Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: говориш пълни глупостинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано27.03.23 16:11



кое от всичкото е глупост



אהבה

Тема Re: не не сте неефективнинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.03.23 20:15



По принцип е така. Но историята знае много случаи, в които при същи или по-висок опит и квалификация жените са по-зле платени на еднакви позиции. Факт.



Тема Re: не не сте неефективнинови [re: parvaty]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.03.23 23:56



Но историята знае много случаи, в които при същи или по-висок опит и квалификация жените са по-зле платени на еднакви позиции. Факт.
Ако аз бях предприемач, щях да назначавам във фирмата си само жени.


На всичките длъжности от върха до дъното на йерархията.
След като вършат същата работа като мъжете за по-малко пари, с така произведените продукти/услуги, щях да издухам всичката конкуренция от пазара и за нула време щях да стана №1 в бранша.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: не не сте неефективнинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.03.23 09:11



А какво да рАботят мъжете??





Тема Re: не не сте неефективнинови [re: parvaty]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано28.03.23 11:33



А какво да рАботят мъжете??
Кво ме интересуват мъжете, аз съм хетеро и предприемач, а не социална служба.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: не не сте неефективнинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.03.23 16:08



Ами давай, после ще кажеш как е.





Тема Re: не не сте неефективнинови [re: ad miral]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.03.23 20:08



Това ще ти е последната грешка в живота. В доклад от 70-те на американското нави, правят експерименти за успеваемост на мисия като променят съотношението мъже жени. Успеваемостта расте с увеличаване на броя жени до към 25% (забравил съм точното число). При по-нататъчно увеличаване на процента на жените успеваемостта започва да пада, при около 50% жени успеваемостта е под тази с нула жени а с над 50% жени успеваемостта се запътва асимптотично към нула. Това като опитвали да преценят колко жени за допускат в звено че да вдигнат кпд-то му. Само виж клуба, участието на жените далеч надхвърля мъжкото, и виж с какво се занимават. Това в която и да е компания ще е равносилно на банкрут.



Тема Re: не не сте неефективнинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.03.23 20:14



Е как банкрут? Гледай какъв трафик генерираме на ден? Това знаеш ли колко е в биткойни?!? Това, че някой не знае как да осребри женската енергия си е негов проблем..



Извън майтапа - и аз предпочитам да работя с мъже. По-печени са и не мрънкат за най-малкото нещо. А най-вече - не носят клюки и не се топят един друг, хеле пък да идват да сплетничат един на друг зад гърбовете си пред тебе.. мене ми е писнало, само обяснявам, че съм неутрална и опитвам да не взимам страна.. ама, понякога не се издържа..



Тема Re: They/Themнови [re: hypey]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.03.23 20:17



Ха.. пропуснала съм те в крамолите наоколо.. Да бе, то изглежда и си говори като гъска, ама иска да му викаш "гъсок".. или по-лошо "лисугер".. и кво праим ся? дет викат патрулните полицаи като те спрат в родината?





Тема Re: They/Themнови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано28.03.23 22:06



Споменах за случката с Дойче Бан на сина ми, той учи право там при вас в Германия, и го попитах как усеща нещата с "третия пол" и т.н..

Според него, напълно излишно във всякакви формуляри в Германия се изисквало да се попълни пол, за да можело после в отговора да ти пишат г-н Едикойси или съответно г-жа Едикоя си. А иначе при него, нито в юридическия факултет, нито в съда и в прокуратурата (където е карал практики), не е ставало никога въпрос за джендър неутрално говорене, но му е правило впечатление, че понякога се правят опити да се избегнат полово-определените обръщения, например да не се казва "здравейте, ученици", а "здравейте, учащи " или нещо такова.

Та поразрови се детето, намери информация за делото, искът бил за 5000евро, но не бил само заради един формуляр, в който въпросният пострадал не е имал избор освен мъж/жена, а че систематично получавал от тях отговори с обръщение г-н Едикойси, и той бил писал много пъти да спрат да го наричат така, а те не спряли :))). И имало там някакъв член за накърняване на правото на себеизразяване, но не му стана ясно, как се е стигнало до определяне на нанесената щета като материална, и до остойностяването и точно на 1000 евро. Но не се и задълбочи особено в казуса, не му се видя интересен нито любопитен.

...Та, той поне твърди, че не усеща никакъв натиск в посока дендър-неутралност, според него е абсурд да става въпрос за трети пол, по-скоро за желание да не се изтъква пола, но и той си е от новото поколение, де, по друг начин гледа на нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.