Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 19.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Нямам време..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.03.23 15:06



Да, затова също си прав. Моите и твоите са изключение))
Но, сетих се за друго. Аз и брат ми сме си говорили, че нямаме спомени, родителите ни да са се занимавали с нас -да учат с нас, да ни водят на уроци-ъпсурд. Ходехме и двамата да тренираме лека атлетика и в разни кръжоци. Никой не ни е водил-тръгваме, отиваме, връщаме се.

В София, братовчедка ми, да, голям град. Но всяко читалище в квартала има разни кръжоци, уроци-сама си ходеше също. Баба ми си седеше дома, леля ми на работа. като всички хора.

А това, че на село от 2-годишни помагат като влачат 5 сламки, ясно. В града също сме помагали.

Вчера съседите ми се оплакват, че закъсват, щото давали много пари на син и снаха-строят къща.

Ми като искат къща, според кесията бе, възрастните ли да им дават.Ох, това е друга тема.

П. П. Сега ако разберат, че дете помага на родителите си в ресторанта, а то на 14 години... мамката им ще разкаят на родителите, че може и да им вземат детето



Тема Re: Точно!нови [re: Santo Modesto]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.03.23 15:09



после на страницата показваща цените на къщите, продадени в нашия пощенски код
Ако ти се струва че държавната администрация не ти е запълнила достатъчно времето, отскочи до България. Не 20, 200 часа може да ти отидат само да разбереш данъчната оценка на съседната къща, нещо което ти намираш с пет клика на мишката. А да разбереш за колко се е продал имоти съседство можеш да си забравиш, ако случайно разбереш няма да се учудя да ти спретнат съдебно производство за нарушаване някой закон защитаващ корупцията.

Аз например сега гледам, данъкът на един имот ми е 6 пъти по-висок от данъка на друг имот който е на 500 метра от първия, в един и същи пощенски код са. Знам за другия имот по случайност щото също се води мой. И не знам откъде да започна. И няма и да започна най-вероятно. Ела си ако имаш време, ще ти го запълним.





Тема Re: Нямам време..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.03.23 18:24



Едно време децата от шестгодишни са се включвали в семейния труд.

Ама се изказа и ти!



Кой точно "семеен труд"? Чистенето на къщата? Да, включвала съм се чат-пат, ако нямам уроци или не съм на репетиции.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Нямам време..нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.03.23 19:59



Употребявам глаголно време което индикира че не съм бил пряк свидетел, тоест не касае моето пък и твоето детство. Дядо ми след второ отделение, каквото и да значи това, е даден за слуга в бойчовия чифлик. Били са 7 деца. В замяна семейството му е получавало зърно месо и не знам какво. Храненето и поенето на животните с изключение на воловете е било задача на баба ми и брат и. Междувременно иди донеси това направи онова са били задачи за децата. Безгрижното детство идва долу-горе по социализма, твоето и моето детство не са в примера ми. Но дори и в социализма, моето детство например е било почти безстопанствено. След детска градина никой не ме е водил на училище и никой не ме е водил по извънкласни занимания, да не говорим за глупости като - да заведем детето да играе. Родителският ангажимент е бил да ме нахранят облекат и да ходят на родителските срещи. Като падна и се охлузя да ме бинтосат, ако някой им каже че съм пушил цигари да ме набият. Доста по-лесно родителство сравнено с днешните социални и административни налягания на които са подложени младите.



Тема Re: Нямам време..нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано28.03.23 01:38



Застояването на лап топа си е някаква болест на века. Вестника лесно, прочетеш го и свърши, а в нета информацията е безкрайна. Сега съм фен на някакви домашни хитринки.. уникални са! Тъкмо изгледам едното клипче, айде предложение за ново..
Е аз като си ходех на село, там пък е някакво безвремие.. и страшно ми е интересно като някой каже скучая.. значи той има излишък от време..


Днес пътувах с градския, щото с колата по центъра, е още два бели косъма на главата.. наваля ме яко дъжда, ама то е трудно докато те намокри, после ти е все тая.. и като ме хвана едно безвремиеее...

Новак, я!..

Тема Re: Нямам време..нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано28.03.23 01:42



Как кой.. всичкия. Като дете съм правила толкова много неща..

Новак, я!..



Тема Re: Точно!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано28.03.23 09:16



данъкът на един имот ми е 6 пъти по-висок от данъка на друг имот който е на 500 метра от първия, в един и същи пощенски код са. Знам за другия имот по случайност щото също се води мой. И не знам откъде да започна.

Почни от съобщенията от общината за размера на данъка - там вероятно ги има данъчните оценки, виж дали и те се различават 6 пъти. После виж каква част от парите са данък и каква за смет. Има разни отстъпки, примерно за декларирано като основно жилище данъкът е наполовина, за останалите в пълен размер. Ако имот е необитаем и то е декларирано, махат сметта, а тя е в пъти повече от данъка. Ако има съсобственици, виждаш само своя дял, а не данъкът на целия имот, такива неща. И ако от листото не става ясно, питай каката в общината дето приема имотните декларации. Опитът показва, че ако не им влизаш с рогите, не отказват да обясняват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.