Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 04.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Баунови [re: Laugh2O22]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.03.23 18:14



то и в квартала на Нута няма просяци, щото е най-марковият в София, ама на - гледа на кръв, ако някой й се усмихне на улицата, все едно пари ще й иска.


у наше село, нали сме прозти селяни, когато някой ми се ухили, и аз му се хиля, няма нужда да се познаваме. те и в ниската земя са проЗти селяни, затуй се хилят като зелки един на друг.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Баунови [re: Laugh2O22]  
Автор laure ()
Публикувано23.03.23 18:13



И аз от 20 год не съм в България.
В началото, като истинска българка, не поздравявах хората - или ако влизам в чакалня, или ако се разминаваме само двама души някъде.
После видях, че няма нищо неестествено да кимнеш приветливо, дори на непознати.
Не в голям град и не сред тълпа.
Казваш си чинно bonjour-а, не вадиш всички зъби.
Като съм в Бг и влизам някъде, в чакалня на нотариус или при зъболекар например, казвам добър ден.
Гледат ме странно. При това уж добре възпитани и с добро положение хора.
Продавачките също в общи линии ми отговарят с половин уста.
Има лек напредък по тази линия последните години, но докато стане навик и естественост, има много време.



Тема Re: Баунови [re: alisalisa]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано23.03.23 18:13



Какво всъщност според теб е прост селянин? Дай формулировка. Защото за мен няма прости селяни като цяло, има прости хора, а дали са селяни или граждани...това деление май го има май само в екс соц страните на Източна Европа на село и град, из блага Европа всички сме граждани

Иначе за селяндурите, виж за това съм съгласна.

אהבה

Тема Re: Баунови [re: laure]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано23.03.23 18:23



Мани, мани, аз със замах в София влизам в пощата например , малък районен пощенски клон и по стар навик Добър ден госпожи, лелееееййй изгледаха ме като паднала от Марс, това добро утро сутрин в закусвалнята, довиждане на касата, забравИ, ей за това поведение говоря, а иначе клюката със съседите тя си върви, как ли пък не



אהבה

Тема Re: Баунови [re: Laugh2O22]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.03.23 18:23



Какво всъщност според теб е прост селянин?
Не знам, питай Нута, тя ме титулува така.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Баунови [re: Laugh2O22]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.03.23 18:36



Стига бе, аз редовно си поздравявам с "добър ден" и "довиждане, приятна работа" служители на гишета, продавачи и магазинери, отговарят ми хората, даже се радват, никой не ме гледа като паднала от Марс. А в чакалнята пред кабинета на личния лекар или други подобни, задължително поздравявам всички чакащи и питам кой е последният, за да си знам реда. Ся, може и да не се хилят като зелки хората, но доста отвръщат на поздрава и ме осведомяват учтиво.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Баунови [re: alisalisa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано23.03.23 20:16



поздравявам всички чакащи и питам кой е последният, за да си знам реда.



що'т си проста и гламава, затуй!

Аз пък винаги питам кой е предпоследния.
Също, за да си знам реда.



Тема Re: Баунови [re: Silverado]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.03.23 20:35



Пред лекарски кабинет, в институция казвам : "Добър ден!" на чакащите и не питам: "Кой е последен?", защото явно съм аз.
Когато следващ дошъл пита "Кой е последен?", казвам:"Вие".
Когато продавач ме пита : " Какво трябва?", обикновено отговарям:"Пари".



Тема Re: Баунови [re: NUT]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано23.03.23 21:20



И коя е действителността?



Тема Re: Баунови [re: Laugh2O22]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано23.03.23 21:27



Аз пък не си говоря с никой. Кви са те, че ще ми казват квото да е. Аз казвам ли им нещо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.