Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема "Политиката на мократа спагета"нови  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 17:11



от Кристиян Шкварек:

"....Преди точно една година министър-председателят на България Кирил Петков официално откри културния ни клуб "Иван Михайлов" в Битоля. В това, както и в цялата си политика по отношение на Македония бе "твърд като мокра спагета".
Месец по-късно клубът бе опожарен.
8 месеца по-късно пребиха жестоко Христиан Пендиков.
Година по-късно, вчера, Скопие официално заличи клуба.
Това се случва СЛЕД като България вдигна ветото. СЛЕД като отвори авиолиния София -Скопие. СЛЕД като кабинетът Петков уж "поправи грешката" на втвърдена линия към Скопие от страна на предишния кабинет ГЕРБ-ВМРО, и се преви всячески пред македонците в знак на добросъседство.
През цялото това време повтарях, че "политиката на мократа спагета" не минава на Балканите. Напротив. Тук не е Бенелукса. Не е Скандинавия. Тук слабостта не се възприема като знак на добросъседство, а като сигнал да удариш.
НИЩО от това, което кабинетът Петков и всеобщата демократична общност предвещаваха, че ще се случи, ако станем добри и меки към Скопие - не се случи.
ВСИЧКО, за което предупреждавахме - че ще ни се качат на главата, защото са усетили слабост тук, в София, се случи.
"Политиката на мократа спагета" може би е подходяща за управник в Люксембург. Нека Петков и Лорер, който пък даже не вярваше на пребития българин, да отидат там - в Люксембург или Дания да стават политици. Тук, на Балканите, на рубежа на Европа, се търсят държавници, а не мениджъри от Бизнес Парка. Търсят се лидери, а не стажантки в адвокатски кантори или НПО-активисти. Защото тук, на Балканите, слабостта се наказва от съседите ти.
А вие - ПП/ДБ, когато бяхте на власт, смърдяхте на слабост и нагаждачество. Тази слабост миришеше чак до Скопие."

No more comments.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 18:50



Това писание сега част от предизборната кампания ли е?
И ако ли да, за коя партия/коалиция?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 20:13



Няма политика, а само хронология. Който следи събитията е наясно





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 21:08



Няма политика, а само хронология.
Ти нидьей, има и още как!


Ама хуу, айде, поставям се на твоето становище и се съгласявам (привидно), че това е само хронология.
И?
Какъвто и извод да се тегли от написаната хронология – той е политически.
Значи харвардците са се о**али?
Ок. съгласен.
Кой щеше да го изиграе по-добре? Кой щеше да отстои на натиска отвън?
Кой е най-малко податлив?
Кажи ми, моля те, понеже не мога да се сетя сам.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 22:37



Извода е че докато си избираме да ни упралвяват безгръбначни ибрикчии никой няма да се съобразява с нас.
Не вярвам да си толкова слабо информиран или че толкова си затъпял

в последените месеци за да не виждаш .
Всеки би го отиграл по-добре, който не си сменя позицията си през няколко месеца.
Ами на външният натиск майната им. Що не натиснат РСМ да не се държат като македонопитеци?
Ами ако утре отвън решат да си закрием държавата и това ли трябва да приемем безропотно? Щото някой външен малоумник в Париж, Брюксел, Вашингтон или Москва е решил така?
Не е ли видно само след по-малко от година, че това е само в наша вреда? Да ти напомням ли какъв натиск имаше върху Гърция да ги пуснат в НАТО? Ама гърците не се огънаха 20 г. докато наглите македонопитеци не подписаха подробен договор с който се отказаха от всиките си антични претенции.

Редактирано от Metropolis на 24.03.23 22:44.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.03.23 22:41



Сърбите не са ни братя.
Северните македонци са си бивши югославски наши ТРЕТИ братовчеди.
Баба Югослава умре и цицаньето от 2 майки е до време.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 22:54



Ти пък къде видя да съм казах нещо за сърбите? Какви са ни македонците и за какви се имат също не ме интересува. Вълнува ме само да се съобразяват поне с елементарни принципи на съвремието. Дори не говоря за принципи на ЕС. А те продължават да се изявяват като австралопитеци е стават от ден на ден по-нагли.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 23:01



Извода е че докато си избираме да ни упралвяват безгръбначни ибрикчии никой няма да се съобразява с нас.

Покорно благодаря, че избра 1-во лице мн.ч. за тази си мисъл. Демек на един и същи хал сме двамата с тебе, така че няма какво да ми се възмущаваш.
Избираш това, което ти се предлага. След като ти се предлагат само "безгръбначни ибрикчии", кого да избереш, моля? Те затова тези, които ходят да избират стават все по-малко.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 23:08



Аз теб не те знам. Лично аз почти винаги гласувам с много малки изключения (ако съм много болен или извън страната). И винаги намирам прилични хора за които да гласувам. Не ме вълнува много дали ще влязат в парламата или не. Така че къде съм аз къде си ти бре.





Тема aрпафидето на гърцитенови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 23:16



от преди

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.