Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема They/Themнови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.03.23 11:12



Предполагам знаете за “джендър неутралното говорене”, което от няколко години си прокарва път. Третият пол, който е толкова важен, че някакъв левент осъди миналата година Дойче Бан (Или казано по Модестовски - Немски влакове) за 1.000,00€, понеже нямало “други”, когато трябвало да посочи половата си принадлежност. Това взима някакви невероятни размери .. в англоговорящите държави е “they“. В Германия било Dey или deren..



Е, преди няколко дни ми попадна видео на Джефри Стар, в което той говори срещу въпросното говорене. Разпространява се като пожар в суха степ из виртуалното пространство. Във видеото той казва на интервюиращия го журналист, че е ненормално да се твърди, че има повече* от два пола - “има “той” и “тя”, всичко друго са глупости. Не знам кой го измисли, но е пълна глупост и нищо повече. Обаче ви трябва някой като мен, който изглежда като мен, за да каже това, защото ако го кажете Вие, ще Ви обвинят, че сте хомофоб, мразите транс хората, мразите гейовете. А всъщност не мразите никого, просто споделяте мнение”. Страшен пич!

Джефри Стар е бивш музикант, предприемач и бюти-гуро, иначе казано - консултант по козметика, има и канал в YouTube с милиони последователи, транссексуален, притежаващ собствена козметична компания - Джефри Стар Козметик, американец, роден и живеещ в Калифорния.



Кой беше казал, че ни трябва някой луд, за да ни посочи лудостта ..

*”повече” беше пропуснато, сори.. което в случая е супер важно.

Редактирано от parvaty на 24.03.23 11:22.



Тема Re: They/Themнови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.03.23 11:43



В България има едно момче, Тишо, чух го, видях го като участник в едно тв реалити, Фермата. Некъф културист с медали, гей. Имаше си приятел. Дотук добре, ама няколко години по-късно тъй се вторачил в женското си начало, че набива хормони, отгледа си цици, не знам дали и докъде стигна с операциите и стана Елвира. Раздели се с дългогодишния си партньор гей, щото човекът си падал по мъж гей, не по префасониран като жена педал. Кара-вара, нещо не му потръгнало като ТЯ и пак си върна мъжката визия - гей, ама ТОЙ.

Ам, байгън, бре! Днеска съм ТОЙ, утре съм ТЯ, вдругиден съм ТО и народът ката ден да гадае и да се чуди как да се обръща към тях, сакън, да не нарани крехката им душевност! Да си имплантират по една светеща лампа на челата - ТОЙ в червено, ТЯ в зелено, ТО в синьо, че като ги срещнеш на улицата, да знаеш какво местоимение да използваш, без да те дава под съд, че си му настъпил човешките права по опашката.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: They/Themнови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.03.23 11:57



Ами.. аз гледах един сериал наскоро “Нощна смяна”, щатски. Там единият от водещите герои беше лекар, служил два мандата в Афганистан, гей. Приятелят му и той военен, но без да е лекар. Та, лекаря не смееше да каже, че е гей. В Америка. Е, вярно, в Тексас, което не е баш същото. Та.. Представяш ли си в България .. това по повод женската му проява на тоз гей..

Иначе мен не ме вълнува кой как се чувства, стига да спрат с тия глупости. Има само два пола. А те ако искат да се чувстват като извънземни.. и верно, да ходят със светофари. Ама, въпреки това.. или си мъж, или жена.. какво е това “те”..



Тема Re: They/Themнови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.23 12:13



Мелиса, бе, ква Елвира.

В бг мама в раздела за фитнеса има

за него като инструктор, още си седи с името Мелиса, сигурно щото не знаят дали последно е Тихомир, или още ще има.


They беше/бяха гадже по едно време на Емили с тротинетката.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 24.03.23 17:15.



Тема Re: They/Themнови [re: parvaty]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано24.03.23 13:20



Гледам в тубата видеа за козметика, гримове за жени 40-70г.
Джефри стар не го понасям, няма начин да съм му последователка.
А че има 2 пола, ДА



Тема Re: They/Themнови [re: 4ereshka2]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.03.23 13:55



E, аз не съм му последователка, но когато има право - има.

Иначе той има интересни ревюта на козметика, и аз също не съм фен на Лореал, като него - по отношение на каквито и да било продукти - всичките са тъпкани с химия до козирката. Гарние и Ести Лаудер стават, забележка под черта. Беше коментирал някакви спирали, та го гледах. Аз ползвам на Мейкъп Факчъри спиралите и съм доволна. И те са с химия до козирката, но ми харесват повече. Иначе за козметика - аз следя едно гуру в тази насока и ползвам основно серуми по нейните съвети. Родих се.



Сега е много модерно, апропо, всеки втори, и който знае, и който не - презентира козметика за жени над 40. Както казвала Ана Уинтур (истинската Миранда Пресли) "съвременната жена държи да участва в съвременния бизнес-живот - има собствени доходи и отделя време за себе си". А също и средства. може би затова толкова популярно стана който знае и който не да се маца пред камерите и да пуска видеа по ФБ и Тик-Ток.



Тема Re: They/Themнови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано24.03.23 14:12



Два пола са, мъжки и женски.
Това е.
Е, медицинските особености са друга тема.

В някакъв спор един изтъкваше, че и кентаврите даже били мъжки и женски, а друг му отговори, че те не били човеци.

Помислих си, че сигурно ще се наложи освен по пол, да се определяме и по отношение на хомо сапиенс: човек, получовек, полубог, андроид, извънземно и т. н.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: They/Themнови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.03.23 14:40



Помислих си, че сигурно ще се наложи освен по пол, да се определяме и по отношение на хомо сапиенс: човек, получовек, полубог, андроид, извънземно и т. н.

ти се майтапиш, ама те натам отиват работите.. щом транссексуалният им го казва "спрете се бе, прекалявате".. смятай..



Тема Re: They/Themнови [re: alisalisa]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано24.03.23 15:27



Тоя не беше ли се взел с Емили тротинетката и май искаха да си осиновяват дете, пу, пу, пу, пази Боже!





Тема Re: They/Themнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано24.03.23 16:00



Не беше ли точно Парватката, която преди някой и друг месец ме обвиняваше че разнасям фалшиви информации за тенденциите в ЕС вече да не се употребяват само местоимения, определящи точно двата пола?

Нещо зсвързано с Истанбулската конвенция май беше… или в друга тема.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.