Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Някой прави ли разлика..нови  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано29.03.23 12:13



между обсъждане на написано и обсъждане на човек?

Новак, я!..



Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.03.23 12:55



Айде сега още 5-10 едноклетъчни да нашляпат теми, щото един катинар им сецнал супердуперценните мисли и изяви в полет.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано29.03.23 13:01



Явно ти не можеш.

Новак, я!..



Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.03.23 13:14



Някой прави ли разлика между обсъждане на написано и обсъждане на човек?

НЯМА разлика. Написаното е написано ОТ ЧОВЕК.

В по-косвения смисъл, ако обсъждаш разказ, статия или коментар - пак косвено "обсъждаш" (даваш мнение) за този, който го е написал - неговите възгледи, талант, способности да анализира.

Още по-пряко е, ако човекът е написал нещо ЗА СЕБЕ СИ. Обсъждайки го - ти вече ПРЯКО обсъждаш самия човек.

Може би неправилно си употребила думата "обсъждам". Може би си имала предвид "цитирам".

Ако само цитираш - МОЖЕ БИ не проявяваш лично отношение, но това рядко е така. Цитира се с някаква цел. Което също отива към обсъждане.

А в най-конкретния случай - не бих цитирала нищо, написано от някого, свързано със семейството му и изобщо - личния му живот. Не сме от вчера в клуба - всеки цитат от наш пост би могъл да се вади от контекст, да се използва за заяждане, за влизане в спор или група и пр, и пр...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.03.23 13:33



Само едноклетчните с болни амбиции да си доизповръщат съдържимото, щото логорейският напън не прощава, могат.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: ShokoLada]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано29.03.23 13:38



Дали се обсъжда някой клубар или какво е написал, обикновено е за заяждане.
Мен НЕ ме интересува мъжа на дадена клубарка, не ми е в къщата.
Кой живее на квартира и кой има скъпа къща не ме вълнува.
Отнасям се с клубарите така както те се държат в клуба, а не какво имане имат.
Парите са важни, но ако човек е злобен, прост и нагъл, никакви пари не мога да го заличат.





Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано29.03.23 13:48



А! Ето едно конструктивно мнение за диалог. За какъв личен живот говорим в обществен виртуал? Тук се знае само това, което аз искам да се знае и за това си нося отговорност. Това едно. Хорските измислици и премислици са интересни до толкова, доколкото измислящия показва себе си.. т.е. можеш да научиш много за него... една ситуация как я тълкува.
Обсъждането на написано, не е обсъждане на целият човек.. а на конкретно нещо. Когато чета стихотворение не обсъждам автора и защо го е написал, а ми е интересна емоцията, която ми носи.. т.е. близко ли е до мен, показва ли ми нови неща.. и т.н...
Ако мнението ти се гради само на това за мъжа на Лира.. т.е. това, което тя е писала.. няма как да го наречеш намеса в личния живот.. защото тя го направи обществен.. и това е просто пример, защото май си трябва уеднаквяване или поне някакъв стандарт.. какво е обида, какво е намеса, какво е вреда и т.н.
Мен ме изкараха пияна, само защото бях седнала на тротоара.. а аз често го правя особено лятото.. и това е пример, как човек криви видяно, прочетено и т.н. според собствена призма.. А факт е, че дори аз не съм се виждала пияна.. : ) Та темата ми е за разминаванията във виждането и кой какво коментира.. човека или написаното. Човек е многопластов, ако виждаш и коментираш само един пласт/например негативен според теб/, рискуваш да не видиш другите му пластове.. а те може да са прекрасни..

Новак, я!..



Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано29.03.23 13:50



Не съм искала автобиография на тъпотията ти. Ако не можеш да схванеш темата, не се напъвай..

Новак, я!..



Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: 4ereshka2]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано29.03.23 13:53



Е не винаги е заяждане.. понякога е изразяване на различно мнение.
А за другото съм на подобно мнение.

Новак, я!..



Тема Re: Някой прави ли разлика..нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.03.23 13:58



В тъпотия можеш да нарочваш някой друг... започвайки от образа в огледалото си.



Пусни тема за всенародно обсъждане : "Тъпа ли е Алиса", пъ чети какво ще ти отговорят хората, дори и най-мразещите ме.
Патка едноклетъчна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.