Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Борисов при Ризова [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.03.23 21:42



Защото, парвати, това е въпрос не политически, а психологически.
За никого не е тайна, че процентно българите, които работят в ес и англия престижни и добре заплатени професии, е пренебреживо малък с тези, които работят тъй наречените непрестижни професии, дето никой местен няма да се хване да ги работи.
Отделно отношението към т. нар. емигранти, в които влизаме и ние, не е особено ласкаво.
И тъй с времето в тези хора се оформя една омраза към държавата, която ги е приела, и нейните граждани.
Моите наблюдения са основно за австрия, отчасти и за германия.

"бачкам като идиот, съсипвам се, а тия гадове ми плащат едно нищо"
Последното съм го чувала и от лекари.
Комплексът за малоценност.
Това е повече от благодатна почва, в която зърната на измислени партии като на копейкин, много бързо избуяват.
Ето, намери се някой, който мисли за България и българите.
Повечето от тия хора контактуват изключително с други емигранти, като сами се разграничават от "гадните европейци".

Много дълго още мога да пиша, но това е в основни линии.
Злоба към уредената държава и гражданите й, които, видиш ли, на малкия ми пръст не могат да стъпят, ама си живеят живота.
В същото време обаче се ползват от всички плюсове на социалната система.
Отделно червените емисари не спят, дето беше писала една "аз съм в испания, щото е топло.
Ако в русия не беше студено, щях да живея там"





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Борисов при Ризова [re: Silverado]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.03.23 21:43



Може ли да си спестиш простотиите, моля.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Борисов при Ризова [re: tartarianeyes]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано31.03.23 21:53



Може ли да си спестиш простотиите, моля

къде видя такива, моля?


Защото както много добре ме знаеш, че аз съм млаТ и културен мъШ!



Тема Re: Борисов при Ризова [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано31.03.23 21:50



Ох, както се казва - от твойта клавиатура - в Божиите уши! :)))) А дано, а дано.



...Но няма да стане така, твоите страхове и на миналите избори бяха подобни (май), но не се сбъднаха.

Аз лично залагам на "хартиената" коалиция, че този път ще направи правителство. Много по-вероятно изглежда. Но ще видим, де. Искаме, не искаме - ще разберем.



Тема Re: Борисов при Ризова [re: tartarianeyes]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано31.03.23 21:58



ма виж, как само хубаво описваш бившият еРекторат на ДеБейците навънкашни, а?





Тема Re: Борисов при Ризова [re: UnicaDonna]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано31.03.23 21:58



Борисов не мога да го слушам дори 1 минута, непонятно ми е как някой може да гласува за него.

А ПП добре говорят, че ще спрат кражбата на милиарди от държавата, но всъщност се занимават с продажна външна политика, за която не случайно не споменават нищо. Така че пълен фарс отново.

Ако това са водещите партии, големия ми страх е да не вкарат България във войната, защото там е много мръсна история.



Тема Re: Борисов при Ризова [re: Luchezara]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано31.03.23 21:59



анджък!





Тема Re: Борисов при Ризова [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано31.03.23 21:59



Разбирам какво искаш да кажеш. Много е важна нагласата, с която си тръгнал, както и желанието да бъдеш където си, Тарти. Тук например на летището се запознахме с един млад мъж, 28 годишен от .. а, де.. някакъв град като излезнеш от Варна в посока Бургас .. забравих как се казваше. Тук работи и живее в близост до Аугсбург, като строителен работник - слагал дограми. Плащали му 2500 евро чисто. И той ми казва “кога ще взимам в България такива пари, питам те? Вярно, в къщи си е най-хубаво, аз затова когато мога се прибирам”. И не е само той - през годините съм срещала много емигранти по летищата, българи, които така разсъждават. Да не ти казвам колко си карат автомобилите с българска регистрация, щото тук застраховките и данъка са по-големи. Не можеш да живееш в два Свята. Но, те не го разбират. Те са емигранти и винаги ще си останат такива. Същото, което бях писала на някой тъдява за не-софиянците - само бързат да дойде уикенда, че да си отидат на село. Всичко зависи от нагласата. Да не говорим, че повечето не си правят труда дс научат езика, а живеят с години в чужбина - общуват само със сънародници и гледат българска телевизия .. е не става така. Затова вероятно обещанията за BALRAGIA NA TRI MURETA ги влече.. ама това за глупости. Да, бългсрите имаме ужасно лошо реноме навън и е много трудно.. но, в крайна сметка, всичко зависи от човека.

Но те разбрах и на тази база съм съгласна с теб.





Тема Re: Борисов при Ризова [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано31.03.23 22:00



За никого не е тайна, че процентно българите, които работят в ес и англия престижни и добре заплатени професии, е пренебреживо малък с тези, които работят тъй наречените непрестижни професии, дето никой местен няма да се хване да ги работи.

Забрави за тези, които не са на гурбет, а се учат там. И те съвсем не са малко. И съвсем не контактуват само със сънародници. Те бяха тези, които 2020 дойдоха на жълтите павета да викат "мутри вън!" и ядоха бой. И те ли според тебе ще гласуват за КК?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Борисов при Ризова [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано31.03.23 22:40



"Този наистина прекрасен човек Лорел"....тук се разплаках и още рева

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.