Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Икономика на мизериятанови  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.03.23 18:56



Бременна лекарка превозва нелегални мигранти.



Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано14.03.23 19:42



Има и друго......предишни прегрешения с употреба на наркотици..... Действащ анестезиолог употребяващ наркотици, това май ми е по-тревожно.
,

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: tia9]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.03.23 21:00



Действащ анестезиолог употребяващ наркотици,

Е, как, това е доста често срещано точно при анестезиолозите. По-смущаващо ми е, че е бременна...

Скоро попаднах на статия, твърдяща, че "

", цели 95% от доларовите банкноти във Вашингтон носят следи от кокаин.

Завчера пък по БНТ гледах френски филм, в който бащата в семейство с две деца, който е зъболекар, употребява кокаин тайно. Малкото му дете получава гърч и в спешното в болницата като му правят изследване, откриват в кръвта му кокаин. Изследват майката и другото дете и се оказва, че всички имат в кръвта си не малки дози кокаин, без да са го приемали орално и без дори да знаят(освен бащата). Дори по цялата дълина на косите на двете деца и майката се откриват следи от кокаин, въпреки къпането, както и в цялата къща дори след старателно почистване...

Та, тая лекарка-анестезиоложка, при това бременна, как ще опази детето от наркотици ...

Също, не знам къф си % от новородените в Щатите били с кокаинова зависимост още от раждането... Накъде е тръгнал и къде отива тоя свят, не знам...

Редактирано от MilaO6 на 14.03.23 21:01.



Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.03.23 21:05



Медицински лица си употребяват наркотици отпреди 1989 едно поради достъп, другото, че се надяват да го правят по сравнително по-безопасен начин.



Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано14.03.23 21:18



Факт е това, че при тях е често срещано. Но е и факт, че у нас няма контрол, мерки или каквото и да е. Лошо е, че кара дрогирана ,- никой не се трогва, работи си. Превозват мигранти и пак нищо, от болницата твърдят, че е в отпуск, не ги интересува. Шофирайки дрогирана, рискува своя и чуждия живот, участвайки в трафик пак рискува своя живот, на бебето, на мигрантите.......що за лекар и да, как такова чудо ще гледа дете?
И аз се чудя накъде сме тръгнали?

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.03.23 21:40



Това ли наричаш "икономика"? Че са хванали някаква лекарка с престъпно поведение? Това ли е обичайният български лекар?

А в Русия с има такъв обичай, пешеходци да се хвърлят пред колите за обезщетение. Туй ще да е икономика на изобилието. Мда, те застрахователните компании са богати. Там шофьорите не смеят да карат без монтирана камера.

Ну и вот:







Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано14.03.23 22:33



Ма вие пък що се впечатлихте толкоз?

Повечето от жените на тоя свят в един момент забременяват. Ако си има доходоносен бизнес и бременността още не й пречи - какво от това, че е бременна? Защо се акцентира върху бременността?

Оная другата, дето прикриваше Семерджиев и му носеше стълби, полицайката, щеше ли да има разлика ако е бременна?

ВСИЧКО е в главата. Професията няма значение, нито бременностите.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Професията е показателнанови [re: UnicaDonna]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано15.03.23 02:05



Ако новината беше за член на низша класа (лошо потекло, лошо възпитание, нисък интелект, липсващо образование, следователно с нула усет за гражданска принадлежност) превозвал нелегални - това си е някак в реда на нещата.

Лекарите, обаче, са образована трудова класа: добиването на лекарска квалификация е вид филтрация - която предполага наличие на морал, етика, граждански стойности, и прочие. Плюс - много важно плюс! - лекарят се очаква, в нормално общество, да има достатъчно добро заплащане че да може да си позволи да има изредените морал, етика, граждански стойности, и прочие. Лекар да превозва нелегални... Това не е в реда на нещата, в нормално общество.

Всъщност, лекарите, чрез участието си в разпределение на ограничени ресурси (примерно, лечение на ранени след масово произшествие, да решат кой да отиде в ограничения брой линейки, и кой да остане да умре - това като пример; има още много), са практически част от контролния механизъм на държавата: те дори са над полицията. И - пак - точно лекарка да превозва нелегални... Това е много лоша датна точка за положението на държавния контролен механизъм в България.

Така че гражданинът Ржевски е прав, според мен, да посочва професията на законо-нарушителката. А за бремеността... Ми който се забърква в престъпни деяния се забърква в рискови положения - и някак не е природно бременна жена, сиреч бъдеща майка, да се бъзика в занятие което е рисковано и за нея, и за бебето й. Все едно бременна жена членка на мафиотска "ударна бригада", или нещо подобно.

Това е моето мнение, да? Като либерал, винаги допускам наличието на мнения различни от моето - дори ако те са изцяло грешни, защото не са като моето, не?





Тема Re: Икономика на мизериятанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано15.03.23 02:32



А мен пък ме възмущава военният, който е неин приятел и най-вероятно баща на бебето.
Какъв е този мъж, който ще рискува и ще изложи на опасност жена си и детето си заради пари???!!! Сигурно е мислел, че няма да я проверяват като видят, че е бременна. Но що за мъж е това???!!!

Отделно погледнато и военните и лекарите в България не получават малки заплати, че да гладуват и да не могат да отгледат детето си.



Тема Re: Професията е показателнанови [re: Santo Modesto]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано15.03.23 06:05



Отговорът ми е същият. Всичко е в главата. И не зависи от професията.

Вероятно това е ЕДИНСТВЕНАТА лекарка в света, която извършва такива “дейности”. А може би не? Не знаем. Можем само да си разсъждаваме…

А може пък да е била обзета от убеждението, че “спасява животи”? Помага на хора? Успоредно с личната печалба. И доза авантюризъм, който също е “в главата”…

И може би малко от: “който се е хванал на хорото”…особено ако от хорото се печели добре.

Признавам, че бях много заета тези два дни, търчах като бясна и всичките ми сведения и относно случката, и относно реакциите, са напълно откъслечни и непълни, “на коляно”, в паузи. Даже снощи много късно научих, че бременноста била в седмия месец, което малко ме стресна, но и това не променя мнението ми.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.