Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема "Политиката на мократа спагета"  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 17:11



от Кристиян Шкварек:

"....Преди точно една година министър-председателят на България Кирил Петков официално откри културния ни клуб "Иван Михайлов" в Битоля. В това, както и в цялата си политика по отношение на Македония бе "твърд като мокра спагета".
Месец по-късно клубът бе опожарен.
8 месеца по-късно пребиха жестоко Христиан Пендиков.
Година по-късно, вчера, Скопие официално заличи клуба.
Това се случва СЛЕД като България вдигна ветото. СЛЕД като отвори авиолиния София -Скопие. СЛЕД като кабинетът Петков уж "поправи грешката" на втвърдена линия към Скопие от страна на предишния кабинет ГЕРБ-ВМРО, и се преви всячески пред македонците в знак на добросъседство.
През цялото това време повтарях, че "политиката на мократа спагета" не минава на Балканите. Напротив. Тук не е Бенелукса. Не е Скандинавия. Тук слабостта не се възприема като знак на добросъседство, а като сигнал да удариш.
НИЩО от това, което кабинетът Петков и всеобщата демократична общност предвещаваха, че ще се случи, ако станем добри и меки към Скопие - не се случи.
ВСИЧКО, за което предупреждавахме - че ще ни се качат на главата, защото са усетили слабост тук, в София, се случи.
"Политиката на мократа спагета" може би е подходяща за управник в Люксембург. Нека Петков и Лорер, който пък даже не вярваше на пребития българин, да отидат там - в Люксембург или Дания да стават политици. Тук, на Балканите, на рубежа на Европа, се търсят държавници, а не мениджъри от Бизнес Парка. Търсят се лидери, а не стажантки в адвокатски кантори или НПО-активисти. Защото тук, на Балканите, слабостта се наказва от съседите ти.
А вие - ПП/ДБ, когато бяхте на власт, смърдяхте на слабост и нагаждачество. Тази слабост миришеше чак до Скопие."

No more comments.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 18:50



Това писание сега част от предизборната кампания ли е?
И ако ли да, за коя партия/коалиция?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 20:13



Няма политика, а само хронология. Който следи събитията е наясно





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 21:08



Няма политика, а само хронология.
Ти нидьей, има и още как!


Ама хуу, айде, поставям се на твоето становище и се съгласявам (привидно), че това е само хронология.
И?
Какъвто и извод да се тегли от написаната хронология – той е политически.
Значи харвардците са се о**али?
Ок. съгласен.
Кой щеше да го изиграе по-добре? Кой щеше да отстои на натиска отвън?
Кой е най-малко податлив?
Кажи ми, моля те, понеже не мога да се сетя сам.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 22:37



Извода е че докато си избираме да ни упралвяват безгръбначни ибрикчии никой няма да се съобразява с нас.
Не вярвам да си толкова слабо информиран или че толкова си затъпял

в последените месеци за да не виждаш .
Всеки би го отиграл по-добре, който не си сменя позицията си през няколко месеца.
Ами на външният натиск майната им. Що не натиснат РСМ да не се държат като македонопитеци?
Ами ако утре отвън решат да си закрием държавата и това ли трябва да приемем безропотно? Щото някой външен малоумник в Париж, Брюксел, Вашингтон или Москва е решил така?
Не е ли видно само след по-малко от година, че това е само в наша вреда? Да ти напомням ли какъв натиск имаше върху Гърция да ги пуснат в НАТО? Ама гърците не се огънаха 20 г. докато наглите македонопитеци не подписаха подробен договор с който се отказаха от всиките си антични претенции.

Редактирано от Metropolis на 24.03.23 22:44.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.03.23 22:41



Сърбите не са ни братя.
Северните македонци са си бивши югославски наши ТРЕТИ братовчеди.
Баба Югослава умре и цицаньето от 2 майки е до време.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 22:54



Ти пък къде видя да съм казах нещо за сърбите? Какви са ни македонците и за какви се имат също не ме интересува. Вълнува ме само да се съобразяват поне с елементарни принципи на съвремието. Дори не говоря за принципи на ЕС. А те продължават да се изявяват като австралопитеци е стават от ден на ден по-нагли.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 23:01



Извода е че докато си избираме да ни упралвяват безгръбначни ибрикчии никой няма да се съобразява с нас.

Покорно благодаря, че избра 1-во лице мн.ч. за тази си мисъл. Демек на един и същи хал сме двамата с тебе, така че няма какво да ми се възмущаваш.
Избираш това, което ти се предлага. След като ти се предлагат само "безгръбначни ибрикчии", кого да избереш, моля? Те затова тези, които ходят да избират стават все по-малко.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 23:08



Аз теб не те знам. Лично аз почти винаги гласувам с много малки изключения (ако съм много болен или извън страната). И винаги намирам прилични хора за които да гласувам. Не ме вълнува много дали ще влязат в парламата или не. Така че къде съм аз къде си ти бре.





Тема aрпафидето на гърцитенови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 23:16



от преди

.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 23:16



Аз теб не те знам.
.......
Така че къде съм аз къде си ти бре.

След първото изречение второто става безпредметно.



Прав си, че освен тези, които редовно влизат в парламента, има и такива, които никога не влизат. Някои от тях, като им четеш програмите или следиш изказванията, ти се струват читави. Ама те програмите на всички партии се четат добре.

Ок, ти си гласувал за една от малките, успокоил си гражданската си съвест...
И?
Има ли някакъв резултат?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.03.23 23:17



Ти казваш, че се изявяват като австралопитеци - аз просто уточнявам, че се изявяват като югославяни.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 23:22



Ами и словенците и хърватите и други бяха югославяни. Макетата се изявяват като титовисти-милошевци. Според мен дори не всички сърби се проявяват така примитивно.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.03.23 23:23



То смисъл има, ама няма сега да се занимаваме с елементарна логика. не те знам дали и за кого гласуваш. Тук обаче ми обяснаваш, че нямало никакво друго решение осен да се гласува за безгръбначни ибрикчии, които щедро финансират отвън. Аз ти казвам обаче, че има и други решения.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.03.23 23:29



Тук обаче ми обяснаваш, че нямало никакво друго решение осен да се гласува за безгръбначни ибрикчии, които щедро финансират отвън.
Къде съм писал такова нещо, я ми напомни, че нещо не мога да се сетя.



Аз ти казвам обаче, че има и други решения.
Я да чуем.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.03.23 08:06



Това писание сега част от предизборната кампания ли е?
И ако ли да, за коя партия/коалиция?


Кристиян Шкварек
Млад, политически амбициозен, популярен с острите си политически статии, през 2019г. се кандидатира за евродепутат от листата на ВМРО, все още си играе с тях на пясъчника.

Кристиян Шкварек е роден в София, следва история в Ковънтри, Англия и европеистика в Лювен, Белгия. Прави стажове в институциите на ЕС в Брюксел, а след 6 години в чужбина се завръща в София, където започва кариера в корпоративната сфера. Политически и международен анализатор в редица медии, публичен говорител и кандидат-евродепутат през 2019 г. Учредител на Евроатлантическия център за сигурност, официален представител на групата на ЕКР за България и председател на Младежкия консервативен клуб.

Метро си го харесва и вероятно следва в Фейсбук, това е поредната му тема, в която цитира Шкварек.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор bipet (шапшал)
Публикувано25.03.23 09:55



„Да ти напомням ли какъв натиск имаше върху Гърция да ги пуснат в НАТО? Ама гърците не се огънаха 20 г. докато наглите македонопитеци не подписаха подробен договор с който се отказаха от всиките си антични претенции“

И тебе ще попитам – ти чел ли си този договор ? На Крафтъра го бях копнал отнякъде и той си призна че не го е чел.
Този договор е победа на македонската упоритост, ако щеш наречи я инат. И най-важният резултат от него – името Македония. Македонците ще си живеят в Македония, пък била тя и Северна. Античността я има в договора, доколкото двете държави ще решават този въпрос. По натам. Аз не знам да е решен.
Има го договора в интернет, сигурно ще посочиш къде точно пише това, което казваш, или само си плямпаш.

А защо си копнал и лепнал тук: „Македония е една и е гръцка“ сам си знаеш.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.03.23 12:43



това "След като ти се предлагат само "безгръбначни ибрикчии", кого да избереш, моля?
си написал по-горе:

Какво да чуеш? Нали ти обясних, как гласувам аз. При това не казвамче това е единственият начин да не подкрепяш безгръбначните ибрикчии.

Обърни внимание на протеста отразен в линка. Първо той е след подписване на преспанското споразумение и е по отношение на единствената отскъпка от страна на Гърция - да участва думата македония в промененото по конституция име на република македония от Югославия. При това митинга е в Атина. Сега не ми се търси да видиш какво беше в северна Гърция и Солун обастният град на провинцията им Македония.
Затова на гърците им опростиха огромен дял от дълга. Защото си знаят дълготряйните интереси, а не въртят опашки като помяри които можеш лесно да купиш с коричка сух хляб.





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: bipet]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.03.23 12:44



Ами чети договора а не си измисляй:

".....7
3. Each Party shall prevent and discourage acts, including acts of propaganda, by private entities likely to
incite chauvinism, hostility, irredentism and revisionism against the other Party.
ARTICLE 7
1. The Parties acknowledge that their respective understanding of the terms “Macedonia” and
“Macedonian” refers to a different historical context and cultural heritage.
2. When reference is made to the First Party, these terms denote not only the area and people of the
northern region of the First Party, but also their attributes, as well as the Hellenic civilization, history,
culture, and heritage of that region from antiquity to present day.
3. When reference is made to the Second Party, these terms denote its territory, language, people and
their attributes, with their own history, culture, and heritage, distinctly different from those referred to
under Article 7(2).
4. The Second Party notes that its official language, the Macedonian language, is within the group of South
Slavic languages. The Parties note that the official language and other attributes of the Second Party are
not related to the ancient Hellenic civilization, history, culture and heritage of the northern region of the
First Party.
5. Nothing in this Agreement is intended to denigrate in any way, or to alter or affect, the usage by the citizens of either Party....."

На теб трябва много да ти обяснява за да вденеш прости неща. Ако дано поне можеш да четеш с

:



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: alisalisa]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.03.23 12:55



Чат пат го следя да. Но не само него. В този случай коментара му беше най-кратък и концентриран. Затова го цитирах. Инак ако не ти харесва виж какво пише в последните дни по проблемите с РСм дори Белорадова май беше.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.03.23 13:29



Трета или четвърта тема пускаш по твоя си тертип - съдържаща само линк или цитат /цопи-пейста на цитат дори е положителна еволюционна промяна/ все от фб публикации на Шкварек. Без допълнителен коментар от твоя страна. Което автоматично те дефинира като фен, привърженик и последовател.

Адмиралът логично те попитал чии предизборни амбиции рекламираш, защото този автор му е непознат, ти го изяде с парцалите, че цитираш пророка на абсолютната истина и нЕма популизъм тук. А в действителност, за всеки, който дори през крив макарон хвърля по едно око към общественополитическата активност на този момък, е ясно като бял ден, че драпа за политическа кариера на всяка цена. Досега ползва ВМРО за ракета-носител, по-нататък ще видим.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.03.23 13:56



Европейски консерватори и реформисти.
Минава за консерватор.
Тая партия е представена от слабаков и ангел джамбазки, което ме кара да съм по-внимагелна към шкварек.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.03.23 13:56



И друг път съм цитирал един украинец - Петро Вершигора - който в книгата си "Хора с честа съвест" има едно изказване, че фолксдойчът разбирал само от един аргумент - тоягата.

Същото по мое (многократно) мнение важи за заклетите ни "роднини" от СРМ и политиците им.
България трябваше още преди 20 години да замрази политиката си с тая държава (дори и само заради историческия императив, че колкото пъти сме гледали натам все сме губили), а влизайки в ЕС да въведе визов режим и поне 200% мита на всяка стока от там.
Също така не биваше и да се раздават български паспорти на всеки тамошен, който е решил да си изкара такъв.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.03.23 14:14



Ето твое мнение, с което съм напълно съгласна.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано25.03.23 14:17



Също така не биваше и да се раздават български паспорти на всеки тамошен, който е решил да си изкара такъв.
Това може да се коригира сравнително бързо поне за половината.


Всеобща повинност в България вече няма, но мобилизацията и запасът доколкото ми е известно още не са отменени, нали? Всички макета от мъжки пол получили паспорт, да бъдат извикани запас. Който се яви минава курс по родолюбие и история, а който не се яви, се лишава от гражданство.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Ето твое мнение, с което съм напълно съгласна.нови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано25.03.23 14:18



Кво?


температура ли имаш? я премери!

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано25.03.23 14:49



Никога не е късно да го направим това! И да подходим 101 % по гръцки. Споделена история ли? Айде по една тояга и преписваме 1:1 Преспанското споразумение! Ако не - да одат на майната си! Аааа!



Тема Re: Ето твое мнение, с което съм напълно съгласна.нови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.03.23 14:52



Нямам
Но по този въпрос съм съгласна с поручика.

Съжалявам, ако това оставя пукнатина в иначе стабилния ми ястребовски имидж





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Ето твое мнение, с което съм напълно съгласна.нови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано25.03.23 14:56



Ти уби всичко романтично в мен!


Всичко!!!

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: alisalisa]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.03.23 15:16



По горе ти обясних защо цитирах този кратък текст. Ама ето ти е нещо

,



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tartarianeyes]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.03.23 15:18



Еми

. затова ми е леко симпатичен.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.03.23 15:23



Ти на думи са много радикален, а не си мърдаш задника да гласуваш.

Помисли поне малко над думите на д-р Любо Канов:

".....Време е да поразсъждаваме за следното:
. Всички отишли да гласуват и решили да дадат гласа си вече пети пореден път смятат, че са постъпили правилно и не са похабили напразно това свещено право. Гласували са по такъв начин, че техният вот да не се “похаби”. Тоест дали са го за партии, които имат шанс да “влезнат” в Парламента. Понякога не толкова защото са одобрявали програмите им, които почти никой не чете, а просто поради неясно “харесване” на някоя личност на чисто емоционално ниво. Но най-вече за да не отиде гласа им за партия, която според социолозите няма шанс да се класира.
Резултатът от тази “умна” стратегия за гласуване е кристално ясен днес. А той е пълен политически батак и безизходица за всички и президентски пропутински произвол в държавата. Може да се каже, че извънредно пресметливият и хитър българин за пети пореден път се е нахендрил и след дълбокоумните си изборни решения е допуснал онова, което мрази най-много — да се мине. Политически, с настоятелното си гласуване за онези “които могат да прескочат бариерата”, даже и да не са му особено симпатични, той упорито се самопрострелва в крака.
.......
Докато българският избирател у нас и в чужбина не започне да гласува за смислени избранници по убеждения и съвест, честно и без да хитрува с цел да спечели заедно с “победителя”, дотогава той или тя ще бъдат винаги “минати” въпреки безмерната си и световно известна интелигентност. Ще бъдат надхитрени от вечните политически шмекери и ще останат само с привилегията да псуват онези за които са гласували. Себе си няма как да псуват. А и не обичат....."



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tartarianeyes]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.03.23 20:39



Пресолил е манджата с кавичките. Когато приключва Първата световна война все още около 60% от християнското население на територията на днешна Северна Македония са българи.



Тема Re: Ето твое мнение, с което съм напълно съгласна.нови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.03.23 20:44



В това съм мноо добра, да унищожавам романтиката





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Ето твое мнение, с което съм напълно съгласна.нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.03.23 17:52



Тъкмо щях да и напиша, че както Джамбазки и Слабаков я карат да се съмнява в Шкварек, така Ржевски + политика (еле па по тоя въпрос) на едно място би трябвало да я накарат да се съмнява дали наистина е съгласна.

Ама докато измисля как да го кажа...

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.03.23 17:50.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.03.23 17:58



А другите какви са? Гърци сравнително малко, албанци християни - малко, власи има (но колко?), сърби заселници и сърбомани също надали много, македонизмът не е много напреднал още... Всичко това дава ли 40%?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.03.23 18:11



Броя на разните етноси започва да се променя значимо от началото на 20-век. Но никъде в началото на века ги няма митичните македонци. Още не са дошли от луната.


Малък пример за етносите в град .



Тема кратко пътуване в миналотонови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.03.23 18:18



чрез географски карти"

Българската държава преди завлядяването й от

.

Територалното деление на Византия на Балканите след поглъщане на .



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.03.23 18:26



Според последното преброяване, около 64% се самоопределят като македонци, 25% албанци, останалите са турци, цигани, бошняци, арумъни и други. И най-интересното: Българи – 1417 души, но над 80 000 македонци са получили българско гражданство на базата на деклариран български етнически произход до 2017 г. Десетки хиляди други граждани на Северна Македония са подали молби за българско гражданство, които все още не са удовлетворени.

Значи смятай, че до 1945г. 60% са си били българи, които сега се самоопределят като македонци, а когато им е изгодно, за да вземат гражданство, и за българи.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.03.23 18:37



Алиса, нали не мислиш, че това е информация, с която не бих се справила сама, освен дето ми е позната? Знам, че имаш навик да подценяваш чуждата интелигентност, а понякога и да не разбираш какво и защо се пита, щото.



Питам Тузлията, който очевидно е чел за тези неща не във вестника, дето и аз мога да го намеря с Гугъл, за процента българи измежду християните към 1918 г.
Оттогава насам има изселвания, заселвания, увеличаване на дела на едни за сметка на други. Турците са мюсюлмани. Преобладаващият брой от албанците в днешна РСМ също са мюсюлмани, а делът им се вдига през последните десетилетия вкл. за сметка на раждаемост. По никакъв начин добре познатата ми информация за етническия състав на РСМ днес не отговаря на въпроса за християните там преди сто години.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.03.23 18:44.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.03.23 18:44



Да, и това го знам и не това питам. Иначе като линк към Кънчов (за някой, който би се заинтересувал; аз съм чувала за него и етнографските данни от него без това) е полезно.

П.П. Скопие според Кънчов към 1900: 11 890 българи и 722 други християни без циганите, които са 1920 и не знам какви са по религия. Това прави 94% процента българи сред християните. Дори да приемем, че половината цигани са християни, пак българите остават над 85% (П.П. сега погледнах, че според В.К. циганите "всичките са мохамедани" конкретно в Скопие).

ПО на юг и югозапад е имало повечко гърци и власи, но пак 60% от християните - не от всички - ми се видяха малко малко. Затова попитах.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.03.23 18:59.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.03.23 18:56



Ами не съм прочела внимателно, че питаш за отпреди 100 години.
Що хапеш сега? То зор голям сакън някой да не ти подцени интелекта, чак фиксация.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.03.23 19:11



То е ясно че за началото на 20 век най-пълна картина ще има в османските архиви. Ама проблема е какво е запазено и кой може да има достъп до тях. Инак общата картина е

.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.03.23 22:56



То е ясно че за началото на 20 век най-пълна картина ще има в османските архиви. Ама проблема е какво е запазено и кой може да има достъп до тях.
Хайде, нека предположим, че се намерят пълните архиви с точните цифри.


Какво ще последва от това?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.23 00:32



Македония е загубена кауза още от илинденско-преображенското въстание.
Няма смисъл да се пилее енергия за несбъдници.
Да, в България има немалко хора, водещи рода си от ония земи, даже някои си знаят роднините.
Но в България има и много хора с произход от Беломорска Тракия, която също сме загубили в един момент. Както и от Северна Добруджа.
Не забелязвам чак такова желание нещата с тези области да бъдат "оправени", както с Македония.
Хайде да си гледаме нашата си кочинка, а ако някой е против нас, въпреки че ние нямаме нищо против него и го смятаме за брат, да се опитаме да го поставим на мястото му.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.23 00:33



Докато българският избирател у нас и в чужбина не започне да гласува за смислени избранници по убеждения и съвест, честно и без да хитрува

Еми, да ти обяснявам ли още защо не гласувам?
Защото не виждам нито един, който да е смислен и да ми отговаря на убежденията. И най-вече, не виждам нито един, който да е държавник.

Честно, по съвест и без да хитрувам, не гласувам.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.23 00:40



Скопие според Кънчов към 1900: 11 890 българи и 722 други християни без циганите, които са 1920 и не знам какви са по религия. Това прави 94% процента българи сред християните. Дори да приемем, че половината цигани са християни, пак българите остават над 85% (П.П. сега погледнах, че според В.К. циганите "всичките са мохамедани" конкретно в Скопие).

Значи, българите в Скопие процентно са били повече отколкото българите в София при освобождението и от българите в Пловдив при съединението.
Едва ли не 100 процента.
И дейба, не са си мръднали пръста да се присъединят към България.

Да ви попитам македонистите - нещо не ви ли намирисва тая работа?
И защо да му се не види в Скопие не се появи един Данаил Николаев или Драган Цанков, ми се появи полукриминалният изрод Ванче Михайлов?


Редактирано от oberleutnantRzevski на 27.03.23 01:00.



Тема да префразирам швейк, ще последва 1 големо лайнонови [re: ad miral]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано27.03.23 01:17



нищо няма да се промени
според севмашката версия, турците ги били броели за българи щото били екзархисти
ма те си знаели още тогава, че не са жолти татари



Тема има разликанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано27.03.23 01:18



в беломорска тракия и с добуджа, в момента почти няма българи
имало е няколко размени на население и изселнически спогодби



Тема Re: има разликанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.23 01:51



То и в Македония в момента почти няма българи - виж им преброяването.



Тема Никто не забыт, ничто не забытонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано27.03.23 03:44



не те знам от къде си
дядо ми е от западните покрайнини (не сев.македония, босилеградско)
много пъти ми е разказвал как границата е минала през кладенеца (бунара) в къщата на баща му

Редактирано от ~@!$^%*amp;()_+ на 27.03.23 03:47.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 07:03



Виж ся, с човек, който хал-хабер си няма от тия въпроси, освен че е прочел тук-там някакви неща в източници като вестник "Дума" и си мисли, че всичко е разбрал, мисля да не дискутирам, няма сми.

Без обидьi, нали.

Защо не си били мръднали пръста, ОМГ, както е казал поетът. Само тук-там по някой апел от местните, по някое писмо и едно нищо и никакво Кресненско-Разложко въстание. Ма то пък Кресненско-Разложко, не Скопско, язък. Не си мръднаха пръста по същата причина, по която вашето село в Търновско и въобще гордият ви болярски регион "не си мръдна пръста" 500 години, и по хептен същата, по която и в Беломорска Тракия също "не си мръднаха пръста" по същото време. Беломорска Тракия впрочем е тотално обезбългарена около и след Балканските войни и ПСВ, там са съвсем, съвсем други нещата за "оправяне", if any (имотите на бежанците).
Помня, че ти е казвано, но пак: македонист в общоприетата употреба НЕ означава това, дето ти си мислиш, че означава. Кои сме "ние", изобщо не знам.

П.П. И даже не си разбрал, че процентно от християните. Турците са още толкова, колкото всички християни, и отгоре: 13 хиляди без нещо християни, 14 хиляди и нещо турци и 2000 цигани.
Не "ни" намирисва, няма никаква причина. Е, ако трябва, ще измислим, ще нагласим, умеете ги тия неща.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!"

Редактирано от MupaM на 27.03.23 07:21.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 07:44



Кое пак не си разбрал? В това клонче на темата, която се накъса от неадекватни включвания си говорим с Мира дали има "стари снимки". Какво очакваш да следва от това че намериш стари родови снимки?



Тема Re: има разликанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 07:51



Ме си нас и гърците има междудържавно споразумение което урежда много от въпросите . Калфов Политис май беше. Между нас и сърбите подписано няма. За малко ни се е разминало по време на Гошо тарабата да станем Юго република. Тогава когато насила са македонизирали пиринският край. Затова сега македонопитеците претендират за македонско малцинство у нас



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 07:56



Викаш сред политиците няма таха ангелоподобен както си ти?





Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 08:11



Сичко разбрах, само не разбрах за кого агитираш.



Аз за Шкварек бих гласувала, ама той само загрява засега явно. При всичките условности (ясно, че това е показване за пред публиката и някои неща са си ачик казани с цел да се харесат на съответния дял от публиката, а не че са нещо практични или реално приложими) изглежда добре за политик. Сега, те преди да поемат властта наистина, всичките изглеждат на някого повече или по-малко добре - за да им се гласува за пръв път доверие... ама няма как.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 27.03.23 08:09.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 11:20



А Драган Цанков и Данаил Николаев, без да подценявам извършената организация и рисковете, имат за задача да обявят промяна на статута на една така или иначе съществуваща, организирана, с власти и всякакви чиновници основно българи, полудържава. Не да вдигат тепърва въоръжено въстание или да разчитат на всемогъщата Русия, примерно. Това се вижда с просто око въз основа на ученото в шести клас.

Що не се намери един Драган Цанков в Търново по времето около Кримската война? А, да, щото нямаше държава България, нали.


------------

И още за мърдането на пръста, докато не съм на телефон, а на компютър. Сега, не се родил Драган Цанков, ами само изродът Ванчо Михайлов (роден 16 години след 1878 и описван от вестник "Дума" като почти мексикански едър наркопроизводител с единствена цел да спечели пари; и тия преди него в организацията, които са много, сигурно и те така) - не се родил. Обаче в десети клас сме учили ей това:




Основният текст, разбира се, е абсолютна художествена измислица за балъци като нас, дето нищо не ни намирисва. Обаче това, дето съм го боядисала в зелено, е автентично. Сега, не е като на Драган Цанков, сигурно по един човек от град се е намерил и сега голямо мърдане на пръста го изкарваме, ама кот - такоз, както казват по вашенско в Североизтока.


На 15 май Лазар Глаушев и Андрея Бенков затвориха дюкяна си и заминаха за Солун. По същото време там се събраха представители на почти всички македонски градове и на 20 май бе подадено до чуждите консули в тоя град (английски, австрийски, французки и италиански) следното прошение:

[# Вергия — данък.]

„Ваше Високопревосходителство! Познатм си вече на цъль свътъ въковннте страдашя и мъки, на които беха беззащитно изложени хриспяните подъ турското фанатическо господство. Познато е също, че адските изтязашя които особено претърпе въ послъдне връме миролюбив български народъ отъ турското безпримермо варварство во всего пространство на бащиното му огнище в Мизия, Тракия и Македония, подигнаха общо негодуваше въ образование, и най-после извика Русо-Турската война, която недавно пръстана по слъдстше на сключенний въ Св. Стефано по между двете воюващи страни мирен договоръ.

Всички й българи народъ ся зарадва като видъ, че желашята му се изпълниха и нуждите му се удовлетвориха, и ний, вснте българе въ Македоня съ силата на Св. Стефански договоръ, чекахме съ големо нетърпеше освобождешето си от бъснующето още надъ насъ Турско варварство. Но на мъсто това, за голема жалъ виждаме, че местньте власти! отъ една страна, и гръцкото духовенство отъ друга, съ различни сръдства изнудиха отъ неком наиш невинни братя подпись, за да ги злоупотребатъ, като увъратъ ВеликУте Поручительнь Сълъ, че ужъ ньй сме бьвши гърци, а сме желаеле само улучшвно, а не присоединешето си съ новоучреждаемото българско княжество. Това безнаказано подиграваше съ нашьпе подписи, сиръчъ с народното ни име и чувство, дълбоко наскърби всички ни особито при предложението, че такво едно лжжливо изявлене отъ страната на Македонските българе, можъ да ся е вече падало и на Ваше Високопревосходителство. Поради това по-корноподписаннте представители отъ разни общини в Македожя, осмеляваме ся днесъ най-смирено да B поднесемъ настоящето прошеше, съ което като протестуваме противъ всякой злоупо-требитель на нашите подписи същевременно умоляваме Ваше Високопревосходителство въ името на правдата и човеколюбето, да благоволите да подъйетвувате предъ честното Правителство на

Негово (Оставено празно място за дописването на името на съответния държавен глава), за да се опредъли, ако би било нужно, една комися, която ще може най-здраво и най-безпристрастно да испита и да се увъри на местото, че нашите желаня и нужди са общи и неразлучни съ тия на нашите братия блльгаре, които населяватъ Мазя и Траия, и съ таковъ начииъ да пръстанатъ еднажъ за всякога безсрамнь Ь викове на незначителни помежду ни гръцки елементъ, който непрестанува да бвапамои човеколюбива Европа въ возвишеньпъ й чуиства и намърення къмъ страдаю

!тб.

В твърда увереность, че милостиво ще погледнете на тая ни смирена просба, зимаме чвоть съ най-дльбоко почитанье да ся наричаме на Ваше Високопревосходителство покоръниьи слуги.

Македонски българи

Представители одъ разни общини одъ Македоня Солунъ, 20-го мая 1878 г.

Печат на Велешкото църковно настоятелство, 1868 г.

Печат на Струмишката църковна община, 1870 г.

Печат на Скопското българско общество, 1870 г.

Представители Велешки Саздо Петрушевъ Шулевъ Ан Георговъ

Представители Струмички Ставрушъ Тимовъ Констандинъ Русовичъ

Представители Скопски

Тодоръ Стевковичъ Иованъ Карагеорговъ

Печат на българската община в Битоля, 1872 г.

Печат на Прилепската българска община

Печат на Неготинската българска община, 1871 г.

Представители Прилепски

Христо х. Илювъ Христо Фукара

Представителм Тиквешки х. Арсо Христо Николовъ

Печат на Гевгелийската българска община, 1871 г.

Печат на Кукушката българска община

Печат на Солунската българска община

Печат на Баташката община

Печат на Тетовската българска община, 1869 г.

Печат на Кумановската българска община, 1870 г.

Представители Гевгелски Георги Баялцали Ичо Догановъ

Представители Кукушки Андонъ х. Стойковъ Михаилъ х. Диновъ

Представители Солунски Паунчевъ Никола Наето Стояновъ

Представители (отъ) Ваташа Мише Ризовъ

Ризо Добревъ (Имената не личат ясно)

Представители Тетовски

Икономъ папа Серафимъ: Заф1ръ Нжоловъ

Представителн Кумановски Попъ Божинъ:

Д1мо Ивановъ

Представители(ь) Радовишъ Христофоръ Константиновъ Хрисго Ико(но)мовъ

Представителн Воденскн Трпче Стояновъ Иованъ Безо

Печат на СъреквгМелиичко-Драмско-Неврокопското учителско дружество

Печат на Петричкия казалийски съвет

Печат на Неврокопската българска община

Настоятели училищни Стефанъ Шаманджиевъ Георги Любаховскьш

Представители Петрички Стоянъ Герпевъ Георги Урумовъ яп авителн. Нввронваеш

Печат на Д. Хисарския казалийски евветъ

Представители Демиръ Хисарь Попъ ДмЬри Кърчевскй ванъ Голагановъ

Печат на Щипската българска община

Кюстендилска епархия

Печат на Сърската българска църковна община

Печат на Драмската българска църковна община

Представители Щипски Мано Панаютовъ

Лазо х. Димитровъ

Представители Сърскн Ил1я Иоваловъ Касарозъ Иванъ Братановъ

Представителн Драмски

Печу х. Оглу Алекси Чановъ“


Представителите на Радовиш и Воден не бяха донесли със себе си печатите на своите общини и сложиха само подписите си, а представителите на Битоля и Неврокоп удариха само печатите на общините си.

Когато се завърнаха в Преспа Лазар Глаушев и Андрея Бенков, целият град знаеше къде бяха ходили и що бяха вършили. Узна и каймакаминът, узнаха и мнозина от преспанските турци. Лазар и Андрея не бяха се крили много ни в Преспа, ни в Битоля, ни в Солун. Турците в Преспа кротуваха и изчакваха. Чу се за турски бунтове и размирици само някъде по Родопите.

На 13 юни 1878 година се откри Берлинският конгрес Англия, Германия и Австрия разкъсаха Санстефанска България на три части: от Северна България се създаде не напълно свободно княжество; така наречената Източна Румелия с главен град Пловдив бе превърната в автономна турска област, а Македония оставаше и занапред под пълна турска власт. Без да пролее ни капка кръв, Австрия успя да си присвои Босна и Херцеговина, а като награда за своето приятелство към Турция Англия получи остров Кипър.

[# Един екземпляр от това прошение се пази в Пловдивската на родна библиотека и музей.]



Щом се разчу по Преспа за берлинското злодеяние, мнозина преспанци изпаднаха в смут и страх. Те не бяха крили радостта си от руската победа и сега се бояха от турско отмъщение, ала още по-голям беше страхът им и смущението им пред бъдещето, след като бяха повярвали, че няма да бъдат повече турски роби. И които бяха по-предприемчиви, взеха да бягат от Преспа; продаваха набързо каквото имаха от имот и покъщнина или пък изоставяха и дом, и всякакъв имот и бягаха на север, към свободната българска земя. Бягаха отделни люде от по-младите, но бягаха и цели домочадия.

— Да побързаме, докато турците не са затворили пътищата и новите граници!

За едно късо време, докато започнаха първите студове, само от Преспа избягаха над две хиляди души, а имаше бежанци и от селата. Бежанци имаше и от цяла Македония.

Редактирано от MupaM на 27.03.23 12:43.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 11:27



Кое пак не си разбрал?

Не разбрах, какво ще последва от това, ако се намерят пълните архиви с точните цифри.

Какво очакваш да следва от това че намериш стари родови снимки?

Аз нищо не очаквам, затова питам очакващите.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 11:56



За никого не агитирам. Както винаги ме интересува историческата истина. И какво реално се случи и случва в близките няколко години. Доколкото знам за Шварек няма как да се гласува, защото мисля че тези които го подкрепяха няма да участват в тези избори. За това кой как смята да гласува имаше няколко теми и там съм писал за кого ще гласувам. Знаеш че много мразя темите тути фрути. Макар че почти всички теми тук се превръщат на това. Аз обаче избягвам да си губя времето в подобни говорилни.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 12:00



За да не разводнявам още темата ще кажа щ
Че Драган Цанков е много спорна личност. Доста повече от Стамболов.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 12:02



Очаквам нещо което теб изглежда не те вълнува. Очаквам реставриране в определена степен на историческата истина.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.03.23 12:18



Точно ти отговаряш на определението за македонист- търсене на корени на македонското национално съзнание по-рано от действителните, датиращи от ХХ век.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.03.23 12:30



Сърбоманите. Те се увеличават след 1903.
Уместен е въпросът ти за власите - колко точно?



Тема Re: Никто не забыт, ничто не забытонови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.23 12:34



От къде съм...
Ми, сложно е, както пишат у Фейсбука.
Като цяло - приблизително от централна България.
От търновския и хасковския санджаци, за последния по-точно - харманлийската кааза.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.03.23 13:12



Скопие, заедно с Прищина е бил един от двата центъра на Скопския (още и Косовски)вилает.
Вилаетите са умишлено създадени по ясни географски, а не междуетнически граници така, че по възможност да няма преобладаващ етнос.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.03.23 13:27



https://m.youtube.com/watch?v=Zq3-Fg5AxHg

Ако не си го гледал, го виж.
Голям тормоз е бил. Векове.
Как се оцелява така?!
Много грешки имаме там. А коминтерновските са национално предателство.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.03.23 13:33



Да, и тези се оляха!
Без да искам попаднах на едно предизборно студио, точно дикато един луд представяше партийната им платформа.
Почна е тезата, че тези в парламента не са хора. Тамън да се съглася, докато не добави, че всъщност са извънземни.
Каузата му беше да се бори да няма правителство и парламент.
Но откровено лудите имат по някое прозрение.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 13:36



Кои това?



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.03.23 13:50



Ще се опитам да му намеря името. В една панорама беле гост.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 14:13



Очаквам нещо което теб изглежда не те вълнува.
Прав си, историята като такава ми е интересна, но не ме вълнува особено, както всичко отминало. Бъдещето ме вълнува повече.




Очаквам реставриране в определена степен на историческата истина.
Кой тва?
Истината ние си я знаем. А братчедите не искат да я знаят, колкото и документи да им тикаш под носа.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.03.23 14:18



https://bnt.bg/news/panorama-17032023-316074news.html

Вторият презентатор.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 14:21



Ний па ше им я тикаме до дупка.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 14:26



Мерси. Сега нямам възможност да гледам клипа, обаче като им гледам имената на партиите, залагам откачалката да е този от "Български съюз за директна демокрация".



Можеше и "Вън от ЕС и НАТО" само по заглавие, ама Пламен Пасков май е някакъв относително известен и не вярвам да е изтрещял съвсем.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 27.03.23 14:27.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 14:48



Ний па ше им я тикаме до дупка.
И какъв резултат очаквате?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.03.23 14:50



Българско национално обединение. Александър някой си.
Последният говорещ. Грешка не е втори.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.03.23 14:51



Молим ти са, недей задава тоя въпрос! Аз веднъж сгреших и си нося низвергнението до днес.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 14:53



Аз веднъж сгреших и си нося низвергнението до днес.
Покай се, чадо, отречи се от сатаната и ще ти бъде простено.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 15:33



Да са знай! Да са признай!

От тоя главен резултат произтичат всички подрезултати, дето сега ме мързи да ги изброявам казуистично, а може и да не мога да се сетя за много от тях.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 27.03.23 15:38.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 16:25



Ти па къде се буташ?



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 16:34



Да са знай! Да са признай!
От тоя главен резултат произтичат всички подрезултати

Резултат?


Какъв резултат очакваш да има?
Че като извадиш автентични докименти и им ги тикнеш на макетата под носа, те ще запеят в хор: "Простете ни, грешни бяхме, заблудени овчици бяхме, късаме си кошулите, посипваме си главите с пепел..."

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 16:36



Знаенето е резултатът, айде стига сме се въртели в кръг.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 17:05



резултатът нa

.



Тема Re: кратко пътуване в миналотонови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.23 17:27



.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: Metropolis]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.23 19:55



Ся адмиралът ще те пита за какво ти е резултатът на съседите, какво очакваш да постигнеш с него.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 27.03.23 20:00.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: ad miral]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.03.23 20:10



Обиждат се щото нямат отговор който да е в популацията на рационалните намерения.



Тема Re: "Политиката на мократа спагета"нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 23:06



Вярно, какво ли ни очаква след резултата на съседите?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Обиждат се щото нямат отговорнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 23:14



Щом само ти се обиждат, пак си добре, мен ме предизвикваха на ТВ дуел заради

преди години.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.