Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нямам време..нови  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано23.03.23 17:23



тази фраза все по-често се чува, а остави другото, ами и аз я използвам. Та къде ни е времето? Едно време хората са живеели доста по-труден живот и са имали време за всичко..
Та къде ни е времето.. и за какво най-често нямате време..

Новак, я!..



Тема Re: Нямам време..нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.03.23 17:39



Едно време хората са живеели доста по-труден живот и са имали време за всичко..

За кое всичко?
Сега хората искат всичко, затова нямат време.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема ено време е нямало за какво да си го прахосватнови [re: ShokoLada]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.23 19:12







Тема Re: Нямам време..нови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано23.03.23 21:07



Аз имам време да си говоря безкрайно по телефона, да си поръчвам гащи и рокли, но да си купя тонер за принтера (за косата мога) нямам време, щото не е интересно и не знам какъв


И щото има кой да ми го поръчва и защото това не е моя работа



Тема Re: Нямам време..нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.03.23 21:36



Та къде ни е времето? Едно време хората са живеели доста по-труден живот и са имали време за всичко..

Абсолютно съгласна.

Доста често си мисля... Моята майка ходеше на работа 8 пълни часа, освен това ВСЕКИ ДЕН готвеше, правеше сладкиши, на младини нямаше автоматични перални - значи переше 4 души на ръка, и ги гладеше, шиеше ни сама рокли, ловеше си бримките на чорапите, плетеше, къщата винаги беше чиста и подредена, доста четеше...после редовно си гледаше и телевизия (когат я пуснаха). Винаги сама пазаруваше, ама не в хипермаркети - всичко наведнъж, а за всяко нещо - отделен магазин. Месеше козунаците.

Нямам чувството, че ще мога да върша всичко това.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Нямам време..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано23.03.23 21:55



Щото имаш нет. Ние докато тръгнем някъде 1 час минава, да не кажа два, да видим фейса, мейла, дира и намкво



Тема Re: Нямам време..нови [re: ShokoLada]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано23.03.23 22:10



Времето ни е загубено из социалните мрежи

На мен ми стига времето, аз обичам тази фраза: има повече време на тази Земя отколкото живот, въпрос на организация и планиране.

אהבה

Тема Re: Нямам време..нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.03.23 22:21



То мейл, то клуб, то филми онлайн, то умни медии с неща от които не разбираме нищо, но четем/гледаме там да се чувстваме по-по. Това е много допълнително време



Инак давам пример. Един домашен хляб иска 10 мин усилия. И е по-полезен, и по-вкусен. Докато втасва, можеш да отметнеш една манджа, докато се пече - да измиеш чиниите или да минеш една стирка на пода. А и едно време едно пиле с картофи с малко туршия го ядяхме 4 човека 2 дни с хляб и лютеница. С кекс през ден за десерт Сега ядене за 4 човека за 2 дни е лиготня пълна Аз примерно мога поне 1-2 часа на ден да се въртя на печката. Нещо като хоби, отпуска ме, зарежда ме, не мисля. После и чиниите и пода... и то свинска работа излишна накрая. През тия 2-3 часа мога да поддържам градина или да плета пуловери.

Грижата за децата също е голям залък. С 2-3 деца то са уроци, курсове, рождени дни, влачене, взимане. Ние навремето ходихме сами навсякъде.

Хигиената. Честно казано 4 човека да се къпят 2 пъти на ден лете - ноу уей И такова пране на панталони на 1 обличане - абсурд.

Спането - аз спя много малко, но имам познати си откарват 8-9 часа на ден. Че майка ми беше будна в 23.30 и в 6.30 пак беше будна. И секс сигурно са правили през това време

И вила с градина гледаха. А майка ми и извънредно оставаше след работа понякога. Свръхчовеци!

Ако само спреш телефона и нета, ще видиш как и кози ще можеш да пасеш в свободното време. Лятото денят е дълъг



Тема Re: Нямам време..нови [re: ShokoLada]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано23.03.23 23:05



В някои положения "нямам време" е усещане за края.
"още малко ми остава, а още толкова неща са недовършени, неизживяни"



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Нямам време..нови [re: 2biri]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано23.03.23 23:15



2 мейла, 4 социални мрежи, телефон, и задачи на макс. Жена, дете и те така.
И тука прескачам да ви гледам сеира от време на време


Земеделската работа още не е и започнала, така че... Живот и здраве, дето се вика!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.