или не - прието ли е за нормално този гост да ви отваря хладилника, да тършува в него, да си вади храна?



Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Santo Modesto]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.04.23 18:45



В България е прието, обаче за мен е no go!! Много хора имат тоя гаден навик. Освен това, това човек го научава в първите 7 години - в чужд хладилник не се рови. После е късно…



Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Santo Modesto]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.04.23 19:06



Ако не е много близък човек, по-скоро не. Даже, като се замисля, приятели с преспиване не си искат и храна, ако не ги поканим да хапнат. Но аз винаги питам, предлагам не само храна и напитки, ами и ги каня да се самообслужат, ако им се хапва нещо друго. Но, обикновено не бъркат в хладилника на своя глава, когато им скимне, за да си вадят оттам, каквото им хареса, винаги питат може ли, ако някой ще си прави сандвич пита искаме ли да направи и за нас и те така. И близките роднини не тършуват само заради себе си, а за да приготвят нещо за всички след обсъждане и настояват и те да се включат в готвенето.

Аз не бих се разсърдила, ако мои гости с преспиване нещо огладнеят през нощта и отидат да си доядат в кухнята или станат по-рано и си направят кафе и закуска, докато домакините си доспиваме. Повече бих се притеснила някой да не остане гладен, отколкото от това, че ще ми изяде храната и ще ми изпие безалкохолното и алкохолното.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Santo Modesto]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.04.23 19:12



въвел съм закон вкъщи - в дамска чанта, в чуждо портмоне, джоб, поща или писмо СЕ НЕ БЪРКА!
Ама те, американците, и в чужди политики бъркат, та ти вярвам.



Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Santo Modesto]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.04.23 19:19



Спорна ти е темата...прието-неприето... зависи от възпитание, от гостоприемство, от граници или тяхната липса , от близост на хората...

За мен например не е приемливо да пипна нещо в чужда къща без да попитам. Недопустимо е да пипат и личните ми вещи. Но няма да направя грам на въпрос ако става дума за храната в хладилника. Ако някой е огладнял през нощта, да ме буди за позволение ли?

Със здраве да си е хапнал, да му е сладко



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Silverado]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.04.23 19:26



Абе човекът пита за хладилник и тенджера, не за джоб, портфейл и чужда поща.


Гостите му огладняли, щото. У вас като ви огладнеят гостите, докато спите, мишкуват ли по долапите за манджа?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Santo Modesto]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.23 19:41



Никога не ми се е случвало.
А на самия мен да ми дойде на ум подобно действие е абсурд.



Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Santo Modesto]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано14.04.23 19:54



Поне у нас и сред познатите ни, не.

Но в този новопобъркан свят, всичко е възможно.

WALL·E


Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: alisalisa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.04.23 19:55



не, не мишкват!


Ако им закуркат от глад червата, ще дойдат да ме срират у чергите и да ме дигнат на пожар да седнем пак на масата.
Ма те, сигур само мойте гости са така?



Тема Re: Бъркане в хладилника на домакинитенови [re: Silverado]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.04.23 20:03



За американците, родени в България и отишли в САЩ след 1990, беше пък диаспората в и около Чикаго бъркането в хладилника на домакините си е било често срещано.Както и при доста от останалите в кварталите, в които обикновено живеят.
Модесто просто е в САЩ* от 20 години или едно поколение по- рано.

__________
*Тексас е в САЩ.**
__________
**И Крит е в Гърция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.